Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

NJoeChains - Profil | Út 21.1.2014 20:30:38

mixif >> S-Z skoro v poradku? :-))
To jako "z chitanim", "z kamosema" a "skusenost" ?? :-)

    Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 20:29:36

    Florish >> ze Sceptery to vim...Dolphin jsem nikdy nemel...proto jsem ho nejmenoval. Chlapy stejne si koupi co sam uzna za vhodne a co mu bude vyhovovat. Treba ted jsou v Bazaru Daiwy...oba za 4litry. Ja osobne si myslim ze Scepter uplne v pohode postaci na nasi kaprarinu. Kdo ma zbytecny prachy...koupi si kolovratky za 8 litru kus...pro ne...ale ja to radeji vrazim do krmeni...jelikoz ryba nevi co za poklad lezi v tripodu ale co lezi ve vode...a navi to neni...takze rozdil ktery usetrim,vlozim radeji kaprounum do papule

      NVanis - Profil | Út 21.1.2014 20:24:24

      Vimpy >> taky ale píše, že není podmínkou.

        Njambo - Profil | Út 21.1.2014 20:23:22

        wlcakk - >> Takové malé přirovnání Tica Scepter za 1800 kč plus mínus a 2kov.cívky a možnost dokoupení různých dalších velikostí. Shimano Titanos za 2000 kč a více,pouze 1cívka . Navijáky předobrzdy stejné velikosti jen cena rozdílná a příslušenství . Píšeš že cena do 2000 kč ,používals nějaké navi za 800 kč, věřím že Tica Scepter tě za tu cenu velmi mile překvapí a vemi dobře poslouží .

          NFlorish - Profil | Út 21.1.2014 20:22:47

          mixif >> představ si, že všechny sceptery jsou uvnitř stejný.. dokonce i dplhiny

            NFlorish - Profil | Út 21.1.2014 20:21:38

            john gramofon >> tak to škoda, že sem to nevěděl driv..

              NVimpy - Profil | Út 21.1.2014 20:19:36

              mixif >> Nevidel by som to vobec takto ciernobielo... To ze som mal navijaky shimano aj nizsich tried a nikdy som s nimi nemal problem je fakt. To ze mam Red Arca a nemam s nim problemy je fakt, keby si ho niekto chcel kupit v pohode mu ho doporucim... To ze mam Daiwu Windcast a nemam s nou problem je fakt... Len proste poukazujem aj na ine moznosti, nech si zvazi wlcakk co sa paci jemu, co mu bude viac vyhovovat a s cim sa mu bude lepsie chytat... To ze ma v zadani otazky, ze by chcel baitrunner a vsetci mu tu doporucujete navi s prednou brzdou elegantne neriesite...

                Njohn gramofon - Profil | Út 21.1.2014 20:18:50

                Florish >> no ja som ich mal a pekne som sa ich zbavil

                  NFlorish - Profil | Út 21.1.2014 20:17:34

                  john gramofon >> jesště že s LC máš tolik zkušeností ;-)

                    Njohn gramofon - Profil | Út 21.1.2014 20:15:23

                    tak tak, ale k téme poriadne nič

                      Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 20:11:56

                      john gramofon >> tahle diskuze je o Shimanistech a zbytku...ale vypada to ze Shimano zaruci kapra...

                        Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 20:08:56

                        fishryhan >> tak jaky je problem v navijeni u Scepteru?

                          Njohn gramofon - Profil | Út 21.1.2014 20:08:43

                          všetci vychvaľujú bblc ale ako vyzerá?strach,to telo a to nehovorím o tých vôlach škaredší navijak som nevidel,dnes je na pultoch veľa navijakov celkom slušných značiek,veď chceme aby aj neako vyzerali.

                            Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 20:06:28

                            Florish >> predstav si ze Gtx je to same jako Ge...jen jina barva...trosku silnejsi preklapec a momentalni nabidka civek 5000-9000. Tot je veskery rozdil. Vnitrek je naprosto stejny

                              NVimpy - Profil | Út 21.1.2014 20:06:15

                              mixif >> Ale ved ja pisem, ze na zavazanie by som ho nedoporucoval... Takze toto minus, pokial kupujem navijak na nahadzovanie nie je minus... Preto som pisal, ze na nahadzovanie by som bral 6000, vlezie mu tam v pohode 250m 0,30 silonu...
                              Vola na cievke? Neviem co si pod tym mam predstavit, ked som teraz chytil cievku BB LC, tak ma hore dole volu 2-3mm... Je to minus navijaku???
                              Kazde - je len - z urciteho uhla pohladu a musi si ho dotycny zvazit ci je to prenho naozaj -...
                              Nastastie si nemusim vyberat ja, takze mi to moze byt jedno. Zacinal som s lacnejsimi navijakmi a vacsinou som mal Shimano (2xExage, 1xSeido) sice na feeder, ale ziadny problem s nimi nebol...

                                Njambo - Profil | Út 21.1.2014 20:05:48

                                fishryhan >> někteří se z těch Shiman po..rou .-))

                                  Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 20:00:13

                                  fishryhan >> uz se opakuju asi potreti...hrdi majitele Shiman si budou stat za Svym i kdyby to byl holy nesmysl.

                                    Nfishryhan - Profil | Út 21.1.2014 19:55:02

                                    mixif >> Shimano okolo dvojky vklidu seženeš v lepší kvalitě než u ticy už jen to navíjení mluví za vše. A k těm cívkám shíma mají tzv. odhozovou hranu takže ji nemůžeš nabušit doplna jako u jiných a tím pádem tam dáš o něco mín

                                      NFlorish - Profil | Út 21.1.2014 19:54:51

                                      wlcakk - >> Já bych do těch novějších Ticí nešel.. Raději bych vzal staré dobré GF nebo GE... V nejlepším případě Ultegry z druhé ruky...))

                                        Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:52:23

                                        Vimpy >> takze ve finale je to tak 8000 civka. Ale je hluboka mala treba proti velkejm civkam treba toho Bigbaitruneru lc. Takze podle poznatku co jsem cetl na foru shimana po 150metrech vyvazeni se spatne odmotava z civky. A to se tam opakovalo nekolikrat...