- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Svratka - otrávená voda
teď jsem obdržel telefonát od známého, který chytal na Svratce kousek pod Uherčickým splavem. Po raním příjezdu k vodě zjistil, že je voda kontaminovaná a veškeré ryby jsou mrtvé. Po zeptání porybného, který pobíhal podél břehu mu bylo zděleno, že voda je kontaminována už od Brna a úhyn ryb je už vidět i na Nových Mlýnech.
Když jsem viděl fotku s tím množstvím uhynulých ryb co mi posílal, tak tohle je opravdová katastrofa....
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NFilipCierny - Profil | Pá 10.8.2012 11:13:43
Ale jsem dost OT.
NFishky - Profil | Pá 10.8.2012 11:10:26
NFandass - Profil | Pá 10.8.2012 11:05:51
Příkladně - já mám chajdu na pronajatém soukromém pozemku.Když mě ji někdo zničí nebo vykrade - koho to bude trápit? Majitele pozemku?(v našem případě stát). Ne, bude to trápit mě (v našem případě svaz).
NTurňa - Profil | Pá 10.8.2012 10:59:22
A že to je vládě jedno, je smutné, to chce bombardovat MZe pana Bendla, protože ten by mohl vymáhat za způsobenou škodu státu náhradu, ale když se jeho poradci Jakubovi nechce, tak nic nenaděláš .... si radši postaví rybník na zachování genofondu.
NTurňa - Profil | Pá 10.8.2012 10:55:05
NFilipCierny - Profil | Pá 10.8.2012 10:54:45
NFandass - Profil | Pá 10.8.2012 10:48:46
NHorda - Profil | Pá 10.8.2012 10:42:30
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 10:41:43
Měli jsme něco podobného na jaře 1985, splach hnojiva s polí, totální otrava Svitavy.
S náhradou jsme na tom byli stejně jako vy.
NTurňa - Profil | Pá 10.8.2012 10:37:48
Ndosec - Profil | Pá 10.8.2012 10:33:50
kakr - ® [Poslat soukromou zprávu.] Čt 9.8.2012 15:52:16
Teď napíši něco hodně rouhavého, ale pravdivého.
Měli by si to přečíst a kouknout na fotky všichni, kteří srdceryvně píší, jak jsou naše vody zplundrovány a bez ryb.
Jak jsou naše revíry zarybněny se pozná až při otravě.
Bohužel......
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 10:33:02
Jirko, po bouřce to fakt bylo, ale na kyslíkový deficit nevěří ani má fenečka a že je důvěřivá....
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 10:31:09
Máš jedinou jistotu, nikdy to už nebude jako bývávalo.
Pamatuji Jihlavu ještě bez Dalasu, možná za 100 let až zlikvidují atomku tak odstřelí i hráze.....
NTurňa - Profil | Pá 10.8.2012 10:30:00
Ndosec - Profil | Pá 10.8.2012 10:26:51
NFishky - Profil | Pá 10.8.2012 10:25:46
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 10:15:54
V době kterou popisuji jsi nebyl na světě, kulantně řečeno......
Málo kdo z dnešních respondentů MRKu ví, jaké bylo podzimní a zimní lapání na Dyji, když byla řepná kampaň, to byl Mušov jen na plánech. O rybách raději nepíši, nikdo by nevěřil.
O rybách ne o kaprech......
Ndosec - Profil | Pá 10.8.2012 10:14:30
Nemuselo se špekulovat jak píšeš brčko červík a nemohl jsem udržet tu svoju dvoumetrovou laminátku a stabil,na kterým byla leska naříkal.
Kamošův strýc měl v Pouzdřanech chalupu tak mám okolí od svých patnácti kdy mě začala máti pouštět samotnýho trochu projetý(na ukrajinách) :-)
Je to hodně dáno i mobilitou rybářů.Dřív se každýmu nechtělo trmácet vlakem a auto neměl každej.
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 10:09:22
Pokud jsi si nevšiml, tak jsem psal o 70tých létech minulého století. A i troufnu tvrdit s plnou odpovědností, že dnešní Svratka pod Brnem je na tom neskutečně lépe.
Jsem stařík nad hrobem, ale paměť mám ještě dost slušnou, Svratka se výrazně zvetila po napuštění Mušova. Jez v Uherčicíc tehdy se tam mohlo lovit by mohl vyprávět. Souhlasím, že možná posledních 10 let už to není jak bývalo, tah ryb do tření na jaře bylo něco úžasného.
Má poznámka o "zplundrovaných vodách" byla v kontextu obecného trendu na MRKU hojně prezentovaného, že vody jsou bez ryb, krom pár nasazených kapříků.
Vůbec se nejednalo o Svratku jako takovou , otrávených ryb je mě fakt hodně líto.
Moc dobře vím, kolik práce neznámých lidí je potřeba, aby byli ve vodách nejen kapři.
Kde to žije - všechna témata
9:37NRybáři vs ochránci přirody 53
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













