Dolní Benešov | MRK.cz

Dolní Benešov

Jaké máte letos úlovky s této štěrkovny?
Autor diskuse: bart.bm - Profil , 10.9.2007 kaprařina - ostatní
Dále moderuje: dukin Profil

Myslíte že je správné,kdy by DB nebyl od roku 2024 součástí společného hospodaření, ale platila by na něj zvláštní povolenka s ročním i krátkodobým režimem?

A) Ano47%

B) Ne52%

C) Nevim2%

Od 22.5.2023 hlasovalo 62 čtenářů.

smike - Profil | So 18.4.2026 10:58:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Třeba bude příští rok povinná “Mimořádná známka na zarybnění Benclu”. Ani by mě to nezarazilo😂🤦

    Kord@ - Profil | Út 14.4.2026 19:34:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Co si budeme nalhávat !Ryba tam neni …

      bart.bm - Profil | Út 14.4.2026 17:42:53

      F16 >> Harta nemůže být studenější přece jak Bencl 🤣 ten je totiž unikátní ve všem 😁

        F16 - Profil | Út 14.4.2026 14:29:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Fryčer >> Na Hartě je studenější voda a ryby se tahají od začátku března docela běžně.

          Fryčer - Profil | Út 14.4.2026 11:50:51

          Sharry >> Není třeba. On to zažil.
          Bylo tam i spousta dětských závodů z druhé strany od kapličky a také to bylo trápení.
          Škoda, že nepočkali.Za měsíc by to bylo o něčem jiném, ale všeobecně tam vždy závody stály za prd.

            Sharry - Profil | Út 14.4.2026 11:42:20

            Fryčer >>
            o jeeeje... to neni pravda...
            cejni neskuetecni.. ( pisni bumbošovi...) 👌👌

              Sharry - Profil | Út 14.4.2026 11:41:27

              draveček >>
              mensi kapri okolo 5-6-7 kg se tam chytali loni, kdy tam byly kaprarske špičky... Ale po vetsich rybach se slehla zem a kuci doslova vyhoreli.. Urcite povodne tomu daly fest.. ty ryby, ktere se chytaly casto +/-15+ hlavne se zavazou za ostrovy.. Vsak vis sam, jaky to byl frmol, kdyz jsi byl a vyvazel v dobe, kdy se mohlo.. Ani jsi kolikrat nestihl dojet ke brehu..
              V Opě a Odře se po povodnich tahaly kusy fest..., jak na bezicim pase..

              No ale ze ted i zavodnici metoďáci vyhoreli.??!??.., ... asi mozna karma ... !!, ale spise to pocasi.., ta zima je jeste znat a neni to prohrate...
              Tak jako tak, pro tento soukromáček velmi špatna "Pí-Ár" reklama.., aby natahli rybare.
              A se samotnym financovanim to je teprve bordel...

                Fryčer - Profil | Út 14.4.2026 11:33:18

                bart.bm >> Na Benešově nikdy nebylo moc cejnů a plotic. Bylo tam kdysi dost závodů v plavané a vyhořeli i repre esa. Ono je ještě brzy. Voda je stále studená.

                  bart.bm - Profil | Út 14.4.2026 11:22:14

                  Fryčer >> neřekl bych že to nebere skoro nikde. Bílá jde dobře,i ti cejni a to mají už třecí vyrážku.

                    Fryčer - Profil | Út 14.4.2026 10:47:26

                    bart.bm >> A nebude to tím, že to zatím nebere skoro nikde?

                      haas - Profil | Út 14.4.2026 10:37:40

                      bart.bm >> ale zase tam není tolik lidí 🤣🤣🤣 přijedeš a většinou sednes i tam kde to máš během příjezdu v plánu 🤣🤣

                        bart.bm - Profil | Út 14.4.2026 9:39:46

                        Benešov je po povodních mrtvý,včetně větších kaprů. Po slávě,zůstala jen bída.

                          Bady123 - Profil | Út 14.4.2026 8:23:51

                          draveček >> No možné to je, když skoro všechno uplavalo do Polska...

                            draveček - Profil | Út 14.4.2026 8:16:04

                            Sharry >> no to mě po..r,ani čudla,to snad neni ani možneeeee.🙈

                              Sharry - Profil | Út 14.4.2026 6:26:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ... z FB..

                                smike - Profil | Ne 5.4.2026 12:07:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                feeder006 >> takový dotaz jsi měl položit 1.4 😂to dřív uvidiš UFO, jak výsledky hospodaření na tomto revíru za minulý rok…

                                  feeder006 - Profil | Ne 5.4.2026 11:47:37

                                  Zdar. Neznáte někdo výsledky hospodaření na revíru Dolní Benešov za rok 2025 ? Jaký byl zájem o povolenky, kolik se vydělalo, , za kolik se nasadila ryba a z jakých peněz? Moc lidí jsem tam loni neviděl. Nejde nic dohledat. Že by záměr?

                                    bart.bm - Profil | St 18.2.2026 10:06:02

                                    Mě by zajímalo kolik by stál třeba Audit hospodaření našeho ÚS 🤔 a to celkový včetně MO. Asi by padlo pak hodně žalob. Benešov má své léta za sebou. ÚS chtělo svou Pískovou Lhotu a nevyšlo to. Bezedná díra na peníze.

