Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NJaČ - Profil | So 4.1.2014 17:55:06

otoš >>
No ty jsi teda frajer :-))
RS je na prd. Fajn.
Ale já mám úplně jiné zkušenosti a myslím, že o tom něco vím.
Už jsme se potkali, možná si mě nebudeš pamatovat.
Neměl jsem sebemenší důvod vytahovat placku, jenom proto, aby jsi měl o jednu kontrolu za ten rok víc.
Házet machra na pionýra, nebo důchodce?
Hm.
Tak těch, na které si ani neškrtnu, jsem vloni psal osm.
A to chodím sám, tak jak jsi mě i ty potkal.
Až si uděláš zkoušky - když tě to tak pálí - a připnou ti odznak a nikdo už ti k tomu dál víc neřekne, jsem zvědav, jak tady budeš psát o tom, k čemu ta RS vlastně je.

    Ncomputerfish - Profil | So 4.1.2014 17:54:41

    b.gun >> Můžeš si koupit i povolenku pro nečlena ČRS ale je výrazně dražší. Ten žádnou členskou legitimaci nemá tudíž není možné ji zkontrolovat. Pokud bych uvažoval jako RS prakticky, může se RS klidně domnívat, že rybáři (nečlenu ČRS a tím i bez legitimace) někdo prodal povolenku členskou a dotyčný tím výrazně ušetřil a tudíž bych logicky požadoval i členskou legitimaci. Myslím si, že to jde uskutečnit a možná se to někde i děje díky nedokonalé evidenci výdeje povolenek.

      Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:49:28

      Mrknato >> Coppyšot z netu přeci to nebudu vypisovat.

        NMrknato - Profil | So 4.1.2014 17:48:01

        mik UTD >> My usnadnili, mluvíš jak císař pán..))))

          Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 17:46:42

          jkh6 >> Je sice hezké, že si JčÚS v bližších podmínkách povinností mít u sebe členskou legitimaci s vylepenou podobenkou rozšířil ustanovení §13 zákona o rybářství, které lovící osobě ukládá povinnost mít u sebe pouze platný rybářský lístek a povolenku k lovu ryb a tyto na požádání předložit ke kontrole oprávněným osobám. Nicméně oprávnění rybářské stráže vymezené v § 16 téhož zákona o žádné členské legitimaci nehovoří. Takže, je rybářská stráž oprávněna požadovat po osobě provádějící lov ryb předložení členské legitimace s vylepenou podobenkou, když k tomu dle zákona není oprávněna?

            Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:46:30

            R.P. >> Není naškodu to tu napsat, alespon si toho třeba někdo všimne a bude to dodržovat. :o)

              NMrknato - Profil | So 4.1.2014 17:45:23

              nofish >> No někdo, kdo zapisuje 2 kapř do jednoho řádku, to tak třeba dělá ..... kapr,kapr, nebo kapr, cip, jako že druhej už nepřišel.

                Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:44:40

                voda12 >> Abychom usnadnili rybářům orientaci při stanovení hmotnosti ulovených ryb za zjištěné
                délky, přikládáme přepočítací tabulku u hlavních druhů ušlechtilých a lososovitých ryb.
                Protože je uložena povinnost zápisu úlovků v kusech a hmotnosti, doporučujeme tuto
                tabulku orientačně využívat.

                  NR.P. - Profil | So 4.1.2014 17:44:05

                  mik UTD >> já to psal pro případ kdy sis přivlastnil rybu a zapsal ji

                    Nkritik - Profil | So 4.1.2014 17:41:44

                    bundesfer >> Aha..... Možná už to chápu :-)) Takže já chytnu na MP vodě 3ks standartního 0,5kg pstruha a musím tedy ukončit lof a mazat domů?

                      Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 17:36:38

                      bundesfer >> Nemusíš si prohlížet jednotlivé územní svazy, ale měl by sis nastudovat pravidla alespoň pro ten územní svaz, na jehož revírech chytáš, pak bys tu neuváděl nesmysly...

                        Nvoda12 - Profil | So 4.1.2014 17:32:01

                        mik UTD >> no to jsem taky tady napsal, ze je tam tabulka, ale nekdo k tomu napsal ze je to nepresne coz ma pravdu a jinak tu hmotnost bez vahy nezjistis

                          NPvl - Profil | So 4.1.2014 17:30:11

                          Mrknato >> Ále ......

                            Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:29:15

                            Pvl >> Ono stačí přečíst příspěvek computerfish. Stačí použít selský rozum. Když je tam tolik kolonek na co je šetřit

                              NLouda - Profil | So 4.1.2014 17:28:55

                              computerfish >> jenže správný Čech hledá jak to ojebat :-)

                                NPvl - Profil | So 4.1.2014 17:28:54

                                mik UTD >> Člověče o tý proškrtávačce po každém ukončení lovu vím --kupodivu :o§))

                                  NMrknato - Profil | So 4.1.2014 17:28:47

                                  computerfish >> No jak vidíš, tak samozřejmé to pro mnohé není! Třeba toto je ideální záležitost pro BP, právě proto, že to legislativa neupravuje a týká se to rybařiny.

                                    Nnofish - Profil | So 4.1.2014 17:28:10

                                    Mrknato >> hele když to tu vidím... to jsou starosti. Zapoměli jste probrat ještě jestli musí být název ryby roztažen na celou délku kolonky.
                                    CO když tam na kraj vtěsnám "kapr" a doma tam dopíšu ..."okaras"? A můžou mi dávat limity 10/ks na měsíc jak chtějí :-)))

                                      Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:25:19

                                      R.P. >> Toto je také dost ošemetné. Sice se píše že: pokud si nepřivlastní v daném revíru v daném kalendářním dnu žádnou ulovenou rybu proškrtnout vodorovnou čárou nesmazatelným způsobem příslušný řádek nejpozději před zahájením lovu v jiném revíru nebo v dalším dnu, Což je bod C

                                      Ale v bodě B se píše:zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházky a úlovků) před zahájením lovu ryb na mimopstruhovém i pstruhovém rybářském revíru datum lovu a číslo revíru,

                                      Takže po každém ukončení rybolovu by jsi to měl proškrtnout.

                                        Ncomputerfish - Profil | So 4.1.2014 17:24:26

                                        Mrknato >> A co takhle pro všechny trochu uvažovat trochu selským rozumem? Jako ve škole. Když dojdete v sešitu na konec řádku a máte všechny kolonky vyplněné, pokračujete jednoduše na dalším řádku. Vyplníte to samé a jen změníte váhu a délku druhého kapra. To by měla být prováděcí vyhláška k takové ptákovině? To snad ne.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak