- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
E-cigareta aneb jak seknout s kouřením
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
38x v oblíbených a 24x v ignorovaných.
splavek - Profil | Po 12.12.2011 16:51:24
yvana - Profil | Po 12.12.2011 16:41:35
plavan - Profil | Po 12.12.2011 16:40:15
plavan - Profil | Po 12.12.2011 16:34:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kdyby nebylo infarktu a teď už i začínající cukrovky, tak bych to nedokázal. Sám od sebe ne.
Ale dá se zvyknout. Z toho, co jsem ušetřil za cíga, jsem si v pohodě zaplatil celou rybařinu. A to jsem si dopřával slušnej vercajk. Navíc jídlo, čaj i kafe a pití je bez cigaret daleko chutnější.
Ale pořád mi přijde, že žiju jen tak napůl a neklidně.
Pamatuju si i dny, kdy jsem si u nás na tramvajové zastávce stoupnul po větru a dal si alespoň pár pasivních šluků. Kdyby mě nestrašila moje vlastní smrt, tak jsem asi povolil.
A je to nafurt. Hodně známejch začalo kouřit znovu i po deseti letech. A daleko víc než předtím, tělo to chtělo dohnat či co.
Ale jsou i vyjímky. Před odvykačkou se nedá schovat, to člověk pozná, jak na tom je, jaká je vůle , jakej charakter. Jak psal už XAXAP, u odvykačky se na kdyby nehraje.
Já měl velké štěstí i v tom, že dva mí největší kamarádi nekouřili, jeden vůbec a jeden přestal rok přede mnou. Ještě jsem zapomněl, že mě asi po dvou měsících začalo bavit řídit auto, víc než předtím. Ale nebaví mě klasická kaprařina s dlouhým čekáním . Zamiloval jsem si feeder s plavačkou. Takže ryby a auto, z čehož jsem měl největší strach, mě bez cigár baví víc, jen to chtělo malou změnu. A kdybych nebyl chabrus se zdravím, začal bych i brodit a bellyboatovat.
U nás v GFC ale nekouří skoro nikdo, takže na rybách mám velkej klid, co se týče cigaret.
Hrdobec - Profil | Po 12.12.2011 16:33:54
vokounek - Profil | Po 12.12.2011 16:32:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
nie mohol som povedať JA už nefajčím!
p.s.:teraz vidím v jakom otrasnom smrade tí ludia sedia keď sem tam idem na pivo..
XAXAP - Profil | Po 12.12.2011 16:29:11
a ještě že nevím, co je ten prut :-)
Unkas - Profil | Po 12.12.2011 16:27:53
plavan - Profil | Po 12.12.2011 16:19:53
To odpoledne jsem chytal s Turbem ryby v Brandejse na Labi pod dálničním mostem a bylo mi nějak divně. Tak jsem jel domů a bylo mi ještě divněji. Tak jsem si zavolal rychlou a na Bulovce mi řekli, že mám infarkt. Já byl překvapenej, páč jsem to nečekal, jako nikdo.
Že jsem hulil hodně let, co to šlo, to se nepočítá. Ale poslední roky před touto událostí jsem dokázal vykouřit i 80 Marlborek. Když jsem seděl na kaprodromu do noci, tak 70 byla norma.
A když jsem teda utrpěl ten IM, tak jsem si řekl, že je jedinečná šance s tím přestat. Že to bude kruté, jsem dobře věděl, protože jsem měl už třetí den regulérní absťák. Tak jsem si dal termín, že dokud budu v nemocnici ( nechali si mě tam 10 dní ) , tak si nezapálím a pak se uvidí. Když jsem přišel domů, nebavilo mě nic. Ráno jsem se těšil na večer a večer na ráno. Moje slušná Hi-Fi souprava ve stereu od té doby leží ladem. Poslouchat muziku bez cigára mě ničí.
Po dvou týdnech utrpení, kdy se mi kroutili i prsty na noze :-))) jsem se zařekl, že nesmím začít. Když už mám našlápnuto. A dodnes jsem nezačal. Bohužel se mi hodně zpomalil metabolismus, navíc jsem přidal v jídle, sport po těžkém IM taky nešlo provozovat, páč jsem měl každou chvilku budíka a byl to risk. Na rybách jsem byl protivnej, cucal jsem bombony, zprvu sladké, potom ty bez cukru s utajeným dvojnásobným množstvím tuku a za tři měsíce jsem měl 40kg navíc. Po asi 5 měsících se tělo trochu uklidnilo a deset kilo jsem shodil. Před IM jsem byl 100kg a najednou + 30kg, takže jsem se ani lépe necítil. Po roce už to bylo s odvykačkou docela dobré, ale začali mě bolet nohy, páteř. prostě jsem se ztěží unesl.
Tak nastala další odvykačka, tentokrát na jídlo, což je ještě horší než nikotin. Jídlo nemůžeš přestat přijímat, že jo.
Když jsem začal konečně hubnout, tak problémy se střevy, což prej je dost obvyklé u těch lidí, co jsou obézní a utnuly tak vysoké dávky nikotinu. Následovala operace a zase přibírání váhy, protože pohyb žádnej.
Když tady čtu ty snílky a senzitivce, co si myslí, že nikotin neškodí a po 10 denním užívání e-cíga ho vřele všem doporučují, tak to je ještě horší, než když někdo doporučí catana Barbel jako nejlepší prut bez ohledu na cenu :-)))))
SEC - Profil | Po 12.12.2011 16:14:52
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 12.12.2011 16:14:18
yvana - Profil | Po 12.12.2011 16:13:11
Netipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 12.12.2011 16:08:12
XAXAP - Profil | Po 12.12.2011 16:06:24
yvana - Profil | Po 12.12.2011 16:03:47
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59886
Udírny a uzení51152
Čína - objednali ste uz nieco?15760
Rybářsko-houbařské jádro .-)45015
ORLÍK - volná diskuse240486
Bušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413822
Lodě - Loďky - Lodičky18426
Italská klika - smetánka jižních lovišť23577
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Rybářský retro bazar.16777
Kde to žije - všechna témata
20:02Labe fishing store 21
19:51Jezero Štít A , místo R1 5
19:34Podběrák Solar Bow Loc Carbon Fibre 86
19:05Trofeje - lín obecný 1
17:56Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 16
17:56Poradna: Muškaření 3852
17:53V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky (Bleskovka) 2
17:42Rybáři a vinařství 933
15:57Lov pod jezem v letních vedrech? 47
15:43Čluny Raptor 805
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:18Boilies TB baits- chytací řada 50
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoRybářský kniho - koutek 145
Co je nového - všeobecné
16:24Bleskovka: V Českém Krumlově skončil pokus o biologickou regulaci pijavic úhynem celé nasazené obsádky
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...










