Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

Nfishryhan - Profil | Po 20.1.2014 19:26:25

mixif >> přesně tak at si každý chytá naco chce a tímto tuto diskuzi s mojí stránky uzavírám

    Nmixif - Profil | Po 20.1.2014 19:02:51

    fishryhan >> Každej má jinej vkus a potřeby. Viděl jsem chlapíka se starejma Byronama. Určitě 15letých. A jemu to uplně vyhovovalo

      Nfishryhan - Profil | Po 20.1.2014 18:56:27

      mixif >> taaaaaaaaaaaaaaaak

        Nmixif - Profil | Po 20.1.2014 18:50:29

        fishryhan >> ksunty...zase jeden vseznalek...skoda mluvit...stejne si vybere na co bude mit...

          Nfishryhan - Profil | Po 20.1.2014 18:39:10

          jambo >> hoši nechte wlcakka at se sám rozmyslí a nevnucujte mu kšunty jako tica apod.

            Njambo - Profil | Po 20.1.2014 18:33:01

            wlcakk >> kup si novou Ticu Scepter a nešpekuluj,budš v ceně a ještě ušetříš.

              Nwlcakk - Profil | Po 20.1.2014 18:19:24

              To aby si člověk dal hoďku cas na to to tady precis =D. Jinak nevím no, někdo tu preferuje tu Ticu a někdo zase Shimano.. Na to Shimo 8000 XBS sem se uz taky kukal a nevypada zle jen ta cena no.. kdyby se jednalo o jeden kus tak to neresim.. ale na dvou kusech to udela cca +1600,-. No ještě popřemýšlím..

                NCappyk - Profil | Po 20.1.2014 16:22:04

                zaplosak >> Naprostej souhlas.Už jsem to tady jednou psal.Je to sice už dýl co jsem měl Ticu Scepter v ruce,ale to mi stačilo.Uplně stejnej dojem jak popisuješ+ vakl na kličce jako hrom a od te doby nechapu zdejší úžas většiny majitelů.Budu muset zajít do prodejny kouknout na tu parádu znova.V prodejně jsem je porovnaval s Maximusem a Okumou DC-60 a ten Maximus suvereně jak chodem tak vzhledem ..trochu někde jinde.

                  Nmixif - Profil | Po 20.1.2014 15:57:45

                  zaplosak >> dovolim si jen trosku oponovat...tak to tam ma kolega trošku někde problém...mně překlapěče makaj az nadoraz...a aretační šroub na kličce je kombinace mosazia hliniku...po plastu ani pamatky...krom tvrzeneho grafitu v urcitych mistech tela

                    Nzaplosak - Profil | Po 20.1.2014 15:40:44

                    Tak v ceně 2 tisíc asi tu ticu no, spousta rybářů je má a jsou spokojeni,spousta lidí včetně mě by je nechtěla, z pohledu navijáků vyšších tříd jsou to děsný krámy - kamoš je má, má ruky na hovno - nějakej nerv mu tam nefachá tak mu nahazuju - no hrůza - překlapěč abych poprosil aby se překlopil až na doraz, musím s tím pootáčet aby se tak stalo, plastová matice ručky je jak z čínské hračky, matka cívky děs - kolikrát je jakoby přes závit...
                    Ale otázka je do dvou tisíc - pokud si nechce panáček došetřit tak tedy asi tu ticu no, možná okumu.... Ps. je to pouze můj názor, nebudu se tu z nikým handrkovat. Jarda...

                      Nmixif - Profil | Po 20.1.2014 15:39:36

                      Suly >> pozor at ti nenapise Tenisak tri vykricniky... neco ti povim...kamos ma cyklosport...a Shimano by prej nikdy nechtel...takze kdo preferuje pouze Shimano...je jiste veeelky odbornik...jiste...kazdy ma sve oblibence...ale velkyho kapra mu to nezajisti...

                        Njohn gramofon - Profil | Po 20.1.2014 15:34:56

                        no za shimano platíš za značku aj,aj tak to je robené v starej dobrej číne všetko,tak za 2000kč kúpiš už niečo celkom dobré čítam že teraz sa do toho dostávaš,nič nepokazíš za napr:okuma,tica,shimano za 2000 kč veľmi neodporúčam oni tam len s cenou začínajú a potom pekne hore vyššie a daiwa je na tom ešte vyššie s cenou napr.taká okuma longbow tank medzi kaprovými navijakmi,mivardi navijaky tiež neodporúčam!!!šmejd ako hovado!!!

                          NSuly - Profil | Po 20.1.2014 15:16:22

                          a co je na mercedesu ve stejny cene jako skodovka tak skveleho cim mu skoda nesaha ani po kotniky?

                            NSuly - Profil | Po 20.1.2014 15:15:13

                            tenisak1 >> ano, napriklad na pousteni draku. sam draka jinak nez na prute s navi nepoustim. ty lidi co si tam navi koupi uvidis na rybach tak dvakrat do roka, to opravdu neni rybar. srovnavat ticu a shimano, proc ne. myslis ze ma shimano patent na nesmrtelnost navijaku a aplikuji ho do vsech svych modelu, jedno v jake cenove relaci? ze nikoho shimano nezklamalo, me treba osobne hned to prvni ktere jsem si koupil. mohl jsem koupit, reda nebo jiny spro, ci uplne neco jineho a takova slupka jak shimano technium fb za 3600,- by to asi nebyl. shimano to je preci pojem, to musi makat luxusne a vydrzet. spletl jsem se, velke zklamani. a ze by nezklamalo shimano i nekoho jinyho si tez nemyslim. ale hold u tebe asi pres shimano nejede vlak, ja ho treba nedam ani na kolo...
                            jo a co bude mit tak skvelyho mercedes ve stejne cene co skodovka?

                              Nmixif - Profil | Po 20.1.2014 14:44:08

                              Donn79 >> Hele já mám Jrc Contact 2 man Bivi. A když jedu s klukem...tak dvě lehátka a serepetičky a jsme rádi že se hneme. Raději vem Něw Dynasty

                                Nmixif - Profil | Po 20.1.2014 14:42:51

                                JAMESON BOND >> Teď jsem to psal New Dynasty je masíčko...kdybych neměl Jrc...jistě bych do něj okamžitě šel.

                                  Nladikxxx - Profil | Po 20.1.2014 14:37:43

                                  wlcakk - >> co to je okolo 2tis?

                                    NDonn79 - Profil | Po 20.1.2014 14:36:08

                                    mixif >> Ten New Dynasty je podle mně už dost velký,ten Executive je kapánek menší.Ale taky jsem slyšel na ten New Dynasty jen samou chválu...

                                      NJAMESON BOND - Profil | Po 20.1.2014 14:32:43

                                      mixif >> většina mojich kámošů má TICU a bez problému,ta kvalita tam určitě je a ta cena je parádní..Já se snažím kupovat jen kvalitní věci a mivardi je na tom hodně špatně ale mají i dobré věci. Mám od nich jen ten navi a ještě bivak new dynasti a na ten nedám dopustit za 6700 nejlepší bivak na světě,kámoši mají mnohem dražší bivaky a hned by měnili

                                        NMartan 62 - Profil | Po 20.1.2014 14:32:43

                                        Osobně preferuji značku Shimano, ale naviják od Ticy... na kapry ti přijde určitě vstříc. Scepter GTX seženeš za 1800 Kč podle mě je tohle dobrý naviják...