- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářská stráž práva a povinnosti
Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?
A) Maximálně 1. do roka37%
B) 2 – 4 ročně40%
C) 4 a více ročně23%
Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
22x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 22:20:04
Žádný svaz tě nemůže sestřelit, pouze může navrhnout tvé odvolání. Za což můžeš dostat čočku a to ne od svazu, ale od soudu je zneužití pravomoci osoby úřední tím, že funkci RS budeš vykonávat v rozporu s tím, k čemu tě zmocňuje zákon 99/2004. Žádná etika tě z toho neviviní, stejně jako WaM, kteří sice nemasaří, jen loví nonstopku a sakovanou. Tohle by měl vědět a znát každý rybář a nemusel by se ptát na práva a povinnosti RS. Vymýšlet účelově pro RS nové a širší kompetence, vyvolávat po nich poptávku, mně přijde o moc nebezpečnější, než jakýkoliv přestupek rybáře.
U nás se RS zodpovídá svému "veliteli" a na členské schůzi, je přednášena zpráva o činnosti RS. Zřizovatele RS o zjištěných závadách zpravuje opět "velitel RS". Vedoucí RS, jak tuto svazopozici pojmenoval ČRS, nikde nedajdeš, nikde nenajdeš ani to, že uživatel může stanovovat BP, které mění VRP a k jejichž zavedení jsou potřeba vyjímky. Toto pro změnu vidím já, jako minimálně neetické.
NBláža - Profil | Út 5.2.2013 22:18:52
Kde by RS sebrala razítko, byť jen s číslem. Jste tam opravdu o hodně napřed...
NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 22:10:21
Ta kniha by se určitě jmenovala -Tak takhle už ne, Zápisky z vyškrábané misky, nebo Žil a umřel a NACO to vlastně bylo.
Myslím si, že člověk, který má v sobě takovou energii zápasit se skutečnostmi, pokud by tu energii směřoval tím správným směrem, nemá v tomto zápolení konkurenta.
Zatím se ale v jeho výrocích spíš ztrácím.
Nkakr - Profil | Út 5.2.2013 22:01:04
Kolega Mrknato dříve Pyzda je takový Don Quijote de la Mancha Mrku. Ten španělský bojoval s větrnými mlýny, Mrkácký zase ze vším, co má vztah k zákonu o rybářství a jeho prováděcí vyhlášce.
Třeba o něm také někdo napíše knihu.......
Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 22:00:42
Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:58:05
NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 21:55:46
Na druhou stranu nechápu, proč tak vzdělaný, sečtělý a snad i zapálený člověk věnuje svou značnou energii tak jalovým směrem.
Pokud by se rozhlédl dookola, musí snad vidět, že to křoví, kterým se ustavičně prosekává, sousedí s celkem schůdným chodníkem, který vede hned vedle.
Já mít takovou klasu v týmu, tak věřím, že moje preference sakra poporostou.
Ale on si bude mlít furt tu svou .
No, budeme uvidět.
Nkakr - Profil | Út 5.2.2013 21:46:50
Klídek pohoda tabáček, nemá cenu se rozčilovat.
Když přijde na věc, tak formulář povolenky vycházející z přílohy vyhlášky nemá ani chlíveček na podpis RS..........
Alespoň ten, který se používá v ČRS:-))
Nkakr - Profil | Út 5.2.2013 21:43:52
Diskuze s kolegou Mrknatem je jen odírání prstů a klávesnice.
Na druhou stranu je s ním někdy srandy kopec.....
NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:42:26
Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:38:17
1) přímo smlouva s ČRS
2) nejsem RS tudíž nevím, ale RS záznam o kontrole do povolenky zapisuje vždy. Asi musí.
NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 21:36:28
To, že mě může Svaz kdykoli sestřelit, jak jsi mi připomněl někdy před čtrnácti dny, moc dobře vím a taky s tím počítám.
Jestli mě považuješ za LM je mi totálně jedno a pokud spoléháš na to, že jsem "zaplaťpánbůh" neozbrojen, tak se mýlíš.
To ale není to podstatné.
Podstatné vidím v tom, že pokud se tady vytvoří komunita, která současný stav vidí jako neetický, nebo odporující všeobecnému přesvědčení.
Pokud to vytí vlků dosáhne takové intenzity, že se ti první v řadě doopravdy osmělí.
Pak je výhled, že opravdu dojde ke změnám
Můžeš se ve svých paragrafových kreacích rýpat jak chceš, ale ty tvoje výroky jsou lautr stejně platné, jak dvojznačná a nesrozumitelná nařízení našich zákonodárců.
Nevím, co chceš, ale kdyby jsi chtěl něco změnit, hledal bys cestu jak,
ne příčinu proč.
Až si na tohle odpovíš, tak mi zas napiš. Tady a veřejně. A uvědom si, že nás sleduje několik set očí.
Nteam77 - Profil | Út 5.2.2013 21:34:34
NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:28:08
Mám dva dotazy:
1) Kdo vás pověřil kontrolou RS ?
2) Nějaký odkaz na povinnost zapisovat kontroly RS by byl ?
Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:19:46
NPaarmen - Profil | Út 5.2.2013 21:19:06
NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 21:15:31
Bude li se vyskytovat ve správnou dobu na správném místě, to znamená bude li chodit a kontrolovat, získá povědomí a informace o dění okolo určitého revíru a může si vytvořit přehled o tom, co se na konkrétní lokalitě děje.
Lokalizovat a eliminovat případné problémy už není až takový problém.
Nechápu, co na tom vidíš za neřešitelné.
Nadávat na systém je dnes velká móda, ale součástí toho systému jsme my a to si uvědom!
A to nejsou jen fráze, promiň.
Aspoň pro mne ne.
NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:13:55
Územní povolenky zůstanou v MO a CS povolenky se odesílají. Tedy už nikdo nemá později šanci dát to dohromady.
Mimo to. RS nemá ze zákona žádnou povinnost, provádět zápisy o kontrolách.
To je zas jen další důkaz o lidové tvořivosti některých partizánů.
Červené karty: Malda512, tuzemak
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NUdírny a uzení51139
NFotografování z pohledu amatérského rybáře53894
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36018
NRybářský retro bazar.16777
NOstrava a okolí99468
NO kočkách a kočičácích20770
Kde to žije - všechna témata
15:57NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 30
15:57NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













