Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:11:47

petr616 >> Předneste to na schůzi. Možná se k vám přidají další, dáte to výboru za úkol a k něčemu to bude. Jinak se tu můžete vztekat. A to je všechno.

    Npetr616 - Profil | Út 5.2.2013 21:07:35

    computerfish - 5.2.2013 20:54:05 >> "kontrol v revírech prokazatelně je." ale leda tak TRAGICKY malo !!!

      Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 20:54:05

      petr616 >> Ze zpracovaných povolenek dostanete počet kontrol včetně data kontroly. Profesionální stráž odevzdává výpis z GPS. Tam si přečtete všechno. Takže evidence kontrol v revírech prokazatelně je.

        NMAXXSKATER - Profil | Út 5.2.2013 20:53:43

        Je to o lidech, jsou lidé poctiví, pracovití, pečliví a ti druzí ... Na přehradě na Seči jsem byl kontrolován a všechno v pohodě, rybářská stráž se chovala přesně tak, jak má a jako bonus se s ním dalo povídat i mimo dění kontroly, na závěr nám poděkoval za spolupráci a popřál šťastný lov. Naproti tomu na jednom rybníku to byla katastrofa, RS se nedokázala vyjadřovat, nepředložil odznak, sám ani nevěděl, co je v povinné výbavě ... Prostě hrůza ... Jinak za loňskou sezónu a cca 120 vycházek ani jedna kontrola ... Jak to říkají chlapi, tak hlavní je pro ně asi údajná povolenka zadarmo ...

          NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 20:51:55

          computerfish >> Teď tady ale vaříš silný kafe...... Ani na vteřinu nepochybuju, že to má svaz takhle vychytaný, kdyby se našla třeba jedna pomatená RS, která by neplnila rozkazy velitele RS..... Přesně tohle, co jsi popsal a jak to v reálu fuguje, dělá z RS nezákonnou, naštěstí neozbrojenou složku s kompetencí osoby úřední. K tomu, co jsi popsal nemá samozřejmě žádný "velitel" zákonnou pravomoc a nemá ji ani MO......

            NCane - Profil | Út 5.2.2013 20:51:46

            Vloni 51 vycházek : kontrol 0

              Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 20:51:42

              Sven >> Asi vedoucí RS a výbor. RS dostává nějakou odměnu, povolenku zdarma, atd.

                Nnofish - Profil | Út 5.2.2013 20:51:21

                Sven >> já bych to s tím "jiným" oddílem moc nehrotil. 99% kontrol proběhne desetivteřinovou kontrolou. Vteřinu trvá zprovoznění propisky, osm vteřin podpis s číslem RS, vteřinu deaktivace propisky :-)

                  Npetr616 - Profil | Út 5.2.2013 20:49:17

                  computerfish >> no podle realneho stavu kontrol u vody snad neni nikdo kdo by potreboval nejaky 'dukazy'...

                    NSven - Profil | Út 5.2.2013 20:48:29

                    computerfish >> a kdo ty hodnotící atributy vyhodnocuje ?

                      NSven - Profil | Út 5.2.2013 20:46:55

                      RST >> nojo ale vy jste jinej oddíl :-))

                        Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 20:46:23

                        petr616 >> Důkazy? Nejsou.

                          Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 20:45:37

                          Mrknato >> No asi výbor ÚS. Vedoucí RS má právo podat návrh na KÚ na odvolání RS z funkce.

                            Npetr616 - Profil | Út 5.2.2013 20:45:11

                            computerfish - 5.2.2013 20:38:05 >> takze se to ve finale co?? no ututla, prece se neukazou pravdivy cisla a nerekne se pred sefem ze vetsina RS dela nic,aby pan velitel RS nedostal pojeb...to je vymakany,jak za starejch casu,pekne to vedete soudruzi....

                              NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 20:43:28

                              computerfish >> Hele a kdo volí, či jmenuje "vedoucího RS", co je to za týpka? Jaký má pravomoce?

                                Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 20:38:05

                                RST >> No jak kde. U vás od letoška, jinde je to praxe už 5 let. Zápis kontrol RS v povolence je jeden z hodnotících atributů. Dále počet hodin vykázaných kontrol, které samozřejmě musí s počtem zápisů korelovat. Ale pravdu máš v tom, že nakonec o kvalitě práce rozhodnou vedoucí RS nebo další funkcionáři.

                                  NRST - Profil | Út 5.2.2013 20:31:16

                                  Sven >> Nemáte ji ani jeden. Výkazy se dělaly vždycky a ta ostrá tužka tam jistou roli hrála, ale od letoška se sleduje "výkonnost" RS přímo z povolenek, při sumarizaci alespoň v rámci našeho Ú.S.

                                    Npetr616 - Profil | Út 5.2.2013 20:25:18

                                    computerfish >> dobre jake jsou tedy predepsane kvoty pro plneni funkce RS?rad se necham poucit.

                                      NSven - Profil | Út 5.2.2013 20:24:49

                                      computerfish >> bohužel pravdu má. Žádné výkazy práce se nevedou a tím méně se skládají účty územnímu svazu.
                                      Na konci roku se nabrousí tužka aby bylo co přečíst na VČS....

                                        NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 20:17:20

                                        computerfish >> Jak to popisuje petr616 by to mělo fungovat a náklady RS hradit ten, kdo ji ustavil, ale v reálu to funguje "svazově" jak v MO (velitel stráže, bojové rozdílení), tak na ÚS, tak u profiRS "legionářů" co za to berou "žold".....

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak