Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

jariss - Profil | Ne 5.5.2024 10:15:06

woody >> 👍 díky moc

    woody - Profil | Ne 5.5.2024 9:40:38

    jariss >> něco k nedělní kávě:
    https://www.vcelkysamotarky.cz/

      jariss - Profil | Ne 5.5.2024 9:13:13

      1Mara >> tuším, že @Pedro1 dával dotaz na mravence ve skleníku a údajně pomohla mletá skořice, já jsem ji včera posypal skleník u dědy, uvidíme.
      Vstupní investice je zanedbatelná. Autory rady nevím, nedávno jsem to na MRKu četl.

      Babička zase chválila dětský pudr, další varianta, používala moře let

        Petr64 - Profil | Ne 5.5.2024 9:05:49

        1Mara >> Kdybys to tady četl,tak víš,že máš přestěhovat rybník.😁

          jariss - Profil | Ne 5.5.2024 9:02:44

          Darďas >> 👍 díky

            1Mara - Profil | Ne 5.5.2024 8:39:23

            Tak dozvím se sakra jak s těmi mravenci, na rybníku kurvy zvedají ve velkých květináčích celé kytky ! :-((((

              Darďas - Profil | Ne 5.5.2024 7:57:20

              jariss >> Tak hluboce jsem je nezkoumal.Na zahradě jich mám kvanta a vše je v klidu.(pes,neteř,důchodci,návštěvy)😁

                jariss - Profil | Ne 5.5.2024 7:47:00

                Darďas >> @Petr64 👍 moc děkuji, nikdy jsem to nezaznamenal
                Je fakt, že malé včeličky s velkými křídly pozoruji asi týden, pijí psům vodu na zahradě, občas nějaká utone.
                Mají žihadlo, není to nebezpečné pro alergiky?

                  ŠUKI - Profil | Ne 5.5.2024 7:37:08

                  Darďas >> I to je možné.... také je tady mám.
                  "VČELKY SAMOTÁŘKY"... 🤔

                    Petr64 - Profil | Ne 5.5.2024 7:25:31

                    jariss >> Jak píše Darďas. Dělají to takový centimetrový pidivčelky. Za cca dva tejdny to přestane.

                      Darďas - Profil | Ne 5.5.2024 7:15:48

                      ŠUKI >> To by ta hlísta🪱 musela mít zuby,jako bobr.🦫

                        Darďas - Profil | Ne 5.5.2024 7:12:07

                        jariss >> Něco jako ..malé včely.

                          ŠUKI - Profil | Ne 5.5.2024 7:01:43

                          jariss >> Budou to žížaly....

                            jariss - Profil | Ne 5.5.2024 6:09:56

                            Nemáte někdo tušení, co to je za dírky na psí cestičce na zahradě?
                            Rýč v těchto místech sotva krustou zabořím, zemina opravdu velmi udusaná.
                            Sice tu v pátek pršlo, ale měřák ukázal pouze 2l/m2.

                              valcha186 - Profil | So 4.5.2024 22:26:06

                              Bulda 64 >> To je v pohodě. K tomu je ještě potřeba dlouhý kořen a pak je to paráda. Nechal jsem Start F1 růst a jen jsem vyštipoval a mělo necelé 4 m. Ale ke konci jenom malá rajčata, nedozrála. Pnul jsem ho po víně pod střechou.

                                jeden3 - Profil | So 4.5.2024 5:45:55

                                Pedro1 >> viděl jsem jeden moc pěkný na zámku Hluboká... Jenze prý není na prodej :-)

                                  drvoštěp - Profil | Pá 3.5.2024 22:39:41

                                  Bulda 64 >> 🥱

                                    Bulda 64 - Profil | Pá 3.5.2024 22:23:31

                                    valcha186 >> 👍
                                    Já jsem si kdysi, když jsem měl budovatelský elán, přistavil skleník k dílně, takže o teplo není nouze ;))

                                      valcha186 - Profil | Pá 3.5.2024 22:03:54

                                      Bulda 64 >> Nevím, každý má svoji metodu. Dělám rajčata ve skleníku, ale stále stejnou metodou. Třeba 0,5 m položím od jihu k severu,. vyškrábnu rýhu, položím rajče a celé zahrnu. Nechám jen kousek vršku. Pak pnu na zavěšené dráty. Mělce koření, mají jich hodně a rajčat pravidelně hodně. Mají hlavně teplo a dost vody. Od jihu mají hlavně teplo.

                                        inža - Profil | Pá 3.5.2024 18:01:21

                                        Pedro1 >> taky používám aspartam