Jedla kamenna sul

Cusek borci, v Kapromanii jsem cetl super clanek od K. Nashe o pouziti kamenne jedle soli. Mate s tim nejakou zkusenost? Celkem se mi tenhle zpusob libi a urcite jej vyzkousim...
Autor diskuse: viceroy - Profil , 12.3.2012 kaprařina - nástrahy, návnady

Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 15:52:16

Slavíček >> použití jedlé sody (NaHCO3): i tady se jedná o zvyšování alkality, ale tvrdost vody zůstane nezměněná. Zato pH stoupne až na 8,2 – podle množství, které použijeme. Podobně funguje i Na2CO3 a NaOH.
Tohle jsem vyčetl z vebu takže jsi měl pravdu. Omluva :-)

    NAnýzový dědek - Profil | Út 13.3.2012 15:49:45

    TWIN 69 >> Mildo, já se tomu jen zasmál- jako fór to bylo dobré...o))

      NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 15:49:05

      lado40 >> Říká ti něco ph stupnice ? Sůl má ph 7 to je zásada . Kolik má voda v rybníce to si nepamatuju ale jestli si vzpomenu tak jí změřím i když všude to nebude stejný .Tak nějak nechápu jak z ní chceš udělat kyselou.

        NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 15:47:10

        lado40 >> proto jsem taky požádal o nápovědu bratra GOOGLA.Ten se nemýlí.Taky už si ze školy nepamatuju skoro nic.

          NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 15:46:04

          Miras >> Luxusní odpověď!!!Líp jsi to napsat nemohl.

            Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 15:45:54

            TWIN 69 >> měl jsem to obraceně = opraveno :-) Ze školy jsem dlouho pryč a akvaristiku už nepěstuju taky delší dobu.

              Nviceroy - Profil | Út 13.3.2012 15:45:08

              Miras >> miro myslis ze to je blabol co pise NASH ? proto jsem to zadal

                NMiras - Profil | Út 13.3.2012 15:43:57

                TWIN 69 >> Může se stát, že když budu zásadovej a nebudu solit, tak chytím kulový a budu kyselej:-)

                  NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 15:41:22

                  Miras >> A na co by Ti byl?Ty jsi profík,tak nepotřebuješ tahat sebou k vodě další krámy.To by se za chvilku musela pořídit malá chemická laboratoř a dělat přímo u vody chemické rozbory použitých boiliesů.

                    NMiras - Profil | Út 13.3.2012 15:39:15

                    To abych do výbavy přibalil k toaletnímu ještě lakmusový papírek:-)

                      NTWIN 69 - Profil | Út 13.3.2012 15:37:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Pokud se budeme bavit o ovlivňování pH vody,tak bude asi nejlepší najít si to u odborníků.Malá ukázka je třeba tady:
                      http://maniakva.sweb.cz/chemie2.htm

                        Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 15:36:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Slavíček >> Záleží do jaké vody. Když voda přesáhne 7pH už je kyselá.
                        0-7 pH -voda kyselá
                        7-14pH-voda zásaditá
                        7pH - voda neutrální

                        Vodka- a jo to už sem nepatří :-)))

                          NSlavíček - Profil | Út 13.3.2012 15:29:56

                          lado40 >> Nejsem si teď úplně jistý ale sůl má pokud si dobře pamatuju zásadité ph tak nemůže bejt kyselá !

                            NPaulus - Profil | Út 13.3.2012 14:25:56

                            Sven >> o))))))))))))))))))))))))

                            Klobouček Vašnosti o)))

                              Nlado40 - Profil | Út 13.3.2012 14:08:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              liter11 >> sůl nemění tvrdost vody, pH zvyšuje tzv. kyselost.

                                NDelwin - Profil | Út 13.3.2012 13:51:50

                                moc tomu nevěřím,ale vyzkouším,za vhození kousku soli,když už tam hážu kule žrádla nic nedám.bud to bude fungovat,nebo ne ,ale asi to nic nepokazí protože dle mě ta sůl působí jen omezenou dobu,jestli ovšem vůbec.myslím že tak za 2 hodky po rozpuštění už to nepůjde znát.ale vyzkouším to.já zkouším všechno :-)

                                  Nmeteor - Profil | Út 13.3.2012 13:34:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Makrelobíjec >> OT: pokud tě to skutečně zajímá, tak si daný časopis kup. Kvůli tobě to tu zřejmě nikdo přepisovat nebude... nehledě na pravděpodobný copyright u dotyčného článku :-)

                                    NAleš10 - Profil | Út 13.3.2012 13:08:20

                                    Fanax >> mco dik

                                      Nliter11 - Profil | Út 13.3.2012 13:05:19

                                      lado40 >> Ale ak sa nemýlim tak sol by nemala meniť pH vody.. či?

                                        Noskus - Profil | Út 13.3.2012 12:58:43

                                        Fanax >> no tak to je celkem jedno když kombinace jahoda-játra :-)

                                          Červené karty: Venglous