- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářská stráž práva a povinnosti
Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?
A) Maximálně 1. do roka37%
B) 2 – 4 ročně40%
C) 4 a více ročně23%
Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
22x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
JaČ - Profil | So 4.1.2014 22:42:31
A když jim ty propozice nedodáš, tak co se stane?
Nedostaneš povolenku grátis a bude tě stát těch osm stováků?
Odpověz si sám, na co ten odznak vlastně máš a buď ˇpodle toho jednej, nebo ho zahoď a dělej, že jsi ho nikdy neměl.
Nikdy nepochopím, proč nemá RS celostátní působnost.
Řídí nás přece jeden zákon. To je podle mne věc, kterou je třeba vybojovat. Né nějaké hovadiny ohledně toho, jestli je rybář povinen mít u sebe občanku, když je na rybách.
A když ho zastaví policajt a v řidičáku má všechny údaje a chce občanku, tak co?
Začneš mu citovat, že ses mu prokázal a občanku u sebe mít nemusíš?
To chci vidět tu švandu.
To nemá vůbec cenu řešit. To stádo bude bučet a bučet a stejně se jednou seštosuje do té fronty na jatka.
Buď jsme lidi a to nám dává nějaký grant, který je ale podpořený rozumem a úsudkem.
A nebo jsme fakt jen ty ovce, které na slovo poslechnou toho Dunča, co nám štěká za prdelí.
A pak už máme jen jedinou cenu - kilo skopového, tolik a tolik.-
Bobertik - Profil | So 4.1.2014 22:40:35
Já jsem to podruhé nevyjádřil úplně přesně, ale trvám na tom, že osočujete jiné, že nic nevědí a jen vy máte pravdu, ne ve smyslu toho, že by někdo něco ukrad, jen jsou podle vás všichni úplně blbý, jen se jim to snažíte říct jinak.
b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:36:04
dun - Profil | So 4.1.2014 22:33:41
Chtěl bys to po někom kdo není důvodně podezřelý?
b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:29:23
nofish - Profil | So 4.1.2014 22:28:29
Můj názor znáš. I na dobrovolnou RS. Než 100 lidí co to má za kdoví co, jen aby to měli, tak radši deset aktivních a ty peníze co zbudou ( i povolenky zdarma jsou peníze, mají hodnotu ) jim nějak dát. Je jedno jestli "na benzín" nebo nakoupit oblečení, boty, nebodát odměnu.
b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:23:50
Jde o to, že v zákoně nemůže být zakotveno oprávnění kontrolovat něco, co je nekontrolovatelné z podstaty věci, neboť OP není dokladem nutným k lovu ryb a osoba provádějící lov jej nemusí mít během lovu u sebe.
Pochop, že mě nejde o to dělat někomu pakárnu. Ale orgán kontroly, který má na starosti dodržování zákona, by neměl sám zákon překračovat, byť pod praporem konání dobra. Jak chce potom vypadat důvěryhodně?
Mrknato - Profil | So 4.1.2014 22:22:51
kanarek - Profil | So 4.1.2014 22:20:02
Jen nám zašlete koho a kdy jste kontroloval :)))
JaČ - Profil | So 4.1.2014 22:19:44
Ty až ráno vystřízlivíš a přečteš si, cos tady dnes večer napsal, tak to poznání ti fakt nezávidím.
hraji - Profil | So 4.1.2014 22:16:04
Kdyby svaz skutečně RS řídil, bylo by to skvělé. Obávám se ale, že tohle se řízením nazvat nedá.
Mrknato - Profil | So 4.1.2014 22:13:48
JaČ - Profil | So 4.1.2014 22:13:14
Už jsem tu rulandu načal a moc mi chutná a tak už mi zkazit chuť nemůžeš.
Vím dobře, na co mám právo se ptát a na co je zapotřebí zavolat složky s vyšší působností.
Pokud někdo parkuje v CHKO a já ho na to upozorním a on z to ho má srandu, po příjezdu MPíků dostane flastra 2 - 5.000 a pak už takový frajer nebude.
Byla to jeho volba. Já jsem ho jen upozornil, že překračuje nařízení a dál má pravomoc nesahá.
Batohy a flašky u nás zatím nekontrolujeme.
I když, nevím, možná se k tomu také schyluje.
Za týden jdu na MÚ řešit nějakého činovníka svazu.
Chytal na tři, ve dvě ráno, zná honoraci a měl pod lehátkem glocka
Taky se oháněl právníkama a mnul si ruce, jak mi ten odznak dá sežrat.
No, myslím, že mu ho obtisknu na čelo.
Měj se hezky a pokoj v duši..
Krouzič - Profil | So 4.1.2014 22:10:53
nofish - Profil | So 4.1.2014 22:10:31
Ale druhá část tvého textu mi vlastně víc než dostatečně odpověděla. Pokud kárná komise jedná až na základě toho jak rozhodne "vyšší úřad", tak to máte vyřešené dobře. Už mi to asi vysvětloval i kakr a zapoměl jsem to, moje blbost.
b.gun - Profil | So 4.1.2014 22:05:10
Oprávnění požadovat předložení OP jí nemůže být zákonem o rybářství dáno, neboť by musel být zákonem naplněn předpoklad o tom, že lovící musí mít OP u sebe. Ten takovou povinnost nemá.
lipenak - Profil | So 4.1.2014 22:04:39
hraji - Profil | So 4.1.2014 22:00:51
Červené karty: Malda512, tuzemak
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59877
Rybářsko-houbařské jádro .-)45011
Čína - objednali ste uz nieco?15743
Udírny a uzení51144
Fotografování z pohledu amatérského rybáře53894
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
Gastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
Rybářský retro bazar.16777
Ostrava a okolí99470
O kočkách a kočičácích20770
Stav vody v okolí
| Praha - Na Františku (Vltava) | 246 cm | ||
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Nusle (Botič) | 23.1 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
17:58Lov pod jezem v letních vedrech? 22
16:57ATTs hlásiče a ATTx příposlech 549
16:32Rybářské odznáčky ... 547
14:35Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
13:42🔥 Grill a grilování 🔥 588
13:07Rybáři vs ochránci přirody 90
9:55Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43Hlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...









