EBRO - klub přátel závislých na této lokalitě

Diskuzí k Ebru je zde spoustu. Zde bych chtěl shromáždit poznatky lidí, kteří tam jezdí opakovaně a vyměňovat si poznatky z oblasti dobrého jídla, pití, .... Nové informace o rybářském řádu, nových obchodech, zážitky a nepříjemnosti z cestování. Čau a někdy u vody...
Autor diskuse: Red carp - Profil , 25.1.2014 všeobecné - revíry, cestování

Na Ebro jezdím hlavně kvůli

A) Candátům38%

B) Kaprům25%

C) Sumcům38%

Od 25.1.2014 hlasovalo 109 čtenářů.

zelí - Profil | Pá 7.11.2014 21:14:41

Tak 14 dní za nama a zitra směr Prague:-)))

Ne všechno se musí na Ebru sežrat:-))

    Red carp - Profil | Čt 6.11.2014 9:42:33

    Odlo >> Zdar, tak už se vám to krátí. Sehnali jste někoho?

      Bigi.S. - Profil | Čt 16.10.2014 13:43:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tak taky přidám zážitek z letošní výpravy. Termín 1.-10.10. Usídlili jsme se pod Chipranou. První čtyři dny to moc nešlo, pouze večer jsme nás zabavili candáti, ale pak se to pěkně rozkousalo. Kapříky jsme pochytali, nej měl 19 kg a nejdelší 106 cm. Sumci se taky nějaký spletli, ale jen "miminka" největší měl 137 cm. Počasí vyšlo na jedničku. Strážci zákona nás taky navštívili, vše v pořádku, akorát se jim moc nelíbil obyťnák. Jediný co jsem moc nepochopil, proč si fotili naše občanky (dokonce pochybuju že na to mají vůbec právo). Měli by se víc záměřit na pořádek u vody, páč ten bordel co tam někteří vytvoří a následně po sobě nechaji je otřesnej. Tři dny před odjezdem za náma přišli kluci, že se do druhýho dne do pěti musíme odstěhovat, protože budou začínat nějaký závody. Tak jsme si ještě udělali výlet k moři a do zábavního parku. Sečteno podtrženo povedená dovolená s pěknýma zážitkama a dobrou partou.

        dizlektik fídža - Profil | St 15.10.2014 16:05:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        poslední den při odjezdu jsem naše pořadný klacek na emu

          zelí - Profil | Po 13.10.2014 20:17:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak přísti týden v patek hurá na 14 dni. Snad i Escatron poctim svoji navstevou.Loni tam bylo moc hezky

            dizlektik fídža - Profil | Po 13.10.2014 18:03:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            sice divokej západ ale je tam u vás krásně

              Mrazik74 - Profil | Ne 12.10.2014 9:39:32

              Dalas >> JJ divočina - nahoře na Chaconu lítal nad vodou vrtulník? Jak tu někdo psal že hledaj zašitý rybáře - k smíchu :-) Houby hledaj sítě, vím minimálně o třech grupách co do toho minulej měsíc spadli - auto narvaný rybama po strop a v bednách složený tenata!! Ale to taky není nic novýho já tak 2-3roky zpátky plnej knedl řežu zatáčky a pod hradem vletím do té jedné velké zátoky kam jezdím na okouny - bacha chlap zařve kámoš - strhnu to doleva že málem vyletíme oba z lodě a čumíme na týpka jak sedí uprostřed zátoky na pidi člunu alá Tesco - kýbl mezi nohama a třese se hruzou že jsme ho nesejmuli. Borca objedem a v hlavě ti šrotuje co tam ten blbec dělá? Asi zaváží - nicméně po 5 min házení vidíme že se chlapík nehl z místa - tak jsme začali koukat víc kolem sebe a celá zátoka byla kolem něj zadrátovaná sítěma!! Borec s kýblem jen čekal až se něco objeví, šel to vytáhnout a odvezl na břeh ostatním!! Takže asi tak :-(

                Dalas - Profil | Ne 12.10.2014 8:46:27

                Mrazik74 >> hm, to se není pak čemu divit..

                  Mrazik74 - Profil | So 11.10.2014 21:28:34

                  Dalas >> Taky jsem čuměl jako blázen 4 roky nic a teď 3x za týden - no a jednou jsem do toho bohužel spadl!! Stáli nahoře nad hrází - asi mrkli dolů že je tam ještě nějaký auto a prostě čekali až uvidí "světýlko", podruhý brali borca na puntě - stáli na výjezdu, no a ze třetím co byl chytat pod vratama si přijeli až do kempu:-( Já se jim ani nedivím - co se tu děje připomíná spíš divokej západ než "španělsko" - 3 dny zpátky přepadli samošku v Mece, týpci měli 2 bouchačky a samopal :-(. Jinak já jim taky občas šoupnu kartón Plzně ale ve službě fakt nesosaj - asi se taky bojej o flek !!

                    novaroma01 - Profil | So 11.10.2014 16:40:55

                    Dalas >> No jo člověče,letí to jak blázen.Vždyť ono to uš bude před vánocema 6let co Pišta odešel.Taky na něj dost často vzpomínám.

                      Dalas - Profil | So 11.10.2014 16:15:50

                      Mrazik74 >> ahoj, tak to je hodně hustý, co píšeš. Jak kontrolují noční lov z lodě?- Sami nikdy v noci nejezdili, myslím, že ani nesmí- nevím jistě. Já už bych se tam asi uplně bál, že mě vykostí, když to slyším, čtu.. Jo, za Pišty si běžně dali i vzali pivo, i celej karton, pak celý týden s usměvem zdravili, když fičeli okolo, asi to už ale nebude pravda..

                        novaroma01 - Profil | Pá 10.10.2014 17:20:15

                        Mrazik74 >> Tak tohle byla jedna z mála skutečností,kdy jsme porušovali na Ebru ryb.řád.Běžně se jezdilo večer na vábničku a nebo se chytalo do noci a potom potmě domů.Je fakt,že jednou jsem na poslední chvíli zaregistroval zakotvenou loď a od srážky nás dělil snad metr.Holt s čelovkou tu hladinu moc neosvítíš.Na druhou stranu,noční vábnička byla vždy to nejhezčí,co se dalo zažít.Pod hradem,z mekinenzy hrála hudba,neskutečná atmosféra.To by mě hodně chybělo.

                          Mrazik74 - Profil | Pá 10.10.2014 14:57:22

                          Ještě taková podstatnost - začali si dávat bacha na použítí lodě za tmy!! To je pochopitelně zakázáno - sice můžete do půlnoci chytat, ale jen ze břehu - to není nic nového, ale novinka je že po tom začali jít:-(. A pozor mě takhle vyhmátli minulý týden a to že jsem v nádržce zapoměl nástražky na candáty byl fakt ten nejmenší problém - kdyby sebou měli rengen asi by se mrkli i do pneumatik:-)
                          Všichni z auta ven (už jsme odjížděli) veškeré doklady, jeden prolezl komplet auto, druhý loď a kontrolovali mi i jestli nemám "neco" zašitého v bedně s woblery, vekeré prostory v autě, na lodi, tašky s rybařinou, dokonce sundal i dekl od motoru - jestli tam něco není!!

                            novaroma01 - Profil | Pá 10.10.2014 12:52:12

                            Mrazik74 >> Dík za info.O těch sardinkách sem taky uvažoval,no uvidím,budu to řešit až na místě.

