Fan club Sportex

cokoliv od této značky....fotky jistě potěší....
Autor diskuse: vundu - Profil , 12.4.2013 všeobecné - náčiní, doplňky

Kolik že prutů od této značky vlastníte???

A) nemám žádnej...polepším se...20%

B) jsem na začátku...1-2 ks44%

C) už tak nějak mi jedny nestačí...3-4 ks17%

D) není to nejhorší.ale ještě by to šlo....5-6 ks9%

E) tak nějak mi stačí co mám... 7-8 ks3%

F) jsem magor,mám od Sportexu všechny pruty....8%

Od 6.2.2014 hlasovalo 323 čtenářů.

NJRA - Profil | St 23.8.2023 9:56:32

Luger46 >> Tak jsem je koupil. Escalade 3,25lb, musely hned k vodě a zkusit odpal. Olovo 3,75 lb a 130 až 140m. Chci ještě zkusit jenom 0,30 Technium bez ujímaného vlasce, jak to bude lítat.

    N - Profil | Út 15.8.2023 15:40:54

    Kde bych sehnal FBC 13ft 3.5lb.Jeden jsem asi před půl rokem zlomil.Stará verze Made in Germany.Je to srdcová záležitost.Díky

      NLuger46 - Profil | Ne 13.8.2023 15:43:53

      Nema někdo doma starou verzi Nova twich a novou Nova RS 2 k porovnání? Přemýšlím o verzi 2,1 m v 10 gr. Nebo Black Arrow G3 stejných parametrů. Chtěl bych to na lehkou prívlač.

        N - Profil | Út 8.8.2023 11:05:31

        murphyy >> Díky,pane-kupuji.

          Nmurphyy - Profil | Út 8.8.2023 9:50:16

          >> ten som bral kamosovi uz par rokov dozadu, a aj zdolal na neho par ryb..krasny prut, pri rybe sa pekne ohne.. da sa hadzat naplno aj zataze 100g+, univerzal ako niektore mozno aj 3lbs..na mna ale je to uz dlhe a tazke-presiel som na 10ft pruty

            N - Profil | Út 8.8.2023 8:59:57

            Mám možnost koupit MORIONY 12FT 2.5LB 7OČEK.Prosím jestli mi může někdo poradit,jak se prut chová,díky.Vlastním některé Sportexy.

              Npavo - Profil | Ne 30.7.2023 12:06:56

              Luger46 >> Jj. Díky!

                NLuger46 - Profil | Ne 30.7.2023 7:35:15

                pavo >> tak pak už zbývá jen přímo Sportex. Buď přes prodejce nebo ty. Napsal bych jim e-mail. Že trvas na zaruce protože si Jses jistý ze si nijak chybně s prutem nemanipuloval. Ale jestli si ho už nechal spravit tak je to bezpředmětné už. Držím palce.

                  Nrezatypejsek - Profil | Ne 30.7.2023 5:38:56

                  pavo >> Nechápu co je to za blbost...10 let je 10let...očividně se s tebou někdo snaží vyjebat. Řešil bych to přímo přes Sportex.de.

                    Npavo - Profil | Ne 30.7.2023 0:07:18

                    Luger46 >> Prodejce je místní kamenná prodejna a je spolehlivý. Ten reklamaci řešil přes Sports SK, kteří ji zamítli. Myslím, že Sports SK se měl obrátit na Sportex DE, pokud díl A neměli. Jenže to evidentně neudělali. Můj prodejce postupoval jak měl, a nemyslím si, že by se měl on obracet přímo na Sportex DE. Nebo se pletu?
                    Já jsem samozřejmě napsal námitku na Sports SK, ale dosud nereagovali…

                      NLuger46 - Profil | So 29.7.2023 17:11:18

                      pavo >> jestli je to před koncem te desetileté tak je to jasný. V te době měl zastoupeni Mavep který snad už nefunguje nebo už Sportex neresi. Prodejce by to musel resit naprimo s Němci a na to serou takže se na to vybodli. Dalo se to zkusit přes Sports sk distributora nebo přímo Sportex. Nicméně mas nárok takže buď přes sports sk nebo přímo Sportex. P.S. U koho si ty pruty koupil aby sme věděli kde nenakupovat.

                        Npavo - Profil | So 29.7.2023 13:15:56

                        Luger46 >> Už jsem to poslal k opravě panu Zelenému. Nechtělo se mi to nějak moc hrotit. Spíš mne zajímali zkušenosti s fungováním té desetileté záruky u prutů, co se zlomí před koncem záruky. Jak Murphy tak i ty máte stejný názor, že si to místní servis evidentně zjednodušuje, pokud díl už nemá a Sportexu se ani neptá…

                          NLuger46 - Profil | So 29.7.2023 10:35:36

                          pavo >> zavolej do obchodu ze chceš oficiální vyjádření Sportexu a trvej na tom. Jak psal Murphy vůbec to ze Sportexem asi neřešili. A pokud jo tak bych se nenechal jen tak okebat. Jednou mají deset let. Ale to jak to zdůvodnili je spis výmysl tady někoho u nás.

                            Nvicx - Profil | Čt 27.7.2023 10:14:33

                            Mali ste už niekto v ruke nobun spin? Ideálne 275/40g jig.

