Fan club Sportex

cokoliv od této značky....fotky jistě potěší....
Autor diskuse: vundu - Profil , 12.4.2013 všeobecné - náčiní, doplňky

Kolik že prutů od této značky vlastníte???

A) nemám žádnej...polepším se...20%

B) jsem na začátku...1-2 ks44%

C) už tak nějak mi jedny nestačí...3-4 ks17%

D) není to nejhorší.ale ještě by to šlo....5-6 ks9%

E) tak nějak mi stačí co mám... 7-8 ks3%

F) jsem magor,mám od Sportexu všechny pruty....8%

Od 6.2.2014 hlasovalo 323 čtenářů.

Ncuchak - Profil | Po 23.10.2023 8:52:32

johny1 >> Díky moc, včera večer jsem držel v ruce FBC , jdu do nich, ale 2,75lb.
Jestli budu spokojený, Fox X3 půjdou do světa a pořídím si ještě FBC těžší libráže.

    Njohny1 - Profil | Po 23.10.2023 8:18:35

    cuchak >> Ahoj 2,75 Sportex v 3 m jsem vlastnil. Fajnový proutek na chytání na rozmezí 80 m... Měkčí přední díl, na kterém se dal poznat pohyb ryb v místě nástrahy...🙈 Při větší rybě šel rychle do paraboly... To jsem cítil až v rukojeti... Nej rybu jsem vytáhl 95 kapra kolem 16 kg... Záleží kde a na co jej chceš používat, zda ti jde o zdolávací akci.. Házel jsem s tím olova 80 -90 g... Teď se rozmyslim, že bych je koupil znovu ale v 3 lb...

      Ncuchak - Profil | Po 23.10.2023 7:02:25

      murphyy >> díky, také se spíše přikláním k FBC, akorát laboruju mezi 2,75 a 3 lb ...

        Nmurphyy - Profil | Ne 22.10.2023 22:23:38

        cuchak >> poviem za mna, sportex fbc by som bral aj 2,75lb alebo 3lb podla toho ako tazke zataze vacsinou chytam, ale prichadzam na to ze vseobecne na moje potreby mi staci sportex v 2,75lbs..
        ale morion ten urcite 2,75lbs, 3lbs by som nechcel, uz mi pride tvrdsi-resp taka pozvolnejsia skor oblukova akcia na rozdiel od inych modelov kde ta akcia ide najprv viac do spickovej casti

          NLuger46 - Profil | Ne 22.10.2023 20:03:54

          Kdyby měl někdo zájem kamarád prodává Graphenony 10 ft 2,75 lb za 15 tis.

            Ncuchak - Profil | So 21.10.2023 19:14:43

            Prosím o radu ohledně koupi nových prutů.
            Rozhoduji se mezi Sportex Morion Stalker Selection 3m 3lb. , nebo Sportex FBC CS-3
            3m 3lb. Jde mi o prut trošku měkčí akci. V ruce jsem držel Sportex D.N.A. 3m. 3lb.
            Tak něco takového.

              NJRA - Profil | Pá 15.9.2023 9:07:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Ahoj, tak jsem je vytáhl k vodě, zatím spokojenost.......

                NLuger46 - Profil | Po 11.9.2023 12:20:35

                vundu >> hele mám přeprutováno na můj vkus. Asi prodam i toho Captora ten je do 29 gr. Přemýšlím o nějakém univerzalu na štiky a candáty ve 2,4 m do 7 až 30 gr. Ještě mám Dragona 2,7 10 až 35 gr a dva krátké pruty na drobotinu. Vím ze to sem nepatří ale měl sem v ruce D.Airity a je to šikovný proutek.

                  Nvundu - Profil | Po 11.9.2023 11:46:38

                  Luger46 >> za co obmnenujes??

                    NLuger46 - Profil | Po 11.9.2023 8:26:08

                    Kdyby někdo chtěl mám v bazaru Sportex Black Pearl 2,4 m 4-19 gr. Na fotce prut na levo.

                      N - Profil | Čt 24.8.2023 15:47:44

                      Omlouvám se,opravuji inzerát.Kde bych sehnal 1 prut Sportex FBC 12 1/2 ft 31/2lb kaštanový blank Made in Germany stará verze.Je to srdcová záležitost.Jeden jsem zlomil.Díky tel. 737858003

                        Nmurphyy - Profil | St 23.8.2023 17:02:44

                        Dušan_hp >> presne, pouzivam levny ciry 0,40 alebo 0,45 z dekacu, idealne len mat par ovinov na navi pred nahozom a tiez ho nevnimam, robim to takto uz roky a roky, ked je uz sokovka kratka tak len naviazem rychlo novu cez albright, ziadne zlozitosti :)

                          NDušan_hp - Profil | St 23.8.2023 16:36:02

                          JRA >> Escalade je krasavec, s odpalem to mám stejně, ujímaný jsem zkrátil z 15ti metrů že mám jen tři otočky na navijáku a při náhozu ho vůbec nevnímám. Používám nějaký levný čirý GF.

                            NJRA - Profil | St 23.8.2023 13:31:58

                            bart.bm >> kmen mám 0,28. Vyzkouším zkrátit ten ujímaný na 6 až 7 metrů místo 12 a uvidím. Z navijáku kouká při náhozu cca 4 m a na navijáku nechám 2 až 3 m. díky za rady

                              Nbart.bm - Profil | St 23.8.2023 11:07:03

                              JRA >> záleží co máš za kmen, pokud 0,30 tak šok je 0,26 tudíž se nemůžeš spoléhat na kmen ale na šok že ti to udrží při zdolávání ta 0,26 raději bych dal pletenou okolo 20kg to bohatě stačí. U ujimaných postrádá kmen silnější než je nejtenčí část odpalu smysl. Takže jak psal murphyy

                                NJRA - Profil | St 23.8.2023 10:55:38

                                Našel jsem tohle DAIWA N'ZON Tapered Shock Leader, 10m 0,26 - 0,35, ale nikdy jsem to nepoužíval. Co na to říkáte?

                                  Nmurphyy - Profil | St 23.8.2023 10:53:51

                                  JRA >> prave preto pisem ze by som dal len par metrov aby bolo len par ovinov na cievke pred nahodom, teraz ten ujimany mas 10-15m mozno ze?

                                    NJRA - Profil | St 23.8.2023 10:37:29

                                    murphyy >> přijde mi, že ten ujímaný vlasec to brzdí.... teď tam mám Korda Subline Tapered Leader 0,28 - 0,47

                                      Nmurphyy - Profil | St 23.8.2023 10:30:08

                                      JRA >> samotnu 30tku skor ci neskor urves, dal by som 4-5m vlasca 0,40-0,45mm