- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Svratka - otrávená voda
Zdravím Vás,
teď jsem obdržel telefonát od známého, který chytal na Svratce kousek pod Uherčickým splavem. Po raním příjezdu k vodě zjistil, že je voda kontaminovaná a veškeré ryby jsou mrtvé. Po zeptání porybného, který pobíhal podél břehu mu bylo zděleno, že voda je kontaminována už od Brna a úhyn ryb je už vidět i na Nových Mlýnech.
Když jsem viděl fotku s tím množstvím uhynulých ryb co mi posílal, tak tohle je opravdová katastrofa....
teď jsem obdržel telefonát od známého, který chytal na Svratce kousek pod Uherčickým splavem. Po raním příjezdu k vodě zjistil, že je voda kontaminovaná a veškeré ryby jsou mrtvé. Po zeptání porybného, který pobíhal podél břehu mu bylo zděleno, že voda je kontaminována už od Brna a úhyn ryb je už vidět i na Nových Mlýnech.
Když jsem viděl fotku s tím množstvím uhynulých ryb co mi posílal, tak tohle je opravdová katastrofa....
Autor diskuse: Erekloss - Profil , 8.8.2012 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NButchi - Profil | Čt 9.8.2012 8:20:12
hraji >>
Mě udivuje, že kolikrát kolem něčeho takového chodí davy lidí a nikdo nic neudělá, přestože to smrdí na hony daleko.
Mě udivuje, že kolikrát kolem něčeho takového chodí davy lidí a nikdo nic neudělá, přestože to smrdí na hony daleko.
NButchi - Profil | Čt 9.8.2012 8:19:02
kakr >>
O ano, tohle znám.
Nejsou lidi, peníze a nakonec ani vůle.
Lidi jsou prostě prasata.
Já se s něčím podobným setkal minulý rok, byla to tedy jen požární nádrž, která ústila do ÚN Džbán, ale zavolal jsem policii, hasiče, podal trestní oznámení a začal spamovat emaily ČIŽP, MČ Praha 6 a po 3 měsících vyhrál - viník byl nalezen, bylo mu uloženo vyčištění + úprava, aby se něco podobného nestalo. O ryby se nikdo nestaral, takže jsem tam další den nakráčel s podběrákem. Pravděpodobně to asi nebylo úplně legální, ale nic jiného se dělat nedalo.
O ano, tohle znám.
Nejsou lidi, peníze a nakonec ani vůle.
Lidi jsou prostě prasata.
Já se s něčím podobným setkal minulý rok, byla to tedy jen požární nádrž, která ústila do ÚN Džbán, ale zavolal jsem policii, hasiče, podal trestní oznámení a začal spamovat emaily ČIŽP, MČ Praha 6 a po 3 měsících vyhrál - viník byl nalezen, bylo mu uloženo vyčištění + úprava, aby se něco podobného nestalo. O ryby se nikdo nestaral, takže jsem tam další den nakráčel s podběrákem. Pravděpodobně to asi nebylo úplně legální, ale nic jiného se dělat nedalo.
Nhraji - Profil | Čt 9.8.2012 8:08:38
Aby toho nebylo málo, tohle nám včera teklo do Svitavy. Naštěstí to nebylo toxické, ale na druhou stranu potěšitelné je, že nerybáři zvedli telefon a nahlásili to jako havárii, jen ze zájmu o přírodu. To oceňuji.
Nkakr - Profil | Čt 9.8.2012 7:51:29
Butchi >>
To by musel někdo prolézt kanály, celý problém je v tom, že při bouřce se dešťová voda v kanalizaci zvedne nad přepážky a pomocí odlehčovacích kanálů které jsou zaústěny do řeky se i se svinstvem, které někde "leží" do řeky dostane.
To by musel někdo prolézt kanály, celý problém je v tom, že při bouřce se dešťová voda v kanalizaci zvedne nad přepážky a pomocí odlehčovacích kanálů které jsou zaústěny do řeky se i se svinstvem, které někde "leží" do řeky dostane.
