Apple a vaše zkušenosti

Pokec o výrobcích společnosti Apple.
Jaké výrobky od Apple používáte, jaké máte s nimi zkušenosti, tipy na app pro iPhone, iPad, iMac a MacBook. Widlákům vstup na vlastní nebezpečí :-)
Autor diskuse: Martin Matuš - Profil , 8.3.2012 všeobecné - ostatní

Co od Apple vlastníte?

A) iMac4%

B) MacBook Pro7%

C) MacBook Air5%

D) Apple TV3%

E) iPhone48%

F) iPad14%

G) iPod Touch3%

H) iPod shuffle3%

I) Více věcí dohromady13%

Od 8.3.2012 hlasovalo 235 čtenářů.

NMiki 1 - Profil | Pá 10.1.2014 15:01:42

Hugo Fisher >> Omlouvám se že vstupuji do hovoru, ale musím ti tak trošku oponovat. Já to používám s tabulkami v numbers. Stačí jen do odpovědi zkopírovat posílanou tabulku a poslat. (bez problémů funguje v ios a v osx záleží na nastavení) Běžný neformátovaný text se dá takto přenášet napříč celým ios, takže i do emailu. Pakliže posílám tabulku na win. tak ji nejprve převedu do formátu který zvládnou a posílám běžným exportem. Pokud chceš poslat tabulku např. v pdf. s citací, tak je možnost jí exportovat do emailu tam zkopírovat a vložit do své odpovědi.
Tento postup je opravdu krkolomný, ale funguje. ( Určitě to není jediná možnost. )
Tablet mnoha lidem opravdu nahradí běžný počítač, ale zdaleka ne všem, pořád je třeba ho chápat jako doplněk k počítači. :-)

    NHugo Fisher - Profil | Pá 10.1.2014 14:37:03

    paia >> nemusim, ale posilal jsem neco pres AirDrop. Jinak je vyplej. Lec pro efekt energeticke sily, to je dobry mit jako zaply, aby si vsichni mysleli, ze to nic nezere, i kdyz jedu max pozapinanej, ne? :)

      Npaia - Profil | Pá 10.1.2014 14:32:55

      Hugo Fisher >> jestli jsi na tom furt šmrdlal, tak se ani nedivím. mimochodem, ten BT musíš mít zapnutej? ;o)

        NHugo Fisher - Profil | Pá 10.1.2014 14:20:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tomu rikam vydrz. :)

          NMartin Matuš - Profil | Čt 9.1.2014 14:19:50

          Hugo Fisher >> taky si myslím, že by to tak mělo být, snad se toho brzy dočkáme. Já mám iPad pořád jako drahou hračku na prohlížení webu a občaný hraní her.
          Ale dovedu si představit, že jednou nahradí moje Pročko i iMac. Zase jednou ušetříme :-)

            NHugo Fisher - Profil | Čt 9.1.2014 14:04:03

            Martin Matuš >> proto mluvim o tom, ze by mi to melo dovolit dostat se do aplikace Pages - coz je aplikace od Applu. Tj. posilam mail, jako prilohu mohu vybrat bud fotku - jako ted, nebo dokument, ktery mam ulozeny v Pages. Porad se pohybuji v rovine applovskeho systemu, nelezu do aplikaci jinych stran. To, ze neni moznost mist cestu mail app - pages app mi prijde proste podivne.

            Kdyby to slo, bylo by pak mozne z mailu rovnou poslat jpg, video (nevim format), pdf, world, a dalsi dva formaty Pages, ktere nevim, co josu zac. :)

            Taktez by to melo pak fungovat stejne s Numbers atd. Tj. nativnimi aplikacemi od Apple, ktere umi tvorit ruzne typy dokumentu a maji je v sobe ulozene. Mail app by pak k nim jen pristupoval, jako pristupuje do Obrazku (Camera roll).

            Tecka.

            Jsem naivni, ale proste mi to prijde jako zaklad.

              NMartin Matuš - Profil | Čt 9.1.2014 13:50:48

              Hugo Fisher >> aby tohle šlo, musel by být v iPadech operační systém podobný OS X a ne IOS. Vem si, že pokud nenaistaluješ do ipadu správne souborů třetích stran, nemáš jak organizovat jednotlivé soubory. Podle mě se to ale v dohledné době změní a IOS a OS X si budou čím dál tím víc podobné.

                NHugo Fisher - Profil | Čt 9.1.2014 12:45:37

                vanuz >> ano, to je dost mozne. :) Ale pak proste postrada smysl tvrzeni (vseobecne produkovane do eteru), ze tablet je nastupce pocitacu. Neni.

                Pritom by stacilo, aby slo z mailoveho klient mit pristup nejen do slozky obrazky (coz je aplikace Applu), ale tez do slozky dokumentu Pages (coz je tez aplikace Applu).

                Stvou me. :)

                  Nvanuz - Profil | Čt 9.1.2014 12:39:12

                  Hugo Fisher >> lebo by sa ptom nepredavali Macbooky :)

                    Npaia - Profil | Čt 9.1.2014 12:38:01

                    Hugo Fisher >> možná to bude umět nějaký jiný mail klient. používám ještě gmail a ten umí taky jen obrázek plus navíc náčrtek, což je naprostá zbytečnost...

                      NHugo Fisher - Profil | Čt 9.1.2014 12:14:15

                      paia >> no jo, ale pak ztraci komunikace souvislost.

                      Klient mi posle mail - s zadosti o cenik. V jeho mailu jsou udaje, ktere me zajimaji. Ja mu chci odpovedet a jako prilohu vlozit cenik. Nelze. Musim cenik poslat jako novy email, tj. zkopirovat adresu komu ho posilam, vlezt do aplikace tretich stran, z te odeslat prilohu. V mailove aplikaci ale pak nemam tu souvislost, ze jsem odpovidal tomu a tomu, kdo mi napsal.

                      Je to na budku postavene. Zakladni chyba, ktera ubira praci s ipadem na serioznosti.

                        Npaia - Profil | Čt 9.1.2014 12:08:24

                        Hugo Fisher >> musíš to prostě dělat opačně. logiku to nemá, ale funguje to.

                          NHugo Fisher - Profil | Čt 9.1.2014 10:19:02

                          paia >> jsme se nepochopili. Poslat z Pages to jde. Ale to neni to co resim. Chci poslat napr nekomu, kdo mi pise, odpoved pres mail app. A do ni vlozit dokument vytvoreny v Pages. A to nejde. Pres hlavni mail appku proste nevlozis nic krom foto.

                            Npaia - Profil | Čt 9.1.2014 9:16:59

                            Hugo Fisher >> seš si jistý, že to nejde?

                              NHugo Fisher - Profil | Čt 9.1.2014 0:07:12

                              Chtel bych si nechat vysvetlit jednu vec. :)

                              Pokud maji byt tablety nastupujici generaci po klasickych PC a noteboocich, pak by me zajimalo, jak resite u iPadu zakladni funkcnost - a to prilohu k mailu.

                              Vim, ze jde poslat treba PDFko pres aplikaci tretich stran, ale to neni preci reseni. Dejme tomu, ze tedy vemu iPad jako nastroj post-ery pocitacu. Pak tedy nechapu, proc nelze na prichozi mail odpovedet a pridat prilohu (nikoli foto). Funkcnost mailu je preci u tabletu jako cestovni prenosne jednotky zaklad. Proc nejde pridat prilohu (pres nativni mail app) z Pages?

                              Nerad to rikam, ale Apple je obcas strasnej debil.

                                NKuban - Profil | St 8.1.2014 17:12:39

                                Tak jsem si zkusil prepnout 5s do ciste rybarskyho rezimu(vsechno povypinany,hovory a sms neomezene,2x denne kontrola mailu a oblibenych webu,sem tam fotka),takze na prodlouzeny vikend uplne v pohode😉Jeste by vydrzel,ale uz si chci dat NFS😀

                                  NPike - Profil | St 8.1.2014 16:34:15

                                  Bono 27,15 >> do iPhonu jsem si stáhnul Fish logger, to je spíš jako dokumentace k nějaké pěkné rybě.
                                  Vyofím rybu, do aplikace se ti přenese sourǎdnice, datum a čas fotky, doplníš délku, hmotnost atd, lze dotáhnout počasí.

                                  Takže spíš na zaznamenání vyjmečných ulovků.

                                    Nsramas - Profil | St 8.1.2014 16:23:49

                                    Martin Matuš >> Tak koukám, že to nemám nastaveno. Budu datlovat znova.
                                    Edit: Po přenastavení jsem jen kliknul na odeslanou iMessage a samo to nabídlo poslat jako sms. Hurá.

                                      Nsramas - Profil | St 8.1.2014 16:22:16

                                      Hugo Fisher >> Posílám z iPhonu. Zprávy jsou modré, ale není uvedeno přečteno. Od něj mi přišla normální sms, já na ni odpovídal, ale to už je modré. Doufám, že když se nepodaří doručit iMessage, tak se to třeba za nějakou dobu přepne na sms.

                                        NHugo Fisher - Profil | St 8.1.2014 15:53:41

                                        sramas >> pokud jsi mu je poslal z Macu, tak dle meho nedojdou. Pokud jsi mu je poslal z iPhonu, tak ano - jako sms (poznas to na svem iphonu, ze zprava bude zelena, nikoli modra, v chatovacim okne).

                                        Podle meho to ale poznas rovnou v imessage - pokud zprava dorazi, vidis tam napsano "doruceno". Pokud ma prijemce i zapnute zobrazeni o precteni (tj. zpravu otevrel), uvidis tam "precteno".

                                        Nebo tak jsem doposud imessage chapal ja.