EBRO - klub přátel závislých na této lokalitě

Diskuzí k Ebru je zde spoustu. Zde bych chtěl shromáždit poznatky lidí, kteří tam jezdí opakovaně a vyměňovat si poznatky z oblasti dobrého jídla, pití, .... Nové informace o rybářském řádu, nových obchodech, zážitky a nepříjemnosti z cestování. Čau a někdy u vody...
Autor diskuse: Red carp - Profil , 25.1.2014 všeobecné - revíry, cestování

Na Ebro jezdím hlavně kvůli

A) Candátům38%

B) Kaprům25%

C) Sumcům38%

Od 25.1.2014 hlasovalo 109 čtenářů.

Mrazik74 - Profil | Pá 10.10.2014 10:57:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

JJ - GC ve službě u vás byli na pívu :--) No to určitě!! Pokuta 300,-€ za jeden prut - nemel nesmysly!! Kárná komise zasedá většinou tak za půl roku - méně než 3 měsíce to ještě nikdy nebylo!! Udice bez přítomnosti lovce - to je taková banalita že se mi chce řvát smíchy:-) Kontroluje se množství pelet - 2l na osobu a den - pytel vám ve 4 lidech zkousnou, auto na břehu - někdy projde ale je lépe ho mít na nějaké cestě nebo ideálně v kempu a nechat se tam odvézt. Stanování ve volné přírodě je zakázáno prakticky v celé Evropě - takže bivak s podlahou nebo bez raději ne max. brolly nebo deštník - spíše než bivy projde i párty stan!! Bacha na pelety prolezou to kolem vás klidně 100m okolo - nejsou to blbci!! Loď - no pochopitelně zase nesmysli, jaký papír že může půjčovat čluny boha jeho - dej si studenou sprchu!! Ke každé loďi musíš mít sebou na vodě i ty registrační papíry - tam je jasně uvedeno že majitelem lodě je v mém případě moje firma, tedy Fishing Paradise Ebro SLU a v kolonce tipo de actividad je uvedeno - pronájem!! Loď registrovaná jinak nesmí být bez uvedeného vlastníka na vodě - jaký zaměstnanec co to kdákáš - loď je buď na firmu, soukromá, nebo určena k provozování průvodcovských služeb - na to je ovšem sólo licence!! Ano dokonce i malý gumový člun nebo kanoe musí mýt španělskou registraci bez ní nesmíš na vodu - s gumákem tě většinou pouze vykážou, ale někdy ho neřeší - to jsou tu větší problémy!! Lov na rybky je zakázaný už 4 roky!! Ovšem existují vyjímky pro přehradu Riba Roja - Almatret, La Granja - tam můžeš!! Candáty jinak neulovíš - ty neznáš umělé nástrahy? Prodává se to v obchodě :-) . No co tu je a co není problém je vážně na román, ale shrnuto podtrženo základní pokuta začíná na částce 59,85,-€ a v případě závažnějšího porušení místních pravidel je to o sazbu výš tam je start 300,51,-€ - pokud mají hodně blbou náladu šoupnou vás o sazbu výš a jednu rybičku berou jako jeden přestupek - tudíž 500,-€ není nic neobvyklého. Na co je si třeba dát obvzláště pozor je limit přepravy mražených rybích filet platný pro celou EU což je 15kg/os - ti z vás kterých se to v této diskusi nedávno dotklo jistě už ví :-). Pokud bude kdokoli cokoli potřebovat dejte vědět - rád poradím, i když z průseru způsobeného vlastní blbostí nikoho tahat nebudu :-)
Jo ještě ty ryby - přechovávání živých ulovených ryb je zakázáno - takže jak je uvedeno buď vyfotit a pustit, nebo zabít a sežrat :-)

    Fakír - Profil | Pá 10.10.2014 0:39:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    novaroma01 >> No dobre, tak ešte čosi : Budem písať o Hornej priehrade s Dolnou nemám skúsenosti. Gvardia civil (polícia) kontroluje hlavne prítomnosť pri nahodenej udici a väčšina pokút príde do Čiech a na Slovensko práve z tohto dôvodu.Jedna udica bez prítomnosti lovca 300 E,príde poštou, prípadne zhabanie udice do doby, kým zasadne nejaká ich komisia a rozhodne(cca 2 týždne-mesiac).Kapra môžeš loviť,ale žiadne sakovanie,maximálne sa odfotiť s ním vo vode. Gvardiu civil zaujímalo pri vode, keď už máš tam prístrešok, akým spôsobom vykonávaš veľkú potrebu WC :) možno smiešne, ale nepríjemné.Poriadok v okolí je vyžadovaný.Nepáči sa im tiež zakrmovanie peletami,je lepšie ich mať niekde schované. Čln na vodu smie ísť len so Španielskymi identifikačnými údajmi.Fotili si CHE aj čísla motorov, vyžadovali papierovú dokumentáciu.Podľa nového predpisu v člne musí byť prítomný majiteľ alebo jeho zamestnanec, alebo musíš mať papiere o tom že správca kempu má oprávnenie požičiavať člny,myslím že toto ešte málokto vie, ale mám to priamo od Gvardia civil,prijali totiž pozvanie na kávu a chladené pivko a majiteľovi kempu porozprávali najnovšie novinky.Angličan od vedľa, mal len gumený čln s elektromoorom na zavážanie a predsa musel z vody preč,bolo to bez pokuty,ale museli si požičať miestny čln.Romantická divočina v najlepších mesiacoch asi skončila.Zakázaný je lov na živú rybku,ale zubáča inak asi neulovíš, trošku pozornosti ale ide to.V čase keď som tam bol, tak vychádzal asi pomer : jeden slušný sumec a kapre = 1 vrece peliet cca 49 Euro.Stále je tam krásne, aj rýb dostatok pre toho kto má dosť informácii alebo eur :)