NButchi - Profil | Čt 9.8.2012 7:47:56
kakr >>
Ano, bohužel si to dokážu představit.
Dalo by se to změnit? Resp. mělo by to vůbec nějaký smysl?
Ano, bohužel si to dokážu představit.
Dalo by se to změnit? Resp. mělo by to vůbec nějaký smysl?
Nkakr - Profil | Čt 9.8.2012 7:44:37
Butchi >>
Ryba ve vodě je věc ničí. V těchto intencích se přistupovalo v šetření při dvojnásobné otravě na Svitavě.
Sám domyslíš jaké byly........
Ryba ve vodě je věc ničí. V těchto intencích se přistupovalo v šetření při dvojnásobné otravě na Svitavě.
Sám domyslíš jaké byly........
Neugenkorda - Profil | Čt 9.8.2012 0:58:58
hroznej pohled, parmy a kapri do 70 cm..mali sumci taky do 70 a bila ryba..slysel jsem neco o kaprech kolem 100 cm v Nemcicich a o jednom zvazenym co mel 28kg=/ jezero bych snad ani nechtel videt, musi to byt hroznej pohled. zvlastni je, ze krome sumcu nebyl videt zadnej jinej dravec(jestli uz neplavou brichem hore v jezere, tak si to nedokazu vysvetlit)
Nmates202 - Profil | St 8.8.2012 21:02:04
Erekloss - >>
Zdar, je to hrůza = letos je těch otrávených ryb nějak moc = je to škoda, když se voda trochu zarybní, stačí kapka a je po rybách a ne jen těch
Zdar, je to hrůza = letos je těch otrávených ryb nějak moc = je to škoda, když se voda trochu zarybní, stačí kapka a je po rybách a ne jen těch
NTomsoon - Profil | St 8.8.2012 20:20:23
Foceno mobilem dnes odpoledne ve Velkých Němčicích. Kapr cca 60cm a parma ještě o kus větší. Spousta dalších mrtvých ryb byla okolo. Dílo zkázy :-(
NButchi - Profil | St 8.8.2012 19:24:57
Přátelé jihomoravští, tohle vám fakt nezávidím.
Nejdřív Svitava a tohle.
Celá práce se zarybňováním revíru je během pár dnů v prachu..
Když padla zmínka o té Svitavě - došlo se k nějakému smysluplnému závěru a byl nalezen viník, nebo to klasicky vyšumělo?
Nejdřív Svitava a tohle.
Celá práce se zarybňováním revíru je během pár dnů v prachu..
Když padla zmínka o té Svitavě - došlo se k nějakému smysluplnému závěru a byl nalezen viník, nebo to klasicky vyšumělo?
NKFT Koudy - Profil | St 8.8.2012 19:01:48
Včera jsem si kousek úseku pod Uherčickým splavem prošel taky, je pravda že v řece plavalo dost mrtvých ryb(ek) velká většina co jsem viděl byla tak do 30cm, především bílá ryba..největší ryba kapr cca 65cm, kolem břehů ale bylo vidět že dost ryb přežilo..ryby se tam zdržovaly.. aktivita slušná..nevypadaly otrávené (nedodělávaly) vody hodně, silně podkalená a plná bordelu.
Nhraji - Profil | St 8.8.2012 13:55:44
Martin M. >> podobnost s otravou na Svitavě až příliš nápadná. Akorát ti kapři a sumečci asi u nás nejsou a jsou ze Svratky
NErekloss - Profil | St 8.8.2012 13:40:28
jak říkáš, je jedno jak k tomu došlo, je to každopádně pohroma...
NNitram. - Profil | St 8.8.2012 13:37:40
Erekloss >> Tomuhle já teda nerozumím, každopádně škoda těch ryb
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17














