Existují masaři? - Nemyslím si

Tak parto a dost.

Pořád se omílá pojem masař, avšak kdo to je? Viděl ho někdo? Přinesl někdo nevyvratitelný důkaz o jeho existenci? Jak vypadá? Nosí hodinky? My si sklucima tady od nás totiž myslíme, že masaři neexistují. Masaři možná byli kdysi, ale vymřeli, páč je porazilo keč ent rylejs. Prostě logicky ve světě, kde vládne keč ent rylejs, nemůže masař přežít.
Takže já se tedy ptám. Viděli jste někdo masaře? Máte jeho fotku? (není fotka, není masař) Nemáte nic. Jenom blafujete. Masař tedy neexistuje.

Kdo přinese fotografii masaře, jenž je bezpochyb masařem, který drží noviny s datem maximálně dva roky dozadu, tomu složím omluvnou báseň.

Masař...

A) Je sameček od masařky (bývá vzácný, jelikož s penisem se mu hůř létá, proto je snadnou kořistí hmyzožravců)11%

B) rybář, co zajíbí ryby pro maso14%

C) rybář, co zajíbí ryby pro radost3%

D) rybář, co zabíjí ryby pouze v sebeobraně7%

E) je ten, co zabije každou chycenou rybu, protože prostě mu ten pud rybáře nedovolí rybu pustit - tedy jediný pravý rybář56%

F) je pokoutní prodejce podpultového masa (lidského)2%

G) je strůjcem všeho špatného, co se poslední dobou děje. On může za kormorány, regulaci toků a že saděj málo kaprů6%

Od 2.1.2012 hlasovalo 279 čtenářů.

Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 5.1.2012 13:58:29

Drtivá většina zde so neustálé ohání kapry, že masař zabíjí kapry ve velkém a tak. Proberte se parto. Braní kaprů není masařství. V podstatě za úplatu od svazu dostanete voucher na určitý počet kaprů a ty si akorát během roku vybíráte. Svaz je akorát vysadil do vody, aby byla větší legrace při jejich "nákupu"

    Malda512 - Profil | Čt 5.1.2012 13:56:56

    Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Masař je zde na Mrku název číslo jedna. Když někomu dojdou argumenty a nebo je někdo nasranej, že přijel dom po týdnu bez ryby a uvidí zde fotky tak okamžitě je osoba prohlášená za masaře. Za tohle označení se zde skrývá tluma zapšklích chyt a pust a také těch co prostě nedokáží ulovit jakoukoliv rybu.
    Takže jsou zde masaři všeci :-))))))
    Masař .... ten kdo ráno jde na ryby s tím že bude umyslně porušovat řády aby donesl co nejvíce ryb.
    Masař... V životě by ho nenapadlo pustit rybu at už mírouvou či hájenou
    Masař... Masař překupník a zásobovač. Viz... Kaprodromy
    Masař... Je hanlivej název... Říkal bych mu velice uspěšný rybář bez charakteru a zásad.

    A ten zbytek jsou jen hloupí slušní rybáři , kteří si myslí, že když pustili kapra že jej zase uloví.......Ba ne!!!!

      John71 - Profil | Čt 5.1.2012 12:31:11

      Bohužel jsou a pojmenování masař je někdy slabé.Mohu odpřísáhnout, že vím nejméně o dvou
      případech, kdy tzv.rybáři zmasakrují nasazené ryby a na výroční schůzi MO se ještě chlubí
      počtem ponechaných ryb/a nejsou to kila jsou to meráky/.

        S&F - pescador - Profil | Čt 5.1.2012 12:20:14

        nofish >> Ten kdo má v sobě alespoň trochu sebekritiky a zdravého uvažování tam mu nezbívá nic jiného jak pokývat hlavou a souhlasit. Když ne veřejně tak alespoň v sobě .... někde uvnitř.

          meteor - Profil | Čt 5.1.2012 12:03:33

          Faolin >> rozumím :-) jinak to pěkně popsal ve svém příspěvku i "nofish".

          OT: možná by ses divil, kolik lidí vzalo (vezme) tuhle otázku jako vážně míněnou... proto je lépe to tu zmínit, aby se předešlo střetům a rozbrojům :-) (i když... málokdo si pročte celé téma, takže je to stejně pasé, muhehe)

            whitehunter - Profil | Čt 5.1.2012 12:02:51

            Netipa - poslední hrdina MRKu - >> správnej masař je takovej, kterej zasakuje a dotáhne domů nejenom ryby, ale i každou nečekanou návštěvu na rybách (viz jedna ze sousedních diskuzí) - tzn. labutě, netopýry, ještěrky, kočky... Fotky se nenažereš! Bohužel žádnýho neznám, takže existenci potvrdit nemůžu...

              arnošt - Profil | Čt 5.1.2012 11:59:16

              nofish >> Na 100% s Tebou souhlasím i já... Trefně napsáno. :-))

                nofish - Profil | Čt 5.1.2012 11:54:40

                S&F - pescador >> Jé konečně se mnou někdo někdy souhlasí :-)

                  Faolin - Profil | Čt 5.1.2012 11:52:28

                  meteor >> To je zjevné, že tahle otázka není myšlená vážně :), ale proto jsem na ní také vážně odpověděl, jestli mi rozumíš. ;)
                  Masař jak ho chápeš ty, podle mě ale také existuje. Bude znít trochu možná trochu hloupě, že jsem si ho hned nevyfotil, ale nepovažoval jsem to za nutné. Nikdy by mě nenapadlo, že bude někdo, kdo věří, že takoví lidé neexistují, když jich je na této planetě tolik a každý je jiný. :)
                  Jádrem problému je jenom to, že každý chápe význam masaře jinak a tudíž se nedá jednoznačně usoudit, jestli existuje či ne.
                  Anebo je jádrem problému, že někdo se nudí doma u počítače, místo aby šel na ryby...:P

                    S&F - pescador - Profil | Čt 5.1.2012 11:48:51

                    nofish >> Ůžasný, trefný, přesný a výstižně vyjádřený zápis. Naprosto souhlasím a klidně se i pod to i odepíšu.

                      Dulf - Profil | Čt 5.1.2012 11:45:24

                      Netipa - poslední hrdina MRKu - >> dle mne mne je tzv.masařství svým způsobem životním posláním daného jedince.Nemá smyslu to převádět na ryby,bude se tak chovat prakticky v čemkoliv.To ,že má někdo ryby rád a bere je častěji než druzí není masařství.

                        nofish - Profil | Čt 5.1.2012 11:43:31

                        Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Žádní masaři nejsou. To co píšeš (pytlování ryb) jsou pak normální zloději. Normálně kradou ryby v vod stejně jako někdo krade sousedovi meruňky. Tam je taky rozdíl jestli se natáhneš přes plot pro dvě když ti dovolí si tam zajít, nebo jestli bys mu nejradši ten strom očesal.
                        Masaři jsou jen výmysl chyťapusťáků a lidí co neumí ulovit rybu, aby měli na koho hodit, že nic neulovili. Pokud člověk dodržuje limity tak žádným masařem být nemůže. Je zajímavé, že se to tu omílá v každé diskuzi. Po mrku lítají masaři, ale pak zjistíš, že třeba při 100 docházkách je pro někoho masařina 10 ryb/kapřů, že prý by stačilo 5.
                        Řeknu ti přesně jak má hodně lidí nastaven ten limit. Mají ho nastaven tak, že masař je velmi často člověk který toho chytil a odnesl víc než oni. Tím páden oni ten jejich pomyslný "rozumný" limit nepřekročili ale on už ano a podíllí se tímto na plundrování našich vod. Sami pak trvdí jak chodí relaxovat, jak všechno pouští a jak chyťapouštění rybám rozhodně neubližuje atd.... Vycházej z toho, že jsme národ závistivců. Jakmile je někdo úspěšnější, má něčeho víc, umí něco lépe, dělá něco co já dělat nechci ale přináší mu to něco co mě ne, je třeba na něj nadávat a pořádně mu to osladit, vzít ho "u huby". Proto když někdo nejí ryby, neumí je ani zpracovat, žere radši pangase z tesca, dá se na dráhu CHaP, nadává na údajné masaře a sní o tom jak se masařů zbaví, všude bude ryb daleko více a jak budou všude tahat a pouštět stále víc a víc a hlavně větších a ještě větších ryb (nemyslí na to jestli to unese ten revír, co je ještě rozumné, nechápou že v mnoha revírech je ryb dostatek, jen oni to nechápou, atd..)

                          meteor - Profil | Čt 5.1.2012 11:41:38

                          Faolin >> já bych to ještě možná "poupravil" tak, že masařem nejsi v případě, kdy je to v podstatě tvé živobytí. Masaře chápu tak, že jde k vodě čistě jen pro to rybí maso, ale existenčně na tom není závislý (tzn. důchodce, který si takto přilepšuje k důchodu // všichni ti, kteří přepočítávají cenu povolenky + příspěvku + brigád na ryby // cikáni // atd.).

                          PS: asi tušíš, že tahle otázka nebyla založena za účelem zisku informací, alebrž za úplně jiným účelem... :-)

                            Faolin - Profil | Čt 5.1.2012 11:37:05

                            Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Hezký pokus vytrhnout čtenáře MKRu ze zimní letargie je tahle tvoje diskuze :), ale je to vážně jenom řešení problému tipu "špína v pupíku"...
                            Masaře-rybáře já osobně chápu jako rybáře, který loví ryby pro maso. Koneckonců je to podle mě i obsaženo v tom slově, ale jak vidno MRK-komunita si ho vykládá různě. Ale to už tak bývá u hovorových výrazů a moc dobře nechápu, proč se nad tím pozastavovat.

                            Nicméně k tvému dotazu, jestli dnes existují masaři tak jak je chápu já, odpovídám - jednoznačně ano. Po celém světě každého dne vyjíždí na moře, jezera či řeky spousty "masařů", kteří loví ryby pro svou obživu. Nevím, jestli se některý v posledních dvou letech nechal vyfotit s novinami, to už bych se pouštěl do opravdovu nepodložených spekulací. O báseň od tebe nestojím, tak přenechám hledání této fotografie jiným, kteří po ní touží. :)

                            Ovšem pokud chápeš masaře jako něco jiného než já, tak je samozřejmě možné že neexistují. :)
                            Co si představuješ pod pojmem masař?

                              arnošt - Profil | Čt 5.1.2012 11:19:27

                              A co situace dejme tomu za první republiky?Tam brali ryby domů všichni,myslím,že nikoho,kdo tenkrát ryby chytal,ani nenapadlo,že by rybu vhodnou ke konzumaci pouštěl.Natož aby jí stříkal hubu klinikem,přemýšlel o eko-vezírcích a řešil odpadávající olova.Před tehdejšími rybáři by se jevila valná část dnešních rybolovců jako spolek podivínů zralých na vyšetření u specialisty.Masař je tedy jen nejasný pojem u kterého záleží na úhlu pohledu a tomu,v jaké době se tzv. masařství děje.Proto masaře chytit,fotit a identifikovat není ve své podstatě dobře možné...

                                retrívr - Profil | Čt 5.1.2012 11:12:57

                                Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Já jen malou poznámku. Netipa na hrad. Většího manipulátora neznám.Ví, co má udělat aby to dopadlo.

                                  arnošt - Profil | Čt 5.1.2012 11:08:31

                                  Jarda Š. >> Takový člověk není masař,ale ve své podstatě pytlák s povolenkou v kapse...

                                    malamut - Profil | Čt 5.1.2012 10:50:40

                                    Poušťák >> venku jo, ale doma to mám zaplšený docela slušně :-)))))))))))))

                                      kakr - Profil | Čt 5.1.2012 10:48:32

                                      Jarda Š. >>
                                      Máš naprostou pravdu.
                                      Ovšem v době carpteamů a podobných uskupení je každý, kdo si v souladu s nastavenými pravidly hry přisvojí ulovenou rybu považován za vyvrhele, neb oni ryby vrací vodě. V 90% se jedná o rybu domácí, zvanou též kapr......

                                        Poušťák - Profil | Čt 5.1.2012 10:45:19

                                        malamut >> Vidíš na ty jsem zapoměl a je jich už hrozně málo...o))))))))))))))))