MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybáři Prostějovsko a okolí

Pojďte si popovídat o rybách, rybaření a rybářích v okolí Prostějova. Jak a kde Vám to bere? Co Vám u našich vod vadí? Kam rádi chodíte? atd.
Těším se na seriózní pokec!!!

Autor diskuse: Liborman ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 11.4.2013


Na jaké prostějovské vodě jsi letos zahájil sezónu?

A)Přehrada 25%
B)Hrdibořice 13%
C)Valová 63%

Od 19.3.2017 hlasovalo 8 čtenářů.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 44 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N ZIPaaK - ® Po 15.1.2018 21:04:51
Serjoža >> kdyby byla mira porad tech 40cm, tak pytlak bo nepoctivy rybar muze stale vzit podmerecne ryby.. Nevidim v tom rozdil.
Nicmene kapr mi je burt. Je jich vsude spousta. Dravci me zajimaji a ty by to chtelo chranit.
Na Plumlovr byla sposuta velikych ryb ve velkem mnozstvi.. ale uz tam toho moc nezustalo
N Serjoža - ® Po 15.1.2018 14:54:58
ZIPaaK >> To je každý rok skoro stejné s tou vodou a bude to ještě horší,voda prostě není.A tyto vody nejsou uživné.A nic se na tom nezmění ani když to někdo napíše na papír.Někdo to prosadí,v zápětí odejde,protože to nebude podle jeho představ.Pak se to horko těžko bude vracet zpět.
K těm pytlákům a potměchmatům.Dá se tam 3000ks kaprů 35-43cm,rybář jich chytí třeba 5 za den ale vše musí pustit(ryby budou brát protože tam budou ale,malé).Potměchmat nebo pytlák bude mět větší šanci chytit a vzít si jich kolik bude chtít.Takže pro rybáře tam ty ryby prostě nebudou.A to jen kvůli pár lidem kteří se chcou fotit s megakaprem v obětí.Což se ale konat na těchto vodách nikdy nebude.To není něčeho odsuzování že to nemá cenu, to je realita.
Při vypouštění přehrady po Xletech si každý myslel co tam nebude megaryb a nebylo tam skoro nic.Žádné zázrak se nekonal.Takže se to skoro vychytat dá.
N ZIPaaK - ® Po 15.1.2018 14:18:09
Serjoža >> podle toho co píšeš, tak pytláci spíše nebudou mít nic k sežrání.. Navíc pytlačí hlavně rybáři samotní. To počasí je o náhodě - Romže to letos odnesla (a to jsem si myslel, že průtoky lepší jak minulé léto), ale zatím vůbec nemrzne a třeba budou zase Hrdibořice OK. Určitě je lepší něčemu dát šanci, než to rovnou odsoudit s tím, že to nemá cenu.
S tou rybkou na tom něco být může, ale nemusí. Jsou tací, co sekají ihned s malou rybkou a budou to dělat i s velkou. Pak je druhá skupina rybářů. Nicméně na Lipně to funguje, tak proč to nezkusit i na Plumlově. Ta voda je poměrně velká a vychytat úplně se prostě nedá..
N Serjoža - ® Po 15.1.2018 12:34:01
ZIPaaK >> A na Plumlovské přehradě,se ke konci sezony před vysazováním nechytí kapr žádné,ani podmírové,když byla míra 40cm.Takže kapři 45 cm,pár jich tam bude když se tam nasadí ale do 70cm tam žádné navyroste.To se může povést tak na 24hodin hlídaném soukromáku ne na Plumlovské přehradě,Valové a Blatě.
N Serjoža - ® Po 15.1.2018 11:47:46
ZIPaaK >> Kluci docílí jen to že tam pytláci budou mět rej.Kapr tam nevyroste.Ve Valové není v létě,voda letos tam pochcipalo hodně ryb.A v Blatě se to udusí přes zimu pod ledem.Toto má cenu na velkých revírech a ne na takovéch jako Valová a Blata.
