Existují masaři? - Nemyslím si

Tak parto a dost.

Pořád se omílá pojem masař, avšak kdo to je? Viděl ho někdo? Přinesl někdo nevyvratitelný důkaz o jeho existenci? Jak vypadá? Nosí hodinky? My si sklucima tady od nás totiž myslíme, že masaři neexistují. Masaři možná byli kdysi, ale vymřeli, páč je porazilo keč ent rylejs. Prostě logicky ve světě, kde vládne keč ent rylejs, nemůže masař přežít.
Takže já se tedy ptám. Viděli jste někdo masaře? Máte jeho fotku? (není fotka, není masař) Nemáte nic. Jenom blafujete. Masař tedy neexistuje.

Kdo přinese fotografii masaře, jenž je bezpochyb masařem, který drží noviny s datem maximálně dva roky dozadu, tomu složím omluvnou báseň.

Masař...

A) Je sameček od masařky (bývá vzácný, jelikož s penisem se mu hůř létá, proto je snadnou kořistí hmyzožravců)11%

B) rybář, co zajíbí ryby pro maso14%

C) rybář, co zajíbí ryby pro radost3%

D) rybář, co zabíjí ryby pouze v sebeobraně7%

E) je ten, co zabije každou chycenou rybu, protože prostě mu ten pud rybáře nedovolí rybu pustit - tedy jediný pravý rybář56%

F) je pokoutní prodejce podpultového masa (lidského)2%

G) je strůjcem všeho špatného, co se poslední dobou děje. On může za kormorány, regulaci toků a že saděj málo kaprů6%

Od 2.1.2012 hlasovalo 279 čtenářů.

NMetallica - Profil | Čt 5.1.2012 16:06:53

Netipa - poslední hrdina MRKu >> kdyby byl každej chytrej tak by z toho byl každej druhej úplně blbej

    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 16:03:23

    zaplosak >> neexistuje stupidní diskuse. Jsou jenom stupidní diskutéři

      Nzaplosak - Profil | Čt 5.1.2012 16:00:56

      nechápu jak se může takhle stupidní diskuse chytit...:-(

        Nkukac - Profil | Čt 5.1.2012 15:52:47

        adam.fsh >> Takže si chytil cca 30(si písal cca 20 zobral ,cca 10 pustil) kaprov.Ja som chytil cca 120 a zobral 37 a to som de.bil ,lebo som si myslel že november-december ešte dobehnem povolených 50ks ale rybám sa nejako teraz nechcelo.A cela rodina,priatelia otravovali, kde je slúbená ryba na vianoce?Teraz si ma doberaju že som slabý rybár...:)

          Nkukac - Profil | Čt 5.1.2012 15:45:41

          Netipa - poslední hrdina MRKu >>
          stým bohom je to tak ako ríkal Polívka : paní, ani ja som vašu pí.u nevidel a verím že existuje:)

            NCarpHouser - Profil | Čt 5.1.2012 15:15:11

            Pellon >> viz. příspěvek Čt 5.1.2012 8:30:33: Za prvé ryby netluču do břicha, nemlátím je sumcařskými pruty, a ve vodách neplavou jen kapři. Savec vs. ryba na háčku jsou nebe a dudy. To víš i sám, že to není zrovna trefné přirovnání. Vzal bych tě na ryby, abych ti ukázal, jak se s takovou rybou správně zachází, abys ji mohl příště znovu chytit ve stejné podobě, ale copak můžu v této zemi někomu ukazovat, jak se úspěšně loví ryby? To je holá rybí sebevražda ...

              NHmmmmTakJooooo - Profil | Čt 5.1.2012 14:44:59

              Kdo neni masar pusti vice kapru do vody zen chyti ...

                NHmmmmTakJooooo - Profil | Čt 5.1.2012 14:43:50

                Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Americka vlada si mozna vymyslela historku o UFO v Nevade aby zastrela tim nejake vojenske pokusy a nasinec vynalzel masare ... to jest postarsiho zleho pana co bere domu tolik kapru ze ten ony pak zadne kapry nechyta ... a tudit nema co poustet ... :D

                  NLadineeek - Profil | Čt 5.1.2012 14:37:39

                  J8 si za sebe myslím, že pomyslná hranice, za kterou se dá rybář označit za masaře je ten okamžik, kdy si nechodí k vodě užít všeho s rybařinou spojené, ale myslí jen na to "maso" a nerozslišuje mezi chycenými rybami. Já osobně nevidím nic špatného, když si za rok vezmu domů nějakých řekněme 10 "násadových" kaprů v živé váze okolo 3 kg,které většinou okamžitě sníme, protože ryby jíme a máme je rádi. Samozřejmě, že si vybírám jen některé (např. se šrámy, větší pouštím automaticky apod.). Kapr je vyloženě na mnoha revírej ryba, která se na podzim nasadí a přes rok se vychytá. To samý duháci a siveni "násaďáci", ty si prostě v nějakým rozumným počtu brát, nevidím jako nic nenormálního....lipana, potočáka bych osobně nejraději hájil celoročně. No každý ať si dělá po svém (samozřejmě za respektování RŘ), ale nikdo nemá právo někoho obvinovat, že si semtam vezme domů typicky "násadovou" rybu. Některý články v rybářských časopisech o fanatickém pouštění všeho mi přijdou až téměř trapné a diktátorské. To ať se na mě nikdo nezlobí......

                    NVenca888 - Profil | Čt 5.1.2012 14:25:10

                    Palica_von_zvreca >> proč by mělo? Japonci snědi za rok 60kg masa na hlavu, Islanďani 90 kg.

                      NSaz - Profil | Čt 5.1.2012 14:24:50

                      Jak pise Nofish 14.34 tamma 100% pravdu.Nahodit udice tahat hodinu za vlasec jestli to pipa.Nahazi tam 2kg kouliy za400kc .Za pul dne hov..chyti A vedle byl masar ,Za hodinu sel domu a mel 2kap.on za to pul dne 25x tahal za jestli to neni porouchane a dohodil dalsi kg kouli.

                        NPalica_von_zvreca - Profil | Čt 5.1.2012 14:24:09

                        Venca888 >> průměrný dožití takovéto rodiny je 138 let.

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 14:20:12

                          Tedy už se to pomalu začíná rýsovat. Pojem masař je pojem variabilní. Tedy rybář označí za masaře toho, kdo zabije víc ryb než on. To dává rozum. Tedy masařství je objektivně neměřitelné stejně jako například láska. Začíná mě to zajímat čím dál tím víc.

                          Za tento svůj zápis si dávám poděkování, jelikož klasicky zažlutit si to sám sobě nemůžu.

                            NPoušťák - Profil | Čt 5.1.2012 14:20:06

                            Palica_von_zvreca >> Věřím tomu,že pár rybářů takových je a že věnují rybu třeba sestře,bráchovi a rodičům.Ale popravdě abych řekl,tak jich bude hodně málo.

                              NVenca888 - Profil | Čt 5.1.2012 14:19:39

                              Palica_von_zvreca >> to je cca 400 kg čistýho masa, osmičlená rodina, to jsou 3-4 rybí jídla tejdně... doktoři by zaplesali... Japonci snědi zhruba tolik...

                                NPalica_von_zvreca - Profil | Čt 5.1.2012 14:16:41

                                Poušťák >> tomu cos napsal ale sám nevěříš nebo ano? I já mám rád ryby k jídlu, ale preferuju mořský a to že je mám rád hodně, k tomu mi stačí si je dát 2x týdně. a když vemu v potaz 4 členou rodinu 2x týdně tzn 8 porcí po dejme tomu 300g, tak mi to pořád nevychází, nehledě na to, že málo dětí ryby opravdu jí s chutí...

                                  Nnofish - Profil | Čt 5.1.2012 14:14:04

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> NN ono jde i masit štiky, duháky líny občas i jinou rybu kterou svaz sežene a pro nakrmení svých oveček inteligentně vysype nejlépe na jedno místo aby to hodně bralo. V případě duháků se pak mluví také o masení. On ten duhák je vlastně takový "kapr pstruhovky". "Masit" dle teorie o masaství se dá cokoli, od plotiček, přes cejny a parmy, po sumce. Kapr je nejvíce zastoupenou rybou, proto se s ním dobře argumentuje. Toho prostě chytáš ať chceš nebo ne.
                                  Z masení je prostě obviňován kdokoli kdo bere jakoukoli rybu v množství nepochopiteném pro druhého. Napiklad- budu obviňován z masařství když si vezmu 20 cejnů na salát a do udírny. A to člověkem co je jinak ani neloví. Prohlašvání vět o masařství je prostě závist že má někdo víc než si vezmu já....... (a nezájem na co to má, jak to ulovil, že já to neumím atd.....)
                                  Svaz tyhle teorie o masařství vlastně i podporuje například nesmyslným vysazováním duháků na mimopstruhovku atd. Třeba ti duháci. Někdo nemá čas si zajít pro svůj "příděl", jiný má a vezme si i za něj. V očích toho prvního je to prostě masař, protože má víc než on a nenechal mu tam ryby do chvíle kdy bude mít čas zajít si pro ně taky.

                                    NPoušťák - Profil | Čt 5.1.2012 14:09:36

                                    Palica_von_zvreca >> Dvě kila na den a to není moc,když má ryby rád i jeho celá rodina a nešmelí s nima,tak proč né.

                                      NVenca888 - Profil | Čt 5.1.2012 14:08:24

                                      myslim, že bysme spíš měli mít snahu odejmout slovu "masař" jeho pejorativní nádech...

                                        NPalica_von_zvreca - Profil | Čt 5.1.2012 14:04:42

                                        Pro mě je masař pán, který si pro svoji potřebu osvojil/vzal od vody za loňský rok celkem 178 ks ušlechtilých ryb (nejvíce kapr, štika, candát) v celkové váze cca 650Kg. Sám jsem viděl odevzdanou povolenku. To mi hlava opravdu nebere. Pokud to pán všechno sežral pak už musí mít žábry. Byl to ročník 1955 a bydlí v HK.