      Red carp - Profil | Čt 9.10.2014 7:20:26

      Rybářský instruktor >> dizlektik fídža - 8.10.2014 22:26:19 >> Super, užívejte si to tam a pozdravuj Emu :-)

        dizlektik fídža - Profil | St 8.10.2014 22:26:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        i mladá drtí

          dizlektik fídža - Profil | St 8.10.2014 22:23:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          je tu krásně

            dizlektik fídža - Profil | St 8.10.2014 22:21:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Rancho Rio Ebro .....zítra stávačka v 7:00 a ťuk ťuk :-)

              richi69 - Profil | St 8.10.2014 20:25:40

              novaroma01 >> jistěěě!!!!

                novaroma01 - Profil | St 8.10.2014 16:36:14

                fany73 >> Tak jak píše red carp,pište to sem.Tady se to zas-írá jinejma koko tinama,tohle může být pro ostatní poučné,ať každý ví,co se nejvíc kontroluje a na co si dát pozor.

                  Red carp - Profil | St 8.10.2014 11:14:00

                  fany73 >> Piště to klidně sem, myslím, že nás to všechny zajímá.

                    fany73 - Profil | St 8.10.2014 10:08:23

                    Fakír >> Díky za stručnou a výstižnou odpověď,souhlasím s tebou,ale pokud to neblaze zasáhne i kempy,tak máme všici po piče.Klidně piš do SZ ať tu nekalíme zbytečně vodu.

                      Red carp - Profil | Út 7.10.2014 21:15:49

                      richi69 >> Zajeďte a dej info.

                        richi69 - Profil | Út 7.10.2014 20:28:12

                        Red carp >> hmmm, Michal má novou lod, tak ji pojedeme vyzkoušet a zajedem se tam podívat

                          Red carp - Profil | Út 7.10.2014 20:17:02

                          richi69 >> Už tam jezdilo moc lidí. Na začátku jsi tam nikoho za týden neviděl a když jsem tam byl naposledy, tak tam bylo živo jak v Mequinenze na promenádě.
                          Ale bylo to tam sakra dobrý.

                            richi69 - Profil | Út 7.10.2014 19:39:42

                            Red carp >> proč se už nejezdí nahoru k sumčí hlavě?!

                              Fakír - Profil | Út 7.10.2014 18:19:14

                              fany73 >>Áno bol som pri tom,s majitelom kempa (kamarát) sme riešili pokutu pre jeho nedisciplinovaných zákazníkov v Chiprane, v iný deň ma Gvardia civil skontrolovala a potom zostala na brehu v kríkoch schovaná, lebo počula že sa približuje čln a tak si ho počkali a chlapík, čo je tu dole na spoločných fotkách vynášal polomŕtveho nafúknutého 95 cm kapra z člna...nóóó bolo z toho dobrá show, navyše chýbali doklady k člnom atď.Skonštatoval že "letos se nám to ponekud prodraží". Plzeňáci o svojich piatich zhabaných udiciach, nech napíšu sami, Gvardia civil musela byť na nich veľmi nahnevaná, keď ich zobrali koordinovane z vody aj zo sucha.Viem toho ešte viac,ale načo to komu bude ? Zákony a poriadok je potrebné dodržiavať a je pokoj a kľud, aj na rybách vo Španielsku.

                                Chramy - Profil | Út 7.10.2014 12:40:18

                                fany73 >> Maj akci zari a celej rijen

                                  fany73 - Profil | Út 7.10.2014 12:16:52

                                  Zdravím všechny,dostal jsem info že o víkendu řádila na horní přehradě policie,po vodě i po břehu,dokonce prý i v kempech,byl někdo přímo na místě?

                                    Chramy - Profil | Út 7.10.2014 11:11:16

                                    Red carp >> Si me spatne pochopil ja psal o ty baleny ribes ale v ebru letos taky nic moc

                                      Red carp - Profil | Po 6.10.2014 10:47:19

                                      Odlo >> Zdar Marku. Asi jsme už staří a líní, o Lleidě už se jen mluví :-)
                                      Letos to bylo fakt slabší, sumců méně, kaprů méně, candáti docela dobrý. Předloni jsme měli 2 kapry přes 22kg, letos max myslím 18kg. Letos největší sumec "jen" 220cm.
                                      Klukům přeju, ať se jim to lepší a brzo zahojí.
                                      Zdá se mi, že je to rok od roku slabší. Letos jsme sumce vůbec netahali z toho místa pod skálou. Vše jinde, už asi tuší, že je lepší tam nejezdit :-)

                                        Odlo - Profil | Po 6.10.2014 10:41:29

                                        Michale díkes za pár pěknejch fotek, to už je skoro průvodce ,jen něco z Lleidy chybí.
                                        Jak jste teda dopadli? cítím lehkou skepsi.
                                        Dobrý je že jdou nahoře zase candoši. my vloni jen 2-3 kusy, ani na véču pořádně nebylo.
                                        Sumci jen menší? vloni jsme měli z 32 kousků jen 4 pod 2, ale strop jen 232....
                                        Ale konečně jsem dal kapra 104 a 21,7kg.....
                                        Chalupovi se sukujou love a Karel, loňskej nováček, ale rybářskej dříč si dojebal ruku, tak nejedou, viz text předch příspěvku.