Apple a vaše zkušenosti

Pokec o výrobcích společnosti Apple.
Jaké výrobky od Apple používáte, jaké máte s nimi zkušenosti, tipy na app pro iPhone, iPad, iMac a MacBook. Widlákům vstup na vlastní nebezpečí :-)
Autor diskuse: Martin Matuš - Profil , 8.3.2012 všeobecné - ostatní

Co od Apple vlastníte?

A) iMac4%

B) MacBook Pro7%

C) MacBook Air5%

D) Apple TV3%

E) iPhone48%

F) iPad14%

G) iPod Touch3%

H) iPod shuffle3%

I) Více věcí dohromady13%

Od 8.3.2012 hlasovalo 235 čtenářů.

NBenda 24,72 - Profil | Pá 24.1.2014 12:52:05

mildas - Quinn >> naopak, tvrdej restart je dobrej. dělám ho preventivně cca 1x 2-4 týdny.

    NMartin Matuš - Profil | Pá 24.1.2014 12:45:54

    mildas - Quinn >> tvrdým restartem nic nezkazíš, o žádný data nepřijdeš

      NHugo Fisher - Profil | Pá 24.1.2014 12:28:22

      mildas - Quinn >> jestli ti to ted funguje, tak neni co resit. Pokud by to blblo, zkusil bych ten restart. Co jsem si o tom cetl, o nic neprijdes. Jen to restartuje nejaky ulozeny pracovni applovsky procesy, co jsou v pameti telefonu a mohly doznat nejakych chyb.

      Fungujes li, neres. :)

        Nmildas - Quinn - Profil | Pá 24.1.2014 12:23:44

        Tak ted jsem to zkusil pri hovoru a funguje. Display zhasne. Dal jsem si kolem tu gumovou sprcku, mozna jde na sensor moc svetla. Ma cenu ten restart ?

          NBenda 24,72 - Profil | Pá 24.1.2014 12:09:52

          vanuz >> no, a pak si teprv něco užije. :-)

            Nvanuz - Profil | Pá 24.1.2014 10:49:11

            Benda 24,72 >> a ked nie ani to, nech si kupi Samsung

              NBenda 24,72 - Profil | Pá 24.1.2014 10:48:31

              mildas - Quinn >> pokud nezabere restart, tak to hod servisu.

                NHugo Fisher - Profil | Pá 24.1.2014 10:41:16

                mildas - Quinn >> Forced Reboot

                If your phone freezes and won't display the power-off slider, you can reset it, which is a forced reboot. This causes you to lose unsaved data in running apps, even if those apps would normally save automatically when closed. To reset, hold both the "Sleep/Wake" button and the "Home" button simultaneously for about 10 seconds. The phone shuts off and then automatically restarts.

                Predne, protoze ti mobil funguje, zazalohoval bych ho, jako vzdy, pres itunes. Ale jinak ne, tvrdym restartem o data neprijdes. Pouze kdyby se ti seknul v prubehu nejake prace a tys musel ten reset pouzit. Ale to neni tvuj pripad.

                (a pokud ano, tak se nezname :) )

                  Nmildas - Quinn - Profil | Pá 24.1.2014 10:25:24

                  Hugo Fisher >> diky.
                  Nemuzu prijit o data ?

                    NHugo Fisher - Profil | Pá 24.1.2014 9:32:40

                    mildas - Quinn >> nefunguje ti tzv proximity senzor. Alespon si to myslim. Je umisten nahore u reproduktoru pro hovor. (nevim, jestli ip5s, co mas, nema dva)

                    Tak ci tak, zkusil bych tvrdy reset (drzis nejakou dobu horni a dolni tlacitko naraz) - pisi, ze by se tim mohl zkaliborvat.

                    A obecne vzato je zajimave tohle video: http://www.youtube.com/watch?v=A4pXZ4iQP80

                      Nmildas - Quinn - Profil | Pá 24.1.2014 9:27:10

                      Chlapci, prosim o radu. Nedavno mi vymenili display. Od te doby se mi ten display pri hovorech nezamyka. Neustale si tedy hovory pridrzuju, vypinam, spoustim aplikace. Lze to nejak resit v nastaveni ? V sw ? Nebo je to mechanicka chyba ?
                      Diky.

