Strategie na větší kapry

Ahoj ! Mám na vás prosím takovej dotaz zatím jsem na našich revirech chytal kapříky do 50cm ale teď jsem se rozhodl chytat na boilie, plánovat výpravy a hlavně se zaměřit na kapánek větší ryby.Vážím si každé ryby ,ale chodím na ryby už 4 roky a tak jsem se rozhodl prozkoumat více tu kaprařinu která mě doslova okouzlila.Díky s pozdravem ADAM.J
Autor diskuse: ADAM.J - Profil , 11.11.2011 kaprařina - techniky lovu

Nmeteor - Profil | Po 14.11.2011 10:40:04

Petr.J >> video jsem neviděl, ale předpokládám v něm přítomnost minimálně jednoho prasečkyna :-) Je pěkné mít víru v trofejní rybu, ale spojovat to s jistotou bych si netroufnul. Kor když klučina chytá na nějakém místním krcálku (podle příspěvků to tak vypadá), kde IMHO kapři přes 60cm nejsou... To se pak oplatí, v patnácti letech cpát $$$ do koupí, dipů a podobného kaprosortimentu... s vidinou metrového vodního prasete... zlatá kukuřice, masňáci a žížaly!

    NDulf - Profil | Po 14.11.2011 10:32:27

    poky82 >> no tak ,jistěže jde chytit velkou rybu i na alternativní nástrahy jako jsou hrách,kukuřice,brambory atd.Otázka stojí o lovu na boilies a tak na ní dostává odpovědi.To podstatné už ví a na zbytek přijde časem.Jako kluk jsem ulovil dost kaprů nad 60cm na splávek a to ať už na rousnu,těsto apod.a opravdu jsem se u toho bavil.V tom jsme za jedno.Můj názor je ten,že tu cestu by si měl každý projít,něž si opravdu vybere.To je ale pouze můj názor.Kolega si už nejspíš vybral.

      NPetr.J - Profil | Po 14.11.2011 10:27:15

      ADAM.J - >> Podívej se také na You Tube tam je spousta poučných videí a tam tu správnou strategii určitě nalezneš. Jenom tak pro příklad jsem tam nahlédl a hned našel tuhle krásu, no copak jde tomu odolat ?http://www.youtube.com/watch?v=Jy4LYLuXqKY&feature=​player_embedded Když dodržíš všechny rady, také nám sen nějaké podobné video brzy pošleš.

        Npoky82 - Profil | Po 14.11.2011 10:16:42

        Souhlasím s pouťovím nabíječem vzduchovek Netipou. Po 4 letech chytání řešit, že jsem nechytl velkého kapra je trochu divné. Je to zpusobeno tím, že kam se podívá, tak tam každej chytá kapry 20kg a víc. Přitom velkého kapra jde chytit i bez boilie a ještě se u toho člověk nenudí čekáním na jeden záběr.

          NPetr.J - Profil | Po 14.11.2011 10:09:38

          Netipa - poslední hrdina MRKu >> Tak až ta kniha vyjde, dej mi vědět, to si musím přečíst.

            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 14.11.2011 9:47:10

            Petr.J >> No to bude hodně super, až bude toto všechno psát a taktéž se na to těším, ale rád bych mu touto cestou sdělil, že má na výběr.

            Jinak já se mezi kaprařskou elitu necpu. Já jí zkoumám, sleduju a píšu o ní knihu.

              NPetr.J - Profil | Po 14.11.2011 9:44:23

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> Chytej si oukleje a necpi se mezi kaprařskou elitu. Když Adam dodrží všechny rady, které mu zde byly dány, tak bude naplněn spokojeností a toho kapra nad 50 cm se mu určitě chytit podaří. Není třeba ihned odrazovat mladou kaprařskou krev. Co může být krásnějšího než to, až bude psát, konečně po týdnu vnadění boiles XY mi zahrál můj delkim tu nejkrásnější píseň a cívka mého navijáku XY nabírala neuvěřitelné otáčky, po záseku se můj prut XY ohnul do předpisové paraboly a mohl jsem si s jeho skvělou akcí vychutnávat boj s jedním se zdejších obrů. Když jsem toho obra viděl na podložce, točila se mi hlava štěstím, háček XY byl zaseknut vzorně ve spodním pysku a návazec bez poškození přestál tento lítý boj. Kapr byl samozřejmě po ošetření, vyfocení a zlíbání vrácen tam kam patří.

                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 14.11.2011 9:38:59

                honzin2236 >> no jistěže. Co jiného je moderní kaprařina?

