Které Shimano Big Baitrunner LC - staré nebo nové????

Zdar. Tak bych chtěl obnovit mé vybavení.
Je vybráno.Jen váham jesti starý model LC big baitrunner , nebo nové SHIMANO BIG BAITRUNNER XT-A LC LONG CAST.Také už jsem slyšel že ty nové LC už nejsou takové??? (od prodavače na prodejně)
A dále váhám u SPORTEXU FBC jestli 2,75 nebo 3ft???
Chytám na 95% odhozem.Klaním se k 3ft.Co vaše zkušenosti???
Díky za popoštouchnutí:-))
Autor diskuse: Strouhal001 - Profil , 26.10.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:32:23

Milhauz >> jasne, tieto kusky by som si keby som mal prostriedky zaobstaral uz davno, dufam ze ich casom zozeniem lebo sa uz nevyrabaju, a inac je skoda ze ten novy super baitr. xtr-ra uz ani vo velkosti 5000 nie je, kedze zacali vyrabat tie mensie bez wormshaftu a tie nechcem..:)

    NMilhauz - Profil | Čt 10.11.2011 21:24:50

    murphyy >> Mě ten systém baitspool vůbec nesednul, mám velký ruce a blbě se mi s tím manipuluje, myslím že na lehčí chytání a feeder nic lepšího než XTE-A není.

      Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:23:42

      Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:14:04 >> no, dlha doba to bude, cez pol roka no, ale tak bude dost casu na pripravu a dumanie nad taktikou a stale dokola:)

        NMilhauz - Profil | Čt 10.11.2011 21:20:03

        Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:15:10 >> Chytám skoro jen řeku a jen na odhoz, max do 80m tak jsem vzal velikost 4500, vejde se tam 300m 0,30mm

          Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:19:47

          Milhauz >> to riesim aj ja, mne strasne vadi ked musim na feeder po nahodeni povolovat prednu brzdu a tak, s baitrunnerom sa mi chyta ovela pohodlnejsie-ale mam vacsi 6000 gte-b, a tieto 5000 xte-acka by som bral,

          jo chapem je to zvyk, ale na tych ultegrach az tak netreba krutit matkou brzdy ked chces povolit a naopak ale predsa je to rozdiel ked porovnas s baitrunnerom, inak nerozmyslal si ze tie ultegry zoberies s baitr. spool? tam by stacilo posunut prstom a mas dotiahnute

            Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:15:10

            Milhauz >> Krasne navi ....kolko na nich navijes 0.30-ky ?

              Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:14:04

              murphyy >> Ja uz tak pomalicky pripravujem :) :) Silony uz mam :D takze preckat zimu a v juni BYE BYE :D smer SIRAVa :D :D A testovat navi :D

                NMilhauz - Profil | Čt 10.11.2011 21:13:39

                murphyy >> Ne, XTE-A byli super, sloužily tři roky na kapry i na feeder bez jediné chybičky ale měl jsem velikost 5000 a kapacita cívky mi přestávala stačit, ale byl jsem tak zvyklej na bait že s tou přední brzdou zatím docela bojuju, hold zvyk je železná košile.Snad si zvyknu, když tak půjdou do světa a vezmu nové LC medium.

                  Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:10:45

                  Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:07:33 >> jo, tiez uz vyvazku necham toho roku tak, navyse aj uz cas lovu je obmedzeny, uz len chystat a planovat tu dalsiu sezonu a to je dost casu no:)

                    Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:07:43

                    Milhauz >> krasne navijaciky, to si ich vymenil za tie baitr. xtea?ti nesedeli alebo si chcel zmenu?

                      Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:07:33

                      murphyy >> Pochybujem :) Ja chodim hlavne na Siravu ...z mojich informacii viem ze tam ryba nezere a nie to este kapor . Posledny krat som bol na konci oktobra a neurobil som ani pip . Tak isto kolega tam bol od stredy a tak isto ani pip . uz tam boli kamosi aj teraz v novembri a to iste :))) takze tento rok uz asi nie neviem :) ale tak je to trochu od temy :D

                        Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 21:04:02

                        Branči >> lasti555 - 10.11.2011 21:02:03 >> no do konca decembra by si to este mohol stihnut:)

                          Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 21:02:03

                          murphyy >> Presne . Uz sa tesim ako si na nich navijem vlasec :D :D :D aa este viac sa tesim na prvu zdolavacku s nimi :) ale to si pockam dlho :D

                            Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 20:59:27

                            Branči >> lasti555 - 10.11.2011 20:55:18 >> jasne ved to su rokmi overene stroje

                              Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 20:58:36

                              ZVcarp >> zdenek3689 - 10.11.2011 20:45:31 >> Neviem ULTEGRY som este v ruke nikdy nemal ..takze s nimi nemam skusenosti . Mal som iba LC-cka a bol som nadseny :D preto som si ichj objednal

                                Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 20:57:34

                                murphyy >> Aha ok

                                  Nlasti555 - Profil | Čt 10.11.2011 20:55:18

                                  murphyy >> No ved preto som ich aj kupil :) na tej stranke ktorych som ich objednaval pisali 116cm a 110 nieje az taky rozdiel podla man super .

                                    NMilhauz - Profil | Čt 10.11.2011 20:51:49

                                    ZVcarp >> zdenek3689 - 10.11.2011 20:45:31 >> Já jsem teďka koupil Ultegry Ci4 a rozdíl jednoho ložiska je u Ci4 znát, kvalita chodu v porovnání s Ultegrou xsb je úplně jinde.Zkoušel jsem nové LC medium a chod je taky krásnej.

                                      Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 20:49:15

                                      ZVcarp >> zdenek3689 - 10.11.2011 20:45:31 >> aky typ ultegry mas?

                                        Nmurphyy - Profil | Čt 10.11.2011 20:47:54

                                        ZVcarp >> zdenek3689 - 10.11.2011 20:42:18 >> jo tie, ked sa pozries na telo, je ovela vacsie ako na techniach, co nemusi nic znamenat, ale tiez podla mna to budu vacsi pracanti ako technia, ktore su viac by som povedal elegantnejsie ale tie power aera viac na tazku pracu ze su :) ale to su aj tie LC a ultegry