Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

NMrknato - Profil | So 4.1.2014 17:24:25

Pvl >> No tak a od teď už to budeš dělat snad správně, ne? Vidíš jak se hodí školení na MRKu......

    NPvl - Profil | So 4.1.2014 17:21:55

    mik UTD >> Jestli jsi to byl ty ? ? Nebylo to z lenosti vyplněno Říkal to tam, všichni se divili, včetně mé osoby .

      Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:17:51

      otoš >> Dovolím si tvrdit že až 60% mnou kontrolovaných rybářů toto vůbec nezná a nebo je prostě líná to vyplňovat.

        NR.P. - Profil | So 4.1.2014 17:15:59

        Mrknato >> mě je jasný že stejně jako toho prvního akorát na nový řádek

          Nkakr - Profil | So 4.1.2014 17:13:36

          Bobertik >>
          Byl bys tak laskav a svou úvahu trošku rozvedl. Ale prosím konkrétně....

            NMrknato - Profil | So 4.1.2014 17:13:12

            R.P. >> Bohužel v tomto pokynu není zcela jasné, jak zapsat druhého uloveného kapř. Že se vyjmenované druhy zapisují ihned po ulovení a samostatně do každého řádku vzlášť řeší např. dotaz č.72 a č.92 na rybsvaz.cz.

              Ntimb - Profil | So 4.1.2014 17:10:34

              Správně se každá ryba z odstavce 2 a 3 píše na samostatný řádek-i v Pce kraji. Ovšem 90% rybářů to tak nedělá-je to vidět při sumarizaci povolenek.

                NPvl - Profil | So 4.1.2014 17:08:47

                R.P. >> U nás se to zase takhle psalo -píše Asi proto ,že je v kolonce cm zapsaná jen míra . Teď jsem si uvědomil , že je to takhle na Rozkoši . Na řece ani nevím jak to funguje --měl bych to vědět asi :o§)

                  NR.P. - Profil | So 4.1.2014 17:07:16

                  Pvl >> pokud přerušíš vycházku a půjdeš lovit na stejný revír nemusíš zapisovat znovu pokud si nebudeš chtít ponechat další rybu

                    NPvl - Profil | So 4.1.2014 17:01:29

                    mik UTD >> Protože když půjdu od vody např dopoledne vycházku ukončím př.ulovenou rybu zapíšu --1ks --váha . Půjdu odpoledne -- napíšu vycházku znovu EDIT: nevím jestli to byl někdo v tvé věkové kategorii a nebo starší -a také nevím na jakém revíru lovil .o§)

                      Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 17:00:29

                      voda12 >> Přehled nejdůležitějších ustanovení zákona č. 99/2004 Sb. a vyhlášky č. 197/2004 Sb., ve znění pozdějších předpisů a bližší podmínky výkonu rybářského práva.

                      Takže rybářský řád a přehled revírů je III díl povolenky k lovů!!!

                        NLouda - Profil | So 4.1.2014 17:00:22

                        otoš >> na kolik docházek máš 100% puštěných vlastně neulovených ryb ?

                          Notoš - Profil | So 4.1.2014 16:58:26

                          mik UTD >> ...tak je to správné, tak to má být, protože jedině správné je tak jak to má být....:-))
                          PS.: naštěstí pouštím 99,9% chycených ryb, např.: vloni jsem nic nechytil a tak můj osobák v pouštění ulovených ryb se vyšplhal k 100 %-ům.... :-))

                            Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 16:56:35

                            Pvl >> Jinak je možné že jsem to byl já. K čemu je myšleno to (Vycházka nebyla přerušena !!)

                              NMrknato - Profil | So 4.1.2014 16:55:12

                              Bobertik >> Nejspíš to tak bude.

                                NR.P. - Profil | So 4.1.2014 16:54:24

                                Pvl >> máš tam vzor jak má být zapsaný ulovený kapr, v řádu máš napsáno že po ulovení máš nesmazatelným způsobem zapsat datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost, jak chceš napsat nesmazatelně hmotnost abys tam pak mohl připsat toho druhýho kapra

                                  Nmik UTD - Profil | So 4.1.2014 16:50:43

                                  Pvl >> Přečti si pořádně RŘ než tu něco budeš plkat.Přisvojené ryby osoba provádějící lov zapisuje nesmazatelným způsobem do povolenky k lovu, do které uvede datum, číslo revíru, druh ryby, její délku a hmotnost. Přisvojené druhy ryb uvedené v odstavcích 2 a 3 zapisuje osoba provádějící lov bezprostředně po jejich ulovení. Ostatní druhy ryb zapisuje po skončení nebo přerušení lovu před odchodem od vody.Takže druhy :kapra, štiky, candáta, bolena, sumce se zapisují hned po ponechání takže VÁHA+ MÍRA případně ks

                                    NPvl - Profil | So 4.1.2014 16:50:42

                                    otoš >> Já tohle tak nějak neřeším je mi to celkem jedno dokud se s někým nepotkám a když tak mu přitakám a myslím si své .. Navíc bud chytnu prd a nebo pustím .o§)

                                      NPvl - Profil | So 4.1.2014 16:48:36

                                      R.P. >> Kde je to napsáno každá ryba --- na jednom řádku

                                        Notoš - Profil | So 4.1.2014 16:47:23

                                        Pvl >> ...já se ale bavím o lidech , kteří provádějí kontroly....dle mého mínění je to naprosto diletantská skupina, kterou vybírali taky diletanti...IQ, testy, vzdělání to chybí všem kontrolám...
                                        PS.: nechtěl jsem urazit a urážet....myslím to s trochou nadsázky...taky nejsem žádný machr...

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak