- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Svratka - otrávená voda
teď jsem obdržel telefonát od známého, který chytal na Svratce kousek pod Uherčickým splavem. Po raním příjezdu k vodě zjistil, že je voda kontaminovaná a veškeré ryby jsou mrtvé. Po zeptání porybného, který pobíhal podél břehu mu bylo zděleno, že voda je kontaminována už od Brna a úhyn ryb je už vidět i na Nových Mlýnech.
Když jsem viděl fotku s tím množstvím uhynulých ryb co mi posílal, tak tohle je opravdová katastrofa....
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NFishky - Profil | Pá 10.8.2012 10:06:05
Ndosec - Profil | Pá 10.8.2012 9:55:59
Sice se to otravy netýká,ale Jihlavka,na jihu,na tom není o nic lépe.
NMickey - Profil | Pá 10.8.2012 9:48:36
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 9:41:59
Sumarizace ze 70 tých let jsou možná v Práglu (ČRS). Z nich nečerpám.
Svratka pod Brnem byla smrdutá stoka s výskytem jelců, bez parem a ostroretek.
Nsyny - Profil | Pá 10.8.2012 9:36:24
Nrover - Profil | Pá 10.8.2012 9:36:08
NFishky - Profil | Pá 10.8.2012 9:25:38
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 9:22:52
I já si dovolím nesouhlasit, skutečně Svratka v 70tých letech pod Brnem byla "mrtvá voda". Při vší úctě vzhledem k datu narození nás obou o tom vím kapánek víc.
Svitava od Romšpáru po soutok na tom byla úplně stejně a jak se obě řeky spravily...
N(o)_(o) - Profil | Pá 10.8.2012 9:15:36
Nkakr - Profil | Pá 10.8.2012 9:11:44
Při otravě máš obrovskou výhodu, nemusíš spoléhat na důvěryhodné zdroje, stačí vlastní bulvy.
Pokud vidíš a chceš vidět tu hrůzu. Parma 70 nenaroste za rok, ani za pět. A není zadarmo, platil jsi ji Ty, stejně jako všichni rybáři v ceně povolenky.
Jinak jsem ten poslední, který bude obhajovat "sportovní lov", kdy je během něj porušován zákon a vyhláška je ohnuta na základě výjimky.
Nikdy jsem znění výjimky na závody neviděl a že jsem se fakt snažil, asi podléhá režimu zvláštního utajení. Ale to je jiná kapitola a do otravy ryb na Svratce moc nezapadá.
K otravě jen tolik, doufám, že si to přečte i kolega Dosec
Zplundrovaná voda bez ryb vypadá trošku jinak, než Svratka pod Brnem. Vůbec nepotřebuji znát ha výměru a množství uhynulých ryb Ryby na hladině ,posbírané rybáři jsou jen menší část všech uhynulých.
Kolik q skutečně uhynulo lze jen odhadnout a nebude to malé číslo. Určitě bude po vyhodnocení všech dostupných údajů oznámeno.
NHorda - Profil | Pá 10.8.2012 9:08:48
Nsyny - Profil | Pá 10.8.2012 9:03:49
NFishky - Profil | Pá 10.8.2012 9:03:01
NFishky - Profil | Pá 10.8.2012 8:57:07
Když už se ví, jaká část řeky byla zasažena, jaké procento ryb si to odneslo, kolik ryb bylo celkově otráveno - proč se o tom nikde nepíše?
NVVV111KKK - Profil | Čt 9.8.2012 22:07:16
Proč tady jen fňukáme a stěžujeme si - viz. kyslíkový deficit...; zase se vypláchly kanály, přepady...; určitě to zase vyšumí... .
Máte pocit, že (naše) ryby v řece - celý ekologický biotop jakým řeka je, někdo ochrání za nás !
To přece musíme udělat my ! Rybáři !
Hasičům, provozovatelům čističek, startostům a zastupitelům to zase až tak na srdci neleží.
Co když se to stane za týden, za měsíc, za rok znovu. Budeme to znovu tolerovat ?
Zkusme nelitovat ryby, řeku a sebe a pojďme neco dělat.
Píšu ma MRS Brno a paní redaktorce, která o úhynu psala v Břeclavském deníku.
Zkuste také něco udělat. Třeba zabráníme opakování tohoto současného stavu.
PS: pokud má někdo konkrétní - podložené informace, prosím o jejich zaslání. Dík.
Kde to žije - všechna témata
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











