Rybářská stráž práva a povinnosti

Ahoj hoši , v mé předešlé diskusi jsem se ptal na to , jaký máte názor na používání podběráku. Ve spoustě reakcí sem také narazil na zajímavou věc , že dost z vás se ohraňovalo také na rybářskou stráž , která podle některých nedostatečně trestá rybáře , kteří dělají různé přestupky a z mého pohledu se také neukazují ani moc u vody. Například za dvě sezony zpět jsem měl u vody jedinou kontrolu(u vody strávím celkem dost času) a ještě bych řekl že ani ne moc povedenou. Otázka tedy zní jakou máte zkušenost s rybářskou stráží ? Jaká práva a povinnosti RS vám například leží v žaludku , která by jste jim naopak třeba přidaly do pravomocí a kolik kontrol stráží za sezonu máte ?
Autor diskuse: jany77 - Profil , 3.2.2013 všeobecné - ostatní

Kolik návštěv rybářské stráže z sezonu máte ?

A) Maximálně 1. do roka37%

B) 2 – 4 ročně40%

C) 4 a více ročně23%

Od 3.2.2013 hlasovalo 256 čtenářů.

Ncomputerfish - Profil | So 4.1.2014 18:14:00

b.gun >> A co? To se štítíte nebo by vás to ohrozilo na životě vytáhnout ke kontrole i členskou legitimaci? Předpokládám, že ji nosíte společně i s povolenkou. Mně tohle připomíná jen vzájemné naschvály.

    NPvl - Profil | So 4.1.2014 18:13:26

    kakr >> Tý woe ... přeci to nebude hledat Taková zdržovačka :o§)

      Nkakr - Profil | So 4.1.2014 18:12:07

      Pvl >>
      Tabulky má v BP. BP jsou součástí povolemky k lovu. Rybolovec pouze trpí bájnou lhavostí, takových je....

        Notoš - Profil | So 4.1.2014 18:11:14

        JaČ >> ...čus Jarku...ty si mě ale zpéroval....:-))
        Teď abych nechodil již na ryby do Lednice....:-))
        Apropo, kde si byl, když jste přebírali nový revír od Lesů ČR ?? Já tam chodil (taky sám) pytláků jsem hodně potkával, ale RS nikde.... A tam se teda rabovalo o sto šest...Já tam pochytal desítky štik a všechny plavou dál ( a byly mezi nimi i kousky nad 80 čísel). Nikde jsem to nepsal, protože by se to tam ,,rozebralo"....jen těch 50 - 60 -tek se z tama pobralo ! Kdybych byl v RS já, tak by se to nestalo...věř mi...

          Ncomputerfish - Profil | So 4.1.2014 18:10:32

          Mrknato >> Tak je vše O.K. Znovu ti to říkám. Není problém prodat nečlenu povolenku ČRS. Povolenka MP pro nečlena stojí 4 500 Kč. A to se Bobe vyplatí.

            NPvl - Profil | So 4.1.2014 18:10:07

            kakr >> Nebyly tabulky máznul to od oka ....

              NPetan600 - Profil | So 4.1.2014 18:08:53

              b.gun >> ¨Je mnoho orgánu,co ani neví jak nosit odznak RS...-)))

                Nnofish - Profil | So 4.1.2014 18:08:48

                Pvl >> Ahoj. Tady je jeden problém. Máš napsat hmotnost. Ne podle tabulek. Hmostnost úlovku. Budeme-li se držet striktně zákona.

                  Nkakr - Profil | So 4.1.2014 18:08:16

                  voda12 >>
                  Podle mých zkušeností mají českomoravští rybolovci velké oči,dlouhé paže o váhách ryb nemluvě.
                  Malá ukázka.....

                    NMrknato - Profil | So 4.1.2014 18:07:49

                    JaČ >> Uklízet umíš, to zas jo, ale máš recht, že jinýmu tě asi nenaučili. Povolenka obsahuje všechny údaje, které jsou po jejím zadržení důležité pro to, aby byla zaslána tomu, kdo ji vydal.
                    Stejně tak musí být ale důvody pro zadržení povolenky zákonné!

                      Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 18:07:18

                      JaČ >> Zákon neukládá rybáři povinnost ke kontrole jakési neurčité rybářské doklady. Zákon přesně vyjmenovává, co má rybář kontrolnímu orgánu na požádání předložit. A co je kontrolní orgán oprávněn požadovat k předložení, je opět zákonem přesně vymezeno.

                        Nb.gun - Profil | So 4.1.2014 18:05:23

                        computerfish >> Tady nejde o něčí domněnky, tady jde o to, k čemu je ze zákona oprávněna. Může se domnívat, co chce, ale pokud se to netýká "náplně její práce" stanovené zákonem, tak jí je do toho putna. RS jako úřední osobu má zajímat, zda je povolenka platná pro onen revír. To, zda někdo prodal nečlenu povolenku pro člena, tudíž výrazně levnější, je interní záležitost občanského sdružení (po novu spolku), a to má mít nastavené takové kontrolní mechanismy, aby odhalilo neoprávněné vydání ceniny.

                          NPvl - Profil | So 4.1.2014 18:05:18

                          voda12 >> Když to vezmeš tak váha ryb udávaná v tabulkách docela souhlasila +- Vždy se najde nějaký extrém .

                            NJaČ - Profil | So 4.1.2014 18:03:56

                            b.gun >>
                            Rybář je povinen předložit ke kontrole platné rybářské doklady.
                            To se dá chápat i tak, že pokud je členem MO, má členskou legitimaci.
                            Tu má s sebou u vody.
                            Z ní pak v případě přestupku RS opisuje číslo člena a domovskou MO, aby věděla, kam zaslat kopii hlášení o přestupku.
                            Doslovně tato dikce v zákoně není.
                            Ale v praxi je to jedna z nepostradatelných indicií.

                              NMrknato - Profil | So 4.1.2014 18:03:54

                              computerfish >> No a když bych ti ji neukázal, tak co?

                                Nkanarek - Profil | So 4.1.2014 18:00:28

                                JaČ >> Svatá pravda . Všichni jsou chytří ,ale aby si udělali zkoušky a šli si to zkusit to ne .

                                  Nvoda12 - Profil | So 4.1.2014 18:00:01

                                  mik UTD >> jo to ja vim ale nekdo prave napsal ze neudava presne udaje a ze kdyz se tam ma zapisovat vaha tak prava a ne podle nejakych tabulek a na pravdu ze se ta hmotnost lisi, dokonce jsem se setkal u kapra 70cm s 2kg nepresnosti.

                                    Ncomputerfish - Profil | So 4.1.2014 17:59:16

                                    Mrknato >> Poznámka úplně off topic. Osobně bych legitimaci požadoval a právě z toho důvodu, který jsem napsal.

                                      Nnofish - Profil | So 4.1.2014 17:57:29

                                      Mrknato >> :-)
                                      To co jsem napsal je smyslupý způsob napsat BP. Prostě příjdeš na problém, opravíš to jimi. Dát jako BP povinost že musím brát v úvahu cedule okolo revíru, to jsou BP na houno. Jak je tam budu hledat :-)

                                        NMrknato - Profil | So 4.1.2014 17:56:37

                                        computerfish >> Požadovat bys klidně mohl i kilo na cigára...... s plackou, proč ne.

                                          Červené karty: Malda512, tuzemak