                  Nhonzin2236 - Profil | Po 14.11.2011 9:37:04

                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> To zni jako ucebnicovy popis nejake sekty:)

                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 14.11.2011 9:33:11

                    Arsenal >> Je to ročník 96, takže si jistej není. Kaprařina mu byla jistě mediálně vnucena, páč, co se týče rybařiny, kaprařina je protěžovaná a protlačovaná, kde to jde. Píší se poutavé články, fotí se poutavé fotografie, prostě kaprařina se snaží vypadat, že je báječná, suprová, lehká a hlavně nachytáš obří ryby a tím pádem budeš v kaprařský partě. V kaprařině je všechno tak třpytivé. Čisté. Je to hezký sport a přitom se člověk k těm rybám chová s úctou. Přesně na podobné ADAMy.J. kaprařská PR cíluje. Mladí rybáři bez velkých zkušeností. Nutno podotknout, že mladí rybáři na toto všechno slyší

                      NArsenal - Profil | Po 14.11.2011 9:25:20

                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Když píše,je si jistej.Záleží už,na jakou cestu kaprařiny se vydá.I bez soukromáku to zatím jde chytnou"mamut-kapra"

                        NArsenal - Profil | Po 14.11.2011 9:20:10

                        Jarda 2004 >> Ahoj kamaráde.Co k tomu dodat,k tvému zápisu.Nic.Stručné a výstižné.Bez pořádných informací o dané lokalitě lovu i o samotném kaprovi-malé % úspěchu.Jednu poznámku ještě přidám.Jeden XXL kapr chycený,neznamená úplná dovednost v lovu velikých kaprů.Jak si to myslel bývalý parťák.Začal dělat ze sebe mistra světa a já ho poslal do pr.....e

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Po 14.11.2011 9:01:38

                          ADAM.J >> A jsi si jistej, že tě kaprařina okouzlila a nebo jsi jenom podlehl mediálnímu tlaku? Ty tlustý prasata z fotek u článků chytat nebudeš, popřípadě chytíš jednoho a to na soukromáku nebo v zahraničí. Víš to?

                            NPetr.J - Profil | Po 14.11.2011 8:49:40

                            Chytat velké kapry není sranda, dopředu si musíš koupit značkové rybářské oblečení, pořádné, ty nejkvalitnější pruty a navijáky, také záleží na bižuterii a hlavně na tom, v čem ji převážíš, takže to chce takové ty penály a taštičky, čím více tím lépe, je přeci jenom hezké, když si to kolem sebe u vody rozložíš a můžeš pozorovat ty závistivé pohledy kolemjdoucích rybářů. Další nepostradatelnou věcí je kvalitní stojan. Boiles to chce kvalitu od známého výrobce a pokud možno ta nejvyšší řada a několik druhů. Kvalitní bivak, nejlépe garážové konstrukce je samozřejmostí, jako i lehátko a spacák. Tyto věci je nejlépe mít od stejného výrobce. Další věc jsou pípáky a příposlech, samozřejmě to chce kvalitu, aby ti to dobře sloužilo. Přes zimu si musíš nastudovat knihy od nejznámějších kaprařů a shlédnout všechna videa od Kordy a nesmíš u toho usnout, musíš se stát předplatitelem časopisu Kapr a do tohoto časopisu také pravidelně přispívat. No a až to všechno uděláš, máš otevřené dveře k lovu těch obrů, nejlépe je to na známých soukromácích, to má potom tu správnou váhu. :-)

                              Nosobak - Profil | Po 14.11.2011 7:45:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ADAM.J - >> jezdi na vody které znáš a víš na 100%,že tam jsou větší kapři pak stačí jen k montáži pár kuliček a jen čekat a ono to příde....

                                Nmetal - Profil | Ne 13.11.2011 20:57:23

                                Rambich >> sice nemůžu najít ten tvar , ale nějaký mám taky za ty peníze ...

                                  NRambich - Profil | Ne 13.11.2011 20:51:48

                                  metal >> ted chytám tu F6ku od SC s rovnátkem a vše krásně sedí...... a hlavně je to hook za 40kaček :)

                                    Nmetal - Profil | Ne 13.11.2011 20:43:01

                                    Rambich >> no to doufám !!

                                      NRambich - Profil | Ne 13.11.2011 20:40:36

                                      metal >> však to už mám počekovaný a poslední dobou drží a drží !

                                        Nmetal - Profil | Ne 13.11.2011 20:33:22

                                        Rambich >> A hlavně montáž ze které téměř vůbec nepadaji ryby viď :-))