- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Apple a vaše zkušenosti
Pokec o výrobcích společnosti Apple.Jaké výrobky od Apple používáte, jaké máte s nimi zkušenosti, tipy na app pro iPhone, iPad, iMac a MacBook. Widlákům vstup na vlastní nebezpečí :-)
Co od Apple vlastníte?
A) iMac4%
B) MacBook Pro7%
C) MacBook Air5%
D) Apple TV3%
E) iPhone48%
F) iPad14%
G) iPod Touch3%
H) iPod shuffle3%
I) Více věcí dohromady13%
Od 8.3.2012 hlasovalo 235 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
73x v oblíbených a 46x v ignorovaných.
NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 18:59:04
Pro mne je foto jen koníčkem a poslední svatbu co jsem fotil bylo pro kamaráda a ještě na kinofilm, to jsem se vešel do tří kazet :-), takže tvé problémy jsem nikdy řešit nemusel. Neřemýšlel jsi o jiném zařízení? např. http://www.apple.com/cz/macbook-air/
poslední generace se zdáse povedla, sám o ní uvažuju. To by ti práci snad mohlo ulehčit :-).
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 17:33:05
A to je to co resim - jak snadno nahrat do iPadu, nezavisle na synchronizaci s Mac - a pak snadno z iPadu smazat co nechci. To je cele.
Lightroom bohuzel stale nema synchronizacni appku pro iPad. Ac je pry ve vyvoji a mozna by plno veci usnadnila. :)
Tj. iPad je pro me nastroj, kdy konecne odsednu z kresla od Macu a vyber fotek si udelam v nejake prijemnejsi podobe primo v iPadu. Lec jak pisi vyse, potrebuji posilat velke mnozstvi dat, nejedena se o 10 fotek z Macu do iPadu.
PS: jinak fajn povanocni debata - vlastne je to takova blbost :)
NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 16:55:02
Tvé řešení by bylo pravděpodobně zcela funkční, ale například pro mne, trošku nepohodlné s možností chyb. Pro jiné možná bez problémů.
Pokud jsou tyto fotky vědomě nasdílené ze zdroje v macu, tak není nic snažšího než že při synchr. tu "fajfku zruším",(bez možné škody ve zdroji). U fotek kde je zdrojem ipad (foto z vest. nebo ext. foťáku, emailu, webu) tam je promazání možné už v zařízení. Co se týká mé osoby tak tento stav mi spíše vyhovuje než aby mne omezoval.
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 16:33:58
Jinak ja si zatim proveruji tuhle cesticku, co jsem si sam nasel - pres itunes v Macu pod polozkou aplikace pretahnu vsechny fotky - rekneme treba 500 - do aplikace iphoto v iPadu. Ty se ulozi do ipadu primo do aplikace iphoto. V ipadu vsem fotografiim reknu, aby se ulozily do camera roll (abych je mel tam, kde vsechny fotky) a zaroven je pote vsechny smazu z iphota. Automaticky v iphotu zustanou, neb jsou v camera roll a nezabiraji misto duplikaci po rucnim importu z itunes. V prubehu vsech operaci jdou ty fotky stale mazat.
Zni to kostrbate, ale je to primitvni.
Ted hledam hacky, ktere z toho vyplynou. :)
NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 16:08:57
Při své synchronizaci nahrát do svého macu a tam je protřídit a nasdílet.
Pokud dostanu foto emailem tak mohu mazat normálně.
Pokud máš vhodné periféfie k ipadu tak můžeš foto odložit tam, např domácí síť s úložištěm, bezdrátový přenosný disk ...
Mohou ti dát jen odkaz na nasdílení na síti,(pokud to používají).
Osobně bych se spíše snažil dostat fotky místo do ipadu na mac a tam pak postupovat standartně.
Určitě jsou i jiné a možná i lepší způsoby jak toto provést, sám jsem toto řešit zatím nemusel.
Já jsem tak trošku staromódní a mám pro tyto a podobné případy v peněžence SD kartu na které si objemné soubory přenesu na svůj mac a tam si pak nasdílím do ipadu co chci :-).
Můj ipad je připojený k macu poměrně často takže nemám problém se skrytými soubory, prostě je nesynchronizuju a ani zakázaných fotek v albech nemám po probírce na macu mnoho.
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 15:31:15
Ale tak to neni. :)
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 15:28:22
Jenze tim se dostavam do situace, ze mam na ipadu velmi mnoho "skrytych" fotek, ktere ale stale zabiraji misto.
A pak by me zajimala situace, kdyby mi chteli rodice - teoreticky vzato - nahrat fotky z jejich pocitace do meho ipadu. Ale rodice jich poridili milion a ja si je chci tedy v ipadu promazat. Jenze synchronizace probehne jen jednou - kdyz mi je nahraji. A ja od nich mohu bydlet XY km. Jak pak ty fotky promazu, aby mi nezabiraly misto? :)
to ber jen jako teoreticky orisek :)
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 15:23:37
zatim fakt narazim na neskutecne pitomou zed ze strany apple, ze nemohu fotky, ktere si do ipadu nahraji, promazat, tj. udelat si tam vyber nejakych nej, ktere tam chci. Neskutecne nesystemove to je. Apple me tlaci do toho, abych mel na vsech zarizenich stejny obsah. Ale to je v mnoha pripadech proste blbost. Na Macu chci mit 100 fotek. Na ipadu chci mit z tech 100 fotek jen 20 - s tim, ze si vyberu z ipadu, ktere to budou. A nelze..
NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 15:21:17
Já používám iPhoto jak na macu tak na ipadu a tam je volba skrýt foto. to by se jako vymazání možná dalo i chápat a navíc tu fotografiji můžeš zase zpřístupnit.
V aplikaci obrázky si můžeš vytvářet svá alba dle libosti a z těchto alb můžeš i mazat, ale zdroj v knihovně zůstane zachován, ten ovlivníš jen ze svého počítače při nové synchronizaci.
tzn. pokud chceš v albech mazat tak si je musíš vyrobit přímo v ipadu a přesunout tam fotky ze zdroje obrázky v ipadu.
Nevím z jakého důvodu se ipad chová zrovna takhle, ale protože je to chování, trochu nestandartní, tak je ten důvod pravděpodobně důležitý, možná tím předcházejí zmatkům a chybám ve zdrojových souborech, představ si že po každé synchr. se ti fotky znovu objeví a nebo že ti naopak zmizí ze zdroje, o to bych nestál, "tam si to uřídím přímo na místě".
Mám za to že Apple chápe ipad jako doplněk k dospělému počítači a ne jako samostatné zařízení a jako takový ho koncipuje i když každá nová verze ios se závislosti na osx vzdaluje, ale samozřejmě se mohu mýlit :-)
NBenda 24,72 - Profil | Čt 26.12.2013 15:16:20
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 14:14:50
Ja chci jen ulozit mrte fotek z Macu do iPadu. Reknenme 15 Gb.
A ted babo rad. :)
NMartin Matuš - Profil | Čt 26.12.2013 14:12:50
NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 11:29:35
Jedina cesta me napada pres napr Drobox. Ale to se potahne pres wifi. Ja chci takove mnozstvi dat logicky tahat pres kabel.
NRashid 28.93 - Profil | Čt 26.12.2013 10:55:21
NBenda 24,72 - Profil | Čt 26.12.2013 10:18:49
NBono 27,15 - Profil | Čt 26.12.2013 9:52:49
Kde to žije - všechna témata
10:36NRybáři vs ochránci přirody 80
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