A stěma rybkama,hodně rybářů kteří chytají na menší rybky sekají skoro hned po záběru a ryba to má zaseklé v tlamě.Jak bude míra nástražních.rybek 15cm,každý to nechá zažrat a ryba bude mět háček hluboko v jícnu.A 15cm rybku veme i 35- 40cm štika vůbec nic to neřeší.Takže kluci se snaží vlastně o nic.
N ZIPaaK - ® Po 15.1.2018 10:56:44
Serjoža >> tak hovadina to určitě není. Je to jen způsob, jak zvýšit ochranu rybám, které to potřebují.
Právě proto, že tam takový kapr nikdy nebyl, tak kluci chtějí touto snahou docílit, že tam nějaký třeba někdy bude..
N Serjoža - ® Po 15.1.2018 8:02:22
ZIPaaK >> Jo podpořili,ale jen když se prosadí chytat kapry na bojlís o průměru 10cm.
Nevyméšléte pořát hovadiny,už stačí na Valové a Blatě zavedení míry kapra 45-70cm.Takové kapr tam skoro nikdy nebyl a nebude.
N ZIPaaK - ® Ne 14.1.2018 17:33:55
Podporili by jste take takovy navrh na Plumlovske prehrade? Od letoska plati krome Lipna i na Orliku a jeste na dvou mensich revirech..
http://www.nachytano.cz/clanky/selektuje-min.veliko​st-nastrazni-rybky-(15cm)-ulovky-malych-candatu-na-​vybranych-revirech-crs/a/2146/
N medvěd - ® Út 11.7.2017 22:54:48
snoopyxl >> byl jsem v neděli od šesti ráno vláčet Kromě okounů velikosti mexického dolaru jsem neviděl vůbec nic
N snoopyxl - ® So 17.6.2017 12:35:20
Tak co jak probíhají dravci na prehrade.?
N Hagara - ® Út 28.3.2017 10:30:23
RST >> Mnou popsaná věc k přestoupení do jiné MO je poměrně staršího data. Docela bych se divil kdyby se k té věci někdo přihlásil. Tím nechci říci, že RS k tomu mlčí. Věc o vyloučení se probírala na naší členské schůzi a samozřejmě se uváděly všechny přestupky dotyčného. Ono to není jen tak někoho vyloučit a musí k tomu být sakra pádný důvod. A ten byl hned několikrát. Za rok opět na členské schůzi bylo zmíněna skutečnost, že vyloučený člen je opět rybářem a jako perlička všeho bylo, že ho přijala ta organizace kde mu její RS odebrala povolenku a to hned 2x v kalendářním roce. Divil se výbor MO divil jsem se já. Tak takovou věc si člověk zapamatuje a říká si, kde je právo a pravda ?! Něco jiného je opomenutí něčeho .. běžného,ale cílené přestupky jako upytlačení hájené ryby, hrubé až kruté zacházení s rybou a je toho hodně co se někde děje , tak na dvě rozdílná provinění je třeba pohlížet s rozumem a i nekompromisně ,což se také mnohdy neděje. Je to jen a jen v člověku a tím, že někdo dostane určitou "moc" ,tak má i odpovědnost. Bohužel jsem se setkal i blbcem který měl v sobě představu ,že to byl on kdo je vyvolený a povolaný. Nakonec jsi to zažil určitě za život také. Omlouvám se za přednášku, to jsem nechtěl ...
Genisu loci vody je nenahraditelné a jak řekl klasik - " Vo tom to je ".
Hodně úlovků a ať se ve všem daří. P.
N Kukačka - ® Po 27.3.2017 18:57:58
domino >> Dají ti ji na počkání, přenosná není, je psaná na auto. Kolik máš aut, tolik musíš koupit parkovaček.
N RST - ® Po 27.3.2017 13:55:22
Hagara >> Ne není mým koníčkem nimrat se v zákonech a předpisech, nicméně abych mohl konat musím je znát a ne se jen domnívat. To že je u nás tak snadné v případě vyhození z jedné MO přestoupit jinam mě vytáčí doběla. Je revír kde mám možnost ovlivnit kdo tam bude a nebude lovit a na tom revíru jsme zavedli Black List = uděláš průser, neumíš se chovat skončil si a napořád.
Tohle ve svazu nejde prosadit bohužel, a pak pro několik málo pitomců trpí nesmyslnými zákazy většina slušných.

Snažil sem se ti jen vysvětlit že při současném stavu ta přijímající MO nemá jak zjistit že je přijímaný hříšník, zvláště když je z jiného ÚS. Dost by pomohlo napsat jméno toho o kterém tvrdíš že MO ho přijala ...... pokusil sem se zapátrat a o nikom komu by naši RS dvakrát po sobě sebrali papíry nevím. Můžeš klidně do SZ.
N domino - ® Po 27.3.2017 12:39:24
Kukačka >> super dik. A je to na pockani? A kdyz mam vic aut tak mi to daji na vic aut nebo je prenosna?
N Hagara - ® Po 27.3.2017 9:59:08
RST >> Každopádně Ti děkuji za obšírné osvětlení souvislostí níže popsaných. Patrně budu asi jediný rybář který nezná detailně vztahy mezi RO,RS,MO , ÚS a zas tak mne to netrápí. Zůstanu ve vztahu k své MO a budu věřit, že ta mi dá informace které budou v souladu se vším co je třeba. Ale i tak díky za stručné vysvětlení. Beru to jako, že "pochopit" nám předkládané souvislosti je svým způsobem jako s nimi souhlasit a to já tedy se vším nesouhlasím. Samozřejmě s tím ale nic nenadělám. A netýká se to jen rybářských svazů. To, že jsou nedostatky které omlouvá určitá souvislost a podle ní s tím nikdo nic nenadělá je dost smutné. Mlčící většina k takovým věcem je u nás tradicí. Nebo alespoň jsem se s ní dost často setkal.
V prvé řadě je potřeba zůstat člověkem a neschovávat se za předpisy,vyhlášky a zákony,ale to jsem již jednou předeslal. Pokud je znalost zákonů,vyhlášek týkajících se rybářství a všeho okolo něho tvým koníčkem, je to tvůj koníček, O.K. Jestli se jimi zaobíráš pracovně, bylo by dobré konat vše pro to ,aby podobné souvislosti nebyly. A Turkům i Tatarům jsou naše zákony a vyhlášky ukradené.... Nám snad ne!
N Kukačka - ® Po 27.3.2017 8:26:14
domino >> Na městském úřadě v Plumlově a stojí 100 korun na rok. Platí to, ale jen pro dvě parkoviště pod lesem. Z druhé strany u letního kina musíš povolení k parkovaní vyřizovat zase v Mostkovicích.
N domino - ® Ne 26.3.2017 23:48:17
Cau borci. Ma nekdo zkusenost z vyrizenim povoleni parkovani okolo prehrady? (Parkoviste pod Zlechovem) Nebo poradi nekdo jak to vyridit? Dik
N RST - ® Ne 26.3.2017 13:23:25
Hagara >> Čeče seš Turek nebo Maďar, a nebo jen prostě nerozumíš psanému textu. Vyhledej si spojitost mezi RS, MO a výborem MO.
Možná až si to přečteš někde jinde, (ne na MRKU) tak ti ta souvislost dojde.
Co jsem k tomu mohl říct jsem řekl. A že ti něco přijde absurdní znamená že neznáš souvislosti mezi RO, RS, MO a ÚS. Ale jak diskuse s tebou prokázala zřejmě ji ani nikdy nepochopíš.
Měj se hezky a ať ti berou.
N medvěd - ® Ne 26.3.2017 13:03:06
dnes skoro dvě hodinky na Romži.Víc jsem v té kose nedal.Ani ťuk,ale jako že vůbec
N Hagara - ® Ne 26.3.2017 12:58:33
RST >> A pak, že sem nikdo moc nepíše...
RS tedy koná a odebírá povolenky za něco.. a předpokládám, že informuje výbor MO kterou zastupuje o své činnosti a podává zprávu o dění na revírech MO.
Nechci natahovat debatu..., příjde mi to absurdní a odvážné od provinilce hlásit se do řad členů MO kde jsem páchal přestupky... a na základě mého chování se mě mateřská organiozace zbaví a příjme mě ta kde jsem dělal bordel. To levá ruka neví co dělá pravá ?! Když to bagatelizuji, tak RS je nekontrolovatelná jednotka .- Blbost samozřejmě a konec. Ten kdo páchá hrubé přestupky by si už neměl nikdy ! zachytat na svazových vodách.
N RST - ® Ne 26.3.2017 10:08:00
Hagara >> Je to prosté:
Na vstup do jiné MO nepotřebuji přestupní lístek, stačí "jen" zaplatit zápisné. V silách MO není kontrolovat každého nového člena z hlediska jeho bezúhonnosti. Jednak na to nemá právo, a druhak ani neexistuje možnost jak to prakticky udělat.
Ještě ti zopakuji co už jsem jednou psal:
Povolenku zadrží RS stanovená na příslušném revíru a ne MO která revír obhospodařuje.

