Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NMrknato - Profil | So 4.1.2014 21:01:47

JaČ >> Kde jsi zjistil, nebo kdo ti nakukal, že RS má něco ověřovat? To může jen policie ČR. No a fakt nevím co se stane, pokud někoho obviníš ze spáchání přestupku a zapřičiíš jeho výslech u policie neoprávněně? Teď se bavíme o slušných lidech a ne o cikánech a UK. Na ty si skoro žádná RS netroufne.

    Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 21:00:25

    kanarek >> Zákon o rybářství studovat nemusím, tam není o OP jediná zmínka. A ani být nemůže.

      NPavouk‌ - Profil | So 4.1.2014 20:59:37

      nofish >> mne? ja nic takoveho netvrdim.

        Nkanarek - Profil | So 4.1.2014 20:59:12

        Sven >> Nevím jestli je to i v jiných krajích ,ale v západočeském kraji se od minulého roku posuzují přestupky přímo na ÚS západočeského kraje a ne na MO . Zadržené povolenky již neposíláš na MO odkud je rybář, který se provinil ,ale přímo na ÚS .

          Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:58:50

          Pavouk‌ >> ne, já ti vysvětloval, jak dovhází k omylu, že doklad je jenom občanka, nebo pas.

            Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 20:58:47

            JaČ >> Pokud jsi skutečně RS a jako osoba úřední tu voláš po důsledném dodržování zákona ze strany lovících a zároveň tu veřejně proklamuješ překračování oprávnění zákonem daných, je něco špatně. A pokud na upozornění o porušování zákona reaguješ místo věcného argumentu podloženého zákonem reaguješ slovy o plácání, je to zároveň i smutné.

              Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:58:07

              Mrknato >> mi to nevysvětluj, já tu jen chtěl ukázat, že se kolega mýlí a na svazu si s náma pomocí jejich "BP" budou dělat co uznají za vhodné.

                NKrouzič - Profil | So 4.1.2014 20:57:23

                Zmínil jsem to s op a pasem palliže nastane situace o pochybnosti prokazované totožnosti rybářem, a souhlasím že jsou to dvě odlišné věci, zpravidla postačí jakýkoliv věrohodný průkaz

                  NJaČ - Profil | So 4.1.2014 20:56:35

                  Mrknato >>
                  Jo, u vás možná platí zjištěny.
                  U nás je rozhodující OVĚŘENY.
                  Jsme holt jiná liga :-)))

                    NJaČ - Profil | So 4.1.2014 20:53:58

                    Krouzič >>
                    No jasně.
                    Ale mluvíme tady o kontrole rybářských dokladů a to jsou povolenka, rybářský lístek a podle MRS i průkaz člena, pokud je rybář členem.
                    Pokud je v těchto dokladech nejasnost, je zapotřebí ověřit ji podle dalšího dokladu.
                    Setkal jsem se s tím, že rybář lovil na oprávnění svého otce. Jmenoval se stejně a měl i stejné trvalé bydliště.
                    Teprve kontrola OP rozhodla.
                    Nemyslím si, že jsem postupoval nesprávně - odhalil jsem přestupek a o to přece šlo.
                    Tak na co si tady pořád hrajeme se slovíčky?

                      NPavouk‌ - Profil | So 4.1.2014 20:53:10

                      nofish >> to je snad veci banky jake doklady uznaji kdyz si chces otevrit ucet, u nektere treba muze stacit tramvajenka jako druhy doklad.

                        NSven - Profil | So 4.1.2014 20:52:41

                        JaČ >> já vím zcela přesně kde to je, protože jsem to tam sám dával.
                        Pravda, je to tam ale nevěřím, že sis přečetl za jakých podmínek může PČR požadovat OP http://zakony-online.cz/?s32&q32=13
                        Jistě se tu záhy objeví argument, že RS má větší pravomoci než PČR a není to tedy pro ni závazné :-)

                          Ndun - Profil | So 4.1.2014 20:52:10

                          b.gun >> Neodpověděl jsi mi na předchozí otázku ale položím další.
                          Má ze zákona právo na prokázání totožnosti poštovní doručovatelka,špeditér nebo paní za přepážkou v bance?

                            Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:51:28

                            Pavouk‌ >> to vzal z obecného omylu. Jdi do banky a chtěj si otevřít účet bez občanky, nebo pasu. Dokladů můžeš mít sto, ale oni berou jen tohle.....

                              NMrknato - Profil | So 4.1.2014 20:50:48

                              nofish >> Ale strejci ve výborech mohou z roku na rok nasr*t belík pseudoBP, interních nařízení, ale to, o čem se tady bavíme, je to, že to musí někdo zaprotokolovat. Otázkou je, zda-li to má být RS- osoba úřední.
                              Proto takové pintlich debaty. Porušení zákona kontrolované skutečnou nezávislou RS řeší zcela jiné věci, než KK MO, kdy řeší porušení svazopředpisů. Rybářská legislativa je jen jednou ze součástí.....

                                Nnofish - Profil | So 4.1.2014 20:50:24

                                Krouzič >> další. Tak to napíšu i tobě. Prokázání totožnosti a doklad prokazující totožnost jsou dvě věci. Rozdílné. Tedy prokázání totožnosti není o tom vytáhout občanku a ukázat ti ji.

                                  NREX65 - Profil | So 4.1.2014 20:48:41

                                  Krouzič >> to je pravda ale mě postačí i jiný průkaz řidičák zbrojní průkaz a podobně kde podle fotky ověřím že je to osoba která je uvedená na povolence a není to někdo jiný

                                    NPavouk‌ - Profil | So 4.1.2014 20:47:38

                                    Krouzič >> a to jsi cetl kde? prokazat se muzes treba vojenskou knizkou, nebo sluzebnim prukazem...jde o to aby doklad vydal uradni statni spravy nebo obci a musí mit fotografii, mimo jine by takovy doklad mel mit i dobu platnosti ale to uz neni povinost

                                      Nkanarek - Profil | So 4.1.2014 20:45:52

                                      Krouzič >> jo to se tu mele už dvě hodiny astále to není někomu jasný :) .

                                        NSven - Profil | So 4.1.2014 20:45:35

                                        hraji >> tak to ti učitě dávám za pravdu, že z MRK-plkání, těžko na cokoli usuzovat. Ovšem já se setkal často s takovým amatérismem bohužel i v realu.

                                        Za nejhorší na tom považuji fakt, že pokud taková RS, která zhusta bývá i členem výboru MO, zadrží povolenku, bývá přestupek řešen na mistní úrovni. Tedy mám na mysli v ČRS.
                                        O úrovni právního povědomí a znalosti rybářské legislativy místních funkcionářů si také netřeba dělat iluze... Že jeden kamarád druhého nepodtrhne, je rovněž nabíledni. Dokonce je běžným jevem, že výbor MO nadiktuje kárnému orgánu I.stupně svou vůli řešení.
                                        Rovněž fakt, že na vydání povolenky nemá člen právní nárok a to ani po splnění všech předepsaných povinností a tedy je čistě na libovůli této party kamarádů, zda ho spláchnou nebo nebo nechají žít...
                                        "Přehmaty" funkcionářů MO jsou rovněž ze známých důvodů nepostihnutelné. Tedy je to jakýsi začarovaný kruh , či spíš mlýnský kámen, který vzpurného člena semele, kdy si vzpomene...
                                        Jak známo, interními záležitostmi občanského sdružení, tohoto rázu, se žádný soud zabývat nebude.
                                        Tedy i proto mě nenechává v klidu, sebemenší pochybení RS v tomto směru.


                                          Červené karty: Malda512, tuzemak