Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nsliver - Profil | St 17.4.2024 17:31:36

Petr64 >> on nemůže být příslušníkem žádného kmene. Ten kmen by ho při první příležitosti obětoval bohům , ať už na ně nesesílají pohromy za ty jeho kecy.

    NPetr64 - Profil | St 17.4.2024 17:08:07

    Lasskoun >> Tak nějak teď nerozumím řeči tvého kmene,ale to není poprvé.🤔

      Nsliver - Profil | St 17.4.2024 16:36:11

      maximotak >> a to už je máš jako v záhoně nebo v kýblach venku ?

        Nmaximotak - Profil | St 17.4.2024 15:06:41

        sliver >> problem byl skutecne jinde - zahradnik se mi vysmal, ze jsem zhyckane, neaklimatizovane rostlinky nechal primrznout. Holt pry chybami se... Ale i tak vetsina sazenic prezila, aspon ted do vikendu, takze jestli ustojej i ted to ochlazeni, nebudu mozna vedet, co s rajcaty. :)
        Mel jsem se drzet puv. planu, vysadit k uz fungujicim trem ovocnym stromum jeste nekolik dalsich + par keriku rybizu a malin - a rajcata tak ve 4-6 kbelikach z koupenych sazenic. Do zadnych vetsich projektu se vubec nepoustet...
        Taky jsem zkraje pojal zamer nechat prvotni zkulturneni ukrutne zanedbane zahradky na nekterem z mistnich kulaku, nemaje sam ani potrebne nastroje, natoz nejakou mechanizaci, narozdil od nich, ale ani jsme se nedostali k vyjednavani o penezich, asi je nepotrebujou... Skoda, v opacnem pripade jsem zde mohl prispet par zapisy plne v intencich tehle diskuze (resp. jejiho nazvu, spis, nez obvykle naplne). ;)

          NPedro1 - Profil | St 17.4.2024 12:25:09

          jeden3 >> Mám na zahradě 4 sudy na dešťovku. Když neprší a vyzalévám je, tak to v horku dělám tak, že záhony nejdříve lehce zaleju zbytkem ohřáté vody ze sudů (vždycky mám cca 25% sudu plného, dopouštím hadicí) a pak kropím normálně hadicí studenou vodou. Ten prvotní záliv rostliny i půdu ochladí a pak už jim studená voda nevadí.
          Kromě skleníku, tam zalévám pouze vodou ze sudů.

            Nvalcha186 - Profil | St 17.4.2024 12:18:13

            jeden3 >> Běžně úplně bez obav. Já jsem se tomu také divil že to je dost teplé, ale vše přežívá. Budu schválně občas tu vodu měřit. Měřím i vodu v rybníce, kvůli výtěru. Voda přímo ze studny mívá 5-6 st. a to je akorát na lahváče v kbelíku. Ale jen na dva loky, pak to teplá. Na to zalévání jezdíme ze samoty jak máme čas. K okurkám po kbelíku, jinak konvemi. Teď jsem zakoupil za 150 konve na 14 l. I ty stromy zalévám dále od kmenu. Postupně se voda prosákne blíže, není už tak studená. Když prší a nezalévá se, řasu neřeším, zalévám bez kropítka, nebo vypustím přes trubku a nečerpám novou vodu.

              Njeden3 - Profil | St 17.4.2024 9:37:01

              valcha186 >> souhlas, že je lepší voda z nádrže než z vodovodu nebo studny
              v parném létě můžeš studenou vodou vyvolat teeplotní šok
              ale pokdu bude fakt parné léto a ani v noci neklesne teplota pod 20 a ved ne más na slunci klidně 50, pak takhle ohřátou vodou bych se už bál zalévat
              ale třeba k tomu někdo něco přidá, jak teplou vodou se dá ještě bez rizika zalévat
              tedy třeba na rostliny s mělkým kořenem bych se bál použírt vodu víc jak 30C teplou

                Nvalcha186 - Profil | St 17.4.2024 9:31:56

                jeden3 >> Já vodu používám na zalévání a tu potřebuji teplou. Kámoš zalévá ve skleníku vodou ohřátou na velkých kamnech. Na ruku docela dost teplá. Ale má vše o 14 dní dříve než já. Topí jen na noc. Mám na vodu 5 kádí. Dříve jsem zaléval přímo ze studny a nebylo to ono. Teď zalévám už opatrně jen stromy, aby se kořeny neochlazovaly. Záleží na co vodu potřebuješ. Mám sklizeny saláty, ředkvičky a jedou kedlubny. Pak už je rajčata, okurky, papriky.