RS ji posílá tomu kdo ji vydal. MO v případě cizího člena nic neřeší, neeviduje a ani o tomto přestupku nemusí nic vědět!!!!!
To co píšeš je logická blbost - pokud je člen z MO Prostějov (MRS) o papíry přijde v revírech MO Tovačov (ČRS) tak RS která povolenku zadržela odesílá
a) Povolenku s hlášením o přestupku tomu kdo povolenku vydal (nemusí to být nutně mateřská MO hříšníka) např. v případě územní povolenky Územnímu svazu atd........
b) Kopii povolenky spolu s hlášenkou na příslušný úřad.
c) Hlášenku (z pravidla s popisem přestupku) mateřské MO přestupce pro případné řešení kárnou komisí.
A to že člen který byl "ukončen" u jedné MO, zvláště pak pokud je to MO jiného územního svazu, vstoupí do jiné, třeba sousední MO není nic divného. Ta přijímací MO o něm nic neví. Důvod je prostý, neexistuje spolehlivá centrální evidence členů, která by tenhle problém vyřešila!!!!!! Nevím jak v MRS, ale v ČRS ta evidence moc nefunguje a pokud vím tak výměna databáze hříšníků mezi územními svazy neexistuje a nefunguje vůbec. Předpokládám že hned tak fungovat nezačne.

