Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NREX65 - Profil | Ne 3.2.2013 20:32:37

Mrknato >> Nevím proč ji dostat když není porušení předpisů.

    NMrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:30:21

    REX65 >> Jistě, ale já ji platit RS nemusím, pokud jsem přesvědčen o tom, že jsem se přestupku nedopustil.

      NMrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:28:56

      Když může vydrbávat svazík tím, že žádá o vyjímky, které zákon neumožňuje udělovat, umožňuje volit rybářského hospodáře členi na schůzi, stanovovat BP v případech, kdy je na ně třeba vyjímka, podnajímat revíry, tak se jen blonďatý naiv může divit rybářům, že si chtějí též "drbnout"......

      Je zajímavé, že od r.75 do roku cca 95 mělo snahy o vydrbáváním z obou stran minimum "drbanů"

        NREX65 - Profil | Ne 3.2.2013 20:27:56

        Mrknato >> Osobní prohlídku ne nahlížení do vozidla bohužel ne ale tu pokutu ano.

          NVILKA - Profil | Ne 3.2.2013 20:27:11

          Šlapeto >> Ahoj, podívej se do jednacího řádu ČRS - příloha č.3 - příklady nejčastějších porušení předpisů o rybářství a doporučená řešení

            NBicák - Profil | Ne 3.2.2013 20:26:07

            Mrknato >> co to meles za p..... bavi se tady o porybnych a psal sem po peti letech

              Njany77 - Profil | Ne 3.2.2013 20:25:17

              lada78 >> sem stejného názoru pokud rybáři s legální povolenkou vymejšlej nesmysli jak vyje.at s rybářskou stráží a se zákonam o rybářském právu tak to už je fakt síla a smutný:( !!!!!

                NREX65 - Profil | Ne 3.2.2013 20:25:08

                karlak >> U části RS tu špatnou pověst šíři ti kdo porušují předpisy nemám zatím špatnou zkušenost s RS na jiných revírech protože neporušuji předpisy a většinou s RS normálně diskutujeme a to že jsem taky RS při kontrole předem neříkám ale v další diskuzi po kontrole.

                  Nlada78 - Profil | Ne 3.2.2013 20:24:46

                  Mrknato >> a ty jsi viděl pytláka,co masí hrouzky ve velkém? Už prosím nereaguj,čus! :-)))

                    Nlada78 - Profil | Ne 3.2.2013 20:23:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Jak to tady tak pozoruju,nápadů jak vyzrát na pytláky je tu poskrovnu-zato jak vydrbat se zákonem,RS a BP je tu čímdál víc.

                      Nnofish - Profil | Ne 3.2.2013 20:22:56

                      jany77 >> asi jsi ten můj původní příspěvek, na který jsi reagoval, nepochopil. Mám v tomhle prostě hodně podobný názor jak ty :-)

                        NMrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:22:25

                        lada78 >> Majitel či uživatel lesa je v něm povinen hospodařit skoro stejně, jako uživatel na revíru. A ty ji už někde viděl uživatele sadit okouny, hrouzky a proudníky?

                          NŠlapeto - Profil | Ne 3.2.2013 20:20:48

                          Sven >> Existuje nějaká tabulka, podle které by se udělovaly tresty? :)

                            NMrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:20:18

                            Bicák >> A nemůžeš z toho spát, že? Už je ti blbý furt nosit každý den dom 3 kapř.... A nepřijde ti blbý, že tě za ty 3 roky nekontrolovala dopravní policie, jestli nemáš propadlou lékárničku, nečoudí ti vejfuk, sjetý gumy, 60sátku ve vesnici a tak?

                              NSven - Profil | Ne 3.2.2013 20:19:53

                              hobitek >> no, tak v tom případě jsi jasný adept na odebrání placky....
                              Ani jednoho z těchto vyjmenovaných znaků se tento případ netýká.
                              Pokud loví povoleným způsobem, na platnou povolenku, v době povoleného lovu a zákonem nechráněné druhy, nemůže se jednat o pytláctví.

                                Njany77 - Profil | Ne 3.2.2013 20:19:02

                                nofish >> Já tě samozřejmně nijak neodsuzuju to v žádném případě jen aby nedošlo k nedorozumnění ale prívě v tom je ta otázka co jsem zde položil co ti například leží v žaludku a jaý práva a povinnosti bys přidal RS s tím pocitem že by to mohlo pomoci ?

                                  Nlada78 - Profil | Ne 3.2.2013 20:18:43

                                  Mrknato >> Už zase ty houby a maliny? Povídám ti,že to je něco jiného. Viděl jsi někdy lesáky sadit maliny? Asi ne,co? A s tím svěděctvím-to samo o sobě nestačí. Jinak by to tady v tomhle státě vypadalo jinak.

                                    NMrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:17:10

                                    REX65 >> Jo, pokutu chtít může, stejně jako provést osobní prohlídku, nebo nahlížet do vozidla..... chtít jo.

                                      NBicák - Profil | Ne 3.2.2013 20:17:00

                                      za pel let sem mel jednu kontrolu a to sem u vody skoro kazdej volnej den

                                        Červené karty: Malda512, tuzemak