Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NTomik - Profil | Ne 13.11.2011 13:22:12

ja jsem jednoznacne pro starsi model

    NErva - Profil | Ne 13.11.2011 11:54:59

    murphyy - Díky.

      Nmurphyy - Profil | So 12.11.2011 21:23:40

      Erva >> cus, medium ma 615 g, big ma 790, teda sa lisia aj velkostou tela, medium ma cievku velkosti 5500, big 14000

        NErva - Profil | So 12.11.2011 20:59:49

        Ahoj mám dotaz nové LC-čka se dělají 2 velikosti a zajímalo by mně čím se liší? Jen velikostí cívky a to jakým způsobem typ Medium má plýtkou cívku nebo je i průměrově menší díky za info.

          NGrasel - Profil | So 12.11.2011 20:22:25

          wolfjirka >> Jj :)

            Nwolfjirka - Profil | So 12.11.2011 20:14:09

            když srovnám staré a nové LC tak to je jako kdybych srovnával Hummera H1 s Humerrem H2, H3. Legenda se prostě nedá nahradit.

              Npeterson - Profil | So 12.11.2011 20:00:15

              Grasel >> Ahoj, no já nový Big neznám, ale je-li pravda co píšeš, tak je to škoda :(

                Nzbynczek - Profil | So 12.11.2011 13:12:47

                Taky chytám na odhoz, proto jsem si koupil 3lb. Ta 2,75lb je na mě moc měkká a odhoz by s tím nebyl nejlepší, dále by nastal problém kdybych musel zvýšit gramáž zátěže protože na 3lb je nejlepší 90g olovo, prut néni přetížený a stačí to s 0,30mm na nahození do velké vzdálenosti. Ale není nutné se bát tam dát i 100g olovo a do prutu se opřít do plna. Ovšem je nutné dodat že 3lb néni žádné ráhno jak tu někteří kolegové a odborníci na Sportexy píší :) Krásně si vychutnáte 55cm kapra ovšem s ohledem na to že je to 380cm a 3lb. Bral bych tužší je to univerzálnější než 2,75lb. Jinak jesli máte nějaké otázky tak se optejte.

                  NGrasel - Profil | Pá 11.11.2011 17:32:24

                  peterson >> U GTE s tebou souhlasím,u BB LC nikoliv,myslím že na ten starej si spousta lidí ještě vzpomene pokud jej vymění za nový.

                    NKocháč - Profil | Pá 11.11.2011 16:04:19

                    Fishky >> a co Mka?

                      Npeterson - Profil | Pá 11.11.2011 15:08:54

                      Fishky >> U mě skončila řada baitů na GTE, pak šla kvalita bohužel znatelně dolů. Teď chtě nechtě valím jen s přední brzdou......a jde to:)

                        Nlasti555 - Profil | Pá 11.11.2011 15:02:40

                        rover >> Udice stae beriem zo sebou na miesto a ked spanujem spicky davam podvodu a spanujem dost ( proste silony su moc naspanovane ) Spicky davam pod vodu hlavne preto lebo pouzivame benzinovy motor a ideme dost rychlo a hlavne preto aby som nerobil obluky .

                          NVitta - Profil | Pá 11.11.2011 14:30:39

                          Fishky >> Amen....

                            Npeterson - Profil | Pá 11.11.2011 14:29:33

                            Sla >> chápu, v baitu neměl konkurenci a tak nebylo nutné inovovat. Mě starý model nikdy nesedl hlavně kvůli poměrně nekultivovanému chodu a taky tomu jak vypadal........ nový model by toto mohl odstranit, snad kvalita zůstane.

                              Nrover - Profil | Pá 11.11.2011 14:28:58

                              Branči >> lasti555 - 11.11.2011 13:44:32 >>
                              ano, tak ...

                                NFishky - Profil | Pá 11.11.2011 14:27:44

                                peterson >> být LC menší /ta starší verze/ tak si na ně nechám udělat dvojkličku a mám navi na doživotí :-) mně se třeba ta vizáž líbila víc jak ten "nový" a současně ten "starý" model, byl alespoň v mých očích takovou vlajkovou lodí Šíma - bait s nejvyšší životností, prostě držák, který prověřila doba a lidi o něj i přes stále stejný vzhled přesto mají zájem. Teď ho nahradilo cosi... no nechtěl bych to ani zdarma. Stejně tak mám staré Super bitrunnery XTE a nic tomu podobného už není. Nechci khaki naviják, ani naviják s blyštivými součástkami, chci klasiku, žádný cirkus :)

                                  NSla - Profil | Pá 11.11.2011 14:17:27

                                  peterson >> lidi byli ochotni kupovat takový starý stroj hlavne kvuli tomu že je to léty prověřená kvalita, držák který se nekurví. i design je podle me lepsí nez ten novy. Jsou to nezničitelné stroje.

                                    Npeterson - Profil | Pá 11.11.2011 13:54:20

                                    Nové Bigy ještě nemám ochytané, ale konečně alespoň dle parametrů udělali z toho navi současnost. Docela se divím, že lidé byly ochotni tak dlouho kupovat takto staré stroje, bez inovace. Sice funkční, ale zastaralé. Osobně se těším na nové LCčka, ale mám trochu obavy z té cenové hladiny......

                                      Nlasti555 - Profil | Pá 11.11.2011 13:44:32

                                      rover >> Ako myslis s prutom ? ze ci si ho beriem zo sebou alebo ci ostava na brehu ?

                                        NPanto - Profil | Čt 10.11.2011 23:09:26

                                        Strouhal001 - >> Nazdar, k tvojej diskusnej téme pridám svoje skúsenosti. Pred 2 rokmy som kupovel svoje FBC-čka a tiež som rozmýšľal či vybrať 2,75 a 3lb. Keďže som ich potreboval tiež na odhoz z brehu, na väčšie olovká občas aj na PVA tak som si vybral 3lb FBC. Po skúsenostiach môžem povedať že som vybral ideálne. Sú to vynikajúce prúty vysokej kvality a sú dostatočne vyvážené čo sa týka sily a zdolávania rýb. Za tú cenu ozaj dostanej najvyššiu kvalitu! 2roky som mal na nich BB LC, bola to dobrá zostava ale v tomto roku som ich vymenil za nové Ultegry Ci4. LC som vymenil z dôvodu ich váhy a mohutnosti, ktorá mi po čase trošku vadila, tiež som chcel navijáky s prednou brzdou. Sú to však vynikajúce navijáky pre tých ktorý zvyknú vyvážať nad 500m, do extrémnych podmienok s kvalitným baitrunnerom a brzdou. Bude to určite spoľahlivá zostava!
                                        P.S. novými LC nemám ešte skúsenosti. Šťastnú ruku pri výbere... :)