                              Npavo - Profil | Út 25.7.2023 23:12:38

                              murphyy >> Jsem si to myslel, že je to, jak píšeš sám, závislé zejména na dostupnosti dílu. Kdysi, před mnoha lety, jsem dost důsledně trval na uznání reklamace zlomeného vláčáku ABU ( ještě originál Sweden) a napsal jsem, po zamítnutí od českého distributora, přímo Švédům. Nebudu popisovat, jaké bylo po dvou měsících mé překvapení, když mi přišel nový prut i s omluvím dopisem, a to zdůrazňuji, aniž bych do Švédska poslal ten zlomený ….
                              No ale, jak už jsem napsal dříve, nechtělo se mi to tentokrát nějak hrotit a poslal jsem zlomený díl panu Zelenému, tak snad to pak ještě chvilku poslouží. Já mám stejně plavačku s feedrem jenom jako jarní výplň absťáku, než začne vláčka😂.
                              Každopádně dík za odpověď.
                              Zdravím

                                NVojtechvojtech - Profil | Út 25.7.2023 22:26:46

                                Panove, nemate nekdo zkusenosti s morionem ve verzi breakout? Tj. poloteleskop. Mam zalusk na tu verzi 3 lb. Ale nikde prozatim neni dostupne info z praktickeho pouzivani - jak se chova aj. Diky, V.

                                  Nmurphyy - Profil | Út 25.7.2023 18:57:15

                                  pavo >> Ahoj, ano vacsinou to je tak ako pises, distributor pre CR ktory by mal byt sports.sk uz nema nahradny diel resp taky prut, tak napisu ze neuznaju reklamaciu, to je pre nich najrychlejsia cesta, pricom podla toho (Zisťujeme dostupnosť dielu A v DE) ani zrejme nekontaktovali nemecky sportex..
                                  dalsia vec je, ze ak uz je diel vseobecne nedostupny, mali by poskytnut novy diel z novej rady prutov a teda cely prut-na to by vsak museli uznat reklamaciu-takze sme opat na zaciatku ze radsej napisu aby to rychlo vybavili ze reklamacia neuznana..
                                  co sa mi tiez nepaci, pretoze na co ti je 10 rocna zaruka na blank, ked ti potom povedia ze sa nejedna o vyrobnu chybu, ktora ak by bola prut sa zlomi uz po par pouzitiach, inymi slovami by mali zamietnut vsetky reklamacie zlomenia po par rokoch/skor mesiacoch pouzivania..
                                  na druhej strane je fakt, ze pokial je diel k dispozicii tak nikdy som nemal problem s dodanim nahradneho dielu aj co sa tyka zlomenin vlastnou vinou..
                                  cize asi zalezi, aky prut, ci ho este maju, ale min. by som trval na tom (ak by reklamaciu neuznal nas distributor aby to vyhodnotil priamo sportex v nemecku)

                                    Npavo - Profil | Út 25.7.2023 17:09:33

                                    murphyy >> Ahoj Martine,
                                    Vidím z příspěvku, že máš ke Sportex servisu nějak blíž, tak bych se zeptal, jak je to ve skutečnosti s desetiletou garancí na blanky. “Povedlo” se mi letos na jaře zlomit horní díl mého match Exclusive float prutu, podle mne při běžné činnosti, kterou ten prut zažil před tím opakovaně stokrát - při záseku a s 0,20 monofilem přes prst, abych rybu nevyřízl. Kupoval jsem ho v r 2016, tak jsem si řekl, vyzkouším, jak jim těch deset let garance funguje. Výsledek - neuznaná reklamace, a budu přesně citovat text z protokolu servisu :
                                    Neuznaná reklamácia
                                    Vyjadrenie:
                                    Mechanické poškodenie spôsobené zákazníkom. Nejedná sa o žiadnu výrobnú chybu. Tá sa prejaví při prvých použitiach prútu.
                                    Reklamácia sa zamieta.
                                    Riešenie:
                                    Zisťujeme dostupnosť dielu A v DE.

                                    Tolik citát z protokolu, který podle mne obsahuje několik nelogických, či protichůdných vět,
                                    které s tou desetiletou garancí nějak nejdou dohromady…
                                    Pro info, nijak jsem to dál nehrotil, prut už své odsloužil, tak jsem ten zlomený díl poslal na opravu panu Zelenému.
                                    Podotýkám, že jsem v jiném případě úspěšně reklamoval UL vláčák BLACK arrow, zlomený při nahazování 3g jigu, 10 cm u špičky a to dokonce v jednom roce dvakrát, v úplně stejném místě…
                                    Popravdě, přijde mi to tak, že u té plavačky prostě nemají v DE A díl (je to už 7 let) a tak napsali, co napsali…
                                    Co myslíš ?
                                    Dík za názor, i případné zkušenosti ostatních kolegů.

                                      Nmurphyy - Profil | Út 25.7.2023 16:57:20

                                      booster >> vpohode za malo :) dakujem napodobne a nech nove pruty pekne sluzia 👍

                                        Nbooster - Profil | Út 25.7.2023 15:51:34

                                        murphyy >> Díky moc, snad tedy bude vše ok. Dnes jsem ještě osobně kontaktoval prodejce v Olomouci a byl jsem též ujištěn, že je vše v pořádku. Chyba prý musela být na straně Sportexu, nějakým pro mě těžko pochopitelným způsobem prostě zaměnili visačky. Jinak si to nikdo nedokáže vysvětlit. Paní mě ujistila, že vše je v pořádku i pro případnou reklamaci a myslím si, že jako zákazníka si mě budou dlouho, dlouho pamatovat. Potvrzovací email - uvidíme, jestli dojde.
                                        Patří Ti velký dík, slovenský příteli, za pomoc, kéž by tak ochotných lidí bylo více. Přeji mnoho krásných zážitků nejen u vody a SLUNCE V DUŠI.