Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Njova12 - Profil | St 7.12.2011 17:09:59

Dulf >> já ti tvoje tvrzení nebudu vyvracet, ty jsi spokojene se starými OK a to je podstatné. Já měl staré BBLC taky cca dva roky a protože nezavážím , tak jsem je prodal. No a k tomu vylepšení nového modelu tak to není je vůle na kličce, ale také jiné ukládání vlasce, jiný převod atd

    Nzaplosak - Profil | St 7.12.2011 16:40:50

    známej prodává dva starý kousky - oba za 5000., jsou jak nový, jen si myslím že bych je asi nevyužil na svých trojděličkách + 3.66.m...

      Npalo64 - Profil | St 7.12.2011 16:28:09

      Strouhal001 - >> ja osobne mam tie sportexi 2,75lb a mozem ti povedat ze este aj tie su dost tvrde skoda ze ich nerobia aj 2,5lb mamich uz 12rokov a volakedy tu na slobvensku ich mal v predaji moj kamos stano rafaj neviem ci ti to nieco vravi on mal zastupenie a spolu sme testovali tieto pruty a hadzali sme olovo 120g s prutom 2a stvrt libri z rozbehom akoko to da my sme skusali kedy sa zlomi a vydrzal takze 2,75lb v poho ahoj

        Npalo64 - Profil | St 7.12.2011 16:22:07

        ja som long casty kupoval este za 12000 tisceskoslovenskych korun takze ich mam nejaky ten rok a nikdy som nelutoval tutu kupu myslim ze kto si ich kupi tak urobi dobru kupu z mojej strany max spokojnost a vrelo odporucam a kupujem este dalsie dva nakolko je bombova cena

          NLidl - Profil | St 7.12.2011 15:21:31

          Když jsem se před 3 roky rozhodoval pro nové stroje, tak to na plné čáře vyhrály staré LC. Proč? Za prvé těch spokojených lidí je opravdu hodně, tedy je to opravdu léty prověřený naviják, a za druhé se mě prostě líbí.
          Nové modely bych si na prut nepověsil jen z toho důvodu, že tyhle "moderní vzhledy" opravdu nemusim. Slyšel jsem na ně chválu, ale i kritiku - já sám je hodnotit nemůžu, neb jsem je ještě v ruce nedržel a na trhu jsou chvíli na to, aby si člověk o nich mohl udělat obrázek jen z recenzí.

            NDulf - Profil | St 7.12.2011 14:47:41

            jova12 >> pokud bereš jako převratný posun vpřed vůli na kličce,tak to potom jo.No a přesmykač vracím rukou vždy.Pro mne rozhodující léta bezproblémového provozu.Možná za 5 let ,budu s tebou souhlasit.Jak jsem psal doleji dokoupil jsem ještě jeden pár starých a určitě ne proto,abych pár korun ušetřil.No je to věc vkusu a přesvědčení v tuto chvíli.Ať Ti dobře slouží.

              NRobert1 - Profil | St 7.12.2011 11:27:52

              ahoj všem mam biginy uz 9 let a bez jedineho zavahani..u vody na odhoz i vyvažku spokojenost nad miru..uz mam v planu k ježižku pořidit opet 2 kousky nove...vydel jsem a mel je i v ruce na kramě a je to srdečni zaležitost..opet vezmu ty větši,,Robert

                Njova12 - Profil | St 7.12.2011 10:45:36

                anakonda >> muže jen potvrdit tvá slova. Mám media a oproti starému modelu LC je ten posun dopředu znát. Na kličce naprosto žádná vůle a to jsem zkoušel na krámě taky ty nové BB lc. Ten kdo říká, že jsou ještě horší než ty staré, tak dle mého v ruce neměl ani jedny, protože pak by to nemohl napsat. Jo a mimochodem na starém typu je problém vrátit překlapěč po náhodu otočením kličky, což na nových modelech jde suprově.

                  Ndasty carp - Profil | St 7.12.2011 7:30:05

                  anakonda >> Tak tak naprostý souhlas)

                    Nanakonda - Profil | St 7.12.2011 7:28:21

                    Jedině nové.Je mezi tím rozdíl jako mezi Favoritem a Superbem. U nového se klička ani nehne a je naprosto luxusní.Ty řeči o tom,.že starý typ je lepší jsou jen kecy v kleci.Potřebují je prodat.Vezmi si do ruky nový LC a nebudeš chtít nic jiného. Je to jako Power aero ale s baitem, a za skoro třetinovou cenu.

                      NErva - Profil | St 7.12.2011 6:55:22

                      jurda - Já se na ně díval včera a můžu říct že ty média jsou malinké alespon z mého pohledu .

                        Nfranto1231 - Profil | St 7.12.2011 6:28:11

                        Strouhal001 - >> ja mam stary model a menit urcite nebudem....slapu ako hodinky, nove som este ani v ruke nemal ale kuknem sa im na zubok....

                          Njurda - Profil | St 7.12.2011 6:07:21

                          Včera jsem je vytáhl k vodě abych je trochen prověřil a myslím,že budu spokojenej.V obchodě jsem měl v ruce ještě ty média,ale nakonec jsem vzal Big.

                            N(bedna) - Profil | Po 5.12.2011 13:59:05

                            Já nevím,jestli si toho někdo všim nebo ne,ale když jsem si je prohlížel na jedné prodejně,tak jsem se nejvíc pousmál nad tím,že ty nové mají na kličce stejnou vůli jako ty starý,to jsem čekal že odstraní,ale jsou v tomto stejný.
                            To jen takový můj postřeh,jinak si myslím,že sloužit budou oba spolehlivě.

                              NDulf - Profil | Po 5.12.2011 13:52:38

                              tak nevím,nový jsem si prohlídl a hned dokoupil další pár starých.Dokud jsou.Ty nové mi vůbec neoslovily.Starý vypadají celkově bytelněji.Např.rameno přesmykače je u starých daleko důvěryhodnější,když to mám porovnat.No,je to pouze můj osobní názor.Za mne starý.

                                NHalen - Profil | Po 5.12.2011 12:04:42

                                Šel bych do nových. Mimochodem bych se mohl podívat na krabici od starých Biomasterů z roku 1994, jestli byly Made in Japan nebo Malajsya. Kupováno v Hobby-G za 4000,- kus, v tý době docela ranec. A makají skvěle dodnes.

                                  NErva - Profil | Po 5.12.2011 11:56:02

                                  jurda - Já mám taky staré a max. spokojenost ,ale určitě budu kupovat ještě 2 kousky a nové,vypadají hodně dobře a myslím si že to budou skvělí nástupci starých, já jim věřím ,ale to ukáže až čas.

                                    NciciN - Profil | Po 5.12.2011 11:47:36

                                    jurda >> přeci jen je to věc za 5tis. takže by to mělo něco vydržet...

                                      Njurda - Profil | Po 5.12.2011 11:42:00

                                      ciciN >> Tak doufám,že budou ve stejné kvalitě jako senioři.

                                        NciciN - Profil | Po 5.12.2011 11:39:52

                                        Mám staré a jsem plně spokojený, nevím jestli bych šel do nových podle toho jakým stylem se dnešní nové věcí dělají...Mám LCčka 2 sezóny, ale už mají odchytáno 5 sezón (kupoval sem je ojeté) a nezaznamenal sem žádný náznak únavy...