Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Ndun - Profil | So 4.1.2014 21:55:31

    Nnofish - Profil | So 4.1.2014 21:54:26

    Sven >> vrána k vráně sedá? Nebude to tím? :-)))

      NMrknato - Profil | So 4.1.2014 21:53:12

      JaČ >> Problém je, co je přestupek na úseku rybářství a co přestupek proti stanovám.
      Může nastat :
      1) je porušen předpis na úseku rybářství (zákon 99/2004) a současně i svazonormy, (metodické pokyny, stanovy, BP vyžadující vyjímku, která není). Např. lov bez povolenky, lov mimo povolenou dobu, přisvojení si menší ryby než uvádí vyhláška. -- Porušení nahlásí RS oprávněně. Oba tresty jsou OK

      2) Není porušen předpis na úseku rybářství (např. špatné parkování, stanování, rušení nočního klidu) Porušení může RS nahlásit příslušným orgánům. Sama může rybáře upozornit. RS by nic hlásit neměla, protože k tomuto není oprávněna. Stává se ale opak.

      3) Není porušen předpis na úseku rybářství, ( porušeny jsou pseudo BP, které např. nejsou uvedeny v povolence, ale na bianko cedulkách, rybář používá skleněné nádoby, používá baťoh v rozporu s BP) RS by nic hlásit neměla, protože k tomunení oprávněna. Stává se opak.

        Nnofish - Profil | So 4.1.2014 21:53:06

        hraji >> Tohle neber osobně. Ale je obecně známo, že dva právníci se kolikkrát na jedné věci neshodnou a vyloží si ten samý problém dvěma způsoby. Jak je teda zaručeno, že kárná komise, i kdyby to byli soudci/právníci, nebude právo vykládat tak, aby zastala zájmy svazu jím řízené ryb. stráže? Nebo rybář, který se dopustil přestupku, nafasuje právníka? Podle mě je to o hodně lepší, než v črs, ale pořád ne dokonalé.

        edit: Ale neber to osobně a ve zlém. To v tom textu není. Docela vám tu pokrokovost závidím. Jen mě to tak napadlo.

          NSven - Profil | So 4.1.2014 21:52:23

          hraji >> No, tomu bych rozuměl. Přeji ČRS aby jej to také co nejdřív dostihlo..
          Díky :-)

            NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 21:51:40

            Není psáno že rs nesmí požadovat op, je psáno, že je oprávněna požadovat prokázání totožnosti, pokud předložení op tento problém vyřeší což zpravidla skutečně vyřeší, je to v souladu svýkladem prokázání totožnosti a rozhodně nejde o překročení pravomoci, to opravdu požádání o op není....a tak.to funguje i stráže přírody atd.

              NSven - Profil | So 4.1.2014 21:49:43

              nofish >> jo, tak to raději beru zpátky :-)))
              Čím to je, že já mám v seznamu přátel jen samé, z řady vyčnívající kverulanty :-))

                Nhraji - Profil | So 4.1.2014 21:47:33

                Sven >> možná i pod vlivem toho, co popisuješ, byly v MRS výbory MO a jejich kárné komise (u vás snad dozorčí výbory či jak) zrušeny a nahrazeny jednotnou svazovou Kárnou komisí, která projednává všechny přestupky. Kárný senát MRS je dokonce složen výhradně z osob právně vzdělaných, povětšinou soudců, tedy osob zběhlých ve výkladu práva a procesních věcech. Proto si považujeme každého RS, který dokáže svoje rozhodnutí dotáhnout až do konce, tedy potrestání viníka. Protože u nás žádné procesní pochybení neprojde.

                  Ndun - Profil | So 4.1.2014 21:45:39

                  b.gun >> Hele když nebude chtít OP ale jen prokázat totožnost tak bude všechno v cajku?

                    Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 21:45:03

                    Kubalorenc >> Řeč je o zákonem stanoveném oprávnění RS požadovat předložení OP. Nic takového v zákoně uvedeno není a ani nemůže být. Aby něco takového v zákoně uvedeno býti mohlo, musel by mít rybář nejprve uloženou povinnost mít během lovu OP u sebe. A tu nemá.

                      Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 21:41:34

                      Krouzič >> Jak chceš požadovat OP po dospělém rybáři, když k tomu nejsi oprávněn a rybář nemusí mít OP u sebe?

                        Nnofish - Profil | So 4.1.2014 21:41:25

                        Sven >> nejsem šéf :-) Ale ty taky ne. Kdybych t tak řekl, tak by se M.M. ještě zlobil :-)))

                          Nnofish - Profil | So 4.1.2014 21:40:42

                          Kubalorenc >> no asi moc nechápeš jak ty čtečky fungují. Já je zažil při používání ve velkém a umí to skoro zázraky, když k tomu máš schopné lidi. A ano, už to RS používají. Samozřejmě že zatím jen placená. Díky těm kódům provážeš cokoli, s čímkoli. Jen si na to necháš udělat software. Jestli nevidíš ty možnosti, jsi blázen. V dnešní době, kdy ty kódy v pohodě čtou i mobily. Potenciál to má velký.
                          A k té rybě se nevyjadřuju, od té doby z tebe mám akorát legraci :-D

                            NREX65 - Profil | So 4.1.2014 21:39:32

                            Krouzič >> u dětí do 15 let je to problém mi u nich vyžadujeme foto v průkazu a při výdeji povolenky dávám razítko přes roh fota protože by si to klidné mohli půjčovát

                              Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 21:37:23

                              kanarek >> Děkuji za zhodnocení mých rozumových dispozic. Ovšem nějak mi není jasné, proč to dáváš do souvislosti s mým tvrzením, že v zákoně o rybářství není o občanském průkazu ani slovo. Pokud jsi přesvědčen o tom, že je ve zmíněném zákoně OP výslovně zmíněn, poprosím tě místo invektiv o citaci onoho ustanovení, nebo alespoň uvedení konkrétního paragrafu s tímto ustanovením.

                                NSven - Profil | So 4.1.2014 21:36:43

                                JaČ >> dobrou :-))

                                  NJaČ - Profil | So 4.1.2014 21:34:43

                                  Sven >>
                                  Ó, to bylo kouzelné zakončení téhle ne zrovna plodné debaty.
                                  Děkuji příteli.
                                  Myslím, že ruland šedý mi zase spraví chuť a až se zas budu cítit sám, podělím se se zdejším mančaftem o svoje názory.
                                  Dobrou noc a zas někdy.:-)))

                                    NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 21:32:36

                                    Bgune: člen rs po tobě op chtit muže pokud je to nezbytne k prokazaní totožnosti, pokud odmítneš přichází v úvahu pcr a další s tím soojené úkony v jejich pravomocích, např předvedení a popřípadě zajištění osoby až na 24 hod za účelem prokázání totožnosti a ano nevím jak bych požadoval op po osobě nezletilé, neboť ta skutecně op nedisponuje...

                                      NKubalorenc - Profil | So 4.1.2014 21:32:18

                                      nofish >> S tebou to fakt nemá cenu. Na legitce je čárový kod pro funkcionáře při výdeji povolenek. ne pro RS. Tys viděl někde RS se čtečkou? Jedině tak těch pár co jsou profi a ti tou čtečkou doteď četli tak max data z povolenky a ne z legitky. a vážně si mslíš že těch x dalších dobrovolných členů RS nafasuje ty čtečky za několik desítek tisíc jednu taky? Jsi blázen :-D
                                      a kaprokarasa si klidně do sumáře piš dál. já ti to brát nebudu :-D

                                        NSven - Profil | So 4.1.2014 21:31:23

                                        nofish >> dík šéfe :-))

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak