NBacha San - Profil | Po 14.2.2022 15:27:24
ig >> Mohou takto zaměřovat sedimenty. Dělalo se to i u nás.
Nig - Profil | Po 14.2.2022 11:35:38
V průběhu srpna a září 2021 jsem viděl x krát na vodě zvláštní loďku. Nasedali do ní u Yachtclubu Znojmo pod Volarézou na vojenské pláži 2 maníci z Povodí Moravy a křižovali vodu celé dny. Místní placheťáci říkali, že zaměřují vodní dno, takže je možné, že se ledy hnuly a brzy bude k dispozici nějaký výstup, pokud tedy Povodí Moravy svolí...
NKtwa - Profil | St 13.5.2020 17:52:24
Nemate niekto.sonarove zaznamy? Urobim vam 3D mapu..
Nretrívr - Profil | Pá 27.12.2019 11:29:24
certbert >> Tomu rozumím.
Ncertbert - Profil | Čt 26.12.2019 22:48:40
retrívr >> já třeba echo hlavně používám díky člunu ono díky kamenům pod vodou při jízdě oddělat člun to nee
Nretrívr - Profil | Čt 26.12.2019 19:12:32
Pokec - >> No , tak abych pravdu řekl. Vím, že nikdy sonar mít nebudu. Budu rybář, který hledá zkouší a experimentuje. Pro mne je sonar degradace něčeho. Vím, že to máme všichni nějak nastaveno, nebrzdím vývoj. Jen vím, že by mě to nebavilo.Když vidím, kam se to vše řítí, bojlísoví rybáři na jednu dovolenou, zavážení / proč třeba ne loďka/. Je to o rybách?
NTrol11 - Profil | Čt 26.12.2019 18:44:24
Trochu to tu oživím... Máte někdo nějaké další mapy ??
Ncristal - Profil | Ne 11.5.2014 19:43:49
Takže niečo pre majiteľov Lowrance. Autor píše, že sú tam len hlavné toky a hlbku rozlišuje farbou vody. Mohlo by to slúžiť ako odrazový bod pre koumakov čo by pokračovali v ďalších vodách. Ja Lowrance nemám takže odskúšané to nemám.
http://waterways.cz/lowracz.phpNfotojakes - Profil | Po 21.4.2014 22:01:56
cristal >> tak ať se daří, s tím co píšeš zkušenosti nemám (nevlastním žádnou gps).
Ncristal - Profil | Po 21.4.2014 21:58:40
fotojakes >> Jasne tomu chapem, len ja by som to co si urobil na papieri chcel urobit s mapou v gps. Zatial len studujem ako by sa to dalo. Chcel by som pouzit mapy fish slovakia a topo a takisto to zakreslit aj s tienovanim vody podla hlbky.
NPíňas - Profil | Po 21.4.2014 21:57:51
Zdar všichni echoloťáci,měl bych prosbu,dokázal by někdo přehrát software na Matrix 97? Má jen angličtinu a neumí to česky a ani metry a stupně celsia. Jde to vůbec přehrát?
Nfotojakes - Profil | Po 21.4.2014 21:51:48
cristal >> měl jsem slepou mapu revíru na papíře a kde zrovna měřím hloubku jsem odhadoval podle okolí revíru:-)
Ncristal - Profil | Po 21.4.2014 21:43:37
fotojakes >> Aha jasne, ja som myslel ze si upravoval mapu v GPS.
Nfotojakes - Profil | Po 21.4.2014 21:14:10
cristal >> photoshop, ale v pohodě to uděláš v malování, které je v každém pc:-)
Ncristal - Profil | Ne 20.4.2014 21:23:19
fotojakes >> V akom programe si upravoval tuto mapu? Je to upravena mapa do GPS?
Ncristal - Profil | Čt 17.4.2014 22:41:18
Zrejme to nemusí byť konkretne slovakia fish, len či ma to zobrazi na jazere.?!
Ncristal - Profil | Čt 17.4.2014 10:19:25
Chcel by som sa opytať, či viem využiť v núdzi GPS z auta kde mám nainštalovanu mapu slovakia fish (
http://www.garmin.sk/slovakia-fish_d1094.html ) na vode. Myslím tym uloženie miesta na vode. Samozrejme, že to nebude také presné, ale to si už dohľadam sonarom.
NDetreux - Profil | Pá 23.8.2013 17:08:06
Martin M. >> to je škoda
NMartin M. - Profil | Pá 23.8.2013 17:06:59
Detreux >> cau, pred casem jsem to hledal a nenasel, nebylo to ale k nicemu, prilis male meritko.
NDetreux - Profil | Čt 22.8.2013 18:10:54
Martin M. >> hoj máš i tu mapu Brněnské přehrady pls?
NPokec - Profil | Po 11.3.2013 20:51:07
To Looki: tak to ti přeji hodně trpělivosti. Já s tím chci letos začít, ještě ale nevím jak.
NLooki - Profil | Po 25.2.2013 19:56:07
koukam ze krome me taky nekdo dela sonarove mapy.ja ale delam mistni vody a to jen pokud mam naladu a cas.ale i tak uz mam prehled o cca 5revirech (nahravam si na video obraz sonaru a doma to poradne dokresluju do sesitu) .pouzvam ktomu lod RC a upravenou sondu na 40mdlouhem kabliku. Za dvě-tri hodky mam docela slusne zmapovane vse co potrebuju ...letos budu zas pokracovat.
NPokec - Profil | Čt 14.2.2013 13:24:03
Dnes jsem dostal vyjádření z Povodí Moravy Brno. Digitální mapy svých vod nemají, zákon jim to prý neukládá a stojí to peníze. Snad někdy do budoucna se tomu budou věnovat.
Taktně jsem je chtěl nabudit, jak by se měl vlastník, nebo hospodář chovat, jaké možnosti by jim to otevřelo a napsal jsem jim pár námětů, jak to řešit. Nejspíš to bude plácnutí do vody, ale možná, že se nad tím ještě někdo hlouběji zamyslí.
Dávám tento průběžný výsledek na vědomí do diskuse tak, jak jsem slíbil.
Pokec
NPokec - Profil | Po 11.2.2013 15:26:09
Vážení kolegové-rybáři, jsem rád, že se diskuse posunula ke konkrétním výsledkům. Poděkování vám všem chci vyjádřit pozváním na přátelský pobyt a rybaření (experimentování se sonary, GPS a 3D zobrazením) ke mně na chatu na Vranovskou přehradu (pod obcí Chvalatice, 3km od Bítova). Pobývám tam se svou přítelkyní-rybářkou celoročně, k dispozici mám gumový člun YAM 360 a pramici "Rybářku", dostatečný prostor na ubytování i pro větší partu nadšených rybářů, echolot Matrix 97x GPS 3D (neumím s ním zacházet), trempové naprosto nerušené prostředí, a ostatní vše nutné k nadstandardní rybářské rekreaci, miluju to tam. Chatu mám přímo u vody (posílám obrázek z vody-je to ta novější uprostřed). Rád bych se s vámi osobně seznámil a převzal (předal) své rybářské zkušenosti. Můj mobil: 736488868.
Pokec
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 14:05:30
Miras >> to je jinčí level:-) To byla menší motorová loď a ne takový kolos:-) Jinak v tom článku je na fotkách vidět přesnost těch dat z takového zařízení.
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 13:39:27
alfonz42 >> Nejsem tak úplně cizí, prožil jsem tam dohromady tak půl roku a místní rybáři chodili na ryby s námi:-)
Nalfonz42 - Profil | Po 11.2.2013 13:26:52
fotojakes >> Ti tam přeju hodně štěstí, ale abys nebyl zklamaný, místní nemají cizí v oblibě, známý tam jezdil a pokaždý měl nějaký problém (a to on je lidumil, ryby pouští, uklízí bordel podruhých).
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 13:22:17
alfonz42 >> nn, jen severní Čechy:-) Letos se tam na jih po dlouhých letech zase podívám, ale jen na pár dní, zavzpomínat na ty rybářské tábory v Bulharech.
Nalfonz42 - Profil | Po 11.2.2013 13:16:37
fotojakes >> Kdybys měl "něco" i z jižní Moravy, bylo by pěkné se rozdělit s lenivými moraváky co máme zmapované jen vinné sklépky :-)
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 13:14:17
Miras >> jj, to bude asi ono:-)
NMiras - Profil | Po 11.2.2013 13:13:45
fotojakes >> Řekl bych, že tu loď jsem zahlédl i Praze na Vltavě - má taková dlouhá ramena a jezdí sem tam, sem, tam:-)
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 13:12:08
alfonz42 >> tohle byla moje voda:-) Pár takových map mám i na svazové vody, ale ty jsou jen pro mé potřeby:-)
Nalfonz42 - Profil | Po 11.2.2013 13:10:21
fotojakes >> Tak to gratuluju, pěkná práce, už se těším až bude každej revír takto detailně zpracovaný. Fakt jseš dobrej.
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 13:06:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tohle jsem vytvořil pomocí obyčejného echlotu, mapy vytisklé na papíře a propisky. Následně jsem to v PC zpracoval do této podoby. Voda má 0,6 ha a za den to bylo komplet hotové.
Ndraveček - Profil | Po 11.2.2013 13:05:34
alfonz42 >> dneska jsou sonary co ti ve 3D zaznamenávají okolo 20 metrů na každou stranu,takže pro ty co mají na takový sonar a počítačový program,by to zase taková fuška nebyla.
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 13:00:22
alfonz42 >> pokud si dobře pamatuji, tak Fláje (cca 160 ha) sondovali asi týden v kuse. Ta loď s vybavením měla hodnotu několika milionů, takže to rozhodně nejde srovnat s tím co používáme my.
Nfotojakes - Profil | Po 11.2.2013 12:58:02
Martin M. >> já si tu mapu neprohlížel, ale napravím to jak na přehradu pojedu:-) Ta přesnost, nebo spíše podrobnost nebude asi natolik velká, protože pro jejich účely to stačí.
NMartin M. - Profil | Po 11.2.2013 12:53:00
fotojakes >> pred par lety jsem se na to ptal Povodi Moravy a bylo mi receno, ze v jejich povodi maji zmapovany jen Plumlov a Brnenskou prehradu. Tyto mapy ale nejsou nijak zvlast presne - viz obrazek Plumlova (pred bagrovanim, takze jiz neplati).
Nalfonz42 - Profil | Po 11.2.2013 12:48:00
Gisák >> Pěkně řečeno, ale nedokážu si to v praxi představit, při běžném vybavení jak dlouho by trvalo zmapování 17 ha závlahové nádrže? To je myslím i pěkné sousto pro profi firmy, ale kdo by to zaplatil? Dneska není nic zadarmo.
NPokec - Profil | Po 11.2.2013 12:31:40
M0RGAN >>
Loďka se sonarem, GPS a 3D zobrazením s možností uložit do paměti_dobrý nápad. Asi lépe využitelný na menších vodách, na přehradních nádržích a velkých vodách využitelný až po delším mapování určitých úseků.
Je to komerčně uchopitelné.
NPokec - Profil | Po 11.2.2013 12:25:58
alfonz42 >>
Samo, je to škoda, že nemáme moře, ale máme naše krásné vody a jak je vidět, zlaté české hlavičky už hledají cestu, jak se k tomu dostat.
Sice trochu pracně, ale o to víc to člověka těší, že si mapu můža vytvořit sám a za výsledek si ručí.
Díky.
NPokec - Profil | Po 11.2.2013 12:17:46
fotojakes >>
Díky za info, snad se skutečně i tyto informace dostanou mezi nás rybáře.
Zkusím oslovit Povodí Moravy, jestli v tomto také něco nepodnikli na Vranovské přehradě. Pokud mi odpoví, dám vědět do diskuse.
Díky za inspiraci všem účastníkům diskuse.
Pokec
NGisák - Profil | Pá 1.2.2013 18:40:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mapový podklad nepotřebujete. Pokud je u vašeho sonaru dostatečně přesná GPS, tak z naměřených dat si tu mapu můžete v GIS (geografickém informačním systému) na počítači sami vytvořit. Vhodné je předem zaměřit břehové linie při definované nadmořské výšce hladiny vodní nádrže. Z naměřených souřadnic GPS a naměřené hloubky pak lze vypočítat a zobrazit do mapy digitální model dna vodní nádrže, případně do mapy zakreslit zjištěné překážky lovu ryb. V místech prudších zlomů dna by měla být hustota naměřených hloubek dna větší, pak je model přesnější. Potřebný software QGIS a GRASS je svobodně přístupný na internetu pro Linux i Windows. Výslednou mapu dna pak lze uložit do jakékoliv digitální mapy v mnoha formátech dat, případně vytisknout v libovolném měřítku a souřadnicovém systému.
Nalfonz42 - Profil | Pá 1.2.2013 18:35:38
fotojakes >> Tak snad někdy v budoucnu se dostaneme k těmto tajným informacím. Dík za info, člověk se furt mejlí..
Nfotojakes - Profil | Pá 1.2.2013 18:15:46
alfonz42 >> ale existuje, nechává je vytvářet povodí a to i u relativně menších nádrží. Tady u nás na severu se před nějakou dobou dělala flájská přehrada (160 ha). Asi týden křižovala speciální loď přehradu a vytvářela digitální mapu. Podle těchto map se toho dá pro správce přehrad mnohé zjistit, třeba přesný objem vody v nádrži, místa kde dochází ke kumulaci nánosů na dně, atd... Akorát nevím zda jsou někde volně přístupné:-)
NM0RGAN - Profil | Pá 1.2.2013 17:56:45
Zneužiju této otázky, měl bych dotaz, jestli existuje nějaké zařízení se sonarem, ideálně loďka na dálkové ovládaní se sonarem a GPS, kterou bych jednoduše poslal objet jednou neznámý rybník a zobrazila by mi 3D reliéf dna ? (nebo klasickou mapu s vrstevnicemi) :-) Mohla by to být užitečná pomůcka při příchodu na neznámou vodu, jak zvolit lovné místo. Případně vyhnout se větvím ve vodě a podobně.
Nalfonz42 - Profil | Pá 1.2.2013 17:48:16
Pokec - >> Mám obavu, že nic takového neexistuje, nemáme moře...
NKoly.P - Profil | Čt 31.1.2013 18:58:08
Hm...zajímavý. Snad se to rozjede zajímavá diskuse:).