Jediné řešení této konkrétní kauzy by bylo, odebrání RL úřadem, ten jediný by byl schopen takového rybolovce zastavit!! Jenže ten úřad na to nemá páku. Kdysi bylo chvilinku v zákoně, "ten kdo spáchá přestupek na úseku rybářství přijde na tři roky o RL - odevzdá jej na úřad. Zákonodárce toto opatření odstranil, údajně pro jeho přílišnou tvrdost.
N Hagara - ® Ne 26.3.2017 9:39:07
RST >> Vidíš to a nakonec jsem rád, že jsem tuhle anabízi nemusel vypisovat sám a udělal jsi to za mě. Hlavně neřeš co nařizuje litera zákona,nebo nějakého pokynu,praxe .
Postup by měl být stejný,ale občas není a odvíjí se odlišně. Jistě mě dáš zapravdu,když má někdo "nahrčený" postup,předpis... ,tak se někdy řeší dilema které si vyrobil sám,. Spíše by mě zajímalo když někoho vyloučí členská schůze z řad rybářů,jak ho může příjmout jiná organizace za svého člena ( měl jsem za to, že dispenz je doživotní...) a navíc ten dotyčný právě u té organizace která ho přijímá za nového člena měl dvě řešení hodně těžkého přestupku.
Dovolím si tvrdit,že v životě nastanou situace,kdy budeš muset řešit situaci hodně nestandartně a někdy proti předpisům.A bude to správně. Ahoj... P.
N RST - ® Ne 26.3.2017 8:04:25
Hagara >> Podstata je taková, že povolenku hříšníkovy zadrží RS a ta ji posílá MO která ji vydala.................. MO kde k přestupku došlo, nemusí vůbec vědět, že se stal. Přestupky cizích členů neřeší a ani je neeviduje.
N Hagara - ® Ne 26.3.2017 6:09:59
RST >> Zeptat se můžeš ... , jak jiná MO klidně odebere povolenku každému kdo dělá na jejím revíru neplechu. Někdy mám dojem,že se tu pitvá každé slovo a špekuluje kdo má trumfnější a kdo ne. Podstata věci občas někomu nedojde. Hezký víkend všem.
N Liborman - ® So 25.3.2017 21:15:17
Dneska chvilku odpoledne v Hrdibořicích a od bezrybky mě zachránily dvě plotice. A rybářů jak na závodech.
N Zbynder - ® Pá 24.3.2017 19:45:59
Serjoža >> možná proto počítali jen ty co byli proti. Ostatní byli automaticky pro. Ale nutno dodat, že jsem seděl vzadu a mého pohledu zvedlo víc lidí ruku pro K70. A pro 45 cm spodní míru, podle mého mínění, to byla plichta. Je smutný, že přítomní členové se nechtějí vyjádřit a že nebyla žádná diskuze. Prostě návrh a hlasování. Nikdo neřekl, co tyto změny přinesou a čemu pomohou.
N Liborman - ® Pá 24.3.2017 18:25:59
Tak jsem dneska zkusil Hrďky. Za celé dopoledne jeden šedesátník na břehu, k tomu plotička a jeden neproměněný záběr. Ale ten vítr byl sakra studený...
N medvěd - ® Pá 24.3.2017 16:42:08
těch stříbrňáků je na přehradě jak sraček.Takhle si zasrat vodu
N Serjoža - ® Pá 24.3.2017 8:53:31
Zbynder >> Já tam byl na té schuzi.S těch lidí co tam bylo půlka možná i více nazvedla ruku pro nic-ani pro,ani proti,ani že se zdržel hlasování,odhadem co jsem ce podíval okolo,prostě tam jen seděli.
N Chytím-prd - ® Pá 24.3.2017 7:46:59
Liborman >> Byl jsem s kolegou minulej týden, já nic, on vytáhl pěknýho kapříka....
N Liborman - ® Čt 23.3.2017 19:12:17
Tak kolegové, jak Vám to kouše na našich vodách? Já byl zatím jen na olomouckých Poděbradech, ale zítra chci prubnout Hrďky. Už jste tam někdo byl?
N RST - ® Čt 23.3.2017 17:52:37
Hagara >> Můžu se optat jak MO sebere papíry členovy jiné MO???? Vždyť s ním nemá nic společného?????
N Hagara - ® Út 21.3.2017 20:33:42
Je to pravděpodobné, že návrh opět a zas půjde do háje. Zažil jsem lepší fóry. 2x Tovačov org.sebrala papíry jednomu našemu členovi za hrubé přestupky a za třetí přestupek ho členská schůze vylpoučil a kdo myslíš ,že ho přijal za člena ?? Tovačováci. Když bych to dovedl do dokonalosti, platí tu heslo : My si tu republiku rozbíjet nedáme....,
Nakonec jsme jako občani založeni materiasliticky a propagovat nějaké novoty nikdo nechce.
Když už tě mám "Na drátě", jak mi syn přenastaví PC abych načetl starší obsah flešky a dokázal ho umístnit sem k příspěvkům pokusil bych se jen a pouze našim přispívatelům toho to fóra poskytnout několik tajných rad ( zaručených) jak chytat ryby. Musíme ale zachovávat tajemství a nikomu cizímu tyto rady neposkytovat. Mohu všechny ujistit,že potom nějaké lovné míry a omezení nebudou pro nás zasvěcené ... žádnou překážkou.
S přáním hezkého večera - Hagara.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 44 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Warrior 6 Legged Bedchair + Spací Pytel Fox Warrior

Za 4.050
Cenově výhodný set vysoce kvalitního lehátka a spacího pytle od prestižního anglického výrobce Fox International. Nyní za cenově výhodných podmínek.Pokud hledáte kvalitní lehátko se spacím pytlem s vynikajícím poměrem výkon vs. cena, tak již hledat nemusíte, protože nic lepšího již nenajdete.

akce, rybareniRybářská sedačka s područkami

Za 1.699
Velmi pohodlná, populární rybářská sedačka Wychwood, u které můžete nastavit sklon opěradla jen díky područkám.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS - CORMORAN LOS - CORMORAN

Písek, 39701 , Heydukova 100