Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

jeden3 - Profil | Út 30.4.2024 19:32:02

Vash >> oka stačí 16 nebo 13mm?? něco jsem našel

    mlaďoch - Profil | Út 30.4.2024 19:18:19

    jeden3 >> jsou ještě plastový pletiva, taky vhodný

      Vash - Profil | Út 30.4.2024 18:27:31

      jeden3 >> Tý jo odkaz nemám, kupuju v místním Zmarketu 😉

        jeden3 - Profil | Út 30.4.2024 18:19:50

        sliver >> tak já sice neviděl ještě ani jednoho :-)
        ale tak nějak preventivně, stačí že už jsem tam vysadil přes 30 stromků bez pletiva :-pokdu tam budou, sestavil jsem jim celkem slušné krmítko 😂🤣 ale díky vaším radám v tom nemíním pokračovat, takže koupím roli pletiva a budu další stromky preventivně balit

          sliver - Profil | Út 30.4.2024 18:11:48

          jeden3 >> a ty tam máš hryzce nebo hraboše ?

            jeden3 - Profil | Út 30.4.2024 17:37:19

            Vash >> hele nemáš odkaz na ěejaké vhodné, dobře tvarovatelné pletivo se správnou velikostí těch ok ???
            protože jich je sice mraky, ale některé mi připadají dost trdé na tvarování, jiné předražené a jiné mají zase podle mě velká oka :-(

              jeden3 - Profil | Út 30.4.2024 14:29:46

              Vash >> tak to mě nenapadlo.....
              tak to jsem jim dost prostřel stůl
              dobrá,začnu dávat pletivo také
              otázka je,jak dlouho to v té zemi vydrží, než se to rozpadne

                jeden3 - Profil | Út 30.4.2024 14:19:18

                rybobuch >> v hrdle mám svod ze střechy
                vyfrézovl jsme si díru vykružovákem na SDK, kam dávám sací koš čerpadla
                a tu díru kudy vodu beru "zavírám" kyblíčkem od jogutu naplněným vodou,aby neuletěl větrem :-)
                aby tam tudy neměli komáři dálnici :-)

                  Vash - Profil | Út 30.4.2024 13:54:43

                  jeden3 >> Normální "králičí" pletivo 😉 Co jim brání lézt tam vchem netuším, možná se stydí 🤣 Ale od té doby co to dávám mám klid 🤘

                    rybobuch - Profil | Út 30.4.2024 13:04:55

                    Pánové, jaké čerpadlo se vám osvědčílo na přečerpávání dešťovky z 1m3 nadzemní nádrže_? Průměr hrdla je 14 cm a nechce se me tam dělat větší díra.

                      jeden3 - Profil | Út 30.4.2024 12:36:32

                      Vash >> hele a co jim brání se tam nezavrtat horem? nebo to máš vytažené metr vysoko?
                      a to je nějaké tvarovatelné pletivo?

                        woody - Profil | Út 30.4.2024 12:12:39

                        xr125l >> ahoj, můžeš, prosím, poslat odkaz na tu past? Tuhle ještě neznám.

                          inža - Profil | Út 30.4.2024 11:09:55

                          Tak včera šly rajčata na záhon ( přikryté netkanou textilií proti spálení od slunce) a dnes papriky do skleníku

                            schmetterling - Profil | Út 30.4.2024 10:55:40

                            drvoštěp >> To by som Ti bol fakt vďačný.

                              drvoštěp - Profil | Út 30.4.2024 10:49:35

                              schmetterling >> Jedu k němu po 10 květnu. Tak nafotím co vše vymyslel.

                                schmetterling - Profil | Út 30.4.2024 10:47:56

                                drvoštěp >> Diky. Ja som na tú závlahu pozeral už včera večer (teda skôr dnes v noci, keď ma chytí plánovacia nálada surfujem aj po pol noci :D ).

                                Každopádne nestojí to veľa peňazí a nemá to byť na furt. Pri plánovanej prerábke záhrady pôjde ponorné čerpadlo do studne a následne porobím komplet závlahu na celú záhradu.

                                  xr125l - Profil | Út 30.4.2024 10:47:39

                                  Před chvilkou nastraženo a

                                    drvoštěp - Profil | Út 30.4.2024 10:40:08

                                    schmetterling >> Nn, já mám ,,okrasnou" zahradu. Kolega řešil podobnej problém co ty. A vím že má veškerou závlahu od Parksidu. Tak jsem si na to vzpoměl. Já si k němu dávám, teda pokud jich mám víc melouny. A něčím podobným je zalejvá.

                                      Vash - Profil | Út 30.4.2024 10:25:29

                                      schmetterling >> No jasný Šošoni 🤣😉🤘

                                        Kruan - Profil | Út 30.4.2024 9:35:16

                                        Na balkone neco bude...teda pokud to zase nezapomenu postrikat proti plisni.....mel jsem uz dat prvni postrik, ale nejak jsem to nestihl :)