Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NMrknato - Profil | Út 5.2.2013 22:20:04

JaČ >> Autorita a přesvědčení je interní věcí každé RS a s výkonem funkce RS to nesouvisí. Ano, dříve to souviselo, ale ta doba je zaplať bůh pryč.

Žádný svaz tě nemůže sestřelit, pouze může navrhnout tvé odvolání. Za což můžeš dostat čočku a to ne od svazu, ale od soudu je zneužití pravomoci osoby úřední tím, že funkci RS budeš vykonávat v rozporu s tím, k čemu tě zmocňuje zákon 99/2004. Žádná etika tě z toho neviviní, stejně jako WaM, kteří sice nemasaří, jen loví nonstopku a sakovanou. Tohle by měl vědět a znát každý rybář a nemusel by se ptát na práva a povinnosti RS. Vymýšlet účelově pro RS nové a širší kompetence, vyvolávat po nich poptávku, mně přijde o moc nebezpečnější, než jakýkoliv přestupek rybáře.

U nás se RS zodpovídá svému "veliteli" a na členské schůzi, je přednášena zpráva o činnosti RS. Zřizovatele RS o zjištěných závadách zpravuje opět "velitel RS". Vedoucí RS, jak tuto svazopozici pojmenoval ČRS, nikde nedajdeš, nikde nenajdeš ani to, že uživatel může stanovovat BP, které mění VRP a k jejichž zavedení jsou potřeba vyjímky. Toto pro změnu vidím já, jako minimálně neetické.

    NBláža - Profil | Út 5.2.2013 22:18:52

    computerfish >> Asi nějakej slušnej oddíl no...

    Kde by RS sebrala razítko, byť jen s číslem. Jste tam opravdu o hodně napřed...

      NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 22:10:21

      kakr >> To jej ale nijak neobohatí.
      Ta kniha by se určitě jmenovala -Tak takhle už ne, Zápisky z vyškrábané misky, nebo Žil a umřel a NACO to vlastně bylo.
      Myslím si, že člověk, který má v sobě takovou energii zápasit se skutečnostmi, pokud by tu energii směřoval tím správným směrem, nemá v tomto zápolení konkurenta.
      Zatím se ale v jeho výrocích spíš ztrácím.

        Nkakr - Profil | Út 5.2.2013 22:01:04

        JaČ >>
        Kolega Mrknato dříve Pyzda je takový Don Quijote de la Mancha Mrku. Ten španělský bojoval s větrnými mlýny, Mrkácký zase ze vším, co má vztah k zákonu o rybářství a jeho prováděcí vyhlášce.
        Třeba o něm také někdo napíše knihu.......

          Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 22:00:42

          kakr >> RS dá razítko s číslem RS na další řádek pod zapsanou docházku. Je logické, že se jedná o datum kontroly související s předchozím záznamem. Nic těžkého k pochopení ani pro RS ani pro další.

            Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:58:05

            Do smluv vám nic není. Jen vám tvrdím, že se zápisy RS v povolenkách zapisují a vyhodnocují. Vše je anonymní, neb žádné číslo RS mi není známo. Výpisy se odevzdají na patřičný ÚS. Zeptejte se na svém domovském ÚS. Tím to to pro mě končí. Tečka.

              NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 21:55:46

              kakr >> To už jsem zjistil dávno.
              Na druhou stranu nechápu, proč tak vzdělaný, sečtělý a snad i zapálený člověk věnuje svou značnou energii tak jalovým směrem.
              Pokud by se rozhlédl dookola, musí snad vidět, že to křoví, kterým se ustavičně prosekává, sousedí s celkem schůdným chodníkem, který vede hned vedle.
              Já mít takovou klasu v týmu, tak věřím, že moje preference sakra poporostou.
              Ale on si bude mlít furt tu svou .
              No, budeme uvidět.

                NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:50:21

                kakr >> ahoj, Jsem v klidu a o dva tahy napřed :-)))

                  Ndun - Profil | Út 5.2.2013 21:47:23

                  kakr >> :-)
                  http://youtu.be/j4UpBVN-qE8
                  Kolik dní přibližně trvá VČS v Pardubicích?

                    Nkakr - Profil | Út 5.2.2013 21:46:50

                    Sven >>
                    Klídek pohoda tabáček, nemá cenu se rozčilovat.
                    Když přijde na věc, tak formulář povolenky vycházející z přílohy vyhlášky nemá ani chlíveček na podpis RS..........
                    Alespoň ten, který se používá v ČRS:-))

                      Nkakr - Profil | Út 5.2.2013 21:43:52

                      JaČ >>
                      Diskuze s kolegou Mrknatem je jen odírání prstů a klávesnice.
                      Na druhou stranu je s ním někdy srandy kopec.....

                        NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:42:26

                        computerfish >> jaká smlouva zase ? :-))) Kde je k nahlédnutí prosím ?