                                      Sharry - Profil | St 18.2.2026 9:29:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      bart.bm >>
                                      nevydelava.. a toje masakr..!!👍✊
                                      je vyjmut , chytat tam nesmime, ale plati se to z ceho??.. ( jen řečnická otazka.., vim odkud vitr vane)

                                      silene tady..

                                        Oskarenko - Profil | St 18.2.2026 9:19:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        bart.bm >> Mě je to jasné, že se jedná o dva různé revíry. Já jen poukazuji, že je něco špatně, když Benešov nevydělává ani na nájem nebo zvelebení revíru. A také mě je jasné, jaké jsou příčiny, ale to už se nehodlám rozepisovat. Je toho více než dost.

                                          bart.bm - Profil | St 18.2.2026 8:11:50

                                          Oskarenko >> Srovnáváš dva úplně jiné revíry. Tovačov je čistá soukromka,kterou vlastní zahraniční majitel, nemá se svazem nic společného. Benešov nevydělává,ani na nájem. Navíc kluci kolem Tovačova jsou srdcaři,kteří u té vody staly od samého začátku.

                                            Oskarenko - Profil | St 18.2.2026 8:02:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                            Dočká se nĕkdy revír Opava 2C Dolní Benešov takové péče o revír, jako na Tovačově ? Když vyděláváš, tak se musí investovat. V loňském roce se slibovalo, že se budou v letošním roce na Benešově upravovat břehy. Neděje se nic. Jediná změna je, že v úseku B je statut CHYŤ A PUSŤ. Není co dodat. Tovačov to umí!!

                                              Tachmude - Profil | Ne 1.2.2026 17:28:58

                                              bart.bm >> Ano nefunguje už delší dobu přístup na stránku.

                                                Oskarenko - Profil | So 31.1.2026 19:41:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                haas >> Jedna změna o proti roku 2025, úsek B je v režimu CHYŤ A PUSŤ. Také jsem si myslel, že se něco změní, ale není tomu tak. Mluvilo se o úpravě břehu.
                                                https://smas.rybsvaz.cz/karta-reviru/-/471191-opava-2-c?datum=2026-01-31

                                                  haas - Profil | So 31.1.2026 16:03:07

                                                  bart.bm >> jo taky mi to nešlo načíst ...já myslel že se kolega ptal jak to bude letos

                                                    bart.bm - Profil | So 31.1.2026 15:47:14

                                                    haas >> spíš je myšleno tohle

                                                      haas - Profil | So 31.1.2026 13:19:51

                                                      Tachmude >> nic neodpiskali jede se dál ve stejném režimu jako 25

                                                        Tachmude - Profil | So 31.1.2026 13:15:40

                                                        Co se stalo na stránkách kde se řešil Benešov. https://www.revir471191.cz/ už to odpískali?

                                                          Oskarenko - Profil | So 14.6.2025 16:23:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                          Přihláška a pravidla maratonu na Dolním Benešově. https://www.rybsvaz-ms.cz/katalog/aktuality/kapr-maraton-benesov-2025.html

                                                            bart.bm - Profil | Pá 13.6.2025 17:32:59

                                                            Tak jsem se dočetl že v září budou na Benešově závody a vypadá to že na celém jezeře. Svaz se kasa že má povolení k lovu nonstop na tyto závody. Cože nesmysl když tvrdí že má ku pouze na úsek b takže lže buď v jednom a nebo v druhém nejspíš.

                                                              Dan12 - Profil | Út 10.6.2025 14:47:06

                                                              Fryčer >> porovnej sám

                                                              původní odstavec:
                                                              (8) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe rybářský lístek,
                                                              povolenku k lovu, nejde-li o uživatele rybářského revíru, popřípadě doklad o udělení výjimky
                                                              podle odstavce 5 nebo 6 a na požádání je předložit rybářské stráži, rybářskému hospodáři,
                                                              popřípadě jeho zástupci nebo osobám pověřeným příslušným rybářským orgánem nebo
                                                              orgánům Policie České republiky.

                                                              a novelizace:
                                                              (8) Při lovu v rybářském revíru je osoba provádějící lov povinna mít u sebe doklad o udělení výjimky podle odstavce 5 nebo 6 a na požádání jej předložit rybářské stráži nebo orgánům Policie České republiky.

                                                              Kdy povolenka a RL se přesunul pod § 13 a a 13 b, kdy již při původním znění zákona byla osoba lovící povinna mít u sebe doklad o udělení vyjímky. Jen to slůvko popřípadě v zákoně bylo závadové, teď již není a povinnost je zcela jasná.

                                                              Vidíš tam snad spojitost s odstavcem 7, §13 který samostatně pojednává o lovu el.proudem a přímo uvádí,že musíš mít k takovému lovu povolení? Tedy vyjímku?

                                                                Dan12 - Profil | Út 10.6.2025 14:35:18

                                                                Fryčer >> stát si za tím můžeš. V tom ti nikdo bránit nemůže.

                                                                  Červené karty: strainhunter