Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

nofish - Profil | So 4.1.2014 21:29:44

Sven >> AMEN
máš pravdu, náměstku :-)

    Kubalorenc - Profil | So 4.1.2014 21:29:42

    Sven >> Správná řeč :-) du něco dělat :-D Mějte se tu zatím.

      nofish - Profil | So 4.1.2014 21:28:57

      Kubalorenc >> no kdyby se sje naučil, tak bys třeba věděl že tam dali povinost předložit členský průkaz. Tam je čárkový kód a vsadím se, že podle něj půjde v budoucnu poznat na čtecím zařízení, jakou máš vydanou povolenku. NIc proti tomu nemám.
      Ale kdybys byl takový frajer jak se děláš, nepsal bys tu předtím doslovně, že členský průkaz předkládat nemusíš.)
      Kaprokarasa sem tahat radši nebudu, ale pobavilo mě to :-)))

        Sven - Profil | So 4.1.2014 21:27:35

        JaČ >> já bych zdejší debaty bral jen jako nezávazné, přátelské poplkání. Pravda, někdo to neunese ale s tím se už musí každý vyrovnat sám. Při posezení u pivka se jistě také všichni neplácají unisono po zádech ale také si nějaký ten opačný názor vymění.. někdy i pár facek.. ale i pak to opět spraví nějaký frťan...
        Kdo chce, ten si z toho může něco odnést. Kdo nechce může přeladit na jiný kanál :-)
        Pro mě osobně jsou podobné debaty přínosem. V řadě věcí mi MRK za ty roky otevřel oči, poučil a občas zbavil iluzí...

          Kubalorenc - Profil | So 4.1.2014 21:25:12

          nofish >> proč bych se je měl učit? a proč je mezi nima rozdíl? oba případy jsou uvedeny v různých zákonech. tak jaký rozdíl? zákon jako zákon.

            nofish - Profil | So 4.1.2014 21:24:26

            Kubalorenc >> a kdybys nebyl jak malé dítě a etl pořádně a přemýšlel, pochopil bys, že mezi tou poštovní doručovatelkou a RS je hodně velký rozdíl.
            Je mi jasné, že ten odznak máš taky doma, nebo se na to chystáš, Proto doporučuju studovat a poradit se i s policií a právníkem. Abys nebyl u vody ještě překvapen....

            Jo a je 3.1. tak už se alespoň nauč ty nové BP.

              Kubalorenc - Profil | So 4.1.2014 21:23:47

              b.gun >> V zákoně o rybářství je to napsáno zcela jasně. Přečti si ho. A pokud myslíš že zákon o rybářství není pro tebe závazný, tak nevím.

                b.gun - Profil | So 4.1.2014 21:22:58

                Krouzič >> Mícháš do sebe dvě věci. Prokázání totožnosti a předkládání jakýchsi dokladů. Prokázání totožnosti se nerovná předložení OP nebo cestovního pasu. Ostatně, chtěl bych vidět, jak požaduješ předložení OP po osobě provádějící lov ryb mladší 15 let. OP ani pas nejsou doklady potřebné pro lov ryb, nemohlo by se tedy jednat o přestupek na úseku rybářství.

                  JaČ - Profil | So 4.1.2014 21:22:23

                  Mrknato >>
                  Pokud je někdo podezřelý ze spáchání přestupku, řeší jej MÚ - obec s rozšířenou působností a pokud je člen MRS, tak následně kárná komise MRS.
                  Pokud se dopustím neoprávněného jednání, dotyčný mě může žalovat u občanskoprávního soudu.
                  S právníkem, řadou paragrafů a nadějí na šťastný konec.

                    Kubalorenc - Profil | So 4.1.2014 21:20:27

                    kdyby někteří zde přítomní nebyli ****** ( domyslí si každý sám ) tak by si v odkazu který jsem sem dal mohli najít, že občanský průkaz po tobě může chtít i ta poštovní doručovatelka, speditér a světe div se, ono je to v zákoně - v zákoně o občanských průkazech. A doknce ho může chtít i spousta dalších lidí uvedených v jiných zákonech. Ale to by si někteří zde diskutující museli přiznat chybu a to je zde pro některé MRKotlachaly nepřekonatelnej problém.
                    Takže naposled. Ano, občanský průkaz po tobě může RS vyžadovat. a můžete si tu mlít co chcete. a ještě dodatek. Nepředložení OP po výzvě příslušného orgánu může být postiženo pokutou do výše 20 tis.

                      dun - Profil | So 4.1.2014 21:19:55

                        JaČ - Profil | So 4.1.2014 21:17:10

                        b.gun >>
                        Vůbec ti teď nerozumím.

                          b.gun - Profil | So 4.1.2014 21:16:08

                          dun >> Zákon o špeditérech nebo paních za přepážkou neznám, tudíž nemohu sloužit. Obvykle tato problematika bývá ošetřena v obchodních podmínkách, nebo je součástí smluvního vztahu mezi uživatelem a poskytovatelem služeb, nebo jde o prokazování totožnosti ve vlastním zájmu.

                            JaČ - Profil | So 4.1.2014 21:15:10

                            Sven >>
                            Nevím, jestli tvůj příspěvek nebyl spíš cílen ke mně.
                            Taky občas uvažuji, jestli ten eMPík, co sejmul tu smažku pendrekem, ještě než rozbila dlažební kostkou tu výlohu, konal podle zákona a podle všech paragrafů, které měl v praxi naplnit.
                            To je velice sporné a v té polévce bude vždycky něco plavat.
                            Ale já mám pocit, že jako komunita, která má určitý záměr a cíl, jsme povinni vytvořit určitou sebereflexi a řídit se potřebami naší věci.
                            Nemluvím o ubližování ani o obcházení zákonů a norem. Jen o cíleném směru a jasném cíli.
                            V této džungli paragrafů a nařízení není vůbec jednoduché zůstat ještě člověkem.
                            A dosáhnout něčeho přínosného můžeme jen tak, že toho budeme součástí a budeme tomu věřit.
                            Zodpovědnost za naše činy je na každém z nás rovným dílem.
                            Je jen pár lidí, co něco dělá a my tady řešíme jen to, co možná opomněli.

                              Sven - Profil | So 4.1.2014 21:13:50

                              kanarek >> ano to máš pravdu, taková je možnost praxe už řadu let.
                              Na druhou stranu se to praktikuje i tak, že zadrženou povolenku odevzdá RS své, mateřské MO a teprve ta rozhodne, zda ji odešle dál nebo bude řešit sama. Pokud se jedná o člena jiné MO, povolenku odešle, pokud o vlastního, řeší přestupek sama.
                              Dozorčí komise jako kárný orgán prvního stupně přestupek projedná a podle instrukce Jednacího řádu rozhodne sama. Např. tak, jako na ukázce...
                              Za takový postup Místní organizaci žádná sankce nehrozí.

                                nofish - Profil | So 4.1.2014 21:13:03

                                Mrknato >> všeho do času. Nech to v klidu. To bude jak s autama, jak s poplatky v bankách. Jednou trefí na vola, co bude právník a nenechá se. Vyhraje jeden soud a začne sranda.

                                  b.gun - Profil | So 4.1.2014 21:11:15

                                  dun >> Míra prokázání totožnosti je závislá na míře závažnosti situace, pro kterou je zjišťována. Může být prokázána i prohlášením nebo svědectvím další osoby o pravdivosti uvedených údajů. Pokud je takové prokázání v dané situaci shledáno jako nedostatečné, může osoba oprávněná požadovat prokázání totožnosti požádat o další prokázání. Osoba kontrolované je povinna poskytnout v maximální možné míře úřední osobě součinnost. Pokud není schopna dalšími prostředky svou totožnost prokázat v míře dané situaci dostatečné, může být tzv. ztotožněna policejními orgány. Nikde není ale uvedeno oprávnění RS požadovat a priori předložení jiného konkrétního dokladu, než rybářského lístku a povolenky k lovu ryb (případně potvrzení o oprávnění lovit způsobem jiným, než obvyklým).

                                    Mrknato - Profil | So 4.1.2014 21:07:03

                                    nofish >> Já vím, ale to co jsme nezávisle napsali se svenem, je podstata tohoto pro někoho hnidopyšství. Je to druhotné trestání činu který není přestupkem, ale je jakým si podivným porušením svazových předpisů, které mohou nepříjemného člena dokonale semlít, byť se žádného porušení zákona, podle kterého se vykoává RP, nedopustil. A podílí se na tom osoba úřední, jejíž kompetence jsou jasně ohraničeny.

                                      kanarek - Profil | So 4.1.2014 21:02:36

                                      b.gun >> jsi asi natvrdlej .Nemá cenu se dál o tom bavit .

                                        nofish - Profil | So 4.1.2014 21:02:05

                                        Pavouk‌ >> srry, to šlo mimo, sekul jsem se. Mělo to jít kolegovi, se kterým jsi to řešil. Sorry :-)

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak