- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Strategie na větší kapry
Ahoj ! Mám na vás prosím takovej dotaz zatím jsem na našich revirech chytal kapříky do 50cm ale teď jsem se rozhodl chytat na boilie, plánovat výpravy a hlavně se zaměřit na kapánek větší ryby.Vážím si každé ryby ,ale chodím na ryby už 4 roky a tak jsem se rozhodl prozkoumat více tu kaprařinu která mě doslova okouzlila.Díky s pozdravem ADAM.J
Autor diskuse: ADAM.J - Profil , 11.11.2011 kaprařina - techniky lovu
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
25x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Rambich - Profil | Ne 13.11.2011 10:08:15
Mno nevím jak poradit snad jen vyraž na ryby a budeš si muset poradit sám :)
Chytej na místech kde se co nejmín chytá...Zkoušej a zkoušej a vydrž !Časem zjistíš sám co je třeba......
Chytej na místech kde se co nejmín chytá...Zkoušej a zkoušej a vydrž !Časem zjistíš sám co je třeba......
arnošt - Profil | So 12.11.2011 0:07:18
ADAM.J - >> Hlavně tam ta větší ryba- kapr -musí být.Ale těch malých nebo menších tam bude vždycky víc,mluvím o klasickém svazovém revíru.A je těžké přijít na vodu a cíleně chytat jen ty velké ryby.Částečně se to dá vyselektovat velikostí nástrah,na dvě koule 24-30 mm. už ti tolik násaďáků nepůjde,ale taky to nemusí být pravidlem.Je dobré se i na méně známé vodě dát do řeči s domorodci,pokud ti jsou ochotni o revíru lecos prozradit,to není vůbec na škodu.Hlavně,kde je jaká hloubka,jaké je dno a jaké tam chytají a jsou ryby.To jsou bez loďky a echa informace k nezaplacení.A pak už sám pozorovat a zkoušet.
agig - Profil | Pá 11.11.2011 22:54:12
Grasel >> nechápu kde je problém já to takhle běžně praktikuji
Šlapeto - Profil | Pá 11.11.2011 22:26:34
ADAM.J >> Záleží, jak je voda velká. Najdi si místo, kde se ryby ukazují. Zkus pár večerů posedět jen tak bez prutů na místě, od kterého máš dobrý přehled, a pozoruj vodu.
F16 - Profil | Pá 11.11.2011 22:25:40
ADAM.J >> Už to tady někdo psal.Musíš sledovat vodu.Pak se zeptat,kde je nějaké koryto nebo přítok.Když chceš chytat blízko,měl by tam být absolutní klid.Ona opravdu je každá voda jiná.
lasti555 - Profil | Pá 11.11.2011 22:22:55
ADAM.J >> podla mna je jedno kde to hodis...ide skor o hlbku..Pri takomto pocasi ako je teraz by sa kapry mali chodit vyhrievat do plytsich vod ...ale tak to nemusi platit a ot bohuzial asi nezistis(ked tak iba pozorovanim vody ) kedze nemas echolot a je zakazane pouzivat cln.
F16 - Profil | Pá 11.11.2011 22:22:25
Grasel >> Já to na takové vodě praktikuji tak,že krmím kvalitou a plošně.Rozházím asi dvě kila koulí na asi sto krát dvacet metrů.Záleží jaké jsou tam hrany.Když je to vana,tak na menším prostoru.Druhý den polovinou na menším prostoru a třetí den přímo na cíl.Dokrmuji jen při aktivitě ryb.Montáže a ostatní jsou automatika.Někdy delší,ale většinou krátké.Háčky co nejmenší,ale pevné.Pak se ještě modlím k Svatému petru a je to.
ADAM.J - Profil | Pá 11.11.2011 22:19:28
a myslíte ze se kapři budou raději okazovat blízko břehů nebo mám hazet na volnou vodu ??je to voda která tam je zhruba 38 let krásna přehrada jen je trochu zrádná..
Grasel - Profil | Pá 11.11.2011 22:07:49
agig >> Tak to bych chtěl vidět jak tohle praktikuješ na svazovce která má 100 ha a víc...
F16 - Profil | Pá 11.11.2011 22:06:35
To je informací,až se z toho točí hlava kolem.Každý má své zkušenosti a své oblíbené vody.Všichni mají pravdu.Musíš si vzít z každé rady kousek a získávat své vlastní poznatky.Nejvíce ti pomůže nějaký kamarád nebo známý, který to umí a ty se od něj třeba přiučíš.Já chytám dlouho a učím se pořád.Jsem rád,že mám od koho.
fred41 - Profil | Pá 11.11.2011 21:58:41
ADAM.J - >> Zdravím, musíš větší kapry hledat tam, kde je přirozený přísun potravy (škebla na kamenech apod.) a také atraktivní místa ve vodě, nahazuji do takových míst, že z 50% náhozů ti to zaletí za šutr, ale zase když zabere větší ryba tak to zas uřízne o šutrák (většinou) nebo se my ji podaří otočit (samozřejmě záleži na typu revíru, neříkám že všude jsou šutry apod.záleží také na síle a zkušenosti), jinak o tom krmení říká každý něco jiného, chtělo by to zkoušet, krmil bych střídměji, zkoušet různé montáže, my jsme krmili nějakyma bojlizama, ani nevim co to bylo (vel.20mm), na zkoušku jsem hodil jednu kouli do vody, cca po 1 hod koule mela bílou barvu (přichuť masová-konkrétní nevím), a chytali jsem na TB ananas (vel.18mm) a taky nám to bralo, samozřejmě první brali malí kapri,až po 3-4 dnech nám žačali brát větší kapři, hlavně musíš vyčkat a zkoušet, vetší kapry nenachytáš ze dne na den, taky to něco trvá.
agig - Profil | Pá 11.11.2011 21:51:01
Pokud si seš jistej že tam kde se je rozhodneš lovit že tam jsou máš na 80 procent zaděláno na úspěch pak je to vše o čase a o prachách ;-) co se mi dobře osvědčilo krmit namočenou pšenicí řepkou bramborama hrách fazole vše dobře uvařené a děnně krmit tak 2 kg partikl a 0.500g boilie po dobu nejméně 10 dnů a na háček dávat TOP boilie hodně nadipovaný a nabustrovaný a větší průměry tak 22 mm a vic at neotravujou malí a chodit hlavně na večer a nebo hodně brzo ráno pak se časem určo dočkáš mě to takhle funguje již několik let kapr se musí vysedět ;-)
honzin2236 - Profil | Pá 11.11.2011 21:40:37
krmit má smysl jen bojlísem na který chytáš. Všecko ostatní sežerou malé ryby/kapři a pro velkého kapra tam nic nezbude. Jestli je to svazovka, tak musíš brát v uváhu, že velký kapr je dost chytrý na to, aby se nenechal chytit místníma masařema. Mrkni se tady na mrku na fly olůvko video, má to něco do sebe, protože na většího kapra určitě nepůjdeš s tenkým silonem a ta ryba to ve sloupci dokáže vycítit postranní čárou...
ADAM.J - Profil | Pá 11.11.2011 21:34:43
zatím extra velky ryby nepotřebuju ja se musim rozchytat na boilie čím dál víc a získat zkušenosti......největši problém je s tím místem kdyz ho nemám jak zmapovat a vubec nevím jak zjistit ze tam kapři najíždí kdyz nemam echolot a stejně se na vodu nesmí s člunem....
Čtenáři této diskuse také sledují
Filmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
Lexikon boilies komponentů901
Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
Krátkodobá kaprařina x9963
CcMoore a vše kolem něj3769
Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????620
Mikbaits - pikantní švestka534
Domácí swinger - výroba624
Dolní Benešov1703
ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8060
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ČtLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5337
ČtKrátkodobá kaprařina x 9967
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtKyjský rybník, Džbán 50905
PoŽermanky a bivakovani 4
PoHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17









