Lyžařská sjezdová sekce pro rybáře

Zimní téma pro ty, kteří během mrazivých dnů často vyrážejí víc na lyže (sjezdovky) než k vodě. Vybavení, zkušenosti, střediska u nás i v zahraničí, ubytování atd. Nic pro běžkaře.
Autor diskuse: Roman C. - Profil , 10.1.2012 všeobecné - ostatní

Od 11.1.2012 hlasovalo 0 čtenářů.

NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 31.1.2012 12:40:56

Mike1977 >> konečně něco zajímavýho. paráda.

    NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 31.1.2012 12:40:03

    MB >> moc ten tvůj blábol nechápu, ale když myslíš...

      NMB - Profil | Út 31.1.2012 12:37:16

      Matrix >> vysvětli mě pls ..rozdíl mezi sportovním a závodním?
      a neříkej že jen ty branky...to by bylo dost málo :c))))

      jo a jak se prosím tě zdokonaluješ? jo beru čím víc lyžuješ tím jsi lepší...ale bez někoho kdo tě ,,trénuje,, nejsi schopen posoudit co děláš dobře a co je špatný zlozvyk...co změnit ...atd

        NMatrix - Profil | Út 31.1.2012 12:32:23

        MB >> Ano, to je pravda, že si spousta lidí myslí, že umí lyžovat a přitom neumí ;-) nemám to rád, když tohle někdo říká, protože lyžovat umí malé procento lidí, co říkají, že umí lyžovat ;-) a proto já to neříkám :-) nepotřebuju se vytahovat na netu - radši si zajedu na svah a budu se snažit zdokonalit styl než klábosit z křesla u PC, kdo umí a kdo neumí lyžovat - u PC je každý odborník :-)
        Ono srovnávat sportovní jízdu se závodní dost dobře nejde...jsou to dva různý světy

          NMB - Profil | Út 31.1.2012 12:22:45

          Matrix >> přehazovat vázání na lyže mě příjde blbost/jen můj názor/ chtěl bych tě vidět sportovat třeba v říčkách jak jsi byl ...ale to je z jiného soudku. :c)
          věř že Fšici jen sjíždíme kopec i když si hooodně lidí myslí opak :c) až uvidíš závody na vlastní oči tak to pochopíš..možná už jsi viděl ale nepochopil :c))))
          je to jako když si s vytuněným autem/nebo silnějším/ hraješ na závodníka.....je jen velmi malé procento řidičů co opravdu umí jezdit...a ti ostatní jen sjíždí kopec..i když si myslí něco jiného :c))))

            NLálos - Profil | Út 31.1.2012 12:17:15

            oskus >> ale je docela škoda, že tam nevyšly ty původní plány, původně tam měly být 4 lanovky a něco okolo 20km sjezdovek ze všech stran, ale ochráncům se to nelíbilo, i tak trvalo myslím 5 let, než jim umožnily postavit tady tuhle jednu

              NMatrix - Profil | Út 31.1.2012 12:14:37

              MB >> Hele ty specialisto :-) výhoda speedlock desky je v tom, pokud máš víc párů lyží - stačí ti jedno vázání. Pro mě dobrý, protože budu kupovat funcarvingový lusti a nechci dávat další tři litry za vázání. Ještě teda nevím, jak to udělám, protože na funcarvery je speedlocková podložka nízká, ale nějak to vymyslím :-) Ohledně využítí lyží - záleží, jestli se někdo snaží jezdit sportovně a snaží se styl jízdy zdokonalovat a využívá tak svoje lyže a nebo jezdí na nákup, jak si napsal a prostě sjíždí svah :-) Jdu si na svah zasportovat a ne sjíždět kopec :-) kolik lidí, co potkáš na svahu má carvingové lyže (teď už prakticky všichni) - a kolik lidí hrany opravdu využítá? (málokdo) - takhle od netu se těžko soudí, jak kdo využívá svoje lyže a jak jezdí a obzvlášť se to nedá posuzovat podle toho, co má za lyže ;-) Jinak ohledně toho, že to nejsou lyže na závodění - ano, nejsou testovány FIS, ale k čemu to potřebuješ? :-) K čemu si budeš kupovat extrémně tvrdý FISový lyže, když nejezdíš závodně? ;-)

                NMike1977 - Profil | Út 31.1.2012 12:14:14

                A což takhle trochu extremismu, jako tento poslední pátek, z Lomnického štítu ???

                  NLálos - Profil | Út 31.1.2012 12:08:11

                  oskus >> taky to mám docela daleko, 130km:) Zázemí se mi fakt líbilo, výběr restaurací, bary, WC, bowling, aprésbar nahoře, rychlá lanovka, bohužel se mi už nelíbil ten zbytek. Šestisedačka je supr, že nejsou fronty, za to nahoře je to pak jak na Václaváku, takže se pak všichni potkají nahoře a člověk musí dávat bacha. Pak se mi tak hodně nelíbil ten transfer, když chceš jet tu sjezdovku Hřebenovku, která je úzká, takže se tam všichni naplácají a musí člověk šlapat, protože se uplně zastaví. Ale hlavní výhradu bych měl k úpravě sjezdovek. Chápu, že při tom množství lidí nemůže sjezdovka po obědě vypadat jak manšestr, ale třeba letos jsem tam byl mezi svátkama už brzo ráno, bylo sice málo sněhu, takže šutry a skluznice byla na vyhození a samej hrbol už po otevření lanovky. Teď jsem tam byl nedávno, kdy je tam přes metr sněhu a to samý, už od rána muldy a led, nikoho to nenapadne trochu vyšejpovat:( Dál mi taky vadí, že je to prakticky v takové kotlině, takže i když svítí sluníčko, užije si ho člověk jen uplně nahoře a pak jezdí stejně ve stínu. A jako drobnost mi tam chybí lepší snowpark a lepší možnost freeridu, na kterou tam rádoby zvou. Prostě jsem od toho čekal trochu víc, když to mělo takovou reklamu a PR. Bohužel sjezdovek s takovou délkou je tady jak šafránu, takže člověk stejně nemá moc na výběr

                    NMB - Profil | Út 31.1.2012 12:05:06

                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.1.2012 11:33:32 >> oprava...jsme si koupili :c))))

                      NMB - Profil | Út 31.1.2012 11:48:16

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.1.2012 11:33:32 >> a ještě si troufám tvrdit že to subaru co jste si koupili má s tím závodním společný akorát názav a lak :c))))

                      páč pravé závodní lyže se do prodeje moc nedostanou ...jsou spešl testované a hlavně značené

                        NMB - Profil | Út 31.1.2012 11:38:59

                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.1.2012 11:33:32 >> a k čemu to je dobré...rychle přenastavovat vázání?
                        dokonale upnuté je skoro každé slušné vázání


                        mě to příjde jako by jste si koupili subaru imreza a jezdili s tím do práce z práce a na nákup...nikdy nedosáhnete ani 30-40% možností toho auta a tak to vidím i u lyží

                        sám mám atomic B5 a neox 412 a věř že jsem toho nalyžoval tolik co matrix nenajezdil ani v autě :c)

                          NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 31.1.2012 11:33:32

                          MB >> sice se neptáš mě, ale pokud máš na mysli Vist Speedlock, tak kromě kvality Vistu ( mají i perfektní lyže, bohužel drahý jak prase) je to právě to slovo Speedlock. Dokonale upnutý a snadno přenastavitelný vázko v podložce.

                            NMB - Profil | Út 31.1.2012 11:16:49

                            Matrix >> hele já tomu moc nerozumím ale co je na tom tak extra?

                              Noskus - Profil | Út 31.1.2012 11:15:17

                              Lálos >> byl jsem spokojen jen kdyby to nebylo 140km,proč už tam nepojedeš když se ti tam také líbilo?

                                Njirka mz - Profil | Út 31.1.2012 11:12:52

                                ještě k vybavení, lyže mám tyto http://www.p-sport.cz/p/lyze-blizzard-xo-iq-iq-310/​ , za tu cenu si mylsím že pro začátek dobrá volba, a boty http://www.dajsport.cz/panske/lyzarske-boty-dalbell​o-zs-4-m07-08&mb_cmp=zbozi ale v nejbližší době bych rád alspoň ty boty vyměnil, protože když jsem je kupoval projel sem snad všechny obchody v okolí ale většina bot mě tlačila na nártu, tyhle seděly celkem dobře, ale mám je asi o 1-2 čísla delší (na doporučení prodavače, nebyl jediný kdo říkal že je lepší mít botu delší), takže pomalu mě v nich začíná klechtat noha :-( no jo no příště už budu chytřejší a vezmu tesnější, případně si je na nártu nechám "vypálit"

                                  Njirka mz - Profil | Út 31.1.2012 10:28:53

                                  taky trochu lyžuju, teda spíš začínám, loni jsem po cca 5leté pauze, (lyžoval jsem za mlada ještě na klasických lyžích s volnou patou, pak jsem postupně přešel na "téměř rovný" Artisky s hadrovejma lyžákama, ale vše po okolních kpocích, nejdřív si ten kopec ušlápnoutl a pak jízda šusem dolů, někdy i přez skokánek, a pak lyže na záda a šlapat do kopce :-)) ) pořídil vybavení a zatím se do toho dostávám, považuji se za průměrného lyžaře, ono taky vybavení který mám není zrovna profi :-)

                                    NMatrix - Profil | Út 31.1.2012 10:10:59

                                    Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.1.2012 10:01:01 >> Já jsem ještě v bazaru nikde na netu RCT prodávat neviděl. Ono když už si je někdo koupí, tak asi ví proč a nepotřebuje se jich zbavovat. Jen je trochu nevýhoda, že povrchová úprava lyží není úlpně jakoby dostatečně tvrdá. Najede ti na ně někdo ve frontě a hned je tam rýha, což mě trochu znepokojuje, protože už teď a to je mám krátce nevypadají jako nové.

                                      NRoyale with Cheese 31,95 - Profil | Út 31.1.2012 10:01:01

                                      Matrix >> tak to je dobrá cena. Docela Ti ho závidím. Zkoušel jsem ho po bazarech, ale v podstatě se nedostane do oběhu. Prodával by ho jedině cvok.

                                        NMatrix - Profil | Út 31.1.2012 9:57:34

                                        Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 31.1.2012 9:51:36 >> Vist těch speed locků dělá víc typů. Já mám speed lock pro. Je to v podstatě ten set akorát s jinou deskou. Původní cena byla nějakých 14, bral jsem toho ale víc pro víc lidí, takže jsme domluvili s prodejcem jistou slevu, takže ten set byl celkem za necelých 12.
                                        http://www.online-lyze.cz/vist/