                          Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:38:17

                          Sven >>
                          1) přímo smlouva s ČRS
                          2) nejsem RS tudíž nevím, ale RS záznam o kontrole do povolenky zapisuje vždy. Asi musí.

                            NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 21:36:28

                            Mrknato >> Nechápu, co to tady zas meleš za moudra. Už jednou jsem ti napsal, že mě žádný velitel neorganizuje a zodpovídám se jen svému ustanoviteli.
                            To, že mě může Svaz kdykoli sestřelit, jak jsi mi připomněl někdy před čtrnácti dny, moc dobře vím a taky s tím počítám.
                            Jestli mě považuješ za LM je mi totálně jedno a pokud spoléháš na to, že jsem "zaplaťpánbůh" neozbrojen, tak se mýlíš.
                            To ale není to podstatné.
                            Podstatné vidím v tom, že pokud se tady vytvoří komunita, která současný stav vidí jako neetický, nebo odporující všeobecnému přesvědčení.
                            Pokud to vytí vlků dosáhne takové intenzity, že se ti první v řadě doopravdy osmělí.
                            Pak je výhled, že opravdu dojde ke změnám
                            Můžeš se ve svých paragrafových kreacích rýpat jak chceš, ale ty tvoje výroky jsou lautr stejně platné, jak dvojznačná a nesrozumitelná nařízení našich zákonodárců.
                            Nevím, co chceš, ale kdyby jsi chtěl něco změnit, hledal bys cestu jak,
                            ne příčinu proč.
                            Až si na tohle odpovíš, tak mi zas napiš. Tady a veřejně. A uvědom si, že nás sleduje několik set očí.

                              Nteam77 - Profil | Út 5.2.2013 21:34:34

                              Info: dobrovolná RS ÚSMP dostává za odpracovaných 100 hod. povolenku ÚS. je to zadarmo? ( cena povolenky 950,- : 100 hod. = 9,5 za hod. )

                                NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:28:08

                                computerfish >> Nepochybuji o tom. Jak jsem už psal invence některých činovníků je bezmezná...
                                Mám dva dotazy:
                                1) Kdo vás pověřil kontrolou RS ?
                                2) Nějaký odkaz na povinnost zapisovat kontroly RS by byl ?

                                  Ncomputerfish - Profil | Út 5.2.2013 21:19:46

                                  Sven >> Nemáte pravdu. Zpracovávám CS povolenky 12 let. Už 5 let se zapisují z povolenek kontroly RS. Některé územní svazy si zapisují kontroly i na územní povolenky právě z tohoto důvodu. To že to váš územní svaz nevyhodnocuje je jejich věc. Asi k tomu má svoje důvody. Takže to nezobecňujte na celý ČRS.

                                    NPaarmen - Profil | Út 5.2.2013 21:19:06

                                    Já jsem za svou více než 10 letou rybářskou pouť zažil kontrol relativně hodně.....Smutné na tom je to, že všechny byly na revíru Pilníkovský potok (krásná voda v Podkrkonoší),kam jezdí každé prázdniny na týden. Točí se tam cca 3-4 RS a kontroly jsou denně, někdy i vícekrá. Kontrola vždy proběhla v pořádku .....Nechápu, proč u nás to tak nejde....byla by to potřeba....Výrok, že o výkon RS není zájem je ale mimo....RS zde máme....Znám jí bohužel ale jen ze schůzí....

                                      NJaČ - Profil | Út 5.2.2013 21:15:31

                                      petr616 >> Přesně to RS může změnit.
                                      Bude li se vyskytovat ve správnou dobu na správném místě, to znamená bude li chodit a kontrolovat, získá povědomí a informace o dění okolo určitého revíru a může si vytvořit přehled o tom, co se na konkrétní lokalitě děje.
                                      Lokalizovat a eliminovat případné problémy už není až takový problém.
                                      Nechápu, co na tom vidíš za neřešitelné.
                                      Nadávat na systém je dnes velká móda, ale součástí toho systému jsme my a to si uvědom!
                                      A to nejsou jen fráze, promiň.
                                      Aspoň pro mne ne.

                                        NSven - Profil | Út 5.2.2013 21:13:55

                                        computerfish >> Ale tak to vůbec není. Povolenky se nijak nezpracovávají. Hospodář sečte z poslední stránky počty úlovků, hmotnost a docházky a víc ho nezajímá ani nemusí a ani mu to nepřísluší. RS neplatí a ta mu ani nepodléhá.
                                        Územní povolenky zůstanou v MO a CS povolenky se odesílají. Tedy už nikdo nemá později šanci dát to dohromady.
                                        Mimo to. RS nemá ze zákona žádnou povinnost, provádět zápisy o kontrolách.
                                        To je zas jen další důkaz o lidové tvořivosti některých partizánů.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak