- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Svratka - otrávená voda
Zdravím Vás,
teď jsem obdržel telefonát od známého, který chytal na Svratce kousek pod Uherčickým splavem. Po raním příjezdu k vodě zjistil, že je voda kontaminovaná a veškeré ryby jsou mrtvé. Po zeptání porybného, který pobíhal podél břehu mu bylo zděleno, že voda je kontaminována už od Brna a úhyn ryb je už vidět i na Nových Mlýnech.
Když jsem viděl fotku s tím množstvím uhynulých ryb co mi posílal, tak tohle je opravdová katastrofa....
teď jsem obdržel telefonát od známého, který chytal na Svratce kousek pod Uherčickým splavem. Po raním příjezdu k vodě zjistil, že je voda kontaminovaná a veškeré ryby jsou mrtvé. Po zeptání porybného, který pobíhal podél břehu mu bylo zděleno, že voda je kontaminována už od Brna a úhyn ryb je už vidět i na Nových Mlýnech.
Když jsem viděl fotku s tím množstvím uhynulých ryb co mi posílal, tak tohle je opravdová katastrofa....
Autor diskuse: Erekloss - Profil , 8.8.2012 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
peos - Profil | Čt 9.8.2012 14:25:13
Nitram. >> Řekl bych že tak 80%.Co zdechlo tak vzala voda a dole je prej na pět tun ryb zdechlejch něco u kraje a na dně takže total.Je to smutny.
dejff - Profil | Čt 9.8.2012 13:08:34
kurňa slyšel jsem to dnes ráno ale nějak jsem tomu nevěřil že to bude mít takovej rozsah.....a prej už jsou na nových mlýnech zdechlý sumci a kapři je to pravda??? jinak by mě zajímalo jestli někdo dostane nějakou pokutu že to do řeky uniklo......to je fakt hnus pouštět sra*ky do řeky....
Hermis_s - Profil | Čt 9.8.2012 12:37:17
afjee >> Taky by me zajimalo od ktereho useku se ta otrava projevila,jestli to je jeste vys,treba nekde u Brna...
Hermis_s - Profil | Čt 9.8.2012 12:36:24
afjee >> Ta parma na te treti fotce vypada celkem velka,kolik mela by oko?
(o)_(o) - Profil | Čt 9.8.2012 10:08:26
Fishky >> Když máš povolení k vypouštění ov, jen zaplatíš poplatek a potom už můžeš všechno...
hraji - Profil | Čt 9.8.2012 10:01:01
Erekloss >> já o tom včera mluvil s hasiči a ti takový rozsah otravy nepotvrdili
Erekloss - Profil | Čt 9.8.2012 9:45:08
GRAYLING >> Karasák - 9.8.2012 8:12:55 >> Co jsem slyšel, tak od Brna až po Mlýny.
Butchi - Profil | Čt 9.8.2012 9:38:57
Fishky >>
Myslel jsem to tak, že když už se něco takového stane, tak ať to nahlásí první člověk, co jde kolem..
Ale to ti určitě došlo :-)))
Ideálně by se to vůbec stávat nemělo, ale vzhledem k žádným nebo jen směšným trestům se to dít bude. Bohužel.
Myslel jsem to tak, že když už se něco takového stane, tak ať to nahlásí první člověk, co jde kolem..
Ale to ti určitě došlo :-)))
Ideálně by se to vůbec stávat nemělo, ale vzhledem k žádným nebo jen směšným trestům se to dít bude. Bohužel.
Fishky - Profil | Čt 9.8.2012 8:56:20
hraji >> to je jasný, jenže také je jasné, že to zítra či pozítří můžou udělat znova a nic se neděje. Za včerejšek přijde jeden technik o prémie, že to pustil přes den, když obvykle to pouští v noci a byl z toho zbytečný humbuk, příště si bude dávat většího majzla a vše půjde jak má...
FilipCierny - Profil | Čt 9.8.2012 8:52:12
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nova-nadrz-v-brne-zabrani-vylevani-znecistene-vody-do-svratky
tak prý bude nová nádržka..
tak prý bude nová nádržka..
hraji - Profil | Čt 9.8.2012 8:50:14
Fishky >> ono se nic nepopletlo, bylo to zcela cíleně vypouštěno. To jen zástupce Tepláren mlžil.
Fishky - Profil | Čt 9.8.2012 8:48:25
Butchi >> takhle by to fakt nemělo fungovat, natož vždy ;-) si vem, kolikrát se jim to tlačítko poplete třeba v noci? Nechci být škarohlíd, ale za tohle by měli být flastry, že by si každá firma rozmyslela zda investovat či ne do zabezpečení a předběžných opatření. Jedno tlačítko a můžou vykapat kilometry řeky... ach jo.
Butchi - Profil | Čt 9.8.2012 8:41:02
hraji >>
Takhle by to mělo fungovat vždycky.
Bohužel jsou řeky stále považovány za smetiště - "Voda to odnese".
Dopravní značky, popelnice, tráva, pneumatiky, plechy, prkna, mrtvá hospodářská zvířata, hadry, kočárky, flašky, prostě co dům dal.
Stejné je to s chemií.
Takhle by to mělo fungovat vždycky.
Bohužel jsou řeky stále považovány za smetiště - "Voda to odnese".
Dopravní značky, popelnice, tráva, pneumatiky, plechy, prkna, mrtvá hospodářská zvířata, hadry, kočárky, flašky, prostě co dům dal.
Stejné je to s chemií.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 27
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNRybáři vs ochránci přirody 39
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17



































