Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

*plech* - Profil | So 14.5.2016 15:48:06

Milan1208 >> jj už mají poupata :D

    Milan1208 - Profil | So 14.5.2016 13:48:05

    Máte zasazeno ?

      HonzaF - Profil | Pá 13.5.2016 9:51:27

      splavek >> Sylit nema se sirou nic spolecnyho, normalni organickej sr-ac to je ;) a na tu kaderavost jsem ho RICImu prave doporucoval. To urcovani doby postriku podle fenologie lisky je fajn pomucka, akorat v okoli zadnou nemam, ale ja tech par pazochu mam u baraku a cumim na ty stromy temer neustale )

        Rici - Profil | Čt 12.5.2016 18:51:27

        HonzaF >> a ostatní. Moc díky a uložil jsem si vase řady do poznámky. Ještě že je MM udělal, tímto mu dekuji😊

          splavek - Profil | Čt 12.5.2016 18:31:39

          HonzaF >> Dobrá rada, kdy postříkat kadeřavost (tak se ta choroba jmenuje) . Když začnout prášit jehnědy na lísce je potřeba udělat první postřik a posléze ještě jednou až dvakrát opakovat po týdnu až deseti dnech podle průběhu počasí. Ten sylit je dobrý na kadeřavost, ostatně vše co obsahuje síru je dobré na kadeřavost, jak ten sylit, tak sulka ...atd.... Ono je lepší udělat třeba jeden postřik ten první nějakou sírou, druhý taky a třetí už třeba Dithane (to ve stádiu když se začínají klubat poupata) Pokud se začátek sezony podchytí, tak je víceméně od kadeřavosti pokoj, což je plus do dalšího roku.

            HonzaF - Profil | Čt 12.5.2016 16:08:06

            Rici >> Leta to strikam sylitem 65 WP. Zasadni je to postrikat, nez ti zacnou mlady listy vylejzat z pupenu (tj podle pocasi kliden koncem unora). V pupenech jsou sterilni a pochytaj to az ze spor co jsou na povrchu tech pupenu, koupat to v tom zas tak nemusis :). Ten termin je dulezitejsi, kdyz zacina nakvitat uz muze nejt klidne pozde. Zalezi dost na sousedech od kterejch to muze, v pripade, ze nestrikaj, nalitavat i k tobe. Taky zalezi rok od roku, ale kdyz strikas pravidelne prubeh neni takovej a stromek nedostava tolik na prdel. Kdyz uz to tam mas, tak jak psali kluci, odstranovat ty napadeny listy.

              draveček - Profil | St 11.5.2016 21:37:26

              Ravachol >> díky,zkusím si to dohledat,když už vím jak se to jmenuje.

                Ravachol - Profil | St 11.5.2016 20:54:55

                draveček >> kopytník evropský dle mě, žádnej plevel to není, bud vklidu :)
                taková pekná neinvazivní podrostovka do stínu

                  draveček - Profil | Út 10.5.2016 21:01:35

                  Petr64 >> je to možné, taky mi to připomíná nějaký bahňak, diky :-)

                    Petr64 - Profil | Út 10.5.2016 20:59:49

                    draveček >> Nechci strašit.Připomíná mi to ale jeden plevel,co roste v mokřadu pod zahradou.:-)
                    Kouknu se pozejtří na to a jestli je to ono,nechal bych to raději v květináči.:o))

                      draveček - Profil | Út 10.5.2016 20:21:39

                      Hoši opravdu nikdo neví co je to za kytku? :-)

                        Benda 24,72 - Profil | Út 10.5.2016 17:26:39

                        Mikulas >> v pohodě, stejnej bordel je vespod. Poslal jsem tam komplet kompostér. :-)

                          Mikulas - Profil | Út 10.5.2016 16:01:34

                          Benda 24,72 >> no, mluví ze mě závist, můj permazáhon vypadá jak hromada shnilý slámy :)

                            Benda 24,72 - Profil | Út 10.5.2016 15:04:25

                            Mikulas >> to je jen půlka, v druhý jsou ředkvičky, cibule, řepa, mrkev, kapustičky a zelí. :-) Bylinky mají vlastní záhon za hrobem.

                              draveček - Profil | Út 10.5.2016 13:42:36

                              Zdarec zahrádkáři, potřeboval bych prosím poradit Dostal jsem tuto květinku a vůbec nevím co to je a jaké to potřebuje podmínky? Díky moc :-)
                              .

                                Mikulas - Profil | Út 10.5.2016 9:47:04

                                Benda 24,72 >> takový práce kvůli jahodám :)

                                já bych to celý zabylinkoval :)

                                  Leos - Profil | Út 10.5.2016 8:51:21

                                  Rici >> Ad uschlý větvičky... Jestli to v průběhu roku jakoby od špičky zaschne, a během pár dnů je to suchý, popřípadě se objeví kleotok. Tak to může být moniliová spála - úžeh. Je to způsobenou nějakou houbou. Na jaře postřik před květem a při dokvétání. A během roku odstraňovat napadený větvičky či plody (taky je moniliová hniloba na plodech). Taky doma bojuju, ale na meruňce a broskvích.
                                  Edit: Zkroucený listy by měla být ta kadeřavost.

                                    Benda 24,72 - Profil | Po 9.5.2016 22:42:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    kubah >> paráda, u nás taky dobrý.

                                      Rici - Profil | Po 9.5.2016 22:03:17

                                      Ravachol >> díky. Jsem to na podzim i na jaře cca konec března postrikal tak, že jsem myslel, že ten stromeček otravim. A ono nic. zkusím na pozzim jiném sajrajt.

                                        Ravachol - Profil | Po 9.5.2016 21:13:32

                                        Rici >> s tou kaderavosti je to obcas vorisek - musis vychytat kombinaci typ postriku/pocasi. Vetsinou postrik provedenej pozdeji nez prvni tyden v dubnu uz nefunfuje, ale zalezi na mraku faktoru. Daj se delat kombinovany potstriky, kdy zacinas uz na podzim nez mrzne.
                                        Mrkni na nejaky zahradkarsky forum - bejva tam spousta dobrejch (bohuzel i zcestnejch)tipu. Vloni jsem na cizi nektarine (svoje nestrikam) v brzkym jare /prvni postrik cca 20.brezna, druhej cc o dva tydny pozdeji)kombinoval mednatej postrik s nejakym jinym fungicidem s ctrnactidennim odstupem a strom mel kaderavejch tak 5 listu :)
                                        Dulezity je to fakt hodne postrikat - vykoupat celej strom at to teče po kure i kmeni - ne jen konce vetvicek.
                                        Jakmile se zacnou otvirat kvety, je pozde.
                                        Kazdopadne je to svinstvo . respirator, brejle, gumovy rukavice atd :)