Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Mrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:15:01

hobitek >> No mně přijde divný, že za houby, borůvky, maliny se neplatí uživateli, stejně jako za ty ryby..... (myslím samozřejmě původní druhy ryb, které uživatel nevysazuje)...

    karlak - Profil | Ne 3.2.2013 20:14:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    RS ma povest jakou si za dobu sve existence vybudovala a to spatnou sama absolutne nedodrzuje sve povinnosti a ve vetsine pripadu skutecne buzeruje na malickostech misto normalniho lidskeho pristupu timto se nezastavam pytlaku ani blbum kteri berou podmirecne ryby a podobnych pripadu ale je fakt ze lide kteri tuto funkci vykonavaji ve vetsine pripadu ji prave zneuzivaji at uz z neznalosti predpisu ci umyslne aby ukazali jak jsou dobri

      REX65 - Profil | Ne 3.2.2013 20:09:30

      lipenak >> RS pokud si vyzvedne pokutové bloky tak je oprávněna vybírat pokuty až do výše 1000 kč na místě a bylo by to účinější než odebrání povolenky kterou v některých organizacích vracejí bez trestu.

        Mrknato - Profil | Ne 3.2.2013 20:09:03

        lada78 >> Dokáže to svědectvím, to je úplně stejné v případě telefonu i ryb. U toho telefonování je ještě trumfem výpis hovorů od operátora. U těch ryb je jen to svědectví "závistivce".... ty ryby si vezu ze svého rybníčku.....

          nofish - Profil | Ne 3.2.2013 20:07:15

          jany77 >> neboj, já s tebou souhlasím, mám stejný názor.
          Bohužel, situce moc nepřeje nějakému zlepšení současného stavu.

            retrívr - Profil | Ne 3.2.2013 20:04:52

            jany77 - >> Kontrol jsem měl relativně dost. Zatím jsem neměl nikdy žádný problém. Ale hovorných chytráků z řad RS jsem potkal taky dost, dokonce i jedna základní mnoho let jasná věc nebyla jasná.S tím se ale setkáváme u spousty daleko závažnějších " orgánů, což je tragedie tohoto státu.

              jany77 - Profil | Ne 3.2.2013 20:03:55

              nofish >> Jenže tohle je možná právě to co by u nás pomohlo žádný kamarádíčkování. Je jasný že šťourat do každé kraviny je na prd ale pokud u nás je rybářská stráž zejména většina těch co to dělají pro povolenku grátis tak se tu nikdy nic nezmění ale pokud budou lidi brát tyhle věci trochu vážně by se to změnilo myslím že by to pomohlo já jsem třeba za poslení dvě možnáí tři sezony tady u nás měl jednu kontrolu a to je mi bylo navíc řečeno že za mnou přišel jen proto že chtěl jít vláčet na stejné místo jako sem vláčel já a nemohl takže vlastně jen ze vsteku :((( což si myslím že je fakt smutný a když sem se ním pak pustil do kžku že je to vlastně smutný tak mi začal vyhrožovat ať ho nese.... nebo že si něco najde za co mi tu povolenku sebere tohle podle mě není člověk oprávněn vykonávat RS!!!! Tohle je vlastně ceá věc co je špatně proč by tuhle funkci měli dělal nějací "machři" místo normálních lidí ? Netvrdím že jsou všicni stejní ale prostě tady u nás je to celý nějaký napr......

                Wopicak - Profil | Ne 3.2.2013 20:03:13

                po delší pauze jsem opět začal chytat, loni mě RS kontrolovala 4x nebo 5x a rok před tím (papíry jsem měl v červnu) mě zastihly asi 3x, u nás chodí docela často, ne jen podle kontrol u mě, často je potkávám u vody i když jdu se psem. Problém vidím v tom, že kontrolují jen pláže, ale takový místa jako u chatek to ne, přijít na místa k chatám tak by se asi divili co se tam děje, takhle to hold chodí aspoň na 421 503

                  hobitek - Profil | Ne 3.2.2013 20:02:52

                  Vladimíre,jednoznačně pytláctví!!
                  Pytláctví je nelegální lov. Může jít o trestný čin nebo přestupek při neoprávněném provozování myslivosti nebo rybářství za účelem zisku nebo ze vrozené náruživosti. Nezákonnost tohoto činu může být způsobena tím, že není doba lovu pro danou zvěř, lovec nebo rybář nevlastní platnou licenci, zvěř je na nehonební půdě, právo lovit tuto zvěř vlastní někdo jiný, byl použit nelegální způsob lovu (např. přisvětlení, použití kuše nebo luku apod.), zvěř nebo ryby jsou chráněny zákonem.

