Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

NPíňas - Profil | Ne 19.1.2014 15:58:04

wlcakk - >> Za mě rozhodně shimano navi XTA 8000,mám je už nějaký pátek a hodně muziky za málo peněz.

    Nsima.mrk - Profil | Ne 19.1.2014 15:55:55

    Ahoj
    Taťka má Naviják TICA SCEPTER GF 6000 a je s ním nad míru spokojen

      Nlllukas - Profil | Ne 19.1.2014 15:52:43

      Tica scepter GTB, mam ich zopar a tento rok idem kupovat dalšie. Lepši navijak vtej cene snad ani neni.

        NSaimon - Profil | Ne 19.1.2014 15:52:04

        Vimpy >> no pokud plánuje se těm kaprům věnovat víc tak časem to zavážení přijde a i na odhoz jsou ty velkokapacitní cívky oproti těm "klasickejm" dost poznat.
        Jinak naviják to asi není špatnej, kolega má něco takovýho od šimana už pár let a celkem si to pochvaluje, ale v servisu už s čímsi byl

          NVimpy - Profil | Ne 19.1.2014 15:43:44

          Mam sice vyssie rady, ale myslim si, ze pokial nezavazas tak by toto mohlo byt celkom zaujimave riesenie... http://www.tropicliberec.cz/baitrunner/navijak-shim​ano-baitrunner-dl-6000-ra-2

            NSaimon - Profil | Ne 19.1.2014 15:42:48

            wlcakk >> čím větší převod, tím jemnější zuby a tím větší možnost že to začne zlobit, to platí u všech navijáků

              Nwlcakk - Profil | Ne 19.1.2014 15:39:54

              Saimon >> Díkes za názor.. ten prevod sem prave nevedel jaky vybrat..

                NSaimon - Profil | Ne 19.1.2014 15:36:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                wlcakk >> mám Ticu, sice Dolphin ale rozdíl je jen v pár ložizcích navíc oproti Sceptru. Toho že má jen přední brzdu se vůbec neboj, je dělaná dobře a stačí jedna otočka maticí a je utaženo z volnoběhu na +-zdolávání, žádný složitý šroubování. Ty dolphiny sem koupil bazarový údajně po třech sezonách, odtočil sem s něma další 3 sezony a furt šlapou.
                Takže jednoznačně doporučuju Tica scepter, kterej model je jedno, je to jen o barvě, ale hlavně bych se díval na převod 4,2:1 bude mít hrubší vnitřek takže delší životnost

                  NŠela123 - Profil | Ne 19.1.2014 15:34:27

                  za mě také v této cenové relaci Tica Scepter,Okuma Longbow

                    Npepsík - Profil | Ne 19.1.2014 15:25:03

                    jedno značně Tica

                      NSlavnýLovecPampalini - Profil | Ne 19.1.2014 15:24:27

                      wlcakk - >> jestli někde seženeš DAM quick finessa 450 tak budeš za 2000kč spokojenej a ještě ti zbyde

                        Ndrong - Profil | Ne 19.1.2014 15:02:37

                        Ja vím že cena je někde jinde ale děj na shimano lepší si priplat uvidíš budeš spokojený

                          Ndrong - Profil | Ne 19.1.2014 15:00:00

                          Nemusis chytat civku stačí u baitruneru otočit kličku a brzda sama naskoci

                            Nwlcakk - Profil | Ne 19.1.2014 14:58:19

                            drong >> jenže tam je cena trochu někde jinde.

                              Nwlcakk - Profil | Ne 19.1.2014 14:56:19

                              No tak ja preferuji ten baitrunner jen k vuli tomu, ze je tam jednoduche povoleni brzdy.. proste to dam nahoru/dolu a je tma volnobeh. Pri zaberu to chytnu za civku, seknu, a preklopim a tot vse.. U predni brzdy by sem to musel jeste srubovat(jestli to tak je). Je jasne ze je to o zvyku

                                Ndrong - Profil | Ne 19.1.2014 14:56:18

                                Ahoj pamatuj si jedno na navijaku neusetris jdi jediné do shimana já osobně mám už deset let long casty shimana a šlapou jak hodinky a to vyvazim aji přes 400m

                                  NTaky - Profil | Ne 19.1.2014 14:51:53

                                  wlcakk - >> já přidám svůj hlas na stranu ticy. Mnoho let mi skvěle sloužili dolphiny.

                                    Nčervenáček - Profil | Ne 19.1.2014 14:29:16

                                    Tica scepter. Sice maji přední brzdu, ale vyhovují maximálně. ..

                                      NVanous - Profil | Ne 19.1.2014 14:26:47

                                      Vlastním Okuma Power liner...mám je hruba 5 let, kdy to vyšlo na trh jako novinka a neměnil bych je za nic...obrovská spokojenost...spolehlivé, výborné jak na vyvážku tak na dlouhé hody :) DOPORUČUJI

                                        Nvisage - Profil | Ne 19.1.2014 14:26:19

                                        podobných tém je tu už hafo , ale toto je prvý zápis do témy v ktorej sa budú v 99% opakovať : Tica Scepter,Okuma Longbow