Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Millhouse23 - Profil | Čt 10.11.2011 22:37:29

Strouhal001 - >> Jestli chceš být in tak jdi do novýho lc-čka. Pokud chceš léty prověřenou kvalitu, tak jdi do starého. Na odhoz bych volil radši 3 lb. Osobně mám starý FBC 3 lb a starý BB LC. Naprostá špica.

    rover - Profil | Čt 10.11.2011 22:31:57

    Branči >> lasti555 - 10.11.2011 22:28:43 >> Ano je to o revíru, ...nicméně pravidla na extrémní vyvážku jsou stále stejná :-)
    Vyvážíš s prutem, nebo bez ?

      lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 22:28:43

      rover >> :) to vsetko viem ale tak nieje pravidlom ze to stale voizm tak daleko chapes ? :D niekedy to voizm dajmetomu iba na 250 m ide o teren . su niektore oblasti kde to tak daleko musim vozit . ale pravidlo to urcite nieje .

        rover - Profil | Čt 10.11.2011 22:26:21

        Branči >> lasti555 - 10.11.2011 22:16:18 >> Na tuto vzdálenost je lepší kámen na "trhačku", ...400g je myslím optimum, mezi šokovku a kmen navázat min, 40tku silon kvůli průtahu také není od věci, loď je asi v těchto případech nezbytností, ...přesně si to musíš spočítat sám, speciální naviják je poměrně důležitý prvek :-)

          lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 22:23:05

          Milhauz >> Aha chapem dakujem :) este som to nevidel . iba som pocul ze je s baitom a pozeral som a ziaden bait som nevidel :D uz viem kao to je :D

            Milhauz - Profil | Čt 10.11.2011 22:19:32

            Branči >> lasti555 - 10.11.2011 22:12:37 >> http://www.youtube.com/watch?v=0j-omI7p5FU

              lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 22:16:18

              rover >> Olova nepouzivam ale pouzivam a chytam na kamene asi 300-400 gramov ale neviem kao to odhadnut kolko g presne

                rover - Profil | Čt 10.11.2011 22:13:51

                Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:59:47 >> co 500 +, resp. 600 + ? Nutnost splétané šňůry je nezpochybnitelná, ...vítr, tlak vody, ...kolika "g" řešíš olova ?

                  lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 22:12:37

                  Milhauz >> Az si to pozrim na intenete ....to je kao robene ze bait v cievke ?

                    Milhauz - Profil | Čt 10.11.2011 22:06:32

                    Branči >> lasti555 - 10.11.2011 22:04:40 >> S baitspool, baitrunner v cívce, mě se to nelíbí ale někdo na to nedá dopustit.

                      lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 22:04:40

                      Milhauz >> A Ultegry sa robia aj s baitom ? neviem niekde som to pocul ale ci to je pravda neviem .

                        Milhauz - Profil | Čt 10.11.2011 22:02:12

                        Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:59:47 >> Proto existuje velké LC a Ultegra 14000 :)

                          lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 22:00:45

                          murphyy >> No presne toto som chcel vediet ...ake to bude pri zdolavani :) diky :D

                            lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:59:47

                            Milhauz >> No napr. ja by osm si s takymi mensimi modelami navi ani neprdol :D niekedy to vozim aj na 450m+ :)

                              murphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:50:21

                              Milhauz >> praveze medzi 5000 a 6000 xte-a tam rozdiel je, tie 5000 su mensie, vazne:)) ale zase taky vahovy rozdiel tam nebude, okolo tych 70 g

                                Milhauz - Profil | Čt 10.11.2011 21:44:16

                                murphyy >> Ono mezi tou 5000 a 6000 není velikostně žádný rozdíl,jen ta 6000 má hlubší cívku, škoda že nejsou o dvojku levnější,vzal bych je hned, navíc ty nové XTR-RA jsou opravdu fešný, a maj rychlejší převod.

                                  murphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:42:02

                                  Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:34:42 >> co som skusal tak je taka ako na techniu XT, alebo proste inych navi shimana v radach XT-ultegra, titanos, atd..proste brzda je supa, z dotiahnutej polohy ti staci necelu otacku aby si povolil, nie je to ako napr. na mitchelli alu 398 ze musim tocit jak tatar:) s brzdou budes spokojny a pri zdolavani budes len robit par cvaknuti sem a par tam:)

                                    Milhauz - Profil | Čt 10.11.2011 21:40:00

                                    Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:34:42 >> Na tom novém LC je vepředu také instant drag-čtyři otáčky do úplného utažení, u starého nevím.No kapacita je oproti těm baitům 5000 pořád obrovská, pro mě je to až zbytečné, nezavážím ale menší se nedělají :)

                                      lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:34:42

                                      murphyy >> Presne :D a nevies nahodou ako je to s prednou brzdou na LC-ckach ? Iba soms nimi tocil brzdy som neskusal ale co som pocul mali by ist lahucko. Dufam ze nebudem musiet pri zdolavani prekrucat prednu bzdu ako blazon....nevies nahodou ? ci staci iba par cvaknuti ?

                                        lasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:33:09

                                        Milhauz >> Aha takze len male :D :)