                    hobitek - Profil | Ne 3.2.2013 19:59:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pavle,a nemyslíte že vysbírat les od hub a nebo vzít víc ryb než je povolené je Ku...ský rozdíl. Pak nedělejme zkoušky,nekupujme povolenky a budem sedět u vody jak voli,bo tam nebude ani pulec!!! S tím s vámi nemůžu souhlasit,prostě ne!!!

                      lada78 - Profil | Ne 3.2.2013 19:59:30

                      Mrknato >> Tak ještě jednou. Pokud zavolám policii na telefonujícího řidiče-jak mu to policie dokáže? Asi nijak,stačí když řekne že netelefonoval a nikdo mu nic nedokáže. Když vidím,že si k autu nese někdo pytel ryb-těžko se bude vymlouvat,že mu ty ryby do toho pytle naskákaly samy. Nepleť do toho prosím houbaře-je to uplně něco jiného.

                        Sven - Profil | Ne 3.2.2013 19:58:51

                        lada78 >> "pokud přijedou včas,chytnou ho při činu...."
                        Kontrolní otázka: jaký čin podle tvého názoru, spáchal držitel platné povolenky, tím, že si ponechal nadlimitní množství ryb ?

                          MrKos - Profil | Ne 3.2.2013 19:57:54

                          lada78 >> pokud zavoláš policii na mě, vezoucího pytel ryb, a pokud opravdu dojedou rychle, tak jim směle sdělím, že ryby vezu například z vlastního jezírka vypustit do svazovky (jsem totiž takový dobrák) a spokojeně jedu dál

                          ještě bych k tomu mohl dodat, že jsi blázen a že mi je závidíš nebo ták něco

                            Mrknato - Profil | Ne 3.2.2013 19:54:36

                            lada78 >> Milý Láďo, dokazovala by to úplně stejně, jako tomu rybáři..... Jenže u toho telefonování každý mávne rukou. Proč si někteří myslí, že přestupek na úseku rybářství je více přestupkovatější? Jak to, že např. houbaři neodsuzují houbařské masaře, co odnášejí z lesů den co den přepravky hub? Chodí na houby před rozbřeskem a vracejí se za svitu Luny......

                              Pošťák Pet - Profil | Ne 3.2.2013 19:54:28

                              Jo já mam kontrol celkem dost protože s místní stráží se celkem kámošim takže když se vidíme hned běžíme pokecat :D ňákým mužíkům od RS se ani nedivím že se jim moc nechce chodit strážit protože jeden mi říkal že tady u nás šel kolem vody a vidět tam pár nahozených prutů a široko daleko nikdo, akorák kus od řeky byla chajda odkať byla hlasitě slyšet hudba tak tam šel a ptal se čí jsou ty pruty, a reakce místních hrdinů byla taková že zavolali na čokla "vem si ho" a chudák porybnej pak pelášil pryč

                                hobitek - Profil | Ne 3.2.2013 19:53:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                přidám se k Laďovi,když si někdo odplivne na zem,nebo pomočí fasádu,řeknu si,je to blb,ale jestli někdo veme víc kaprů,nebo malého a nebavím se jenom o kaprech,zašlápnu ho,a myslím to vážně!!! A jestli to myslíš vážně,je mi s toho zle!!

                                  lada78 - Profil | Ne 3.2.2013 19:50:58

                                  Mrknato >> Apropo,mne nezajímá,co je u tebe větší přestupek a co menší. Já reaguji na otázku někoho jiného.

                                    lada78 - Profil | Ne 3.2.2013 19:47:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Mrknato >> Milý Mrknato-pokud zavolám policii na řidiče,který telefonuje-tak nevím,jak by mu policie dokazovala to,co udělal. Pokud zavolám na policii,že někdo odváží pytel ryb,tak pokud přijedou včas,chytnou ho při činu. To je trochu rozdíl. A nejedná se je o kapř,jak píšeš ty-jsou to všechny druhy.

                                      Mrknato - Profil | Ne 3.2.2013 19:37:28

                                      lada78 >> A když někdo za volatem telefonuje, tak je to taky přestupek, stejně jako když někdo loví přes čáru, nebo si vezme menšího kapříka. Kolik lidí by volalo policii na šoféra, který si za volantem telefonuje? Asi nikdo, každý si sem tam zatelefonuje.... Proč je to v případě přestupků v rybařině jiné? Kdyby sám svaz chtěl dodržovat zákony, nebude žádat o vyjímky lovu 24hod, o lov pod ledem.....
                                      Pro mě je daleko větším přestupkem, když si týpek hodí somra na chodník, když se vymočí na fasádu domu, když v lese pokácí strom, než rybářské přestupky (odnešení více kapř, menších kapř, protažení rybačky) a to říkám jako nekaprař.....

                                        hobitek - Profil | Ne 3.2.2013 19:31:51

                                        to je hnus,a asi důsledek dnešní doby!!!

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak