Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NMrknato - Profil | Út 21.10.2014 23:03:03

Kubalorenc >> A odkud čerpeš povědomost, že RS musí vypsat přestupci hlášenku?????? (((( Ještě chvíli a věřím, že si toho Vergília přečteš v originále....)))))

Edit : Pan předseda je profesionál v právu a to nejen rybářském. M.j. férově přiznává, že na dění ve svazu, BP, statutech, okolo dekretů, nemá zásadní vliv.

Já si myslím, že současná rybařina v podání svazu, MZe a pověřených obcí a možná i soudů, si rybářský zákon a vyhlášku přetvořila do zcela jiné podoby než jí dal zákonodárce. A čeká se na něco jako rok 89, kdy se zas chvíli budeme řídit zákony, alespoň ti dole, ve šroubárně.......

    NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 23:02:32

    Mrknato >> ne ne. A z ceho tedy cerpal pan Sima? Z pohadky o cervene karkulce? Nebo taky z toho sameho zakona?

      NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 22:58:53

      FRANK71 >> a na sporne situace z ceho? Asi z toho zakona ne? Takze podle tebe je to tak, ze kdyz mi RS sebere noty, vypise hlasenku na miste a da mi ji. Ja ji zmackam a zahodim a pred komusi prohlasim ze mi nikdo zadnou hlasenku nedal a noty mam zpatky jo? Nebo jak to podle tebe funguje? Jak bude RS prokazovat ze prestupci tu hlasenku opravdu predal? Snad mi odpovis aspon na tuhle otazku, kdyz ta predchozi je takova zaludna.

        NMrknato - Profil | Út 21.10.2014 22:58:43

        FRANK71 >> Ono MZe má na výklad zákona úplně stejné zmocnění, jako ten "Šíma", nebo skladník ve šroubárně....... Je mi sympatické, že pan předseda ČRS JUDr. Šíma, to dokáže přiznat a říci na rovinu.

          NMrknato - Profil | Út 21.10.2014 22:55:28

          Kubalorenc >> FRANK71 se tě lišácky zeptal, "z čeho čerpáš vědomosti?" I skladník ve šroubárně si může přečíst Vergília v originále, ale musí ovládat latinu. K tomu mu nestačí učebnice latiny strčená pod polštář......

          Kdo ustanovuje RS je v tomto zcela nepodstatné. Podstatné je, podle čeho aplikuješ zákon 99/2004 do praxe u vody? Této odpovědi se vyhýbáš jako čert kříži a já se ti vlastně ani nedivím.

            NFRANK71 - Profil | Út 21.10.2014 22:55:01

            Kubalorenc >>a co ma dal RS s Obecnim uradem s rozsirenou pusobnosti spolecneho, krome toho, ze ji ustanovuje a odvolava?

              NFRANK71 - Profil | Út 21.10.2014 22:51:52

              Kubalorenc >>Kubalorenc - 21.10.2014 22:37:16 >> je to jednuchy on ten zakon zna lepe, leta se tim zabyva. Za druhe si muze na sporne situace nechat napsat stanovisko minesterstva, takze za se vi vo co go. Na rozdil od tveho ja si myslim a nezajimameto.

                NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 22:47:56

                Mrknato >> delas tu ze sebe osla. Kde ctes ze jsem psal, ze RS ridi stat? Chces mi teda tvrdit ze RS je jmenovana kym, kdyz ne statem?

                  NMrknato - Profil | Út 21.10.2014 22:43:08

                  Směju se jak blázen, co to máme za RS...))))) Tady si snad někdo myslí, že RS řídí stát?

                    NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 22:39:50

                    Mrknato >> bu, bu, bu....... uplne zbytecnej kyd. Uz se s tebou nikdo nechce bavit, nebo co?

                      NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 22:37:16

                      FRANK71 >> ale porad je to jen nazor jednotlivce. Ja nerikam ze v tom neni zbehlej. Ale musis si uvedomit, ze RS neni do funkce ustavovana svazem, ale statem. Odpovis mi teda na otazku nebo ne a ukoncime nasi debatu? Pokud uz neco napises, tak mi i odpovez cim se trdy ma RS ridit. Nazorem svazovyho pravnika, nebo zakonem o rybarstvi? Vis kolikrat se pravnici mezi sebou prou kvuli vykladu nejakyho zakona? A zvlast ten o rybarstvi je peknej paskvil.

                        NMrknato - Profil | Út 21.10.2014 22:32:40

                        Kubalorenc >> Až překročíš pravomoc osoby úřední, což se ti při svazostudiu zákona 99/2004 může lehce stát, tak tě ten "Šíma" pošle za katr...... a to se teprv budeš divit.

                          NFRANK71 - Profil | Út 21.10.2014 22:29:19

                          Kubalorenc >> a kdo ten zakon zna nejlip, clovek, ktery ho vystudoval a desitky let ho aplikuje v praxi nebo clovek, ktery prosel skolenim a vi o tom celkem prd. Koho myslis, ze se dedkove s MO pujdou ptat o radu, kdyz budou mit nejasnost?

                            NMrknato - Profil | Út 21.10.2014 22:28:31

                            hraji >> Takže ukládání a vybírání pokut v blokovém řízení RS je asi pochvala......

                              NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 22:24:21

                              FRANK71 >> od kdy je nazor pravnika smerodatnej? Kdyz nekoho zastrelim a muj pravnik rekne, ze jsem nevinnej, tak jsem nevinnej? A odpovez mi na otazku. Ja ti taky slusne odpovedel. Takze podle ceho by se podle tebe mela RS ridit, kdyz ne podle zakona.

                                NFRANK71 - Profil | Út 21.10.2014 22:22:07

                                Kubalorenc >> jen, ze te nezajima Sima, brozurky atd., a ty vis vsechno, jak se to ma delat. Asi si taky prectu trestni zakonik a pujdu delat pravnika.

                                  NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 22:16:07

                                  FRANK71 >> a muzu se zeptat proc? Resp z cim se ma podle tebe RS ridit?

                                    NFRANK71 - Profil | Út 21.10.2014 22:11:24

                                    Kubalorenc >> ja si to myslel. Tak to budes opravdu odbornik.

                                      NKubalorenc - Profil | Út 21.10.2014 21:52:17

                                      FRANK71 >> 99/2004sb. Staci ti to tak?

                                        Nhraji - Profil | Út 21.10.2014 20:52:42

                                        Malda512 >> hele ty jsi asi sestavoval spíš nevolební program, když tě nezvolili, ne? ;-)

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak