MO Veselí nad Moravou a její revíry.

Pro všechny milovníky tohoto krásného revíru.
Autor diskuse: kopr69 - Profil , 19.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Kterou vodu navštěvujete nejvíce?

A) Hlavní tok řeky Moravy43%

B) Baťův kanál6%

C) Struha4%

D) Odlehčovací kanál3%

E) Štěrkopískoviště28%

F) Vláky2%

G) Vitovské3%

H) Strnadlovo3%

I) Šišperka4%

J) Vlčinec5%

Od 19.12.2011 hlasovalo 190 čtenářů.

NPavouk - Profil | St 2.3.2016 23:13:43

Walli7 >> Pokusím se odpovědět. Mám pocit, že tam byl jeden candát, nějaký amur, zbytek kapři a kapříci. Těch měl přes sto kousků. Takže ani sumík, ani íčko nebo kus kolejnice.... :-)

    NWalli7 - Profil | St 2.3.2016 19:53:08

    Ahoj Milane. Po shlédnutí tabulky "o nejhladnějšího rybolovce" se musím zeptat, člen který docílil prvního fleku to má nasbírané jenom na kaprovitých rybách nebo tam má i neco jiného. Třeba sumíka, traverzu???😃😃..

      Nkopr69 - Profil | Ne 28.2.2016 19:11:06

      kolinkovýdědek >> Asi tak jen slovo -někteří- bych nahradil slovem -zbylí-.

        Nkolinkovýdědek - Profil | Ne 28.2.2016 9:43:45

        Zbývá jen doufat že časem dostanou někteří lidé rozum a začnou si vážit ryb,přírody i lidí.
        Snad v tu dobu nebude už pozdě.....nedostanou.

          Nkopr69 - Profil | Po 1.2.2016 21:22:01

          Erva >> V tomto případě je to třeba ohlídat a popř.vyměnit vedení MO pokud nezastává zájmy členů MO.
          Ano pamatuji tuhle dobu kdy se dokonce udělovali těmto lidem diplomy jenže v té době kolik měl nalovených kilo ryb největší rybožrout? Bývala to polovina toho co někteří odnášejí dnes. Tudíž byla i celková výtěžnost na revírech poloviční.Také byla polovina členů při stejném zarybnění.
          Těmto lidem je třeba to rozumně vysvětlit třeba i veřejně na té VČS.Rozumný člověk to pochopí a ten co má v hlavě nas.... ten ani nebude tušit co po něm chceš.
          Také si odnesu pár ryb ale jen ty co doma sníme.Jsem důchodce a přesto nemám potřebu odnášet od vody metráky ryb a rozdávat je nebo v tom horším případě je prodávat jak to dělají u nás Ti naši nej...
          Zbývá jen doufat že časem dostanou někteří lidé rozum a začnou si vážit ryb,přírody i lidí.
          Snad v tu dobu nebude už pozdě.

            NErva - Profil | St 27.1.2016 11:35:46

            kopr69 - Nevidím tak daleko ,ale kolikrát mě přijde že i když se něco odhlasuje v MO a má se to přednést od zástupců MO dál , tak se na to nějakým způsobem "zapomene" :-)) Milošu darovat rybu , nebo prodat nesmíš pouze u vody , ostatní je to zase na uvažení každého jedince , bohužel není tak dávno kdy se na VČS tito rybolovci četli a byly považováni za velmi dobré rybáře a byly vychvalováni do nebes a dnes stojí na druhé straně asi jim nikdo na zu tobu na VČS neřekl že už se to tak nějak " nenosí " , je to mentalita lidí kteří si myslí že to dělají správně a taky spousta lidí si myslí že čím víc toho odnesou od vody , tím víc se další rok nasadí , tohle jsou bohužel špatné informace které si spoustu myslí že to takhle funguje , nejsem zastáncem vyloženě chyť a pusť i když ... ale občas si nějakou rybku od vody odnesu , loni 1 ks .předloni 3 ks , mě to stačí , hlavně si lidi musí uvědomit že cenu povolenky , ryb vercajku acesty k vodě nemůžou přepočítávat na rybý maso , to ať se na tu rybařinu raději vyprdnou , ale taky beru to že v nedávných dobách byla rybařina brána i jako určitý , nebo částečný druh obživy , v dnešní uspěchané době jdu k vodě hlavně za klidem - i když , za relaxem a když je záběr tak za adrenalinem , co že je na druhé straně , prostě vyčistit si hlavu od každodenních starostí a taky krapet naslouchat přírodě , jestli se tomu dá ovšem tak ještě říkat .

              Nkopr69 - Profil | St 27.1.2016 10:52:59

              Erva >> Ahoj.Líbí - nelíbí to je každého věc.Někdo už si to v hlavě srovnal protože byl obdařen moudrostí a někomu to bohužel nedojde do smrti - bohužel. Bylo umožněno nalovené ryby prodávat (proč?) tak to půjde od desíti k pěti.Ještě že tito lidé neumí chytat ty větší ryby a stačí jim ti násaďáci.Pánové neporušili vůbec nic jinak by také dochytali ale myslím že to je jen otázka času kdy se někdo na.ere a pak se budou dít věci.
              Prosadit 10-20 ks ryb ročně je věc jednoduchá.Stačí aby se na tom shodli členové na VČS ve většině organizací v MRS a tento návrh přednesli tento rok na SV ke schválení.Ale je otázka - projde tento návrh už ve vaší MO ? V naší MO před 2 roky neprošel protože 90 % členů loví ryby stále pro maso.
              Co se týče toho rybolovu non-stop tak sám jsem byl svědkem když jsem jezdil s profi RS na NM kde jsme dělali noční kontroly.Vypadalo to následovně.První 1-2 týdny lovili všichni non-stop když si mysleli že největší ryby berou hlavně v noci ALE přez den bylo nahozeno a u prutů nikdo protože člověk musí i spát.Když se zjistilo že většina ryb se nachytá přez den tak vše spadlo do starých kolejí s tou vyjímkou že pruty zůstaly nahozeny celou noc a 90% rybářů spalo v chatách,stanech,bivacích atd.A víš co je to pak za práci pro RS ?
              Chtělo by to víc aktivních členů s mozkem na pravém místě a pak by šlo všechno.
              Já začal víc pracovat než psát na MRKu a myslím že je to na našem revíru i vidět.

                NErva - Profil | St 27.1.2016 10:02:32

                kopr69 - Ahoj Milošu , no nevím , nevím , taky se mě to nelíbí ,ale jedna věc, co ti pánové porušily ??? Já myslím že vůbec nic a RŘ jim to dovoluje , samo pokud nebraly 2 kapry denně atd., Dyť stačí jedna věc, navrhnout třeba 10-20 ks ušlechtilé ryby za sezonu a je , jen tohle nikdy neprojde , bo by bylo členů podle mě míň a míň a to by se celému nejen MRS ,ale i ČRS nelíbilo , bo by došli o korunky a opět by se to muselo někde odrazit a je otázka jestli by bylo zdražení povolenky správným řešením a vidím v tom stejným problém jako třeba v nočním rybolovu , který by musel být udělaný celoplošně a ne jen třeba Mušov jak byl a pak jednoduše napsat že se to neosvědčilo , proč se nedá jeden dravec k ponechání denně atd. atd. a sám velmi dobře víš že k odnášení úlovků ve větším množství od vody dochází převážně v dopoledních hodinách , tady jde o to že s tím nikdo nechce nic dělat a řekne , buďme rádi tak jak to je , bo by mohlo být i hůř, kdo chce hledá způsoby , kdo nechce hledá důvody ....

                  Nkopr69 - Profil | St 27.1.2016 9:49:19

                  antony >> Vyřídím že mají tento rok zabrat a nepustit ani šupinu:-)




                  Proč je nazýváš akcionáři? Na těch prvních pozicích je můžeš v klidu nazvat PRODEJCI je to o nich veřejně známo.A oni se za to nestydí - bohužel.

                    Nantony - Profil | St 27.1.2016 9:19:40

                    Pavouk >>Pánové na příčkách 13, 14 a 15 by se měli nad sebou zamyslet. Jsou to naprostí břídilové. Ani jako tým nemají šanci na ohrožení prvního místa...


                    To je seznam akcionářů nějaké firmy s rybím masem?

                      NPavouk - Profil | St 27.1.2016 8:58:58

                      Dám to i sem, ať ten masakr vidí co nejvíc lidí.

                        Nkopr69 - Profil | Út 12.1.2016 14:02:04

                        VČS MO Veselí nad Moravou 2016
                        Veselí nad Moravou – 14.února v 9.00 h. Orlovna.
                        Vnorovy – 17.ledna v 9.00 h. Lidový dům.
                        Velká nad Veličkou – 24.ledna v 9.00 h. Hasičská zbrojnice.
                        Moravský Písek – 20.února v 18.00 h. Restaurace Alfa.
                        Blatnice – 12.února v 18.00 h. Obecní hostinec.
                        Blatnička – 5.února v 18.00 h. Hospoda Na rožku.
                        Konference místní organizace se bude konat ve Veselí nad Moravou
                        na Orlovně dne 6.března od 9.00 h.

                          Nkopr69 - Profil | St 23.12.2015 19:56:53

                          přáníčko

                            Nkopr69 - Profil | Po 14.12.2015 9:06:01

                            Termíny výdeje povolenek a úřední hodiny.

                              Nkopr69 - Profil | Po 14.12.2015 9:04:30

                              Kurz pro dospělé

                                Nkopr69 - Profil | Po 14.12.2015 9:03:56

                                Kurz pro mládež

                                  Nkopr69 - Profil | So 14.11.2015 14:53:18

                                  POSLEDNÍ BRIGÁDA
                                  Kdo nemá splněnou pracovní povinnost v roce 2015, má poslední možnost si ji splnit v sobotu 5 prosince. Sraz u klubovny v 7.00 hodin.

                                    Nkopr69 - Profil | Pá 6.11.2015 15:58:24

                                    BRIGÁDA
                                    Kdo nemá splněnou pracovní povinnost v roce 2015,může si ji splnit v sobotu 14.listopadu.
                                    Sraz u klubovny v 7.00 hodin.

                                      Nkopr69 - Profil | Út 29.9.2015 13:53:02

                                      Struha je po dobu výlovů a oprav na chovných rybnících vypuštěna.Po dokončení se začne napouštět.
                                      Kdo si neodpracoval v tomto roce brigádnické hodiny tak si je může zaplatit v příštím roce při výdeji povolenky.Brigády byly dvěma výlovy o prodlouženém víkendu v tomto roce ukončeny.

                                        Nkopr69 - Profil | St 16.9.2015 17:34:52

                                        Kdo nemá v pracovní skupině (Rybníčky) v tomto roce splněnou brigádnickou povinnost tak si může hodiny odpracovat v sobotu 19.9.2015.
                                        Sraz u klubovny v 7.00 hodin.

                                          Červené karty: kakr, Bobin83, Trol11, Orient, aleš vavřina, Šmulda, Hagin10, smidy, Maartyy, sliver