Mazlíci a jiná "zířátka"

vkládejte fotky vaších "parťáku" co společně s vámi tráví čas na rybách:-))))
Autor diskuse: vundu - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Jaké je vaše nejoblíbenější domácí zvířátko?

A) hafani63%

B) miciny11%

C) karlíci2%

D) hadice2%

E) rybišky7%

F) šemíci1%

G) vše co mečí,bučí a bečí2%

H) želvy2%

I) hlodavci6%

J) sklípkanovití2%

Od 21.12.2011 hlasovalo 410 čtenářů.

Nmipa - Profil | Ne 27.1.2013 17:09:17

Vendys 65 >> oni to tak nějak neřeší ... prostě se nudí a tak si jsou schopni "zabít" i vlastní pelech :-)))

    NVendys 65 - Profil | Ne 27.1.2013 16:52:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    mipa >>
    Čus,to znám doma máme něco podobného,jak je sám doma tak se nudí za chvíli ten blbec nebude mít na čem spát

      NSmutek - Profil | Ne 27.1.2013 15:53:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Superman je,-)

        NSp. - Profil | Ne 27.1.2013 15:43:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        pred chvilou :)

          NAleš10 - Profil | Ne 27.1.2013 9:36:11

          mipa >> děkuji za vyčerpávající odpověď :))

            Nmipa - Profil | Ne 27.1.2013 9:10:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Aleš10 >> polštářky se opravdu moc nešijí, protože když se steh vytrhne, tak zůstane "otřepený" okraj a ten se pak špatně hojí ... v opravdu nezbytných případech se požívají ty kovové svorky nahrazující právě šití ...
            rozříznutou packu jinak ošetřujeme doma a to asi takto ... injekční stříkačku s jehlou většího průměru několikrát naplníme roztokem rozředěné Betadinky (nepálivá desinfekce) a proudem vypláchneme, potom na sterilní gázové čtverečky dáme mast Betadine a priložíme na ránu ... potom se musí dát mezi polštářky postižené packy kousky buničiny, aby nevznikly otlaky a celá packa až nad loket se s ní taky ováže ... potom se to překryje normálním obinadlem, ale jen tak, že kousek buničiny z fáče kouká (to aby se fáč nezařezával do nohy) ... a teď to nejdůležitější, na co se ptáš ... použije se spešl obinadlo 3M COBAN (samodržící pružné kompresní a fixační obinadlo), kterým to obmotáš - prodávají ho v různých šířkách a taky barvách za cenu cca. 80,- Kč za 3m , což ale vyjde na víc převazů a tím, že na sobě dobře drží, dá se nastavit a tím pádem využít do posledního cm ! ... toto obinadlo jako konečné krytí je při léčbě pacek pro nás v současnosti již nepostradatelné a patří jako stálice do "veterinární lékárničky" první pomoci :-)))

              NAleš10 - Profil | Ne 27.1.2013 8:12:55

              mipa >> díky na veterině už jsme jednou byli s tímhle a zašít se jim to moc nechtělo protože když by pes vyskočil a dopadl na to tak by se to mohlo ještě zhoršit prý, tak jsme dávali packu do ponožky ale to naše vřeštidlo si to vždycky stáhne zajímal by mě ten modrej fášek to je obinadlo nějaký spešl?

                Nmipa - Profil | Ne 27.1.2013 0:08:01

                Aleš10 >> normálně si takové "běžné" poranění ošetřujeme sami, ale tentokrát skončil na veterině, protože s takto hlubokým řezným zraněním doma nic neuděláš ... dostal do packy 4 skobičky na stažení (místo šití) :-)))

                  NAleš10 - Profil | So 26.1.2013 20:10:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  mipa >> ahoj prosím čím jsi psovi tu packu zavázal? náš to má teď taky a dost hluboký

                    NTWIN 69 - Profil | So 26.1.2013 8:49:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    vundu - >> Ahoj Jardo,tady máš fotku potomků našeho Garona.včera jsme je byli zkontrolovat.Všech 7 štěnat se mají čile k světu a od příštího týdne se budou stěhovat k novým majitelům.

                      Nmipa - Profil | Pá 25.1.2013 16:12:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      vundu - >> tak máme doma maroda ... při venčení si někde ve sněhu rozřízl packu, ten největší polštářek ... a "chorobu" hraje znamenitě :-)))

                        NTWIN 69 - Profil | Út 22.1.2013 19:25:26

                        mipa >> Máš to stejný jak já.Před tím naším podhoděncem řekneš kokino a už letí ke skříňce.

                          Nmipa - Profil | Út 22.1.2013 19:04:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          vundu - >> ... ale za to ji pak mají strááááášně rádi ... :-)))

                            Nmipa - Profil | Út 22.1.2013 19:02:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            vundu - >> o víkendu jsme byli venčit a přiznávám, že manželka tak nějak "narušuje" jejich výchovu ... kapsy má plné pamlsků a ti "lajdáci" o tom moc dobře vědí ... a pak loudí :-)))

                              Nvundu - Profil | Ne 20.1.2013 20:07:46

                              Tichej >> no to nám tak nějak taky,někdy i míň než se uvelebí :-)))) ale není den,kdy by jsme to minimálně 10x za den neupravily...:-))))

                                NTichej - Profil | Ne 20.1.2013 11:25:16

                                vundu >> Zdravím , tu moji by zajímalo jak dlouho tam ten přehoz vydrží takhle pěkně :-)
                                Nám cca něž se naši pésani usadí :-)

                                  Nmipa - Profil | Ne 20.1.2013 11:15:14

                                  vundu >> viď ... a ani jsem u Vás nikdy nemusel být ... :-)))
                                  dva jsou prostě už "smečka" a v ní se doplňují jak zrovna situace vyžaduje - v dobrém i zlém ......

                                    Nvundu - Profil | Ne 20.1.2013 11:05:05

                                    mipa >> Milane,napsal si to úplně přesně tak,jak to funguje i u nás...:-))

                                      Nmipa - Profil | Ne 20.1.2013 11:01:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      vundu >> my máme zahradu cca. 2100 m2 (tedy i s domem) a když se honí, tak jako když běží stádo slonů ... vyhýbají se jen "silnějším" stromům, keře a ostatní rostliny jim jsou "šumák" - prostě jimi proběhnou a neřeší je :-)))
                                      a když je někdo s nimi venku, vše předpisově obíhají po cestičkách a nešlápnou ani milimetr na záhonek a stávají se z nich "vzoráci" ... tedy jak říkám ... "nejsou blbí" a vědí moc dobře, kdy a co si mohou dovolit ! :-)))

                                        Nmipa - Profil | So 19.1.2013 22:34:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Petr Z. Vedro >> no o zahradě ani nemluvím ... to je úplně zbytečné ,,, "destrukční komando" :-)))