                        NKuban - Profil | Po 13.1.2014 22:58:26

                        Díky za doporučení servisu Ajfon.cz,za hoďku a půl jsem se stavil a home button vyměněnej za mrzkých 485,- :-)

                          NKuban - Profil | Po 13.1.2014 11:24:40

                          Pike >>Aha.Jak rikam,nikdy jsem to moc nestudoval,nebylo treba,takze jsem v 2014 asi objevil Ameriku:-)Vnimal jsem jen klasickou gps,kterou meli prave asi i ti Finove a a-gps,ktery jsem prisuzoval potrebu zapnutych dat.

                            NPike - Profil | Po 13.1.2014 11:16:00

                            Kuban >> tak on má telefon GPSku, takže když jsou mapy, tak to funguje i offline.

                              NKuban - Profil | Po 13.1.2014 11:11:59

                              Ajfon.cz jsem nasel,oprava na pockani neni problem,tak jsem ho tam nechal a vyrazil smer letiste.Navigaca me spolehlive protahla centrem,na Letny jsem zkusmo vypnul data a ona "pluje" dal.Moc jsem ji nikdy na nicem nepouzival,mam klasickou,tak jsem prekvapenej,ze funguje bez dat,to mivala jen nokie,ne?Casy se meni?:-)
                              Jo a LTE lita,to my na vsi nezname:-))

                                NMiki 1 - Profil | Pá 10.1.2014 23:26:35

                                Hugo Fisher >> Není zač. Dej vědět jak ti to šlo 😉

                                  NHugo Fisher - Profil | Pá 10.1.2014 15:50:02

                                  Miki 1 >> hele, ted konecne jsem to pobral :) (na me se musi pomalu)

                                  zkusim, zda tva krkolomnost bude uzavatelsky privetivejsi, nez ma krkolomnost :)

                                  diky!

                                    NMiki 1 - Profil | Pá 10.1.2014 15:45:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Hugo Fisher >> Jak sem psal dříve je to opravdu trošku krkolomné.
                                    Pokusím se ti odpovědět. Přijde email, chci na něj odpovědět- dám odpovědět, napíšu odpověď a chci vložit další (.pdf soubor z pages) Protože pages umí pdf dokumenty pouze exportovat do, nebo odeslat- tak dokument převedu do aplikace která s ním umí zacházet, já na to používám Mail, tam soubor zkopíruji (koncept zahodím) a vložím do své odpovědi, kterou pak mohu poslat (jako odpověď).
                                    Pořadí úkonů se dá i změnit tzn. připravím si přílohu a pak teprve odpovím.
                                    Další možnost by asi byla používat web.verze emailů. :)

                                      NHugo Fisher - Profil | Pá 10.1.2014 15:08:52

                                      Miki 1 >> porad nevim, zda si rozumime. Ja nerikam, ze to nejde, ja rikam, ze to jde prehanene slozite, kdyz by to slo jednoduse.

                                      Takze mi zkus odpovedet na tento dotaz :)

                                      Prijde mi mail, chci na nej pres ipad v mailovem klientovi odpovedet. Dam tedy odpovedet, napisu text, chci vlozit pdf soubor, ktery mam napsany v Pages. Nelze. Nebo ano? Ne.

                                      Musim si z prichoziho mailu zkopirovat adresu toho, kdo mi pise. Otevrit Pages, najit Pdfko, co chci poslat, poslat ho mailem, kam vlozim zkopirovanou adresu, odeslat. A je z toho razem pro toho, kdo to dostal, novy mail - neni tam historie predchozi komunikace. A nedej boze, pokud bych chtel neco z toho mailu, ktery prisel, zminit i v me odpovedi. Musel bych zpet do mailove aplikace, znovu to zkopirovat, znovu skocit do Pages, tam to vlozit do rozepsaneho mailu a pak teprve odeslat. A stejne ztracim tu navaznost, kteoru mam, pokud na mail odpovim primo v mailove aplikaci (tj. bez prilohy). Nazvat toto krkolomnym resenim je dle meho slabe slovo. :)