                              dizlektik fídža - Profil | Pá 10.10.2014 12:42:45

                              Ťuk ťuk

                                Mrazik74 - Profil | Pá 10.10.2014 12:42:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                novaroma01 >> Aktuálně je povolen pouze lov na sardinky - mimochodem - doporučuji vyzkoušet, je to paradoxně lepší než cokoli jiného. Jediný problém je koupit je dostatečně čerstvé, aby drželi na háčku - na verticál je fixuji drátem. Jinak reakce nejsou dost rozdílné - ten pán kdáká kraviny, ale v podstatě nic úplně nesmyslného neříká takže já to řekl dost podobně jen asi správněji :-). Na ryby samozřejmně lovíme úplně normálně jen je u toho třba trochu přemýšlet, aby jsi ten problém minimalizoval. Včera kontrola dole i nahoře a mám tu 10lodí na vodě - přesto všichni bez zářezu!! Gumák musí mít registraci též - pokud máš ještě velkou loď, která ji má, tak to občas přehlídnou - nicméně pokud tě na to upozorní rozhodně se nechovej jako typickej čecháček a po jejich odchodu ho nedávej z5 na vodu!! Ano rozdělaný navázaný prut je brán jako lovící - tedy jako nahozený - né vždy, ale bacha na to když jsou rozjetí a hledaj problém na tohle dost bivakářů uvařej !! A tak dále a tak dále......:-)

                                  dizlektik fídža - Profil | Pá 10.10.2014 12:41:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Trol

                                    Mrazik74 - Profil | Pá 10.10.2014 12:31:01

                                    Fakír >> Ale mě je úplně jedno kde jsi byl - já nemám problém s tím že potenciálně odrazuješ klienty svému "kamarádovy" ne mě :-). Mluvil jsi o přestupku na Chipraně, pak o tom že přijali pozvání na kafe, a pak že tam vypisovali záznam o přestupku!! Tak jak to bylo - já jsem s klukama od GC celkem zadobře, ale v životě si nedali nic jiného než kafe nebo vodu!! Zesměšňující hláška ? Vždyť ty si sám napsal že cituji - Zakázaný je lov na živú rybku,ale zubáča inak asi neulovíš, trošku pozornosti ale ide to. - to znamená co ?? No že jinak než na rybku chytat neumíš a že při troše opatrnosti s tím není problém - jo to je pravda!! Mám takový pocit že jsi právě jeden z těch nasratých co tu pokutu za vlastní blbost dostali :-) Ale OK jak říkám rozumným a ochotným poradím a pomůžu ostatní jsou mi u pr... lovu zdar!!

                                      novaroma01 - Profil | Pá 10.10.2014 12:24:35

                                      Pánové děkuji vám objema za reakce.Ikdyž jsou dost rozdílné.Mě hlavně zajímá lov candátů.Že se nesmí chytat na živou rybku vím,řešili jsme to běžně tak,že jsme chytali na mrtvé,zamražené.Tak ani to se nesmí?Adalší je ten gumák.Ten sem bral s el motorem sebou,sloužil na krmení a zavážení,jinak jsme si vždy půjčovali loď v kempu.Vím že se tam (někdy )řešilo to,že se prut připravený k lovu bral jako by byl nahozený,to sem ale pouze slyšel,sám sem to nikdy nezažil.No nic,uvidím s čím vším se setkám.

                                        Fakír - Profil | Pá 10.10.2014 12:11:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Mrazik74 >> Možno si majiteľ firmy a štve ťa každý príspevok, ktorý by mohol potencionálne odradiť Tvojich zákazníkov,ale mne je to jedno a si mi ukradnutý ! Mohol by som ti napísať v ktorom kempe sa bola pozrieť tá ich Gvardia civil a ako to vypadá z vnútra -(zrekonštruovaná budova),vypisovali záznam o priestupku rybára na brehu a dostali pritom tú kávu a studené pivo.Nie si toho hodný, aby som s Tebou komunikoval takto verejne, hlavne tá zosmiešňujúca hláška o umelých nástrahách bola primitívna.Aspoň viem ktorej firme sa mám v budúcnosti zďaleka vyhnúť. Ži a nechaj žiť. Pááá :)