Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nsplavek - Profil | Po 24.3.2014 17:16:11

strejka >> Asi tak, první postřik je třeba udělat tak kolem Medarda plus mínus, záleží na vlhkosti vzduchu, srážkách a teplotě. Nejlíp to je postříkat Dithane, nebo Novozir, opakovat podle podmínek za týden až čtrnáct dní. Lepší je to Dhitane, je to systémový postřik, ale má ochranou dobu 21 dní a pak už kontakní postřiky na bázi mědi, cuprikol, furguran, shampion ty mají ochranou lhůtu tři dny. Možná by šel použít i Polyram, ten je taky na plíseň bramborovou.Stříkat podle infekčního tlaku. Existují na to metodiky, myslím, že se dají určitě dohledat na nettu. Pokud se začne něčím stříkat až když je vidět plíseň, tak to už nemá ten efekt. Napřed něco systémového a pak ty kontakty.

    Nstrejka - Profil | Po 24.3.2014 17:05:44

    Mimochodem, poslední loňská rajčata jsem sklízel cca před třemi týdny :-) Jak nebyla zima, tak jsem nedozrálá rajčata nechal na keřích na balkoně a s prvními jarními paprsky slunce mi to začalo hezky červenat. Tak jsem je nechal dojít :-)

      Nkubah - Profil | Po 24.3.2014 16:38:24

      splavek >> taky poslední tři roky rajčat lehce stříkáme - jinak by nebylo nic. I tak, pořád je to méně než z obchodu - a ta chuť... Už se těším na chleba s máslem a rajčaty :-))

        Nstrejka - Profil | Po 24.3.2014 16:34:39

        splavek >> OK, díky, já loni i nějaký ten sajrajt koupil, ale už bylo pozdě. Inu postříkám...

          Nsplavek - Profil | Po 24.3.2014 16:09:43

          strejka >> No nechci tě zklamat, ale bez postřiku se plísni bramborové neubráníš. Nejsem přesvědčen o tom, že existuje cesta bez postřiku. Bohužel ti co si myslí opak si posléze,až jim to shnije jdou stejně koupit ty krásné umělohotně chutnající rajčata do obchodu.

            Nstrejka - Profil | Po 24.3.2014 12:55:12

            rajčatysti - mívám rajčata na balkoně a každý rok mi to požere plíseň. Nemáte nějaký osvědčený recept? Nechce se mi to moc stříkat nějakými chemikáliemi, ale třeba jen něco dělám blbě.

              NPetr64 - Profil | Po 24.3.2014 11:51:04

              splavek >> Ta poslední věta je na 540% pravdivá.:o))

                NPetr64 - Profil | Po 24.3.2014 11:49:56

                Stopař >> Asi tak nějak.:o)

                  Nsplavek - Profil | Po 24.3.2014 10:57:29

                  Stopař >> Na druhou stranu mi tahle naše diskuze o rajčatech důrazně připomenula,že je nejvyšší čas naset rajčata, takže jsem zasel, zalil a zazpíval "Vstávej semínko holala". Dlouhá léta pěstuji odrudu Tornádo F1, k naprosté spokojenosti mé i celé rodiny,myslím,že na zahrádku není u nás asi lepší odrůda,tedy aspoň pro mě.

                    Nsplavek - Profil | Po 24.3.2014 10:34:59

                    Petr64 >> No myslím, že ty rostliny s těmi rajčaty tam byly namontované až,když plodily, úplně spešl odrůdu taky nepotřebuješ(když už bych stím experimentoval,tak bych zvolil keříčkové odrudy) , jen musíš zajistit dostatek živin a vláhy, ve své podstatě se tu jedná o hydroponii.Já bych řekl,že účel této reklamy je vyprázdit peněženku nadšeným amatérským Mičurincům:-):-):-)))

                      NStopař - Profil | Po 24.3.2014 10:33:55

                      Petr64 >> Taky si myslím že je to rostlina pěstovaná normálně a jen pro tuhle reklamu to narvaly to toho blbince a otočily jak píšeš hore kokotom.

                        NPetr64 - Profil | Po 24.3.2014 10:26:05

                        splavek >> Právě to listí se mi nějak nezdá.Vypadá jako by se neotáčelo tak jak má daný,ale že je hore kokotom jako čerstvě otočená rostlina.

                          NPetr64 - Profil | Po 24.3.2014 10:23:47

                          Stopař >> Nějak mi nejde zvětšit ani reklama ani žádnej z obrázků,ale vypadá to na fejk.Nikde není zmínka o spešl odrůdě,tak je přinejmenším podivný že žádnej výhon se netočí nahoru za světlem.

                            Nsplavek - Profil | Po 24.3.2014 10:23:35

                            Stopař >> V tohle problém nevidím nemusíš mít u rajčat tyčku a vyvazovat.Ty rostliny budou mít snahu se točit nahoru,ale váha plodů a listí, je potáhne dolů Pokud v tom nebudeš mít keříčková rajčata, tak budeš muset stejně vyštipovat.Jen si nejsem jistý jestli to je takový zázrak,jak ta reklama tvrdí.Spíš mám dojem,že ten zázrak bude asi na peněženku.Ještě mě tam zaujal ta vsuvka o popadaných a zkažených rajčatech,pokud neprovedeš několik postřiků,proti plísni bramborové,tak ti nějaký zázrak z reklamy stejně nepomůže.

                              NStopař - Profil | Po 24.3.2014 10:17:50

                              splavek >> Netvrdím že do toho půjdu.Spíš mně to zaujalo že to roste vzhůru nohama.

                                NPetr64 - Profil | Po 24.3.2014 10:15:38

                                Stopař >> Když vidím ty přihlouplý teleshopový výrazy údivu a nadšení,myslím že do toho půjdu.:o)))

                                  Nsplavek - Profil | Po 24.3.2014 10:11:05

                                  Stopař >> Vypadá to tak pěkně, reklamě pěkně a lákavě. Mám dojem že to bude tak akorát na prd. Asi zůstanu u klasiky pěstování rajčat na záhonku u tyčky. Má to poměrně málo místa na kořenový systém, takže se bude muset hodně a často přihnojovat, stejně se postřikům proti plísni bramborové nevyhneš.A když to vezmeš kol a kolem, tak s tím budeš mít stejnou práci jak na záhonku. Možná pro toho, kdo nemá zahrádku a chce to mí někde na balkoně nebo jen ve dvoře, ale nejsem si jist efektivitou tohohle způsobu pěstování.

                                    NStopař - Profil | Po 24.3.2014 9:20:11

                                    Tak tohle je fakt masakrózní _ http://www.tomatogarden.cz/

                                      Nkubah - Profil | Ne 23.3.2014 17:31:08

                                      filip111 >> já s tím počítal - měl jsem vybraných 40 skalniček už doma dle seznamu, na místě jsem ještě tři přibral :-))

                                        NNeBeroun alias Qwert - Profil | Ne 23.3.2014 13:34:47

                                        Drozďák >> já jsem zvolil ve stejné situaci parkovou směs - nemám děti ale hyperaktivního jezevčíka... bude to stačit?
                                        jak dlouho od výsevu asi tráva "vzejde"?
                                        za info díky ;-)