                  Njeden3 - Profil | St 17.4.2024 0:56:48

                  valcha186 >> někde mám velkou roli černé smrštovačky :-) tím by šla nádrž omotat - jenže - řerná přitahuje tepelné záření - takže to také není to pravé
                  takže to zakryju těma krajinkama - bude to vypadat pohledově daleko lépe a nepujde do toho tolik světla
                  a jednou za čas tam jebnu tu bazénovou chemii :-)

                    Nvalcha186 - Profil | Út 16.4.2024 21:28:19

                    SUFO >> Podle toho se zařídím. Mám černý igelit, snad ho najdu a zakryju to. Na obalu nic takového nepíší. Nechce se mi to plet. Půjdou slimáci, i brablenci. Díky.

                      NSUFO - Profil | Út 16.4.2024 18:24:45

                      valcha186 - 16.4.2024 16:45:26 >> zdravím mě zahradnice doporučila na 3 týdny zakrýt pro lepší a rychlejší účinek

                        NLasskoun - Profil | Út 16.4.2024 18:12:02

                        Petr64 >> ... mno ... než to Savo, raději bych volil peroxid vodíku (při "technickém", co je k sehnání v lepších drogeriích, např. v poměru 2000 až 5000 : 1, takže cca panáka na kubík) ... na rozdíl od Sava (nebo od bazénové chemie) tento vyšším rostlinám při takovémto naředění nevadí, ba naopak, spíše jim pomůže, zvláště pokud budeš zalévat zeminu, kdy to půjde ke kořenům, kde se peroxid rozloží na vodu a kyslík ...

                        ... jenom si sebou nezapomeň vzít živnosťák + OP, anžto H2O2, coby prekurzor výbušnin, je při koncentraci od 12% již pár let tzv. "na indexu" ...

                          NMiPo - Profil | Út 16.4.2024 17:04:42

                          Hlásím slejvák a během 10 minut svítí sluníčko 🌞

                            Nvalcha186 - Profil | Út 16.4.2024 16:45:26

                            drvoštěp >> Makám ve skleníku, vyřezal jsem saláty, za týden budou kedlubny. V druhé půlce mám sklizeno, ale samý plevel. Šinťákem jsem to podřízl, posypal dusíkatým vápnem proti plevelu, houbám, hmyzu a někdo říká na týden zakrýt černou plachtou. Musí to být, nebo ne ? Někde ji mám, ale nemůžu ji najít. Jsem už starší důchodce. Beru rady a začnu hledat a nebo to nechám.

                              Nvalcha186 - Profil | Út 16.4.2024 16:41:01

                              jeden3 >> Růstu řas zabrání černá káď. Olej zase komárům v kladení vajíček. Asi. Tak jsem to slyšel. Mám bílé kádě, pokud nezalévám, jsou řasy. Je to obměnou vody. Komáry nemám mám tam jen díru ve víku na hadici.

                                Ndrvoštěp - Profil | Út 16.4.2024 9:03:40

                                jeden3 >> 😂😂😂

                                  Njeden3 - Profil | Út 16.4.2024 8:28:51

                                  drvoštěp >> my jsme ty komáry jen přidali k těm řasám :-)

                                    Ndrvoštěp - Profil | Út 16.4.2024 8:01:46

                                    jeden3 >> Psal jsem o komárech😂😂😂

                                      Njeden3 - Profil | Út 16.4.2024 7:12:07

                                      drvoštěp >> jen nechápu, jak decka oleje v kubíkovce zabrání růstu řas?

                                        NPetr64 - Profil | Út 16.4.2024 7:02:44

                                        Káceč >> To je to samý. Jste sousedi přes kopec.😁