Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

JaČ - Profil | So 4.1.2014 22:42:31

kanarek >>
A když jim ty propozice nedodáš, tak co se stane?
Nedostaneš povolenku grátis a bude tě stát těch osm stováků?
Odpověz si sám, na co ten odznak vlastně máš a buď ˇpodle toho jednej, nebo ho zahoď a dělej, že jsi ho nikdy neměl.
Nikdy nepochopím, proč nemá RS celostátní působnost.
Řídí nás přece jeden zákon. To je podle mne věc, kterou je třeba vybojovat. Né nějaké hovadiny ohledně toho, jestli je rybář povinen mít u sebe občanku, když je na rybách.
A když ho zastaví policajt a v řidičáku má všechny údaje a chce občanku, tak co?
Začneš mu citovat, že ses mu prokázal a občanku u sebe mít nemusíš?
To chci vidět tu švandu.
To nemá vůbec cenu řešit. To stádo bude bučet a bučet a stejně se jednou seštosuje do té fronty na jatka.
Buď jsme lidi a to nám dává nějaký grant, který je ale podpořený rozumem a úsudkem.
A nebo jsme fakt jen ty ovce, které na slovo poslechnou toho Dunča, co nám štěká za prdelí.
A pak už máme jen jedinou cenu - kilo skopového, tolik a tolik.-

    Bobertik - Profil | So 4.1.2014 22:40:35

    kakr >> ne vidíš dobře: rozvádět to nemusím, většina diskusí s vámi dvěma končí tak, že všechny osočíte, že nic nevědí a pak hlavně pan Hraji, odmítne na kohokoliv reagovat. Ty, alespoň reaguješ, ale nikdy jsem nezaznamenal, že by si uznal, že se pleteš nebo by to taky mohlo být jinak, než si vykládáš.

    Já jsem to podruhé nevyjádřil úplně přesně, ale trvám na tom, že osočujete jiné, že nic nevědí a jen vy máte pravdu, ne ve smyslu toho, že by někdo něco ukrad, jen jsou podle vás všichni úplně blbý, jen se jim to snažíte říct jinak.

      b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:36:04

      Krouzič >> Mnozí zde vystupující členové RS prezentují názor, že kontrola dle zákona může být automaticky ve stylu "dobrý den, dejte mi povolenku, lístek a občanku". Já se jen snažím upozornit na to, že na větu "dejte mi občanku" nemají ze zákona nárok.

        dun - Profil | So 4.1.2014 22:33:41

        b.gun >> Děkuji.
        Chtěl bys to po někom kdo není důvodně podezřelý?

          b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:29:23

          JaČ >> Už jednou jsem ti napsal, že invektivy místo věcné diskuze, navíc ze strany úřední osoby vystupující jako prodloužená ruka zákona, jsou smutné a nedůstojné. Jak vidím, asi to jinak neumíš.

            nofish - Profil | So 4.1.2014 22:28:29

            hraji >> ŕízením nemyslím jen "zítra běžte tam". Ale i to "toho nekontrolujte, to je švagr....". Buďme realisté. To jsou důvody, proč já o ní na revírech našeho ÚS třeba nechci ani syšet. Až se budu moct zodpovídovat úedníčkovi, zadržené povolenky posílat jemu a on bude řešit přestupky, beru to hned i kdybych se měl všechno učit poctivě znovu a umět ty texty zpaměti.
            Můj názor znáš. I na dobrovolnou RS. Než 100 lidí co to má za kdoví co, jen aby to měli, tak radši deset aktivních a ty peníze co zbudou ( i povolenky zdarma jsou peníze, mají hodnotu ) jim nějak dát. Je jedno jestli "na benzín" nebo nakoupit oblečení, boty, nebodát odměnu.

              b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:23:50

              dun >> Ano, může vyzvat k prokázání totožnosti, a to bude dle zákona v pořádku. Pokud nejde o kontrolu z důvodu důvodného podezření ze spáchání přestupku na úseku rybářství, mělo by být dostatečné prohlášení kontrolovaného o údajích, kterými se totožnost prokazuje. Může v takovém případě posloužit i svědectví třetí osoby (pokud jsi na rybách třeba s kamarádem), nebo jakýkoliv jiný důkazní prostředek (permice na jméno, průkaz pojištěnce, nebo třeba v diskuzi zmiňovaný členský průkaz apod.). Pokud by se jednalo o vyzvání k prokázání totožnosti ze závažného důvodu, logicky by se kontrolní orgán s takovou mírou prokázání nemusel spokojit a vyzval by kontrolovaného k dalšímu doložení třeba dotazem, zda dotyčný nemá nějaký průkaz totožnosti. Pokud by dotyčný prohlásil, že nemá, mohla by RS požádat o součinnost PČR. V případě, že by se poté na policii nebo u správního řízení ukázalo, že dotyčný měl u sebe v době kontroly například OP nebo pas, mohl by být postihnut uložením pokuty za neposkytnutí součinnosti při kontrole. Nešlo by ovšem o přestupek na úseku rybářství.
              Jde o to, že v zákoně nemůže být zakotveno oprávnění kontrolovat něco, co je nekontrolovatelné z podstaty věci, neboť OP není dokladem nutným k lovu ryb a osoba provádějící lov jej nemusí mít během lovu u sebe.
              Pochop, že mě nejde o to dělat někomu pakárnu. Ale orgán kontroly, který má na starosti dodržování zákona, by neměl sám zákon překračovat, byť pod praporem konání dobra. Jak chce potom vypadat důvěryhodně?

                Mrknato - Profil | So 4.1.2014 22:22:51

                JaČ >> Těch Rulandů bylo asi víc, což? Když MÚ opere drzého čilimníka, bude to jen dobře, tady ti fandím.

                  kanarek - Profil | So 4.1.2014 22:20:02

                  hraji >> Máš pravdu . Já jakožto člen RS jsem chtěl od MO nějaké bližší informace ,chtěl jsem se podílet na chodu MO . Potřeboval bych i nějaké školení . A výsledek . Nic.
                  Jen nám zašlete koho a kdy jste kontroloval :)))

                    JaČ - Profil | So 4.1.2014 22:19:44

                    b.gun >>
                    Ty až ráno vystřízlivíš a přečteš si, cos tady dnes večer napsal, tak to poznání ti fakt nezávidím.

                      hraji - Profil | So 4.1.2014 22:16:04

                      nofish >> v reálu je RS neřízená, proto funguje i v MRS tak jak funguje, z mého pohledu nedostatečně. Proto je třeba si vážit každé RS, která je aktivní a kontroluje.
                      Kdyby svaz skutečně RS řídil, bylo by to skvělé. Obávám se ale, že tohle se řízením nazvat nedá.

                        Mrknato - Profil | So 4.1.2014 22:13:48

                        b.gun >> Bylo by hezké, aby se zákony nekřížily, jako např. ochrana obydlí ústavou- obydlí je nedotknutelné a definicí pobřežního pozemku, který hravě do obydlí může zasahovat.

                          JaČ - Profil | So 4.1.2014 22:13:14

                          Mrknato >>
                          Už jsem tu rulandu načal a moc mi chutná a tak už mi zkazit chuť nemůžeš.
                          Vím dobře, na co mám právo se ptát a na co je zapotřebí zavolat složky s vyšší působností.
                          Pokud někdo parkuje v CHKO a já ho na to upozorním a on z to ho má srandu, po příjezdu MPíků dostane flastra 2 - 5.000 a pak už takový frajer nebude.
                          Byla to jeho volba. Já jsem ho jen upozornil, že překračuje nařízení a dál má pravomoc nesahá.
                          Batohy a flašky u nás zatím nekontrolujeme.
                          I když, nevím, možná se k tomu také schyluje.
                          Za týden jdu na MÚ řešit nějakého činovníka svazu.
                          Chytal na tři, ve dvě ráno, zná honoraci a měl pod lehátkem glocka
                          Taky se oháněl právníkama a mnul si ruce, jak mi ten odznak dá sežrat.
                          No, myslím, že mu ho obtisknu na čelo.
                          Měj se hezky a pokoj v duši..

                            Krouzič - Profil | So 4.1.2014 22:10:53

                            b.gun >> netvrdím nic o povinnosti rybáře mít u sebe při lovu op, ryb zakon mu toto neukládá....mluvím tu celou dobu o úspěšném prokázání totožnosti, názor že rs překročí pravomoc poždáním o op s tebou nesdílím, mrkni na výklad zákona o rybářství, respektive jeho komentář

                              nofish - Profil | So 4.1.2014 22:10:31

                              hraji >> Hele nebuď jak dítě. Víš, že se x krát neshodnem ale zase víš že tě beru jako rozumného člověka, od kterého se můžu něco dozvědět. Víš moc dobře jak to v praxi s RS je, kdo ji navrhuje, kdo umí prosadit její odvolání a kdo ji "orgaizuje". Je to vše v rámci zákona. Proto jsem se ptal jak jsem se ptal.
                              Ale druhá část tvého textu mi vlastně víc než dostatečně odpověděla. Pokud kárná komise jedná až na základě toho jak rozhodne "vyšší úřad", tak to máte vyřešené dobře. Už mi to asi vysvětloval i kakr a zapoměl jsem to, moje blbost.

                                b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:05:10

                                Krouzič >> V případě orgánu veřejné moci, jímž RS jakožto úřední osoba je, neplatí zásada "co není zakázáno je dovoleno". RS tudíž může konat pouze to, k čemu je ze zákona výslovně oprávněna. Odvolávat se tedy na to, že v zákoně není uvedeno, že RS nesmí požadovat OP, je nepřípustné. Pokud by automaticky požadovala předložení OP, jednalo by se z její strany o překročení pravomocí daných jí zákonem.
                                Oprávnění požadovat předložení OP jí nemůže být zákonem o rybářství dáno, neboť by musel být zákonem naplněn předpoklad o tom, že lovící musí mít OP u sebe. Ten takovou povinnost nemá.

                                  lipenak - Profil | So 4.1.2014 22:04:39

                                  Kubalorenc >> musím tě kolego zklamat RS na Lipně /dobrovolná/ čtečky má a používá je ,to jen abys byl v obraze . .

                                    hraji - Profil | So 4.1.2014 22:00:51

                                    nofish >> jak jsi zjistil, že RS je řízena svazem? Proč by si nemohl rybář dovést svého právníka, pokud to považuje za nezbytné? Ono to v reálu probíhá tak, že úředník státní správy, nijak nespojený se svazem a jeho orgány, projedná přestupek a pokud on rozhodne pravomocně, že se přestupek stal a byl řádně doložen, pak teprve nastupuje Kárná komise. Pouze u pravomocně rozhodnutých kauz s verdiktem - vinen. Tam už není téměř žádný prostor pro chybu. Kárná komise projednává kárné provinění, které bylo prokázáno a bylo potrestáno, v naprosté většině případů uložením pokuty.

                                      kanarek - Profil | So 4.1.2014 21:58:59

                                      dun >> : )))))

                                        Sven - Profil | So 4.1.2014 21:58:06

                                        nofish >>bať :-)))

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak