Naviják na kapry okolo 2tis/ks

Nazdarek lidi. Hledám nějaký naviják na kapry okolo 2000,- za ks (v plánu mám kupovat dva). Nejsem žádný extremista na kapry. Spíše se teď do toho dostávam. Chytám už 2roky kapříky a mám obyč navijáky za 800kč/ks.
Preferoval by jsem s tou překlopovou zadní brzdou (baitrunner) ale není podmínkou. Chci se s vámi teda poradit jaký je nelpeší převod, kolik ložisek je minimum a pod. Co sem si našel u nás v obchodě je Naviják Mivardi Mistral 8000 / 10000.
Spousta z vás jezdí na různé výstavy tak možná víte o nějakých novinkách na tento rok. Takže by jsem klidně počkal.

Díky všem za odpověď
Autor diskuse: wlcakk - Profil , 19.1.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Co by jste doporučovali za navi okolo 2000,-?

A) TICA Scepter GTB 6000 (1850,-)7%

B) TICA Scepter GTX 9000 (1800,-)41%

C) Shimano ....39%

D) Okuma ....14%

Od 19.1.2014 hlasovalo 417 čtenářů.

NVimpy - Profil | Út 21.1.2014 19:49:05

mixif >> Ja si myslim, ze kazdy vyrobca ma vlastne cislovanie... Daiwa 5500 je velkostou ovela vacsia ako povedzme Ultegra XSC 5500...

    Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:43:52

    Vimpy >> mam Bigbautruner Lc...ale to je 2krat tolik co Scepter...ja to Dl v ruce mel...a bohuzel i ta civka je hrozne volna...a potom nechapu to cislovani 10000 civka 500 metru 30tky vlasce...vim ani to nevyuzijes..ale treba Tica ma na civce 10000 tech metru 30tky 650 metru...a meli by to byt tedy stejna velikost.

      NSkorica - Profil | Út 21.1.2014 19:33:04

      Já sem ty dlka chtěl, ale jak sem je viděl v krámě tak mě přešla chuť jenom při pohledu, přijde mi to tělo strašně široké snad jako by tam byly střeva ze dvou navijáků.

        NVimpy - Profil | Út 21.1.2014 19:32:59

        mixif >> Tak na zavazanie by som si ich urcite nekupoval. Pokial nahadzuje, tak si myslim, ze nebude vobec horsi ako Tica... Zo skusenosti viem, ze ludia napisu kazdu negativnu skusenost, ale pokial je niekto spokojny, tak sa s tym malokedy chvali. Takze tych 60% negativnych recenzii beriem s rezervou. Navyse si myslim, ze to co niekto Tice odpusti (ved to je navijak za super cenu a nejake tie muchy mat moze) tak to iste vidi na Shimane ako strasny pruser, lebo ved to je Shimano!! skvela ZNACKA... Ja osobne tieto navijaky nemam- mam az radu Superbaitrunner a tie su uplne bez problemov, ale cena je niekde uplne inde...
        Ja osobne by som v pripade nahadzovania isiel asi do DL6000 a ked chce zavazat, tak by som dosetril a isiel do noveho Speedcastu ak mu bude stacit velkost 8000.

          Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:26:26

          Vimpy >> zadne kvalitni...pokud mas Dl ko nic proti ale spousta lidi ti zase napise co jim na nich vadi...to je tady naprosto normalni...ja bych si je nekoupil. Uz z obsahu 65 tvrzeneho grafitu...udaj od vyrobce...

            NVimpy - Profil | Út 21.1.2014 19:23:10

            mixif >> napisal si, ze ZIADNE Shimano velkost nad 7000 nestoji do 2500korun, tak neviem na co narazas...

            mixif - ® [Poslat soukromou zprávu.] Út 21.1.2014 18:58:29
            Líbí: 0 Nelíbí: 0 [Napsat si svou soukromou poznámku k tomuto záznamu.]
            Vanis >> dnes dololedne jsem tomu hodinu venoval...a zadne shimano velikosti aspon 7 tisic nejde pod 2500. No a ty za 2500 recenze tak pul napul

              Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:20:08

              Vimpy >> precti si co jsem psal...Dlko je od 2200kc..ale recenze od docela uznavanych lidi jsou ze 60%negativni...doporucuji cist poradne...potom poucovat

                Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:16:10

                Vanis >> tak ja vim ze letos budu honit Ticy a az pojedu na Ebro...tak po prasklem Cyberneticu uz mam Penn Slammer. Takze i Ticy maj mouchy

                  NVimpy - Profil | Út 21.1.2014 19:16:06

                  mixif >> Shimano, baitrunner, velkost 10.000 a cena je menej ako 2500... neviem kam si pozeral :) http://www.tropicliberec.cz/baitrunner/navijak-shim​ano-baitrunner-dl-10000-ra

                    Nctvrtmile - Profil | Út 21.1.2014 19:09:52

                    mixif >> velikost u Abbys máš danou pouze velikostí cívky,jinak Scepter jsem v ruce ještě neměl a z fotek mi to příjde zhruba stejný...???http://www1.fish-ing.cz/e-shop/navijaky/nahradni-ci​vka-k-navijaku-tica-abyss

                      NVanis - Profil | Út 21.1.2014 19:09:27

                      mixif >> Já jsem neměl tu možnost s nima někdy chytat, ale od kolegů vím že to jsou dobrý mašiny. Asi každej bude říkat že nej. je jen to co má on. Já neříkám ani tak, ani tak. Je to to samý jako se hádaj nikonisti a cannonisti:)))) Hádky o ničem, obě firmy jsou top.

                        Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:04:29

                        Vanis >> kdybych chtel ted kupovat kvalitni vratky... v jinem levelu...sel bych do Daiwy. Vim platis i znacku...ale ta kvalita v tom je...mel jsem moznost 2 peknejch ryb na kolegovu Daiwa Emblem...a jdou do ruky...jsou mazlivy...

                          NVanis - Profil | Út 21.1.2014 19:04:19

                          Gucci >> Jsi ČECH? Nebo vtipálek?

                            NVanis - Profil | Út 21.1.2014 19:03:13

                            mixif >> tak se ho zeptáme rovnou ne? Mě by to docela zajímalo:))

                              NVanis - Profil | Út 21.1.2014 19:01:43

                              mixif >> jo tak to jsem nestudoval. V tom případě není o čem přemýšlet:))))))

                                Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 19:00:19

                                JoeChains >> no je to trosku divny...vsechno krom i-y. A S-Z skoro v poradku...ze by se nenaucil i tohle kdyz ostatni ano..ale o tom ta diskuze neni...

                                  Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 18:58:29

                                  Vanis >> dnes dololedne jsem tomu hodinu venoval...a zadne shimano velikosti aspon 7 tisic nejde pod 2500. No a ty za 2500 recenze tak pul napul

                                    NVanis - Profil | Út 21.1.2014 18:55:31

                                    mixif >> třeba existuje, ale já s tím zkušenost nemám, tak nemůžu hodnotit.

                                      NJoeChains - Profil | Út 21.1.2014 18:54:00

                                      ad Gucci: Pokud je cizinec, budiz. Ale stejne je to narez, napsat prakticky vsechny i/y a s/z obracene, nez je spravne, to uz chce znacnej talent. :-)

                                        Nmixif - Profil | Út 21.1.2014 18:52:06

                                        Vanis >> ty te ukřižujou...přesně tohle myslím...kdyby tahle diskuze byla o navi do 4 tisic...jsou tu jine modely...protoze dobry Shimano za 1800 proste neexistuje v tyhle velikosti...