Apple a vaše zkušenosti

Pokec o výrobcích společnosti Apple.
Jaké výrobky od Apple používáte, jaké máte s nimi zkušenosti, tipy na app pro iPhone, iPad, iMac a MacBook. Widlákům vstup na vlastní nebezpečí :-)
Autor diskuse: Martin Matuš - Profil , 8.3.2012 všeobecné - ostatní

Co od Apple vlastníte?

A) iMac4%

B) MacBook Pro7%

C) MacBook Air5%

D) Apple TV3%

E) iPhone48%

F) iPad14%

G) iPod Touch3%

H) iPod shuffle3%

I) Více věcí dohromady13%

Od 8.3.2012 hlasovalo 235 čtenářů.

NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 18:59:04

Hugo Fisher >> Proč blbost? bez komunikace se zkušenosti získávají pomalu a těžce, proč opakovat stejné chyby a pracně hledat stejná řešení?
Pro mne je foto jen koníčkem a poslední svatbu co jsem fotil bylo pro kamaráda a ještě na kinofilm, to jsem se vešel do tří kazet :-), takže tvé problémy jsem nikdy řešit nemusel. Neřemýšlel jsi o jiném zařízení? např. http://www.apple.com/cz/macbook-air/
poslední generace se zdáse povedla, sám o ní uvažuju. To by ti práci snad mohlo ulehčit :-).


    NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 17:33:05

    Miki 1 >> ja delam jen s fotografiemi - na Macu. Vse pres Lightroom. A iPad je pro me prezentacni medium. Ale ma se to tak, ze rekneme hotova svatba pro klienta ma 600 fotek. Tak je mam ulozene v plne velikosti i zmensene prezentacni velikosti v Macu. Ale do iPadu jsem chtel nejak snadno nahrat techto 600 fotek a v klidu na gauci (kdyz se ten cas najde :) ) z tech 600 fotek udelat prezentacni vyber - tj. treba jen 30 fotek. A zbytek smazat. Lec v Macu je potrebuji mit stale v plnem poctu 600 kusu.

    A to je to co resim - jak snadno nahrat do iPadu, nezavisle na synchronizaci s Mac - a pak snadno z iPadu smazat co nechci. To je cele.

    Lightroom bohuzel stale nema synchronizacni appku pro iPad. Ac je pry ve vyvoji a mozna by plno veci usnadnila. :)

    Tj. iPad je pro me nastroj, kdy konecne odsednu z kresla od Macu a vyber fotek si udelam v nejake prijemnejsi podobe primo v iPadu. Lec jak pisi vyse, potrebuji posilat velke mnozstvi dat, nejedena se o 10 fotek z Macu do iPadu.


    PS: jinak fajn povanocni debata - vlastne je to takova blbost :)

      NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 16:56:25

      Hugo Fisher >> Dobrej nápad :-)

        NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 16:55:02

        Hugo Fisher >> Já pracuji na víc macu a ipad mám jako doplněk k macu, zdá se že ho používám trošku jiným způsobem než ty. Na fotky používám primárně knihovny iPhoto/Aperture (konečně používají jeden zdroj) a ipad používám (týká se fotek) jen jako doplněk nebo chcešli prezentační nástroj. Fotky na ipadu upravuji spíš z nudy nepo pro okamžité použití.
        Tvé řešení by bylo pravděpodobně zcela funkční, ale například pro mne, trošku nepohodlné s možností chyb. Pro jiné možná bez problémů.
        Pokud jsou tyto fotky vědomě nasdílené ze zdroje v macu, tak není nic snažšího než že při synchr. tu "fajfku zruším",(bez možné škody ve zdroji). U fotek kde je zdrojem ipad (foto z vest. nebo ext. foťáku, emailu, webu) tam je promazání možné už v zařízení. Co se týká mé osoby tak tento stav mi spíše vyhovuje než aby mne omezoval.

          NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 16:33:58

          Miki 1 >> jasné.

          Jinak ja si zatim proveruji tuhle cesticku, co jsem si sam nasel - pres itunes v Macu pod polozkou aplikace pretahnu vsechny fotky - rekneme treba 500 - do aplikace iphoto v iPadu. Ty se ulozi do ipadu primo do aplikace iphoto. V ipadu vsem fotografiim reknu, aby se ulozily do camera roll (abych je mel tam, kde vsechny fotky) a zaroven je pote vsechny smazu z iphota. Automaticky v iphotu zustanou, neb jsou v camera roll a nezabiraji misto duplikaci po rucnim importu z itunes. V prubehu vsech operaci jdou ty fotky stale mazat.

          Zni to kostrbate, ale je to primitvni.

          Ted hledam hacky, ktere z toho vyplynou. :)

            NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 16:08:57

            Hugo Fisher >> Čistě jen teoreticky :-)
            Při své synchronizaci nahrát do svého macu a tam je protřídit a nasdílet.
            Pokud dostanu foto emailem tak mohu mazat normálně.
            Pokud máš vhodné periféfie k ipadu tak můžeš foto odložit tam, např domácí síť s úložištěm, bezdrátový přenosný disk ...
            Mohou ti dát jen odkaz na nasdílení na síti,(pokud to používají).
            Osobně bych se spíše snažil dostat fotky místo do ipadu na mac a tam pak postupovat standartně.
            Určitě jsou i jiné a možná i lepší způsoby jak toto provést, sám jsem toto řešit zatím nemusel.
            Já jsem tak trošku staromódní a mám pro tyto a podobné případy v peněžence SD kartu na které si objemné soubory přenesu na svůj mac a tam si pak nasdílím do ipadu co chci :-).
            Můj ipad je připojený k macu poměrně často takže nemám problém se skrytými soubory, prostě je nesynchronizuju a ani zakázaných fotek v albech nemám po probírce na macu mnoho.






              NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 15:31:15

              Miki 1 >> cekal bych od aplikace iPhoto, ze bude fungovat napric platformami. Tj. natahnu si do knihovny iphoto na Macu fotky, sesynchronizuji s ipadem. Na ipadu smazu. Po pripojeni zpet k macu se me system zepta, zda chci smazat fotky i na Macu (neb byly smazany z ipadu), nebo na Macu je ponechat. Tecka. Vse funkcni.

              Ale tak to neni. :)

                NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 15:28:22

                Miki 1 >> Predne diky za vysvetleni. Uz mi trochu alespon svita, jak to bohuzel funguje.

                Jenze tim se dostavam do situace, ze mam na ipadu velmi mnoho "skrytych" fotek, ktere ale stale zabiraji misto.

                A pak by me zajimala situace, kdyby mi chteli rodice - teoreticky vzato - nahrat fotky z jejich pocitace do meho ipadu. Ale rodice jich poridili milion a ja si je chci tedy v ipadu promazat. Jenze synchronizace probehne jen jednou - kdyz mi je nahraji. A ja od nich mohu bydlet XY km. Jak pak ty fotky promazu, aby mi nezabiraly misto? :)

                to ber jen jako teoreticky orisek :)

                  NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 15:23:37

                  Benda 24,72 >> mrknu

                  zatim fakt narazim na neskutecne pitomou zed ze strany apple, ze nemohu fotky, ktere si do ipadu nahraji, promazat, tj. udelat si tam vyber nejakych nej, ktere tam chci. Neskutecne nesystemove to je. Apple me tlaci do toho, abych mel na vsech zarizenich stejny obsah. Ale to je v mnoha pripadech proste blbost. Na Macu chci mit 100 fotek. Na ipadu chci mit z tech 100 fotek jen 20 - s tim, ze si vyberu z ipadu, ktere to budou. A nelze..

                    NMiki 1 - Profil | Čt 26.12.2013 15:21:17

                    Hugo Fisher >> Zcela nezávisle, to je tak trošku oříšek. :-) ipad vlastně nemá souborový systém, tak jak ho chápeme odjinud. "Má jenom pokročilou synchronizaci složek".
                    Já používám iPhoto jak na macu tak na ipadu a tam je volba skrýt foto. to by se jako vymazání možná dalo i chápat a navíc tu fotografiji můžeš zase zpřístupnit.
                    V aplikaci obrázky si můžeš vytvářet svá alba dle libosti a z těchto alb můžeš i mazat, ale zdroj v knihovně zůstane zachován, ten ovlivníš jen ze svého počítače při nové synchronizaci.
                    tzn. pokud chceš v albech mazat tak si je musíš vyrobit přímo v ipadu a přesunout tam fotky ze zdroje obrázky v ipadu.
                    Nevím z jakého důvodu se ipad chová zrovna takhle, ale protože je to chování, trochu nestandartní, tak je ten důvod pravděpodobně důležitý, možná tím předcházejí zmatkům a chybám ve zdrojových souborech, představ si že po každé synchr. se ti fotky znovu objeví a nebo že ti naopak zmizí ze zdroje, o to bych nestál, "tam si to uřídím přímo na místě".
                    Mám za to že Apple chápe ipad jako doplněk k dospělému počítači a ne jako samostatné zařízení a jako takový ho koncipuje i když každá nová verze ios se závislosti na osx vzdaluje, ale samozřejmě se mohu mýlit :-)


                      NBenda 24,72 - Profil | Čt 26.12.2013 15:16:20

                      Hugo Fisher >> zkus app Documents 2. Za pomocí iTunes do toho nahážeš fotky a na iPadu můžeš mazat jak se ti zachce.

                        NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 14:14:50

                        Martin Matuš >> to je zase na prd - do fotostremu dam max 5 gb - a zase se to taha z nejakeho oblacku, kde ho to zasira.

                        Ja chci jen ulozit mrte fotek z Macu do iPadu. Reknenme 15 Gb.

                        A ted babo rad. :)

                          NMartin Matuš - Profil | Čt 26.12.2013 14:12:50

                          Hugo Fisher >> co je synchronizovat pres icloud - fotostream?

                            NHugo Fisher - Profil | Čt 26.12.2013 11:29:35

                            Zeptam se jako uplny amater, a to mam doma sestavu Mac + iPhone + iPad. ALE: jak z Macu co nejsnaze ulozim fotky do iPadu. Rekneme ale 1000 fotek z jedne slozky. Udelal jsem to pres iTunes. Lec ted ty fotky nemohu mazat. Neb jsou synchronizovane. Chci je proste ulozit a klidne smazat. Neb zalohy mam v Macu. Tj. pracovat s nimi v iPadu zcela nezavisle. Lze?

                            Jedina cesta me napada pres napr Drobox. Ale to se potahne pres wifi. Ja chci takove mnozstvi dat logicky tahat pres kabel.

                              NRashid 28.93 - Profil | Čt 26.12.2013 10:55:21

                              No mě přišel mailem takovýhle dáreček, ztáhneme a uvidíme.... ;-)

                                NBono 27,15 - Profil | Čt 26.12.2013 10:37:07

                                Benda 24,72 >> občas :-)

                                  NBenda 24,72 - Profil | Čt 26.12.2013 10:18:49

                                  Bono 27,15 >> to je základ, ale občas se tam ale najde slušnější hra nebo běžně placená app.

                                    NZN - Profil | Čt 26.12.2013 10:02:52

                                    Bono 27,15 >>
                                    tak nějak jsem si to myslel :-)

                                      NBono 27,15 - Profil | Čt 26.12.2013 9:52:49

                                      ZN >> nějaké úchylné písničky. Mají to každý rok a každý rok to stojí za ho :-(

                                        NZN - Profil | Čt 26.12.2013 9:51:17

                                        Pike >>
                                        co tam je dnes za dárek:-)