Strategie na větší kapry

Ahoj ! Mám na vás prosím takovej dotaz zatím jsem na našich revirech chytal kapříky do 50cm ale teď jsem se rozhodl chytat na boilie, plánovat výpravy a hlavně se zaměřit na kapánek větší ryby.Vážím si každé ryby ,ale chodím na ryby už 4 roky a tak jsem se rozhodl prozkoumat více tu kaprařinu která mě doslova okouzlila.Díky s pozdravem ADAM.J
Autor diskuse: ADAM.J - Profil , 11.11.2011 kaprařina - techniky lovu

Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 20:30:47

migrific >> jasný to určitě..... nemyslel jsem kuličku to rozhodně ne! ale myslel jsem montáž.... prostě jsem chtěl říct že je dobré mít správnou montáž než průt za xxxx tisíc

    migrific - Profil | Ne 13.11.2011 18:29:43

    Rambich >> Napsal jsi to dobře, jen u té poslední věty: " ale důležitější je co máš ve vodě " bych si dovolil ti ji trochu poopravit, že důležitější je, kde to máš v té vodě, to je myslím si to nejdůležitější, ani koule za pětikilo ti kapra tam, kde není, nechytí

      ADAM.J - Profil | Ne 13.11.2011 18:15:43

      Hoši moc vám děkuju za odpovědi ted jen vsechno zuročit u vody ...relief dna mam ud kámošů prozkomanej na 40% ryby by tam být mělihorší to bude s těma prachama :/

        velbyk - Profil | Ne 13.11.2011 13:51:45

        ADAM.J - >> jít na ně a doufat , že jsi tady pochopil vše o čem to je tak pevné nervy a plno ouspěchů heh :-))

          Tomčaaa - Profil | Ne 13.11.2011 13:49:12

          tady na stránkách mrku najdeš spoustu informací ty musíš převést do praxe , hlavně spoustu hodin a dnů strávených u vody ti ukáže co je spatné a co je dobré a hlavě štěstí!

            Luděk Černý(Lc1) - Profil | Ne 13.11.2011 13:36:13

            ADAM.J - >> Trpělivost, trpělivost a..........trpělivost))

              oskus - Profil | Ne 13.11.2011 12:23:46

              Nejdříve bych začal jak už tu někdo psal s peletama..

                Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 12:08:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                ADAM.J - >> Haled já bych ti doporučil chytat hlavně co nejlevněji nemá cenu kupovat nějaký gule za 500kč.... Já jsem ze začátku zvolil takovou cestu že jsem si koupil rollbal a válel jsme si hotové směsi ........ Můžu ti doporučit od vasru třebas Bastarda za pár kaček a přechytá to někdy aj drahé kule :-) nebo využil v lednu slevy u jet fish .....Ale o kulích to vůbec není...... Jen jsem ti chtěl poradit nějakou levnou variantu.....Hlavně mooc nekoukej co máš na břehu(průty,naviaky,tašky a takové kravinky ) ale důležitější je co máš ve vodě....

                Dižtak písni do SZ jakej koliv dotaz a rád poradím :-)

                  Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 12:02:37

                  oskus >> To potom jo já jsem to blbě jen chápal :-)

                    oskus - Profil | Ne 13.11.2011 11:59:04

                    Rambich >> to jo pravdu máš ,že na to musí přijít sám musíš chodit k vodě a zkoušet,ale když neví vůbec nic tak se nějaká ta rada hodí ne..

                      Jarda 2004 - Profil | Ne 13.11.2011 11:57:47

                      ADAM.J - >> Hlavně musíš jezdit na vodu, kde taková ryba plave a najít místo kde se krmí respektive kde se zdržuje což je na některých vodách hlavně z větší rozlohou někdy problém a bez místní znalosti to může trvat dlouho, než odhalíš zvyklosti místních pupíků. Krmení bych přizpůsobil roční době a neřešil bych od koho nebo jaké koule většina výrobců nabízí kvalitní krmení a pokud kapr začne futrovat tak až tolik na krmení nezáleží. Je e se obrnit trpělivostí která v tomto případě jistě jednou přinese úspěch.Nehledej v tom velkou vědu spíš trpělivost a znalost vody.

                        Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 11:53:37

                        oskus >> já jsem v klidu já jsem si jen přečetl jeho uvodní otázku a to je vše........ a odpověděl jsem mu tak jak všichni mě když jsem začínal .... neříkej že to není prvada že musí na to přijít sám a najít si svůj styl ...

                          oskus - Profil | Ne 13.11.2011 11:36:55

                          Rambich >> uklidni se mladej čti a uč se...

                            Portos - Profil | Ne 13.11.2011 11:35:43

                            S velkými kapry je to stejné jako s ženami. Bude rozhodovat VELIKOST a TVRDOST:-)

                              lado40 - Profil | Ne 13.11.2011 11:30:23

                              ADAM.J - >> Jestli máš jako student hodně omezenej rozpočet, těžko radit. Radil bych Ti nejdřív někoho skušenýho v tomto směru z Tvého okolí a taky něco nastudovat. Pak budeš vědět kde začít inovovat. Tak třeba důležitý je poslední metr montáže koncové udice, samotný návazec a nástraha. A jsme spátky u financií všechno to stojí něco peněz + pomůcky k lovu. Možná Ti něco nadělí Ježíšek, držím palec ať se vydáš správnym směrem...
                              JJ a revír je důležitej taky.

                                Pítrsák - Profil | Ne 13.11.2011 11:28:26

                                Hoj.Kup si knihu Poznejte krasu kaprariny,tam je uplne vsechno!Ja sem ji cetl asi 3krat.Je to sice starsi kniha,ale je to fakt bomba,mas tam napsano uplne VSECHNO co potrebujes vedet!!Je to kniha od panu z UK- Simon Crow a Rob Hughes mistri sveta v lovu kapru.je to fakt nadherna prehledna kniha i prirucka v jednom.Doporucuju a urcite nebudu sam!!Cau

                                  Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 11:24:06

                                  oskus >> Okej tak mu tu napiš přesnej návod jak chytit 100% většího kapra.....Měj se krásně a fajn zbytek víkendu ahoj :-)

                                    oskus - Profil | Ne 13.11.2011 11:15:50

                                    Rambich >> ty to nechápeš na co se ptá?Tak raději neodpovídej

                                      Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 11:12:36

                                      oskus >> hmmm a ty si poznal jakej má dotaz ?

                                        oskus - Profil | Ne 13.11.2011 10:10:58

                                        Rambich >> hmmm, tak to chtěl slyšet....