Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 20:09:20

petr616 >> Nemáte absolutně pravdu. Běžte se zeptat na svůj územní svaz na činnost RS a výkazy práce RS. A pak plkejte.

    NCZ - Profil | Út 5.2.2013 20:04:31

    Rybářská stráž je od toho aby jste Vy HOVADA dodržovali pravidla Rybářského řádu a místních výjimek.......Já po vás ten bordel uklízet nebudu,byť je to v řádu! Petrův Zdar!

      Npetr616 - Profil | Út 5.2.2013 19:59:25

      hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 5.2.2013 19:47:53 >> RS si zadne carky honit nemusi,nikoho jejich cinost nezajima,nic nikomu nevykazuji,cela prace RS jde z jeho kapsy, takze tady se ukazuje duvod, proc RS potkas jednou za uherskej rok...dokonaly system!

        NFlying trout - Profil | Út 5.2.2013 19:47:53

        RS potkávám jen u místního rybníku (1Ha), který snad denně obchází, jejich činnost na tomto revíru je jen symbolická a honí si tam jen čárky, jedná se revír na okraji města, velký pohyb lidí a rybářů, neviděl jsem nikdy, že by někdo pytloval ryby, max. nějaký důchodce, že by si nenapsal příchod, ale to tam řeší stejně domluvou ... chlap sedí u vody, chytá ryby, kouká kolem, to dělá každý, protože to není jen o nahazování a vytahová ryb, při odchodu udělá kontrolu a jde domu .. nevim co je po RS je vyžadováno, jestli musí mít nějaký konkrétní počet čárek - kontrol, nebo záchyt přestupce Rř?!

        Jednou vylez nejakej strejka z budovy zdejší RS, ožralej na hadry a šel si udělat ty svoje čárky, kdyby se mu cokoli nelíbilo (ale u mě nemohlo, mám vše v cajku), tak bych ho určitě řešil, ale byl v klidu ... stejně se mi nelíbilo jak někdo může takhle ožralej jít vykonat nějakou kontrolní činnost, za kteru má určitě nějakou výhodu nebo pár kaček?!

        MLUVIM POUZE O RS v podobě nějakých strejků z MO, né o profíkách, ty to maj asi jinak nalajnovaný a je to jejich práce a o alkoholu nemůže být ani řeč.

        Nechtěl bych to dělat, tak ani tak ... sám vim svoje.

          NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 19:43:28

          petr616 >> Slušná RS může řešit věci podle zákona a to není málo. Nemusí zadržovat povolenky za přisvojení kapři 35cm, za dva kapři denně, může hlásit RO, že uživatel neplní podmínky VRP nepodporou původním druhům a jejich rozvoje, že podnajímá revíry MO, že pro některé BP nemá patřičné vyjímky ...... Jak dlouho taková RS může v MO (kde jinde), fungovat? Takovou RS neznám, to by byla RS, která by postupovala dle zákona. To, co se dnes vydává za RS jsou defacto LM, které také neměly pro to, co dělaly a k čemu byly určeny zákonné pověření. Komu to vadilo? LM měly autoritu, stejně takovou, jakou si chce budovat JaČ a možná i to "přesvědčení".....

            Npetr616 - Profil | Út 5.2.2013 19:21:04

            JaČ >> no tak povidej, co takova RS muze zmenit? nemyslim tim, ze rocne posle par lidi na urad k projednavani prestupku ktereho se ani neucastni a o vysledku neni informovana (raci). co a jak se nekam fakticky hne k lepsimu kdyz se nekdo rozhodne delat RS? uz se nebudou rabovat reviry na babetach?nebude se prevazet na soukromaky?nebudou se cestou 'ztracet' ryby na nasadu?nebude to porad vsechno o futrovani mrazaku a penezenek?porad bude a to nikdy RS sama nezmeni,to cele je o spatnem systemu ktery nezachrani ani sebevic porybnejch (kolik znich sou taky pekny hovada nebo lemply). To stejny jako bys tvrdil bez k polici a zlepsis situaci s korupci v politice :-D Jako fraze pekny, tim to ale konci...

              NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 10:02:08

              petr616 >> Ono to možná opravdu tak beznadějné vypadá, ale není to pravda. Dá se s tím něco udělat a já to moc dobře vím, protože jsem si to zkusil.
              Ale ty ne a už to zavrhuješ.
              Záleží na každém, jakou si dokáže vytvořit autoritu a vždycky je to o přesvědčení.
              Jirka ti to napsal za mě. Dokud budeme jen sedět a kňučet, k ničemu to nepovede.
              Ale to už se poněkolikáté opakuju.

                Nhraji - Profil | Út 5.2.2013 8:27:51

                petr616 >> víš, s naprostou většinou těch pasivních máš společné právě to vymlouvání se na: kdyby byla šance na ....
                Ta šance tu samozřejmě je, ale ty máš dost výmluv na to, abys tu šanci nevyužil.
                Jeden můj předchůdce ve funkci předsedy mi kdysi řekl: "Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody." A já mu zpětně musím dát za pravdu. Nejhorší jsou takoví, co dokážou dvacet minut psát důvody, proč zrovna oni nemohou ...

                  NMrknato - Profil | Po 4.2.2013 23:18:53

                  petr616 >> Počkej a o čem by měla RS rozhodovat? RS kontroluje, požaduje, zadržuje a příp. vybírá...... Nikde není stanoveno, kolik má být na x hektarů RS. Jako asi v jediném "ranku" dostaně člověk za jedno "klopýtnutí" dva flastry. Jeden od státu, pověřené obce a druhý od svazu v oddělení "čistírny povolenek"...

                  Nevím, proč by se RS měla zajímat o to, kolikrát překoupené ryby se vysadí? Svaz si z překupování ryb udělal standard. Rybu koupí, odchová MO a ÚS ji od ní překoupí. Která RS kotroluje, zda uživatel podporuje a rozvíjí populace původních druhů ryb? Že by tím RS MO nepověřila?

                    Npetr616 - Profil | Po 4.2.2013 22:51:43

                    hraji >> Vis, ze sem svoje na tohle tema nejednou rekl, kdyby byla sance ze se neco opravdu pohne nebo realne zmeni tak se neboj ze bych zustal doma na kavalcu, bohuzel v soucasne situaci je to akorat o tom, ze by bylo o jednu bezvyznamnou RS vic, ktera stejne nic nezmuze, o nicem nerozhoduje, bohuzel ani o smesne nizkych trestech, o tom jestli je vubec pristizeny vinik dostane nebo ma kamaradicka na spravnem miste, proste fungovani naseho svazu ktery dokaze tak akorat vybirat penize a prekupovat ryby, co se deje v zakulisi s penezma a rybama to si raci ani nebudu domyslet, ale kolos tohoto rozmeru s koreny v dobach davno minulych, instituce starajici se fakticky jenom o penize, to mluvi myslim samo za sebe...kazdopadne kazde RS si vazim a respektuju ze se pro to rozhodli, mate muj obdiv, ja bych na to nemel a asi bych musel nekomu brzo plivnou do tvare ne li hur...

                      NSven - Profil | Po 4.2.2013 21:39:11

                      nofish >> jasná věc :-))

                        Nnofish - Profil | Po 4.2.2013 21:29:58

                        Sven >> nakoupil úeří? Myslíš bazar? Víš jak to bylo v dědictví ne? "Přikůpíme" :-)
                        Proč nekoupit věci co se nekazí, když na to jsou finance? Někdo investuje do chlastu, někdo do nesmyslů na rybařinu.

                          NMrknato - Profil | Po 4.2.2013 21:24:22

                          hobitek >> Teď jsem se dívat na pořad o vzestupu Hitlera. Zajímavé, postupoval obdobným systémem, který tu vyzdvihuješ ty. Teda v eliminaci zákona, demokracie, pro vysněný a nereálný cíl......

                            Nhraji - Profil | Po 4.2.2013 21:14:57

                            petr616 >> jsi v ideálním věku na to, abys těm páprdům ukázal, jak se to má dělat. Nebuď přehnaně skromný a nabídni svoji pomoc, oni tě rádi přijmou. A pak budeš moct hodnotit se znalostí problematiky.

                              NSven - Profil | Po 4.2.2013 21:14:45

                              nofish >> jsem koukal, že sis nakoupil peří .... :-)))))
                              Budeš si dělat indiánskou čelenku ? :-)

                                Nnofish - Profil | Po 4.2.2013 21:13:28

                                Sven >> Trvalé následky? Tak za to požaduj odškodné :-)

                                  NSven - Profil | Po 4.2.2013 21:10:09

                                  nofish >> taky se tomu divím, že se na to nevykašlu...
                                  Asi na mě ta léta školení děcek, dospělého mančaftu a vedoucího RS zanechala trvalé následky... :-))

                                    Npetr616 - Profil | Po 4.2.2013 21:10:06

                                    Dneska sem byl na MO, ja si proste nemuzu pomoct, ale uprime, co od tech lidi cekate? Budme radi ze tam vubec neco v te vode plave, ze aspon jednou za 200 vychazek prijde nekdo udelat "kontrolu", vzdyt ti lidi sou tam z uplne jinyho duvodu nez se starat jestli sou reviry plny velkejch nebo malejch ryb, nebo jestli se rad dodrzuje nebo ne, jestli nekdo kontroluje nebo nekontroluje, dokud budou chodit clenove s otevrenejma penezenkama tam se nezmeni vubec ale vubec NIC ! Tady nejde o ryby, o prirodu, o dodrzovani radu, o nic s timhle spojeneho, jde o kseft a prachy, dyt se na to podivejte kdo tam sedi, tem uz sou nejaky ryby uplne u zadele...

                                      Nnofish - Profil | Po 4.2.2013 21:05:56

                                      Sven >> To je no. Docela se divím, že tě to baví. Protože poučovat člověka, který by měl spíš učiit tebe, je docela divné...
                                      U svazu furt asi panuje nějaká "doba minulá". Doba, kdy se za to že jsi kouřil ve stodole u souseda, dávala dvojka z chování ve škole :-)

                                        NSven - Profil | Po 4.2.2013 21:02:06

                                        nofish >> je to sysifovská dřina, uffff :-))))

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak